Как се борите с компютрите?

  • 10 119
  • 173
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 688
Записвам се ,темата ми е интересна

# 46
  • Варна
  • Мнения: 640
Спорт, танци, скоро ще мисли и за накое гадже, ще има какво да го разсейва.

# 47
У нас има часове в които може да седи на компютъра.Ако часът изтече, трябва да става!Голяма мърморене става, но не намерих по-подходяща форма.

И спорт - сега времето е хубаво и играта навън го забавлява много.

# 48
  • Мнения: 5 704
Много трудно се справям с ограничаването достъпа до компютъра и почти не успявам.Чакам да дадете някаква идея,защото до тук изброените не дават резултат при нас.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 702
При нас времето, прекарано на  компютъра също е проблем. Занимава се предимно с чат, сваля музика, влиза в 2-3 форума и най-вече влиза в един сайт за фотография, разцъква Фотошоп, администратор е на сайта на техния клас. Като погледнеш - все безобидни, че даже и полезни неща. Но ме тревожи многото време, което прекарва на компютъра. За да има време за компа си претупва уроците, отнесена е, често не ме чува като й говоря и освен това заема ужасно крива стойка (не седи, а почти лежи на стола).


................
Когато порасне, ще си има свой потребител и парола и лимитирани часове за игра след които компютъра се изключва.
Има програми които могат да свършат тази задача .... а и отделен потребител е задължително с оглед на това колко поразии могат да направят мъниците.

Лабрадор, би ли споделил?

# 50
  • Мнения: 24 467
Парола и работа на компа не повече от час на ден, в мое присъствие. Все още държа да знам с кого си комуникира и на какви игри играе.
След поставяне на паролата работата му в училище процъфтя видимо.  Laughing Ограничението намирам за жизненоважно, не мога да завържа по един възрастен нон стоп за дете, което е вече втори клас. Не е и нужно. Има начини.

# 51
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не се боря, въвели сме правила, а в нашата къща правилата се спазват.... Mr. Green

 И ри нас е така,не си позволяват да нарушават правилата. Peace

# 52
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Заключвам

# 53
  • Мнения: 24 467
А да попитам, тъй като считам е във връзка с темата- по колко време, като количество, според вас е допустимо такова занимание и контролирате ли обектът на заниманията- сайтовете, в които се влиза, хората, с които се контактува?

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
С хора не контактуват в никакъв случай, не влизат в чатове и други подобни сайтове. Имат 2-3 сайта за игри и там ходят, но сравнително рядко, защото имат качени любими игри на диска.
Мисля, че около час на ден средно се пада на дете, но не винаги играят (дори с дни), а понякога се случва и да играят по 2 часа, ако е голяма играта. Кофти е  да спрат по средата на някоя мисия, затова им казваме да се ориентират към приключване на играта.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 783
Един час дневно им е ограничението. Има два- три детски сайта, в които си играят под мой контрол, но в по-голямата си част игрите им са качени на диска.

# 56
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
И двата компютъра са с администраторски и юзърски пароли. Сяда само когато е приключила с уроците и домашните, в наше присъствие.
Вече не се интересува много от игрите, а си търси разни информации в гугъла, влиза и в два-три детски сайта, но не и в чатовете и форумите.
Гледаме да сме 2-3 стъпки пред нея, освен това не спираме да обясняваме и показваме.

# 57
  • Мнения: 2 674

ха ха , аз си помислих че заключват темата...тъкмо  ми беше станало  много интерeсно

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 05:18 от zonka

# 58
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
При нас времето, прекарано на  компютъра също е проблем. Занимава се предимно с чат, сваля музика, влиза в 2-3 форума и най-вече влиза в един сайт за фотография, разцъква Фотошоп, администратор е на сайта на техния клас. Като погледнеш - все безобидни, че даже и полезни неща. Но ме тревожи многото време, което прекарва на компютъра. За да има време за компа си претупва уроците, отнесена е, често не ме чува като й говоря и освен това заема ужасно крива стойка (не седи, а почти лежи на стола).


................
Когато порасне, ще си има свой потребител и парола и лимитирани часове за игра след които компютъра се изключва.
Има програми които могат да свършат тази задача .... а и отделен потребител е задължително с оглед на това колко поразии могат да направят мъниците.
Лабрадор, би ли споделил?

нещо ей такова имам в предвид
http://www.cybersitter.com/cybdefault.htm
http://www.pchomesoft.com/
http://www.iwantsoft.com/tutorials/ChiControl.htm
разбира се някои елементарни неща, като парола на биоса, забрана за зареждане от CD, криптиране на системния дял ......

# 59
  • Мнения: 15 224
Които сте с по големи деца, как се аргументирате за забраната в неподходящи сайтове - еротични примерно? newsm78
За форуми, чатове, скайп ми е ясно, но за останалите аргумента "още си малък" застана срещу "големите с това ли се забавляват?".

За сега те сами си определят кога и колко да са на комп.. Проблема е, че са с един комп. за двамата. Далеч съм от мисълта за категорична забрана, заключване и др. подобни. Това ги амбицира и пак ще намерят начин, а и ще започват да крият от мен, което пък води до лъжи.

 

Общи условия

Активация на акаунт