Мами и татковци в Австрия - 9

  • 18 331
  • 283
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 81
Ето ни и нас!Рени мерси за новата тема  bouquet
Гледам много интересно сте я подхванали,аз съм 79 и съм учила в Москва до 9 клас.Спомням си,че в 1 клас нямахме оценки а само някакви кръгчета,квадратчета и т.н за оценки,раздаваха и грамоти за добро представяне на края на годината.Имахме следобед занималня,под смешното име прадлйонка и вечер си спяхме по къщите.Имахме униформи до 9 клас.Ми май това само се сещам newsm78

Днес бихме 2рата ваксина и се надяваме да минем без температура както и първият път.
Мим пълзи и много ме развеселява.
 
Клементина,бебо е много  миличък и сладичък Simple Smile

http://www.mamilade.at/kindercafe/lolligo/1006620-lolligo_kindercafe.html

ето едно място където също може да се съберем  Simple Smile

# 76
  • Мнения: 439
Здравейте и от нас с Начи,

много сме изпуснали, но имахме ужасно много гости, от днес се освободихме... за малко Joy
Сега разписче, а после и разказче   bouquet

# 77
  • Мнения: 4 399
Melicat, на този линк има повече информация за монтесори училищата: http://www.montessori.at/
Има и форум където са доста дискутирани и можеш да прочетеш повече или да зададеш въпрос.

# 78
  • Мнения: 214
Clementina, мн е сладък вашето 4ове4е. Да ви е живо и 3драво.
Dusheto, тъкмо тия дни си мислех къде сте и34е3нали.
Susan, и а3 съм на твоето мнение Що се отнася 3а ра3витието на детето. Нека да има свободен и3бор, но с граници (3латната среда Naughty)
 И мен са ме водили на какви ли не курсове, уроци по инструменти и т.н.Не 4е сега съжалявам, някои са ми сега от пол3а, но съм на мнение, 4е родителите ми на времето се престараваха - като 4ета не съм била единственната и това ме успокоява.

# 79
  • Мнения: 343
здравейте и от мен,

днес съм сантиментална, точно преди една година си направих тест за бременност Laughing синята му чертичка вече е на 4 месеца. 

клементина, много сладко бебе

# 80
  • Мнения: 4 877
Здравейте, момичета,
съжалявам, че нахълтвам в темата Ви, но днес ужасно много ме притесни и направо вбеси един австрийски он-лайн магазин www.mattelshopping.at.

Купих от тях играчки на Фишер прайс. Част ги взех през ebay, други - през сайта им. Платих всичко през paypal още на 25 окт. Пишеше, че доставката е до 7 дни. На 29 окт ми писаха, че са получили парите и пращат играчките. Чакам-чакам - няма и няма. Пиша мейли - никаква реакция. Днес ме изненадаха с мазнишки мейл, че не всички играчки ги имат в наличност и ми благодарят за депозита. Така се вбесих и драснах пак доста гневен и сериозен мейл.

И да Ви кажа честно - ужасно трудно водих през цялото време комуникацията. За първи път ми се случва да общувам с чужденец и той да се прави на "гръмнат". Близо месец си общувахме я по мейл, я по телефон им звънях. Долу-горе нещо от сорта: питам в 5 мейла (защото не отговаря), например,  "Може ли да платя през Пейпал-а?", мълчание, мълчание..., на 5 мейл - отговор "Искате да платите през пейпал-а?" и аз веднага "да". И пак мълчание. Звъня по телефона - ОК можело. Дълга и широка.


Искам да Ви питам дали сте пазарували от този купувач?
Всъщност той има ли нещо общо с Мател, техен предсавител ли е или просто е узурпирал името им и си го е лепнал като реклама. Сега започнах да се страхувам да не е някакъв мошеник (въпреки че е доставял до БГ на други мами и го има упорито в ибей-а).
Ако нещо се затлачат работите, имате ли нещо като Комисия за защита на потребителите. Поне да ги информирам (разбира се, и на ибей и пайпал ще съобщя).
Междудругото и други мами се организират да поръчват от него, така че ако имате някакво инфо за www.mattelshopping.at , ще е много добре да ги предупредим навреме.



Чувствам се ужасно. Освен за моите деца, съм поръчала и за племеничката ми подаръци от цялата рода - другата седмица става на 1 годинка.

Много благодаря и отново извинение, че нахълтах така!

# 81
  • Мнения: 292
Danybon спокойно, ще ти помогнем!Виждам, че въпросният гад е power seller  в ebay, което улеснява според мен нещата. Пиши им на ебейа оплакване с копие до тази фирма, с немския май се оправяш добре? Ако нищо не стане, което не вярвам ще действаме от тук с оплакване до институции, все пак България е в Европа и не може така да се подиграват, депозит било #2gunfire
Интересно ти как попадна на този сайт, да нямат някаква специална кампания за България, което още повече ще понамирисва на измама. Погледни си и цялата кореспонденция, особено ако има някъде писано AGB ги изчети,там трябва да пише какво се прави в случай на липса на стоката в наличност.
Дръж ни в течение какво става и не се извинявай че "нахълтваш" в темата, все пак австрийци те баламосват, а ние тук най-добре знаем как да се справяме с тях Joy


Deiana,честита ти годишнина от 2 те чертички, и аз си спомням вълненията ти от тогава, как да поднесеш новината на мъжа ти и пр..  bouquet

Да ти е жив и здрав резултата от чертичките, а и ти също да имаш сили и нерви да гледаш двамата юнаци!

# 82
  • Мнения: 4 877
Danybon спокойно, ще ти помогнем!Виждам, че въпросният гад е power seller  в ebay, което улеснява според мен нещата. Пиши им на ебейа оплакване с копие до тази фирма, с немския май се оправяш добре? Ако нищо не стане, което не вярвам ще действаме от тук с оплакване до институции, все пак България е в Европа и не може така да се подиграват, депозит било #2gunfire
Интересно ти как попадна на този сайт, да нямат някаква специална кампания за България, което още повече ще понамирисва на измама. Погледни си и цялата кореспонденция, особено ако има някъде писано AGB ги изчети,там трябва да пише какво се прави в случай на липса на стоката в наличност.
Дръж ни в течение какво става и не се извинявай че "нахълтваш" в темата, все пак австрийци те баламосват, а ние тук най-добре знаем как да се справяме с тях Joy


Мерси за подкрепата! Няколко пъти четох  AGB http://www.mattelshopping.at/_plentyMarkets/AGB/p-1-163/?plentyI … 61807112007084715
- завъртяно е. Може ли някой да види точка 8 - "Liefervorbehalt".

Ако и утре не ми отговори, ще пиша на ebay и paypal. Ще прикача цялата ни кореспонденция. 

Днес ще му пиша пак. Видях на сайта му, че всичките ми артикули присъстват. Ще настоявам за компенсация. Ще искам да ми ги изпрати наличните играчки, а другите играчки, когато дойдат, да ги изпрати за своя сметка. Става ли така?

Аз междудругото долавям едно нарушение. Когато се регистрираш, ти се появяват много ниски цени. Оставаш с впечатление, че е някакво намаление (100 % съм сигурна, че пишеше, че е вкл. ДДС-то), накрая като плащаш - ти добавят този данък. Имате ли практика да се обявяват цени без ДДС? Така като нищо ще пиша и на Вашите данъчни.

По принцип съм английска гимназия с втори немски език - така че не съм много добре с немския, не мога да уловя детайлите. Отначало му пишех на немски и английски. Почна сам да пише на английски, но аз не му схващам англ - безумен е!, на места доста се губи смисъла.

Не може така. Ако трябва и до Меглена Кунева ще стигна, ще се жалвам. Тя нали е еврокомисар, отговарящ за защита на потребителите. А и още неща съм им замислила.

Ако имате време, вижте в "На пазар". И друг австрийски он-лайн продавач www.preissturz.at е забатачил нещата.

Много благодаря!  bouquet

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 10:23 от danybon

# 83
  • Мнения: 292
Тези AGB не знам дали адвокат ги е писал, много са ми съмнителни, особено изречението с Ablehnungsandrohung и erfоlglosem Ablauf newsm78

Патенце25 помагай!!Ти имаш опит с такива некоректни продавачи Praynig

# 84
  • Мнения: 4 399
danybon, Mисля че съм поръчвала от твоя човек, но само през ebay и останах много доволна. Успях да напазрувам доста неща на половин цена (в сравнение с магазините) и платих много малко за доставката. Всичко пристигна заедно и в рамките на 2-3 дни след като му платих. Но предполагам че когато доставката е за източна Европа може всичко да се случи. Много ми е неприятно да го кажа, но е факт че специално в Австрия понякога гледат на нас като на хора втора ръка, където всичко може да мине.
По принцип ако една стока е изложена в ebay, няма такива работи като стоката не е налична, освен ако изрично не е упоменато че се изисква някакъв срок за доставка. Мисля че има и някакъв срок в който ако не ти е доставена стоката, можеш да развалиш сделката. Спомням си че ние имахме стока която закъсня и за да не развалим сделката ни предложиха отбив от цената. На твое място като първа крачка бих потърсила някой с добър немски и бих написала много разярено писмо, в което бих го уведомила че смятам да предприема последващи мерки, като например да разваля сделката и да информирам ebay. Пиши му колкото се може по-директно и го питай каква форма на компенсaция ти предлага. От опит съм установила че австрийците много се стряскат ако някой им каже нещата директно и в много случаи това е достатъчно за да се уредят някои проблеми. А колкото до стоката изложена на неговата страница, условията би трябвало да са написани в АGB.

А тебе устройва ли те ако той ти върне парите или искаш непременно да си получиш играчките?

# 85
  • Мнения: 4 877
susan

"Тези AGB не знам дали адвокат ги е писал, много са ми съмнителни, особено изречението с Ablehnungsandrohung и erfоlglosem Ablauf 

Патенце25 помагай!!Ти имаш опит с такива некоректни продавачи"


Наистина е замотано.
Не мога да повярвам направо - аз съм човек, който се презастрахова винаги и той вижда, че е така, защото го побърках - нонстоп исках потвърждение и редакции, всичко да е точно. Не вярвам дали международен договор така се изпипва.

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 11:30 от danybon

# 86
  • Мнения: 4 877
danybon, Mисля че съм поръчвала от твоя човек, но само през ebay и останах много доволна. Успях да напазрувам доста неща на половин цена (в сравнение с магазините) и платих много малко за доставката. Всичко пристигна заедно и в рамките на 2-3 дни след като му платих. Но предполагам че когато доставката е за източна Европа може всичко да се случи. Много ми е неприятно да го кажа, но е факт че специално в Австрия понякога гледат на нас като на хора втора ръка, където всичко може да мине.
По принцип ако една стока е изложена в ebay, няма такива работи като стоката не е налична, освен ако изрично не е упоменато че се изисква някакъв срок за доставка. Мисля че има и някакъв срок в който ако не ти е доставена стоката, можеш да развалиш сделката. Спомням си че ние имахме стока която закъсня и за да не развалим сделката ни предложиха отбив от цената. На твое място като първа крачка бих потърсила някой с добър немски и бих написала много разярено писмо, в което бих го уведомила че смятам да предприема последващи мерки, като например да разваля сделката и да информирам ebay. Пиши му колкото се може по-директно и го питай каква форма на компенсaция ти предлага. От опит съм установила че австрийците много се стряскат ако някой им каже нещата директно и в много случаи това е достатъчно за да се уредят някои проблеми. А колкото до стоката изложена на неговата страница, условията би трябвало да са написани в АGB.

А тебе устройва ли те ако той ти върне парите или искаш непременно да си получиш играчките?


Vjara, много мерси. В ebay е с много висок рейтинг. Аз вчера писах такова ужасно разярено писмо, но на английски. Дори се притесних дали малко не нарушавам добрия тон, все пак за различните нации е различно. Ама май не съм го впечатлила. Затова днес пак ще пиша - ще искам компенсации. Ще го предупредя официално, че ще уведомя ибей-а и пайпал-а. За негативната оценка и фийдбек-а да бъде сигурен. Дали да ми върне парите - ами първо ще се опитам да ми изпрати играчките и то най-скоро, ако трябва от магазин да ги купи. Разбира се, ако не се договорим, ще си искам парите.

Относно, че българите сме втора ръка. Не случайно надавам такъв вой. Това отношение трябва да се промени. Винаги общувам с чужденци с добро самочувствие.

Пак Ви благодаря момичета!

# 87
  • Мнения: 4 877

danybon, Mисля че съм поръчвала от твоя човек, но само през ebay и останах много доволна. Успях да напазрувам доста неща на половин цена (в сравнение с магазините) и платих много малко за доставката. Всичко пристигна заедно и в рамките на 2-3 дни след като му платих. Но предполагам че когато доставката е за източна Европа може всичко да се случи. Много ми е неприятно да го кажа, но е факт че специално в Австрия понякога гледат на нас като на хора втора ръка, където всичко може да мине.
По принцип ако една стока е изложена в ebay, няма такива работи като стоката не е налична, освен ако изрично не е упоменато че се изисква някакъв срок за доставка. Мисля че има и някакъв срок в който ако не ти е доставена стоката, можеш да развалиш сделката. Спомням си че ние имахме стока която закъсня и за да не развалим сделката ни предложиха отбив от цената. На твое място като първа крачка бих потърсила някой с добър немски и бих написала много разярено писмо, в което бих го уведомила че смятам да предприема последващи мерки, като например да разваля сделката и да информирам ebay. Пиши му колкото се може по-директно и го питай каква форма на компенсaция ти предлага. От опит съм установила че австрийците много се стряскат ако някой им каже нещата директно и в много случаи това е достатъчно за да се уредят някои проблеми. А колкото до стоката изложена на неговата страница, условията би трябвало да са написани в АGB.

А тебе устройва ли те ако той ти върне парите или искаш непременно да си получиш играчките?


Vjara, още един въпрос. www.mattelshopping.at имат ли нещо общо с Мател или са прекупвачи?

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 12:17 от danybon

# 88
  • Мнения: 4 399
Нямам представа, danybon.

# 89
  • Мнения: 4 877
Нямам представа, danybon.

мерси, сега ще питам в www.mattel.com

Общи условия

Активация на акаунт