Как да установим аномалии и заболявания на плода

  • 190 272
  • 1 350
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 146
viva nova, съгласна съм с теб, но хората имат право на избор, а за да избират трябва да са информирани

# 16
  • Мнения: 2 746
viva nova, съгласна съм с теб, но хората имат право на избор, а за да избират трябва да са информирани

Да, разбира се.За съжаление, лекарите в ЖК са пълен вятър и мъгла по отношение на тези превантивни изследвания.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 884
Запис bowuu Благодаря за инфото Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 3 123
темата е много хубава и полезна.Много жени ,основно от по-малките градове,изобщо не са информирани за прегледите и изследванията,които трябва да се правят.
 Трите ФМ и ехокардиографията са абсолютно задължителни според мен!За БХС съм малко скептична,но все пак го направих.
 Изследването за гестационен диабет също е много важно.Аз го направих миналата седмица и се оказах с проблем.Сега съм на диета и се радвам,че се откри рано.
 Микробиологията също е задължителна според мен,много случаи има на пукнат мехур в 5-6-ти месец,заради инфекции-а може да се избегне.
 Още нещо,което е от огромно значение-да си мерите редовно кръвното.Благодарение на съветите на лекарката ми,да го меря всеки ден,открихме рано прееклампсия.Пия от рано лекарства и се надявам ранното установяване на проблема,да доведе до добър край.
 Гледането на Доплер също е важно,но то си е и част от феталната морфология.
 
 Ами това се сещам за сега.Надявам се,темата да се прочете от много бъдещи майки и да им е полезна.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 123
а и още нещо.Ако сте с отрицателен резус фактор,задължително си следете антителата!

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
А колко струват тези изследвания сега? Имам предвид БХС и ФМ?

# 21
  • София
  • Мнения: 3 123
БСХ е 25 лв. в МД в София.ФМ-зависи къде я правиш-от 50 до 80 лв.

# 22
  • Мнения: 146
angels zg, благодаря ти, че си се включила с още съвети.
Мога да добавя само още нещо - от момента в който научите, че сте бременни - пийте си фолиевата киселина, не я подценявайте - тя е много важна. Не е необходимо да чакате да ви предпишат, защото така или иначе ще го направят. На листовката която придружава таблетките много добре е описано как действа и защо се пие.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 123
Да Фолиева е наистина много важна-даже се започва поне 3 месеца преди да започнете опитите.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 230
И още едно допълнение, ако имате гестационен диабет също е задължително минаването през фетална ехокардиография. Аз бях с гаст. диабет и д-р Виолета Димитрова ме изпрати при д-р Спасов за допълнително изследване на сърчицето на Ани. Освен сърцето, доктора отново прегледа всички органи.

# 25
  • Мнения: 146
Ето ви още нещо от мен в плюс на феталната морфология - всички сте чували за спина бифида. Позната роди дете с това заболяване, което принципно се вижда на видеозон още в самото начало - при нея не го бяха забелязали. Да не забравяме и факта, че не е важна апаратурата на която се следи развитието на бебчето, а човекът, който седи зад нея, но все пак при феталната морфология това няма как да се пропусне. За разлика от обикновените видеозони на които най-често ни гледат, където се пулиш като магаре, за да разбереш точно какво се вижда и в крайна сметка не разбираш, при ФМ всичко е ясно. Не е нужно богато въображение, за да разбереш какво има на екрана.

# 26
  • Мнения: 1 155
На 27 години съм, като забременях моята гениколожка ме информира за двете изследвания, като каза че БХС не е задължително но е ЖЕЛАТЕЛНО да си го направя, а феталната форфология е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА. Направих си и двете изследвания за мое успокоение. Смятам, че трябва всички бъдещи майки да се запознаят с тази теми или други подобни. За съжаление все още има доста незнаещи и незапознати жени. Моята етърва, например каза, че БХС нямало  да си прави защото неискала да й кажели нещо лошо и тва изследване въобще не било точно....?! Но в крайна сметка всеки сам си решава.

# 27
  • Мнения: 146
Смятам, че е по-добре да идеш на БХС да ти кажат нещо лошо и след това да бъде опровергано, вместо да не идеш и накрая да се окаже, че има нещо, което е можело да стане известно посредством БХС.

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Направих си и двете, навремето. Но познавам жени, които казаха, че
"това не се отнася замен". Е, извадиха късмет, но... Бива ли на късмет да се осланяме?

# 29
  • Мнения: 256
За мои "късмет" имах една изключително тежка бременност и а мина през дота нехта.Веселата част свърши с направата на бебетата в Мексико. Mr. Green
Ще кажа някои добри и някои не толкова добри страни на "прехвалената чужбина"-САЩ.
Ако бременността ти се развива нормално/а това се установява с прегледи!!/ ти се полага само един видеозон-FM между 16-20 г.с и това е.Моя позната от време на време си измисляхе разни болежки,за да я пратят в болницата ,където гледат бебето на 4Д.Скъпо им излиза на застрахователите тук, а не можеш да умрех в тази страна без застраховка.
Прави се БХС,но тъй като не е диагнотичен смятам го за излишен и неточе,n,който може да създаде излишни безпокойства или да не маркира реална заплаха и дефект.Аз пристъпих директно към амнио и на двете бебета.Прегледите преминават в мерене на кръвно,урина и тонове,в по-късен етап шийката и за разкритие,тестът за жестационен диабет.Аз минах през доста FM,тъй като бях в болница и заради близнаците.
В 13 г.с прокървих и док.ми каза ако се усили да му се обадя и да си почивам,не ме повика на преглед,след 3 дена не издържах и отидох,лекарства не се дават.
А моят лекар е страхотен,наистина,моя приятелка сега роди при него и му е носи славата.
Един тест,които се прави тук,но не и в БГ е тест/влагалищен секрет/ които показва дали ще родиш до 2 седмици и е валиден до 34.
Болниците са много добри,няма значение коя смяна сяхте ти се падне,но това е друга тема..

Дано темата ви помогме на много бъдещи и настоящи майки.Информираност и изисквания към лекаря.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт