Още един от абсурдите в нашата държава!Геноцид срещу бременна!

  • 5 950
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 786
Мисля, че не е правилно да категоризираме едни или други като лоши, а да можем да погледнем нещата и от другата гледна точка...Защото този човек освен осигуровките, после като ти изтекат годините майчинство, ще трябва да извади пари, за да ти плати отпуска върху тези години които си си стояла в къщи не си работила...от своя си джоб, пари които друг човек е изработил...
Знаеш, ли и днес бих назначила майка, но този манталитет на всички са ми длъжни много го мразя....

Между другото в Америка например или си майка или работиш, трети вариант няма...


Абсолютно точно - докато не се научим, че не някой работодател или държавата са длъжни да ти осигурят спокойно майчинство, ще сме на този хал. 

# 31
  • Мнения: 686


Абсолютно точно - докато не се научим, че не някой работодател или държавата са длъжни да ти осигурят спокойно майчинство, ще сме на този хал. 
А кой точно трябва да ти осигури спокойно майчинство,ако не държавата или даден работодател.Който иска да си работи и да си взема голямата заплата,моля,нека си работи.Който иска да си взема 180-те лв. майчинство двете години-също.Всеки си има приоритети все пак и си избира парите или децата.Пък нали в крайна сметка раждаемост и трябва на тази държава.
Нормално е всеки човек на даден етап от живота си да иска дете и какво прави тогава,нима трябва да напусне работа за да не ощетява шефа или пък да иска позволение от шефа,дали да има деца и кога видиш ли е удобно на началството да излезеш болничен.Недай си боже повръщаш или имаш друг проблем,а дали ще е удобно да се върнеш после на работа,след като така си преметнал шефа,ако не на всичкото отгоре ти се полага два месеца отпуска,която шефа трябва да ти плати,докато ти не си идвал на работа.ЕГАТИ НАХАЛСТВОТО-ДА СИ МАЙКА НА ДНЕШНО ВРЕМЕ

# 32
  • Мнения: 6 786

А кой точно трябва да ти осигури спокойно майчинство,ако не държавата или даден работодател. Който иска да си работи и да си взема голямата заплата,моля,нека си работи.Който иска да си взема 180-те лв. майчинство двете години-също.Всеки си има приоритети все пак и си избира парите или децата.
Всеки сам си е длъжен. Прави си сметката кога и как. Между другото нарича се семейно планиране.

Пък нали в крайна сметка раждаемост и трябва на тази държава.
Това изречение много ми прилича на изказване на някои хора от едни малцинствени групи, които викат "аз тия деца за тази държава съм ги раждала", извинявай.

Нормално е всеки човек на даден етап от живота си да иска дете и какво прави тогава,нима трябва да напусне работа за да не ощетява шефа или пък да иска позволение от шефа,дали да има деца и кога видиш ли е удобно на началството да излезеш болничен.Недай си боже повръщаш или имаш друг проблем,а дали ще е удобно да се върнеш после на работа,след като така си преметнал шефа,ако не на всичкото отгоре ти се полага два месеца отпуска,която шефа трябва да ти плати,докато ти не си идвал на работа.ЕГАТИ НАХАЛСТВОТО-ДА СИ МАЙКА НА ДНЕШНО ВРЕМЕ

Също така е нормално като ти се прииска да имаш дете да прецениш какво означава това и как ще го гледаш, а не да чакаш на нечия добра воля. Пак стигаме до семейното планиране. Ако си на срочен договор най-вероятно не си се доказал още, не са те оценили. И ако тогава се явиш и кажеш "Шефе, аз излизам в болничен щото съм бременна" много е вероятно да не те искат. Също така обикновено добрият работодел не се лишава лесно от добър работник.
Крещенето и използването на нецензурни думи не подпомагат теза ти, само говорят лошо за възпитанието ти....

# 33
Какво разбираш под подигравка!?А когато бременните се подиграват и злоупотребяват с доверието на  работодателите си,като крият бременността си,докато бъдат назначени - какво е!?
Уважаема, би ли ми казала в кой закон пише че бременната е длъжна да уведомява "своевременно" работодателя за бременността си?!

# 34
  • Мнения: 1 849
В Кодекса на труда. Бремената е длъжна при постъпване на работа да уведоми работодателя си, че е бремена, а ако забременее след това е длъжна да представи медицински документ, иначе работодателя е в правото си да и каже, че е надебеляла...

# 35
Билка, съжалявам за случилото се с Вас, още повече начина, по който е извършено прекратяването на трудовия договор. Аз Ви предлагам друг път за отстояване на правата. Мисля, че ако излезете от плоскостта на Трудовото право и се борите за човешките си права, може да имате успех. Има Комисия за защита от дискриминация. Има Закон за защита от дискриминация. Има и медии. Като вдигнете пушилката, ще видите ефекта. Но! Трябва да бъдете смела и последователна.
А на останалите ще кажа следното:  ако работодателят може да го "срине" една бременна работничка, значи по-добре наистина да фалира.
Умният работодател отдавна да е измислил вариант за справяне с проблема и за нищо на света не би допуснал една бременна служителка да го "провали"

# 36
В Кодекса на труда. Бремената е длъжна при постъпване на работа да уведоми работодателя си, че е бремена, а ако забременее след това е длъжна да представи медицински документ, иначе работодателя е в правото си да и каже, че е надебеляла...
В това няма нищо вярно! Длъжна е да го уведоми само ако й се наложи да ползва отпуск за временна неработоспособност или за бременност и раждане. Но никъде не пише, че е задължена да го уведомява от самото настъпване на бременността. Личния живот е неприкосновен!

# 37
и аз да се включа като работодател.Имала сам два случея в които са излизали в маичински-единия беше да направя услуга на позната та тя ме направи  луда ,то такива проблеми че пращта мъжа си да ме заплашва станах пишман че сам направила услуга.Втория път пак позната ама тя си работише момичето преди това и като разбра ваднага излезе в болнични та до края.Нямам нищто напротив че в началото не се е чувствала добре,но се виждахме и чувахме често и разбрах че това е отшумяло,и да кажа че работата нее тежка.Все пак си мисля че трябва да има разбиране и от двате страни,знаиш че човака разчита на теб и когато се чувстваш добре ми върни се на работа за колкото можеш.Докато мислим "че като мога да си седя в къщти и да ми дават пари що да не седя" няма да се опраим скоро.
Не нападам никого просто споделям опита си,за съжаление още нямам опит от другата стана. Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 4 031
Билка, съчуствам ти за това , което ти се е случило.Наистина е трябвало да изчакаш още малко, за да стане договорът ти постоянен , или просто да си вземеш болнични с друга диагноза.Аз имах проблеми в началото на бременността, личния ми издаде болничен с диагноза грип, усложнения и т.н., защото имал такива случаи,точно като твоя, макар, че във фирмата , където работех да имаха чудесна социална политика в това отношение и нямаше да ме уволнят дори да бях казала.

И ми е много мъчно , че точно жени някои пъти не могат да си влязат в положение една на друга.Трябва ли човек да е преживял лично нещо,нещо лошо, за да може да се постави на нечие място?

Здраво бебче и лека бременност!

# 39
  • Мнения: 686

А кой точно трябва да ти осигури спокойно майчинство,ако не държавата или даден работодател. Който иска да си работи и да си взема голямата заплата,моля,нека си работи.Който иска да си взема 180-те лв. майчинство двете години-също.Всеки си има приоритети все пак и си избира парите или децата.
Всеки сам си е длъжен. Прави си сметката кога и как. Между другото нарича се семейно планиране.

Пък нали в крайна сметка раждаемост и трябва на тази държава.
Това изречение много ми прилича на изказване на някои хора от едни малцинствени групи, които викат "аз тия деца за тази държава съм ги раждала", извинявай.

Нормално е всеки човек на даден етап от живота си да иска дете и какво прави тогава,нима трябва да напусне работа за да не ощетява шефа или пък да иска позволение от шефа,дали да има деца и кога видиш ли е удобно на началството да излезеш болничен.Недай си боже повръщаш или имаш друг проблем,а дали ще е удобно да се върнеш после на работа,след като така си преметнал шефа,ако не на всичкото отгоре ти се полага два месеца отпуска,която шефа трябва да ти плати,докато ти не си идвал на работа.ЕГАТИ НАХАЛСТВОТО-ДА СИ МАЙКА НА ДНЕШНО ВРЕМЕ

Също така е нормално като ти се прииска да имаш дете да прецениш какво означава това и как ще го гледаш, а не да чакаш на нечия добра воля. Пак стигаме до семейното планиране. Ако си на срочен договор най-вероятно не си се доказал още, не са те оценили. И ако тогава се явиш и кажеш "Шефе, аз излизам в болничен щото съм бременна" много е вероятно да не те искат. Също така обикновено добрият работодел не се лишава лесно от добър работник.
Крещенето и използването на нецензурни думи не подпомагат теза ти, само говорят лошо за възпитанието ти....


Знам какво е семейно планиране и двете ми деца са планирани.Нямам шест,седем деца,като гореспоменатите малцинствени групи,не живея на гърба на социалните,но имах удоволствието с голямато да вземам само една година майчинство,заради"коректни"началници,който даже договор не ми бяха пуснали,за да не ми плащат осигуровки.
С второто забременях като бях на постоянен трудов договор и работих една година преди това на същото работно място.В момента в,който почнах да повръщам и казах на шефовете,че съм бременна направо ме отписаха като работник,не ме уволниха,но знам,че няма да ме приемат отново.До моента на забременяването ми съм си вършила съвестно работата и не са имали проблеми с мен.Проблема бе бременността ми и факта,че повръщах до такава степен,че една седмица бях в болница и една седмица бях вкъщи още от самото начало.
И да детето си ще гледам с 220 лв. майчинство,понеже ме осигуряват на минималната работна заплата,но не се оплаквам,важното за мен е времето прекарано с детето,като порастне ще тръгна отново на работа,най-вероятно на друго място.
И крещя,защото има хора,за който да решиш да създадеш живот е срамно нещо и ти трябва да се чувстваш виновна пред този или онзи,че си се решила да имаш дете,а на шефа ти не му е до това.

# 40
  • Мнения: 9 990
То ясно, че всеки си изхожда от неговата си случка.
Обаче-авторката на темата няколко пъти е писала, че работата била кошмарна, затова излизала болнични, за да си кара спокойна бременност, щото бебето щяло да се роди нервак ooooh!.И сега си търсела друга работа именно заради това-за да може да взима пари след това, а реално да не е работила.Като не и е харесала работата-защо драпа за там???За да и тече майчинство просто-тя самата също няма намерение да се върне явно, или е мазохист, за да е стояла и търпяла толкова и да иска да се върне после.Истината за този случай просто лъсна мен ако питате, та затова някак не мога да и съчувствам.Ще прощавате, ама съм се поставяла на нейно място точно два пъти и знам какво е да си нетрудоспособен наистина  и нетрудоспособен, защото работната обстановка не ти допада и е по-лесно да висиш вкъщи ,за да не ти е "нервак" после бебето!Смешен довод за излизане болнични е това, което авторката на темата е описала.

# 41
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Не си мисли, че по чужбина хората са цъфнали и вързали с майчинството. Може да пуснеш едно питане в чужбинския, за да видиш как е там.

А това за подаряването на апартаменти  hahaha, ако беше така, всичко живо и бременно щеше да е в тази държава. Коя е тя, между другото? newsm78 Mr. Green

Няколко пъти ти казаха, и аз ще го подкрепя - нека някой ти направи договор, а ти да си плащаш осигуровките. Друг е въпроса, че и за това трябват средства.

А всъщност, преди тези 3 месеца на изпитателен срок, никъде ли не си работила? Thinking

# 42
  • Мнения: 1 849
В Кодекса на труда. Бремената е длъжна при постъпване на работа да уведоми работодателя си, че е бремена, а ако забременее след това е длъжна да представи медицински документ, иначе работодателя е в правото си да и каже, че е надебеляла...
В това няма нищо вярно! Длъжна е да го уведоми само ако й се наложи да ползва отпуск за временна неработоспособност или за бременност и раждане. Но никъде не пише, че е задължена да го уведомява от самото настъпване на бременността. Личния живот е неприкосновен!

Хайде преди да влагаме толкова емоции да си четем нормативните актове заедно и с поправките... Laughing
Какво е личен живот? Всяко нещо което намалява или влошава работоспособноста засяга пряко работодателя. По твоята логика и вземането на наркотици или предизвикателното облекло могат да се приемат като личен живот... Слава Богу поне по тези неща Кодекса на труда защитава работодателите...

# 43
Хайде преди да влагаме толкова емоции да си четем нормативните актове заедно и с поправките... Laughing
Какво е личен живот? Всяко нещо което намалява или влошава работоспособноста засяга пряко работодателя. По твоята логика и вземането на наркотици или предизвикателното облекло могат да се приемат като личен живот... Слава Богу поне по тези неща Кодекса на труда защитава работодателите...
Личния живот е нещо, което не засяга другите. Като сте по-наясно от мен с Кодекса на труда, хайде да ми посочите кой член/алинея гласи, че работничката е длъжна във всички случаи да уведомява работодателя, че е бременна.
Разбира се, че не всяка бременност засяга работоспособността. И в такъв случай, по закон тя не е длъжна никого да уведомява за състоянието си, щом термина й е още далеч.
Ако работодателите си мислят че са над закона, проблема си е лично техен!

# 44
  • София
  • Мнения: 399
За някои бременността е порок,също като вземането на наркотици или предизвикателно облекло на работа. Явно и въпросните работодатели мислят така.

Общи условия

Активация на акаунт