Първокласници /11/

  • 23 716
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 029
Вейдърке, и моето чаве не яде безплатни заклюцки. Гадно били. Понеже и сандвичи не яде, аз й бутам разни неща, които обича (бейк ролс, кукиси, кроасани, солети и т.н.). Пари й давам - 1лв. купува са разни боклуци от лавката.

# 241
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Накратко  Hug:

За наваксването-често са по 2 урока. Например наведнъж и малката и главната буква. Или 2 упражнителен урок вместо 2.

За закуските-имат безплатни, но повечето деца не ги ядат. Моят лично пие само чая. Само веднъж ми донесе сандвич някакъв.

Извънкласни занимания-какво точно имаш предвид? Лично при нас-няма.

# 242
  • Мнения: 1 400
Вейдърке, и моето чаве не яде безплатни заклюцки. Гадно били. Понеже и сандвичи не яде, аз й бутам разни неща, които обича (бейк ролс, кукиси, кроасани, солети и т.н.). Пари й давам - 1лв. купува са разни боклуци от лавката.
Мани-Остави тез пари ooooh!
Вчера-днес правили някакви "велики" трампи с нейната си дружка и в момента върви двустранно разследване. Едната назад с пидисе стинки, другата напред с толкова. Ама как и защо- и двете не знаят. Аз й дадох, тя ми даде и в крайна сметка - не е ясно кой на кого какво е дал ooooh! То майната му, ама преди няколко дни въпросната дружка се завърнала с нула лева , а си закупила (пред свидетели) само една близалка от десет стотинки. Не можа да даде обяснение къде са се изпарили останалите деведесе Tired
Извода е един-  не могат да се оправят още с парите. Хубаво, че не са по цял ден там (прибираме ги на обяд, че занималнята е фул)...

На нашите ще им краднат от ваканциите - това се изясни оня ден на родителска среща, като двата дни за отчуване са на 3-ти и 4-ти януари...Много кофти.

Извънкласни - имам предвид разни спортове и т.н. Нали минават да си набират деца - затова питам.

# 243
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 943
На нашите ще им краднат от ваканциите - това се изясни оня ден на родителска среща, като двата дни за отчуване са на 3-ти и 4-ти януари...Много кофти.

Извънкласни - имам предвид разни спортове и т.н. Нали минават да си набират деца - затова питам.

За отучване не знам, а и в нашето у-ще, два класа, един от които този на Саши не стачкуваха, та ми е много интересно как ще се реши въпроса за тях.
Днес има родителска среща, където предполагам всичко ще се изясни.

За извънкласните занимания - записах го на английски към У-ща Европа - два пъти седмично. Много ми е удобно, защото са в сградата на училището и не го водя аз. Много ми се искаше да го запиша на шах, той пък иска на карате, но е абсурдно - провеждат се в училище след 18:30, а училището ми е доста далече. Едвам довлякла се до в къщи след работа, просто не мога да си представя, че ще изляза където и да било.
В събота смятам да го водя мини-тенис /каквото и да означава това/, пък ще видим дали ще му хареса.

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
За извънкласните занятия: дъщеря ми ходи в училище на СИП - английски и СИП - приложни изкуства и в ОДК - Пловдив - на изобразително изкуство /два пъти седмично, следобед, и тези дни не е на занималня/  Peace

# 245
  • Мнения: 236
За отучване не знам, а и в нашето у-ще, два класа, един от които този на Саши не стачкуваха, та ми е много интересно как ще се реши въпроса за тях.
Днес има родителска среща, където предполагам всичко ще се изясни.

За извънкласните занимания - записах го на английски към У-ща Европа - два пъти седмично. Много ми е удобно, защото са в сградата на училището и не го водя аз. Много ми се искаше да го запиша на шах, той пък иска на карате, но е абсурдно - провеждат се в училище след 18:30, а училището ми е доста далече. Едвам довлякла се до в къщи след работа, просто не мога да си представя, че ще изляза където и да било.
В събота смятам да го водя мини-тенис /каквото и да означава това/, пък ще видим дали ще му хареса.

Айяла, аз цяла тема пуснах по случая, но понеже споменаваш, че си го записала на английски...
Как се справяте? Карат ли ги в Европа да пишат? Моят ходи в Британика от тази година и от миналата седмица вземат думи в несвяст и искат от тях да знаят да ги пишат. Засега се оказва - МИСИЯ НЕВЪЗМОЖНА  Rolling Eyes

# 246
  • София
  • Мнения: 981
Мойта щерка ходи на карате,но то е в училището по време на занималнята и е удобно.От време на време им дават някакви брошурки и като се прибере започва "Искам на народни танци,искам в театрално студио" - а те с в някакво читалище от 18ч.А Криси сутрин излиза в 7.00 и се прибира около 17.20ч. и едва гледа.Та засега мисля че това и е достатъчно.
А в Дядо Коледа все още вярва.На 25.12. сутринта ме буди още по тъмно за да ми покаже какво има под елхата,толкова е щастлива и така и греят очичките,че ми се ще това да продължи поне още малко. Grinning

# 247
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 943
Айяла, аз цяла тема пуснах по случая, но понеже споменаваш, че си го записала на английски...
Как се справяте? Карат ли ги в Европа да пишат? Моят ходи в Британика от тази година и от миналата седмица вземат думи в несвяст и искат от тях да знаят да ги пишат. Засега се оказва - МИСИЯ НЕВЪЗМОЖНА  Rolling Eyes

Не - само буквите са писали досега - по 3-4 реда на буква.

# 248
  • Карлово
  • Мнения: 4 672
 за звуците - аз помня гласни и съгласни и звучни и беззвучни (ама може и нищо вярно да няма в спомените ми ), какви да тези силни и слаби?
И аз така помня. Но нищо чудно да са се променили понятията.
 
 Пък Дядо Коледа уж знаеше, че има само в Лапландия, тъй като покрай феята на зъбите ме изнуди да призная кой прави подаръци, пък сега като наближава празникът иска дори да го покани на рожден ден на 1.01. - "ей това да ми е подаръкът за рожденият ден  Истинският дядо Коледа да дойде на рожден ден" Това пък ако го докарам ще съм голяма магьосница.

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 15:02 от chanoir

# 249
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 226
Докопах се до форум Rolling Eyes Изчетох Ви Sunglasses

За звуците - Ради брои буквичките като си ги казва като звук, т.е. както е обяснила Морската.

За бележниците - няма. Имат усмихнато и намръщено човече и Браво. В тефтерчето класната пише какво имат за домашно, какво да носят за следващия ден и съобщения.

Ради ходи на таекуондо в НСА от понеделник до петък по 1 час след училище. Доволен е, и ние сме доволни. Досега съм го спирала два пъти заради недонаписани домашни в занималнята.

Още вярва в Дядо Коледа. Засега си е поръчал кимоно за таекуондото, въртящ се стол и още куп неща. Водим преговори, както всяка година, че Дядо Коледа носи само по един подарък. Ще видим до къде ще я докараме Crazy

Яде закуските в училище. Оплакваше се, че докато било топло давали чай, а сега - сок или айрян. Иначе левчето джобни заминава за разни бонбони, шоколад в тубичка и подобни глупости.

Стига толкова, че стана цял ферман. Извинете Blush

# 250
  • Мнения: 1 225
По повод храната в лавката и стола вижте каква тема пуснах
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=241223.new#new

А по повод днешната среща на мъжа ми с госпожата - естествено го е изкоментирала пред децата зад гърба му - " Някой родители не са доволни от оценките на децата си. Аз не съм виновна за това, а вие.Вие трябва да пишете вярно и красиво, за да получавате "отлично"".
Въобще не е разбрала за какво става въпрос  Thinking
Вече се чудя, какво търси детето ми там - при тази госпожа.

# 251
  • Мнения: 2 336
Днес са ни дали портокал за закуска - от една страна е страхотно. Плод. Но от друга страна как ще се обели този плод. Голяма мъка е било и резултатът нулев. Изял е кроасанът и така.
Аз вече му казах, че няма Дядо Коледа. Не знам дали сбърках, но той вече си правеше планове като дойдел в училище какво щял да му носи...

# 252
  • Мнения: 126
Здравейте.Аз също съм майка на първолак.Синът ми се казва Мартин.Днес ми съобщи че от утре започват да четат.По математика са взели 7.

# 253
  • Мнения: 804
Отдавна не съм писала тук, но схванах положението.
Дани в момента вземат по два урока по БЕЛ,за да наваксат с материала.Госпожата ми обясни,че докато вземат всички гласни букви ще вземат по два.На съгласните минават на един.

За закуските не мога да кажа нищо.Моя просто отказва да ми каже,колкото и да го питам. Веднъж ми подхвърли,че им давали чипсове и близалки и аз като се опулих,ме отряза. После спомена за сандвичи с чай или пица с мляко.

Но и още нещо.На родителската среща се разбрахме всички родители да не даваме стотинки,защото и без това нямат особена нужда от тях. Сутрин си закусват вкъщи,към 10ч. е безплатната закуска,обядват към 12,30 и това е.После надвечер се вземаме.

Бележници нямат. Оценките са им творчество на госпожата. Уж 6,ама вътре изрисувано личице.  Joy

# 254
  • Мнения: 3 886
И аз съм се видяла в чудо с ченгелчетата. Докато бяха в стачка всеки ден уж се упражняваше. Резултата беше плачевен. Първите страници от тетрадката бяха направо чудесни в сравнение с последните newsm78. Сега пише грозно и госпожата постоянно му поставя забележки "Можеш повече", а той хич не се стряска.
Не го записах на занималня, защото щеше да умре от глад - вкъщи яде по 40 минути една супа :roll


 

ХЕхе  сеедно аз съм го писала с раликата че аз понякога го храня #Crazy #Crazy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт