Мами и татковци в Австрия - 9

  • 18 390
  • 283
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 343
Deiana,честита ти годишнина от 2 те чертички, и аз си спомням вълненията ти от тогава, как да поднесеш новината на мъжа ти и пр..  bouquet

Да ти е жив и здрав резултата от чертичките, а и ти също да имаш сили и нерви да гледаш двамата юнаци!


благодаря много  bouquet


данибон, аз съм пазарувала няколко пъти от прайсщурц, без проблеми.

# 91
  • Мнения: 4 877

данибон, аз съм пазарувала няколко пъти от прайсщурц, без проблеми.

Това е добра новина. Те нямаха пейпал и затова не рискувах.
Не знам аз ли съм куцузлията?! Най-много ме раздразни в мейла на Мател, че ми благодарят за депозита. А, да, и най-смешното беше, че почват на френски и после на английски. Не знам - за идиот ли ме имат  Sad

# 92
  • Мнения: 3 457
Ето ме и мен -с другата тема за Мател ,извинявам се че ви досаждам в темата ,но се гласим да пускаме поръчка от този сайт няколко мами и аз също се притеснявам като гледам колко мейли изписахме с Данибон.Ако имам проблеми ще ми помогнете ли  Praynig

# 93
  • Мнения: 439
Здравейте,
аз пак драсвам съвсем на бързичко, чета за хубави новини и за не толкова, малко ми е тъпо, че почвам веднага с оплакването, но основната причина, задето не пиша от толкова време е непрестанното боледуване на Начито. След като изкарахме с триста зора ларингита, от което детето много отслабна, защото спря да се храни, сега от 8 дни имаме учестено пълнене на памперси, два пъти по-често от обикновеното. Много съм притеснена, макар според лекаря и болницата нямало основания, щом детето няма Т и повръщане. Все пак за мен това е вид разстройство, защото е едно такова кашкаво жълто-зеленикаво. Предписваха ми две различни лекарства от типа на ентерола, тоест някаква бактерия, опитвам се да давам електролитен разтвор и сока на Хип, правя ужким някаква диета, но нищо не помага, всеки ден едно и също. Утре вече си хващам детето и се занасям до болницата, ако ще с полиция да ме изкарват. Иначе малкият е все още учудващо жив и адекватен, най много ме е страх да не се обезводни...
За онлайн магазините не мога да помогна, сори!

# 94
  • Мнения: 236
здравейте и от мен по никое време  Simple Smile
Душе, растат ли му на твоето детенце зъби случайно? При нас точно такава картина се получи при растенето на първите мъдреци - разстройство без причина, продължи дълго, но като се обаждах притеснена за консултация ме успокояваха, че щом не е по/често от 3-4 пъти нямало страшно...
Нищо не действаше - ни прахчета, ни сок на Хип. Мина от само себе си като избиха зъбите.
Ако не е много течно или често не се притеснявай, няма как да се обезводни детето. Нали не повръща?

Данибон, ако си платила по пейпал можеш да сторнираш плащането и да си върнеш парите. Пиши им имейл на тия хубостници, че точно това ще направиш, както и че ще ги търсиш за неустойка, дай им последен срок да ти пратят стоката и паралелно с това им направи лоша оценка в ибей, да знаят и другите им потребители (мъжа ми казва, че пейпал е дъщерна фирма на ибей и могат да гарантират връщане на сума до 500 евро, ако им се оплачеш). Ако това, което пишеш е наистина вярно и от твоя страна е коректно изпълнено плащането, смятам че нямаш от какво да се притесняваш (освен за играчките).
Това наистина е страшно нагло - мислят че хората в БГ са малоумни и не знаят как да си търсят правата (или съответно ще се притеснят да го направят).


# 95
  • Мнения: 4 877

Данибон, ако си платила по пейпал можеш да сторнираш плащането и да си върнеш парите. Пиши им имейл на тия хубостници, че точно това ще направиш, както и че ще ги търсиш за неустойка, дай им последен срок да ти пратят стоката и паралелно с това им направи лоша оценка в ибей, да знаят и другите им потребители (мъжа ми казва, че пейпал е дъщерна фирма на ибей и могат да гарантират връщане на сума до 500 евро, ако им се оплачеш). Ако това, което пишеш е наистина вярно и от твоя страна е коректно изпълнено плащането, смятам че нямаш от какво да се притесняваш (освен за играчките).
Това наистина е страшно нагло - мислят че хората в БГ са малоумни и не знаят как да си търсят правата (или съответно ще се притеснят да го направят).


Благодаря! Аз не случайно исках да минем през ибей и пейпал, доста проучвах преди това. За всяко нещо съм искал потвърждение и докато не кажат ОК, не минавам нататък. Все едно международен договор подписвам. И те - какво пак се пробват!

Пуснахме тази вечер ново писмо. По-скоро този път мъжът ми го писа (аз вече съм доста изнервена и слава богу, че пиша на английски, че малко звучи по-... да кажем умерено, ле-ле, ако беше на наш си български) и мисля, че се получи много добре. Съвсем умерено, но твърдо им постави срокове - до другия петък. Ако искат на два пъти да ги доставят. Първият път с наличните играчки, а вторият път за тяхна сметка, разбира се. Наблегна на факта, че се учудва, че предлагат играчки, които ги нямат налични. Затова че ни задържат парите без да са изпратили играчките, ни дължи компенсация. И накрая ги предупреди, че ако не спазят пак сроковете и не изпълнят поръчката, ще информира ибей и пейпал. Пуснахме мейла и през съобщенията в ибей.

Май другият голям проблем е, че си искам тези играчки. С такава любов съм ги подбирала. А исках вече и за Коледа да поръчвам. Много съм бясна. Като става въпрос за децата ми, имам чувството, че тези са ми спретнали чист саботаж и много се паля. Направо война съм готова да водя.  #2gunfire

# 96
  • Мнения: 4 150
ДуШе,
ПроЧети Beipackzetteln на лекарствата,които си давала на Начко по време на ларингита.Виб страничните реакции,мисля,че едното има тоzи ефект(раzстройство).
СьЩо бих иzследвал zа салмонела...поради описанието ти на акото.

Бьрzо да оzдравявате  bouquet

ПС  MATTEL играчките...не сьдиха ли таzи фирма zа отрови в играчките? Thinking

# 97
  • Мнения: 292
Цитат на: Christian link=topic=237576.msg5495064#msg5495064 date=1194478249

ПС  MATTEL играчките...не сьдиха ли таzи фирма zа отрови в играчките? Thinking
[/quote

Олелеее, ама точно те бяха #Cussing out
Имаше рукруф акцион и претърих детската стая за етикети и бележки дали нямаме техни продукти #2gunfire

Данибон,котето123,помислете дали искате тези играчки или здрави деца newsm78

Браво на Кристиян,че помни  bouquet

# 98
  • Мнения: 580
Добро утро! Честита годишнина на чертичките deiana  Grinning!

Danybon, провери в ebay за сроковете за оплакване! Първо се пише директно от страницата на ebay предупреждение, след това се прави оплакване, но има срокове, които ако не спазиш после никой не го интересува, че нещо не е наред...
Фирмата няма нищо общо с Мател, това си обикновен пауер селър от ebay, фирмата се казва Firma Mistelberger Strada OEG.
AGBs са ми малко страни, но не съм адвокат. Можете да се допитате до http://www.konsumentenberater.at/  
или направо се обаждате в
http://www.arbeiterkammer.com/www-119.html

Ето кои играчки на Мател са опасни или отровни за деца:

http://www.mattel.de/service.php?action=topfaq&qid=1187036381&f=

# 99
  • Мнения: 4 877

Цитат на: Christian link=topic=237576.msg5495064#msg5495064 date=1194478249

ПС  MATTEL играчките...не сьдиха ли таzи фирма zа отрови в играчките? Thinking
[/quote

Олелеее, ама точно те бяха #Cussing out
Имаше рукруф акцион и претърих детската стая за етикети и бележки дали нямаме техни продукти #2gunfire

Данибон,котето123,помислете дали искате тези играчки или здрави деца newsm78

Браво на Кристиян,че помни  bouquet

Да, следя всички новини около скандала и дори съм абонирана да бъда информирана за всякакви марки.
Дори в Австрия имате представителство за оплакване и връщане на играчките. Тези, които са поръчала, не попадат при забранените.
Има ги всякакви марки - направо ми настръхва косата - ето последните новини кои са забранени
http://parentcenter.babycenter.com/child-safety-recalls?intcmp=e … 4340:101042:11925
И още нещо - ако сте си харесали, например, кухнята на ФП (струва около 84 Е), да знаете, че е сред забранените, а виждам, че се продава.
Това, което мога да направя, е да следя от всяка фирма и марка дали попадат в този отчет. И го правя, вярвай ми.


# 100
  • Мнения: 4 877
Добро утро! Честита годишнина на чертичките deiana  Grinning!

Danybon, провери в ebay за сроковете за оплакване! Първо се пише директно от страницата на ebay предупреждение, след това се прави оплакване, но има срокове, които ако не спазиш после никой не го интересува, че нещо не е наред...
Фирмата няма нищо общо с Мател, това си обикновен пауер селър от ebay, фирмата се казва Firma Mistelberger Strada OEG.
AGBs са ми малко страни, но не съм адвокат. Можете да се допитате до http://www.konsumentenberater.at/ 
или направо се обаждате в
http://www.arbeiterkammer.com/www-119.html

Ето кои играчки на Мател са опасни или отровни за деца:

http://www.mattel.de/service.php?action=topfaq&qid=1187036381&f=

Много, много благодаря!
За ибей-а следя сроковете. От другите контакти задължително ще се възползвам. Надявам се днес да реагира на вчерашното ни писмо.
Пак благодаря!

Само да добавя - за играчките, които не се изтеглят от ФП, вече е указано, че с тях няма проблем. Надявам се да не звуча наивно, на пак казвам, че следя отдавна новините за това и много други големи марки попадат също в категорията на опасни играчки. Всъщност при мен не са точно играчки, а неща от Baby Gear.

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 09:59 от danybon

# 101
  • Мнения: 957
Един бегъл поглед само и става ясно, че AGB-то му е copy & paste от всичко, което е видял написано от други в ибей. Eй това определено няма място в AGB-то " Achtung: neues EU-Recht! Mit der Abgabe eines Gebotes erklären Sie sich ausdrücklich damit einverstanden, auf die dem Käufer nach neuem EU-Recht gesetzlich zustehende Gewährleistung/Garantie bei Waren völlig zu verzichten. Das neue EU-Recht sieht keinesfalls Garantie oder Haftung vor. Mit Abgabe eines Gebotes akzeptiert der Bietende bzw. Käufer diese EU-Richtlinien und verzichtet bewusst auf die genannte Gewährleistung/Garantie. Falls diese überhaupt besteht #Crazy."

Като фирма търговец а не като частно лице би трябвало да има срок, в който купувача да може да върне стоката ако поиска ( без да е необходимо тя да има някакъв дефект), а той да възстанови платената сума.
Нямам време да се занимавам да чета подробно.

И това е глупост "Diese, unsere, AGB gelten ausschließlich und sind alleiniger Vertragsbestandteil und alleinige Vertragsgrundlage." В Австрия има една дебела книга-  Allgemeines Bürgerliches Gesetzbuch (ABGB) и хората я прилагат, когато идиоти като тоя решават да пишат какви ли не глупости в AGB-тата си.   

# 102
  • Мнения: 4 877
Благодаря пак, момичета.
Имаме развитие - днес пращал половината неща, които имал в наличност.
Сега разбрах защо не му схващам английския. Превежда през онлайн преводач. Постоянно пише "they" и аз стоя и се чудя кои са тези "те", а то през преводача  "Sie"-формата се трансформирала в "they".

# 103
  • Мнения: 7 803
с прайсщурц комуникацията беше ужасна. със седмици не се обаждаха  #Cussing out всичко завърши добре. успех ви желая  Peace
ние си получихме подаръка от фишър прайз  Hug страхотен е и доста голям. аз до последно мислех, че ще е някоя глупост  Rolling Eyes

# 104
  • Мнения: 4 399
За забранените играчки, данибон вече е казала. Трябва да се следи актуалната информация. Специално в играчките на Фишер Прайз имаше олово в боята. Но това беше в една серия. После на някакви други им намериха нещо друго... Всичко може да се случи на всяка фирма, в крайна сметка вече всички произвеждат в Китай, така че трябва да се информираме.

Аз утре може би ще ходя на това нещо: http://www.kiddyworld.at/. Все още не съм съвсем сигурна защото искам да видя как ще е времето. Освен това програмата за събота май е по-подходяща за моето дете, тъй че все още не съм решила. Ако някой има желание да се присъедини към нас, може да ми пише на ЛС и ще му пратя телефона ми. Рени, ти къде се загуби? Баба още ли е с вас? На тебе това месе ти е на много удобно място и ако имаш време можем да се видим.

Общи условия

Активация на акаунт