Още един от абсурдите в нашата държава!Геноцид срещу бременна!

  • 5 943
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 686
ЗАЩО СЕ НАХВЪРЛЯТЕ ВЪРХУ БИЛКА.МНОГО СЕ РАДВАМ,ЧЕ БРЕМЕННОСТИТЕ ВИ СА БИЛИ ЛЕКИ И СТЕ РАБОТИЛИ ДОКРАЙ,НО НЕ ПРИ ВСИЧКИ Е ТАКА.АЗ СЪЩО ИМАХ "УДОВОЛСТВИЕТО" ДА ИЗПОЛЗВАМ МАКСИМАЛЕН БРОЙ БОЛНИЧНИ,И ШЕФА ДА МЕ ГЛЕДА НАКРИВО.ПОВЯРВАЙТЕ СТОКРАТНО БИХ ПРЕДПОЧЕЛА ДА НЕ ПОВРЪЩАХ ТОЛКОВА И ДА МИ ВЛИВАТ ПОСТОЯННО СИСТЕМИ,А ДА СИ ХОДЯ НА РАБОТА,ДА СИ ВЗЕМАМ ПЪЛНАТА ЗАПЛАТА.
ЗАЩО И ВИЕ МИСЛИТЕ,ЧЕ БРЕМЕННИТЕ ЖЕНИ,КОЙТО ИМ ПРИЛОШАВА И ВЗЕМАТ БОЛНИЧНИ МАМЯТ ДЪРЖАВАТА,ШЕФОВЕТЕ И ОСТАНАЛИТЕ БРЕМЕННИ ЖЕНИ.ХЕЙ И ВИЕ СТЕ МАЙКИ ВСЕ ПАК И ЗНАЕТЕ,ЧЕ НАЙ-ВАЖНО Е ЗДРАВЕТО НА ДЕТЕТО И АКО ТРЯБВА ДОКАТО СИ БРЕМЕННА ДА ЛЕЖИШ В БОЛНИЦА ЩЕ ЛЕЖИШ,АКО ТРЯБВА ДА НЕ СТАВАШ ОТ ЛЕГЛОТО-НЯМА ДА СТАВАШ.
И КАКВО КАТО ИСКА ДА ГЛЕДА ДЕТЕТО СИ ДВЕ ИЛИ ТРИ ГОДИНИ.ТОВА ВРЕМЕ,КОЕТО ЩЕ ПРЕКАРА С ДЕТЕТО СИ Е БЕЗЦЕННО.АЗ АКО СЪЖАЛЯВАМ ЗА НЕЩО,ТО Е ЧЕ НЯМАХ ДВЕ ГОДИНИ МАЙЧИНСТВО С ДЪЩЕРЯ СИ И МОЖЕ И МЕН ДА НАРЕЧЕТЕ МОШЕННИЧКА,НО ДЪРЖАХ ДА БЪДА НА РАБОТА КОГАТО ЗАБРЕМЕНЕЯ С ВТОРОТО,ЗА ДА СИ ВЗЕМАМ ДВЕ ГОДИНИ МАЙЧИНСТВО.
ЗА МЕН ДЕЦАТА СА НАЙ-ВАЖНОТО И ТОЗИ,КОЙТО СЕ ПОДИГРАВА С ЕДНА БРЕМЕННА ЖЕНА Е ПРЕСТЪПНИК.

СЪЖАЛЯВЯМ,ЧЕ КРЕЩЯ,НО ВИЖТЕ МАЛКО КАКВО ПИШЕТЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 16
  • Мнения: 2 309
Цитат
КОЙТО СЕ ПОДИГРАВА С ЕДНА БРЕМЕННА ЖЕНА Е ПРЕСТЪПНИК.


Какво разбираш под подигравка!?А когато бременните се подиграват и злоупотребяват с доверието на  работодателите си,като крият бременността си,докато бъдат назначени - какво е!?

# 17
  • Мнения: 686
Цитат
КОЙТО СЕ ПОДИГРАВА С ЕДНА БРЕМЕННА ЖЕНА Е ПРЕСТЪПНИК.


Какво разбираш под подигравка!?А когато бременните се подиграват и злоупотребяват с доверието на  работодателите си,като крият бременността си,докато бъдат назначени - какво е!?


Не става въпрос да забременееш и тогава да тръгнеш да си търсиш работа,само за майчинството,а когато забременееш и те изхвърлят.
Когато аз започнах работа,работих 1 година преди да забременея,шефа ме пита смятам ли да имам второ дете.Стана ми много кофти,защото заради работата си ли да се откажа от желанието си за второ дете.Казах му,че за този момент-не,но по-нататък.Все пак ме взе на работа,ама беше много тъпо от негова страна.

# 18
  • Мнения: 145
Абе не разбирам жените , които са против това което е написала мадамата . На мен ми беше лошо от първия ден на бременноста до последния - повръщах по минимум 15 пъти на ден и като отидох да раждам пак повръщах и съм имала кръвоизливи , хапчета УЖАССС .
Ако за вас е нормално това отношение за мен не е аз имах удоволствието да изкарам бременноста си у нас , а ако трябваше да излизам си мислех колко време ще издържа без да повърна и ако бях на работа НЯМАШЕ ДА МОГА ДА ХОДЯ . На запад ли там е по - добре , но не за българите имаме няколко приятелски семейства и те си живеят и живота и майчинството . Там държавата така ги подпомага че не е истина , ако нас българите там ни тъпчат за кореняците не е така и мадамата е права , че там са по - добре и ако има кой да ми го оспори да заповяда , защото там на едно младо семейство му ПОДАРЯВАТ апартамент да има къде да си гледа детето , тука така ли е или се борят хората с ипотечните заеми дето връщаш над 100 % отгоре . И тези работодатели за които бременните и майките с деца са прокажени ще ги питам аз ако на тях им се случи как ще реагират . Е*и му майката ние жените не се развиваме правилно щом сами се нападаме и само мъжете ни правят място в автобуса , когато сме с големите кореми , а мацките ни гледат и си напискат дъто . Мъжете са много по - толерантни към нас отколкото ние към себе си , е това женската злоба нямала граници .

# 19
  • Мнения: 145
Цитат
КОЙТО СЕ ПОДИГРАВА С ЕДНА БРЕМЕННА ЖЕНА Е ПРЕСТЪПНИК.


Какво разбираш под подигравка!?А когато бременните се подиграват и злоупотребяват с доверието на  работодателите си,като крият бременността си,докато бъдат назначени - какво е!?



Това е борба за една троха хляб - ТОВА Е .

# 20
  • Мнения: 109
Всяка бременност е различна и никой не може да съди за друг човек как се чувства.Аз и двата пъти я карах различно- първия път не я усетих ,втората ми разказа играта.Съмнявам се ,че ако жената се чувства добре и работата е добре платена ще си седи за 180лв.Не всеки е успял да си намери добре платена работа и да е в  състояние на 5месечна възраст на бебо да наеме детегледачка поне за 300-350лв.А и не всеки разполага с баба за отглеждане.Аз лично не мога да си представя някой,който получава 300-400лв,съответно и половинката му толкова,без да имат финансова или физическа помощ да си наемат бавачка и да ходят на работа.

# 21
  • Мнения: 4 965
Всичко е въпрос на коректност. Когато забременях, работех едва от няколко месеца в една фирма /все още бях също на изпитателен срок/, но отидох при шефа ми и съвсем откровено му казах, че съм бременна, че трябва до раждането да лежа /не, защото ми беше лошо или защото исках да си почивам, а защото имах отлепване на плацентата и над 75% вероятност да изгубя децата - биеха ми по 3 инжекции на ден и не трябваше да ставам дори до тоалетната цели 8 мес./, но държах на работата си и не исках да я изгубя. Насреща също получих разбиране и доверие - шефът ми подписа по-рано постояннен договор, вързаха ми домашния комп към служебната мрежа и работех от вкъщи през цялото време /дори поемах допълнително работа, защото бях 24 ч. на разположение/. Реално прекъснах работа само 3 пъти - 2 пъти за по 1 седмица, когато бях с кръвоизливи и за 1 месец след раждането. После продължих да работя по същия начин и бях доволна, защото наистина много си обичам работа, а и така имах доста по-голям доход от по-рано /майчинство + заплата + бонуси за допълнителната работа, а и сама си определях кога, колко и дали да работя/. Изкарах така цялото майчинство и се върнах на работа. После намерих по-добра работа, но вече имах близо 4 г. във фирмата и подкрепата на шефа и на колегите ми да сменя работата си и да продължавам напред.
Само да допълня, че не работех по време на болничния и на майчинството, защото ми се налагаше, а, защото работата ми доставя удоволствие и не исках да се търкалям по цял ден в кревата, без да правя нещо смислено или след това единствените ми интереси да са свързани с пюрета, памперси и т.н.

# 22
  • Мнения: 2 309
azaf ,казала си всичко,което би трябвало да се разбере в тема!!!

# 23
 Здравейте майчета.Мисля си че диалогът който се води е между работник  и РАБОТОДАТЕЛ.Всеки дърпа 4ергата към себе си.Един си е изпатил от некоректен работник а друг- от работодател.Аз съм била и от двете страни.Един път ме изиграха и един път аз ги метнах.4увството и в двата слу4ая е неприятно.Но въпреки това подкрепям Билка,защото тя се 4увтсва предадена от цялата ни система ,но е права.В нашата държава се мисли за много други неща,но за нас  майките трябва да минат години преди  да  разберат,4е наред със децата ние сме най-важните.

# 24
  • Перник
  • Мнения: 277
Благодаря на тези,които ме разбират,а на тези,които не - жалко,просто не са изпадали в моето положение!
И не,че не ми се работи,просто искам да съм сигурна,че ще родя здраво дете,след като вече си мислех,че не мога да забременея.А да рискувам да го загубя само, за да ходя на работа,никой не може да ме убеди.Наистина,не ми става лошо до такава степен,че да повръщам постоянно,но самия факт,че си изложен на напрежение и нерви по цял ден,е достатъчно условие да се махна от тази работа,където тези три месеца бяха истински кошмар.Затова в момента,когато разбрах,че съм бременна,съм решена да направя най-доброто за детето си,а не един ден да се роди нервак или с невъзможен характер,само защото не съм могла да си осигуря спокойстивето заради негово добро.

# 25
  • Мнения: 9 990
Оххх, аман...що си мислете пък вие, че само цъфтящи сме ходили на работа.Еми и и аз повръщах и пиех хапченца.Нахй-обичам някой да се жалва че му лошо било-ми ще ти бъде, много ясно.Малко са тези, дето не им става лошо.Това едно-второ-като не сте имали ясни взаимоотношения с работодателя обикновено се получава така.А и също-не сте си изградили такива, не сте имали време повечето, защото наистина-започва някъде работа и забременее.Няма лошо, но аз Лично познавам мноооого забременели така, с идеята, че им било трудно и лошо си остават от теста още вкъщи, а иначе миткат по магазините като луди. Laughing
Рисковата бременност се прекарва по по-друг начин мисля.Инак на всички ни е лошо.
Успех на всички , чакащи бебе все пак.
Мда, азаф-едно е да ти е лошичко, друго е да си с отлепена плацента.Е, има и случаи на лошо, които са на системи в болницата.
А който се страхува от нерви и напрежение в работата си-да е напуснал.Ходил е на тази работа и преди да забременее и би трябвало да е преценил.Иначе се получава изключително некоректно.Ама неее, защо да не си изкара едно безметежно майчинство 3 години после, М?О пари там некви да капят, като може-ходила-неходила на работа-пари да дават.После и да роптаят, че малко били тези пари всъщност.Сори, ама на точно такивата случаи аз му викам паразитизъм.Сори, ако ви звуча и грубо, ама не е, смятам.
и последно-хахахаха!Ще ме скъсате!Щяло нервак да се роди, муахаха hahahaЩото майка му ходела на работа! ooooh!
Ето-заради подобни ситуации всъщност съществува неща като дискриминация на някои места.Аз лично не ощетих и грам работодателя си с отсъствия и той от своя страна, когато имах нужда не се е "циганил" за нищо.Ако се бях фръцнала още с първата си бременност-щеше да ме резне най-вероятно на втората, а той се зарадва, че се и черпихме по случая даже.
И, Билка-двете ми бременности бяха трудни.Нерви не липсваха, че и такива, дето свят да ти се извие, не на работата.Второто дете се роди преждевременно.И двете ми деца са мнооого далече от нерваци!Спокойни, уравновесени, водими деца.Това ако ти е довода-направо е смешно!И никога не бих изпаднала в твоето положение може би, защото ако нещо работата ми толкова ме натоварва и изнервя и не ми харесва-просто ще напусна, а няма да забременея, и чак тогава да се сетя, че може болнични да позлвам 9 месеца-кеф.

Последна редакция: нд, 04 ное 2007, 18:11 от пенелопа

# 26
  • Мнения: 2 309
Билка,виждам,че не разбираш от дума...Предлагам ти да си внасяш осигуровките сама,а не да "тровиш" детето с нервите си покрай геноцида с/у бременни!
Никой не ти скача и всички те разбират,просто приеми ситуацията и не конкретизирай всички работодатели толкова импулсивно!Ако реално отношението ти към хората предоставящи ти възможност да работиш е такова,не се учудвам от реакцията на шефа ти!

# 27
  • Перник
  • Мнения: 277
Изглежда трябва да пусна друга тема с описание на това какво представлява кошмарно работно място,защото няма да ми стигне тук мястото.Вече казах - никой не може да ме съди,след като не е бил на моето място и не знае за какво става въпрос.Единственото,което ме интересува е спокойствието и здравето на детето ми,но ситуации като тези,те принуждават да ги рискуваш.Аз не "миткам"по магазините - принудена съм да си търся работа,след като този работодател изглежда въобще не е имал намерение да поема някакави ангажименти с мен - ако Ви говори нещо това - какво значат тези негови думи "Не съм майчин дом"?Ами докато подкрепяме хора като него,ще живеем така.

# 28
  • Мнения: 9 990
И все пак-кой както си постеле-има и такава една приказка.Като е било кошмар-да си напуснала.А защо сега си търсиш работа, след като така и така след месец ще си пак болнични.Рожбо ти е дала пример как се действа в такъв случай, когато хем не искаш да си на работа, за да караш "спокойна" бременност, хем и пари да вземеш от това.А именно-намери при кой да си фиктивно назначена и поеми Сама осигуровките си.Простичко е.
Аз живея добре.Не съм имала проблем с майчинството си и двата пъти.Коректна съм била и аз и работодателя ми.

# 29
  • Мнения: 1 849
Билка, а ти мислила ли си някога какво е да си работодател, да носиш отговорности...Защо не погледнеш нещата и от другата страна? Този човек нали трябва да произвежда продукция, или да реализира някаква услуга...ако ти не си на работа, той трябва да работи, ако е малка фирмата.
Аз и двете си бременности и двете си майчинства съм изкарала на работа в прах и токсични препарати, защото бях сключила договори с ей такива работливи майчета като тебе...Те си лежеха в къщи, ходиха по парковете, а моите деца растяха в токсична среда, това не е ли геноцид!!!
Кодекса на труда е написан в ущърб на работодателите!
Мисля, че не е правилно да категоризираме едни или други като лоши, а да можем да погледнем нещата и от другата гледна точка...Защото този човек освен осигуровките, после като ти изтекат годините майчинство, ще трябва да извади пари, за да ти плати отпуска върху тези години които си си стояла в къщи не си работила...от своя си джоб, пари които друг човек е изработил...
Знаеш, ли и днес бих назначила майка, но този манталитет на всички са ми длъжни много го мразя....

Между другото в Америка например или си майка или работиш, трети вариант няма...

Общи условия

Активация на акаунт