Първокласници /11/

  • 23 779
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 225
Госпожата ни е за последен випуск - верно много се вживява и си вярва  Rolling Eyes
Няма да бързам, за сега.

Васко също вярва в Дядо Коледа и в Зъбната фея.

# 226
  • Мнения: 297
Simple Smile и моя младеж също вярва в зъбната фея и в дядо си Коледа..
А по отношение на оценките- обикновено в тетрадките по БЕЛ имаме само подпис или някое жалко Браво, по математика сме ОК, само да изпизвал по добре цифрите...

# 227
  • Мнения: 2 444
Какво означава детето да няма бележки? Нали бележника е затова, макар че тази година е тип тефтерче. А във истинския бележник от втори клас нататък по-пригледно ли ще стоят бележките в съответната графа.
Вече и първи клас има оценки с цифри, а не с думи, не е по хрумка на учителката. В края на годината по български език и математика ще имат оченка в цифри, а не с думи.

# 228
  • Мнения: 6 029
percepolis, бележници НЯМА в първи клас. Нещо си в грешка.

# 229
  • Мнения: 494
Оф, направо вече побърках всички в това училище-за храната, за занималнята, за физическото...само им "вадя" душата, но пък и се чудя само на мен ли ми пука!!!) Та...Пак имам забележки, но в пъти по-малко. Ще правим само в събота и неделя малко упражнения, заради бързината и по-трудните неща, защото няма начин-нужно е. Само на задължителните домашни не може да се разчита, то е ясно.
 
E-e-ех, как не може да се съберат децата на форумските амбициозни майки в един клас, пък и обща занималня, та най-после да се успокоим!! Laughing

 Laughing Laughing Laughing..Разбирам накъде биеш, но извън шегата, никак не ми е до смях, защото много се ядосвам. Като стане дума за плюене в двора, докато чакаме да си вземем децата, всички са много "отворени", а щом заговоря за това да направим нещо конкретно, а не само да си чешем езиците, всички се "смушкват" и се покриват. Сякаш не става дума за детето ти, а за омразния ти съсед, примерно. Нямам нито време, нито амбиция да се занимавам с всичко, нито пък обичам да се набивам в очи, какво става?? Имат физическо по 2 часа в седмицата, а са карали само 3 часа пълноценно физическо досега! Всички мрънкат, че в лавките само боклуци продават, а като предложих да направим подписка се започна едно;"ама,айде да не ядосваме директорката,че и без това много и се събра в последно време, а и не това е най-важното..." и пр. Поне с възпитателя в занималнята нямам проблеми, защото ми каза човека:"Много се радвам,че сте обърнали внимание на нещо конкретно и имате конкретни изисквания, защото и на мен така ми е по-лесно."
  Тъй че изобщо не става дума за свръхамбиция, а за това че ми пука. Не мога иначе. И то пък да беше нещо кой знае какво.
  Може би се "надъхвам" допълнително и покрай форума, но едва ли това е лошо.
  Иначе искам да се похваля, че за пръв път снощи, като преглеждахме домашните от занималнята, нямах нито една забележка.  Grinning
  

# 230
  • София
  • Мнения: 3 421
И аз знам, че в първи клас оценката е само качествена(слаб, добър, много добър, отличен).
Щерката под всяко домашно има Браво, та сега съм в чуденка, това на Много добър или на Отличен отговаря.
Госпожата на занималнята им рисува цветчета - ама по-скоро да покаже, че е погледнала тетрадката. Само дето не знам как може да нарисува цвете, а да не види, че последният ред от страницата не е написан newsm78

Понеже мъжът ми ходи да говори с нея, защото на Креми единият ден й беше сервирана само супа и вчера ми казва, ама вашето дете нарочно си изпусна ябълката за да не яде. Първо никога досега(а имах доста злоядо дете) не е хвърляла храна по земята, просто отказва да я яде и второ като попитах Креми толкова искрена изненада имаше в очите й...Не знам защо тази госпожа реши, че по този начин едва ли не ще ми покаже, че не тя ами децата са виновни, за това, че нямат ядене.
И постоянно обяснява - ами то са 35 деца. Знам, че и на тях им е трудно.

Дали може да се направи подписка от родителите, че искат още една занималня и дали ще има ефект?

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 17:54 от Етиа

# 231
  • Мнения: 1 225
percepolis, да изясня само - не се тревожа от това че детето ми има 4 -ка, а от начина на поставяне.
Консултирах се с доста педагози и таквоз чудо като бележник в първи клас, никой не е чувал  Shocked
В резултат на всичко това - Васил отказва и да се старае вече  Embarassed

# 232
  • Мнения: 189
И аз съм се видяла в чудо с ченгелчетата. Докато бяха в стачка всеки ден уж се упражняваше. Резултата беше плачевен. Първите страници от тетрадката бяха направо чудесни в сравнение с последните newsm78. Сега пише грозно и госпожата постоянно му поставя забележки "Можеш повече", а той хич не се стряска.
Не го записах на занималня, защото щеше да умре от глад - вкъщи яде по 40 минути една супа Rolling Eyes. Баба му и дядо му още в началото на годината обаче казаха, че ще го гледат, но няма да се занимават с него и стриктно си спазват обещанието. Нито го гледат как пише, нито проверяват какви домашни има. Редовно вечер пишем забравени домашни и плачем. В интерес на истината докато му стоя над главата пише добре, ама нямам нерви всяка вечер да пиша домашни с него.

А за Дядо Коледа, миналата седмица "светваше" малкия - "Абе какъв Дядо Коледа бе, мама и тате ни купуват подаръците. Хич не се впрягай като те плашат, че ако не слушаш няма да дойде." newsm78
 
А за звуците - аз помня гласни и съгласни и звучни и беззвучни (ама може и нищо вярно да няма в спомените ми Laughing), какви да тези силни и слаби?

# 233
  • София
  • Мнения: 981
За пръв път чувам за бележници в първи клас  newsm78.Ние имаме тефтерчета,за да имам някаква връзка с госпожата,че ходя рядко в училището.Пише когато има родителска среща и ако са се е справили добре с нещо има залепени "всезнайковци" и отдолу пише "Отличен"6.Иначе в тетрадките всеки ден има "Браво" или подпис,зависи как е писала.В занималнята също госпожата като проверява домашните се подписва - тя е по-стисната на "Браво",но досега Криси не се е прибирала без ненаписано домашно,даже пишат и допълнително.

# 234
  • Мнения: 8 999
В училището на дъщеря ми също нямат бележници - само тефтерчета за връзка с родителите /там се отбелязват род. срещи, необходими материали за някой час, с една дума - съобщения, които госпожата не разчита да бъдат запомнени от децата/. В тетрадките има само цветенца и "Браво" или "Добре", но без оценки.

# 235
  • Мнения: 2 444
За съжаление не съм в грешка - оценки по български и математика ще има тази година още в първи клас.
Синът ми е в 6 клас, като завърши първи клас му дадоха свидетелство, където с думи пишеше Отличен. Във втори клас в бележника пишеха с думи оценката по немски език, без цифрово изражение.
Но всяка година нещата са различни. Сега първокласниците ще правят определен брой контролни по математика и български, оценени с истински оценки, които ще оформят крайния резултат.
За дъщеря ми дали ще е печатче, Браво или Отличен 6 няма значение, тя е доволна, че си е научила урока. Контролното й по математика с Отличен 6 не я зарадва повече от другите с печатчетата, просто не виждам смисъл и аз самата в тези оценки и затова не си ги слагам на сърцето. Какво значи 6 на четене на три изречения примерно, като отдавна си чете сама книжките за Франклин.

# 236
  • Мнения: 100
В училището на дъщеря ми също нямат бележници - само тефтерчета за връзка с родителите /там се отбелязват род. срещи, необходими материали за някой час, с една дума - съобщения, които госпожата не разчита да бъдат запомнени от децата/. В тетрадките има само цветенца и "Браво" или "Добре", но без оценки.
Peace

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И при нас няма оценки с цифри. Другите двама са ми във втори и трети клас. И те нямаха бележници в първи клас. И в края на годината има оценка, която отново е написана с думи в свидетелството - Отличен, Мн. добър, Добър... Това е една цялостна оценка за това, как е усвоило детето материала, не е "разбита" по предмети. И когато аз бях ученичка нямаше оценки в началните класове. Има бележници от втори клас и там, естествено, се пишат стандартно оценки. Но няма срочни, а само годишни оценки. Синът ми сега правиха тестове по БЕЛ и математика, отново нямаше оценка, а брой точки. Госпожата им може някъде да си води бележки с цифри, но поне по тестовете нямаше такива.

Моят син пък се вълнува от оценките си. За него е важно какво ще напише госпожата в тетрадката или учебника му. Радва си се навсяка пчеличка и се натъжава и се чувства зле при всяка забележка, дори и най-невинната. И то не са с тон и под формата на забележки, а по-скоро препоръки, но той ги взима много навътре. И той умее да чете спокойно, но на пчеличките по четене се радва не по-малко от останалите. Това е стимул за детето и начин за поощрение. Специално на този етап на мен си ми се вижда съвсем на място този вид оценяване.

# 238
  • Варна
  • Мнения: 2 378
За съжаление не съм в грешка - оценки по български и математика ще има тази година още в първи клас...

...Сега първокласниците ще правят определен брой контролни по математика и български, оценени с истински оценки, които ще оформят крайния резултат.


Тази информация откъде я знаеш?

Тъй като тази година не преподавам, нали съм в майчинство, току що получих от първа ръка информация, че няма НИЩО ТАКОВА, както е било всяка година, така и тази нещата са по стария начин. А именно както повечето от вас са обяснили. (Започнах да се чудя в час ли съм... Rolling Eyes) А Браво-то е равностойно на Отличен.  Peace

# 239
  • Мнения: 1 400
Да се отчета и аз. Ще ме прощавате, ама все не стигам до там да изчета темата... Blush
Това за оценките сефте го чувам. Ама съм сигурна, че не е вярно. Единственната оценка е, както и Dara е казала , тази на края на годината, в свидетелството за завършен клас, обобщена.

Я една питанка бърза - осведомиха ли ви как точно ще наваксват стачните дни?
Иначе- малко се затруднява да влезе в час, но...ще го преодолее. Не е свикнала с редовните домашни, с идеята, че след у-ще няма много време за телевизия, а трябва да се пише и т.н.
Закуските? Имат ли вече безплатни? А харесват ли ги? Нашата Убавица - тцъ. Tired Ама понякогя ги хапва де. Ще ми е проблем това, защото с парите още не се оправя добре, сандвичите ги връща...Не яде и това си е.
Извънкласни? Започнаха ли и какво?

Общи условия

Активация на акаунт