Как се борите с компютрите?

  • 10 142
  • 173
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако мислиш, че се е пристрастил говори с психолог по зависимостите. А може би трябва да изхвърлиш компютъра. Но сигурно и това няма да е решение, защото ще наваксва навън и ефекът ще е, че ще кисне по клубове и приятели.

# 106
Наистина съм се замислила за психолог и за него и за мен
иначе само крясъци и викове в къщи.По-добре у нас на компа отколкото незнайно къде навън
въпреки,че още е малък за свободно излизане.
А по-малкият му брат не е така слава богу и не защото не му харесва да виси на компютъра . а защото не си играе толкова на игрички а предпочита да излиза навън с приятели.

# 107
  • София
  • Мнения: 320
Когато взех за пръв път кабела на компа на дъщеря ми 12г,тя се засмя и каза- е ,пак съм на далавера с един месец,моите съученици нямат кабели от 15 септември.
Тази година се постарах да бъда в крак със останалите и на 15 септември заедно с нея свалихме кабела .
Изненадана бях ,че пристрастеността и беше много намаляла когато и го върнах лятото. Бързо се свиква и отвиква.
При нас  случаят е ,щом повечето и съученици нямат кабел тя е доволна и не протестира.

Друг е въпроса ,че съм скрила кабела и от себеси,но като му дойде времето ще го мисля...Simple Smile

# 108
  • Мнения: 171
Нещо не мога да ви разбера..... Thinking
Защо купувате на децата си компютър, след като после им взимате кабела и те не могат да го ползват? Трябва да има ред при ползването му, но пък съвсем да не се използва...не смятам, че е логично. Вярно е, че компютърът отнема време на детето, но пък му дава различни неща.

# 109
  • София
  • Мнения: 320
При нас компютърът е за ваканциите. Тогава е една радост всеки път като на нов:). Компютърът ни е от много отдавна,но се убедих ,че и 30 мин вечер на него е загуба на време .Всяка вечер се прибира след 18ч в къщи от училище,спорт и допълнителни занимания.Съответно остават 3ч за учене,вечеря и баня.

Между другото ,откакто няма кабел ,уикендите детето излиза и играе навън,което време преди беше запулнено с скайп или безсмислени игри на компютъра.

# 110
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Осигурете на децата си извънкласни занимания вместо да им криете кабелите.
 Тенис,плуване,танци,музикален инструмент.Проблема е,че се обездвижват,тъпчат се с боклуци докато седят пред компа и се зомбират.На наши познат сина /в 7 клас/ не знае какво трябва да прави,когато е навън.Излязохме на пикник и той беше безкрайно сърдит,че не му позволили да си вземе лаптопа.Всички други играха футбол,федербал,гониха се-той седя намусен отстрани и питаше какво да прави.Скучно му било.

# 111
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Ами на дъщеря ми не и остава време,все на нещо ходи от първи клас та до сега,вече е 11-и,учи,играе баскетбол професионално и тренира всеки ден,вечер се прибира скапана,но предпочита да излезе за малко с приятели на кафенце вместо да се пули пред компа,сина ми е 7-и клас,курсове разни,всеки ден,пускам го съботно-неделно за по един час и то ако се е държал добре през седмицата и ми е помагал  прилично,бебата е на 2 години и малко,изобщо не припарва до него,откакто и пусках бейби Айнщаййн и реши,че ще реве и ще се тръшка да седи и да гледа Mr. Green и отрязах квитанциите,по-добре да играе на двора. И още нещо сложила съм парола,само аз решавам кога ще  го включа ,дори и голямата ми дъщеря не си позволява своеволия Peace За телевизията се отнася същото,няма малки,няма големи Mr. Green

# 112
  • На село
  • Мнения: 873
Времето за компютър е 30-40 минути вечер след като си е научила и си е свършила задълженията. Има дни, в които не сяда пред компютъра, но и други, в които нарушава това правило #2gunfire. Има периоди, в които е много пристрастена и такива, в които не е. Като прави нещо във Фотошоп (той й е страст) съм по-склонна на компромиси, но като започне да си чати в Скайп или да гледа някоя глупост във В-бокса по хиляда пъти - бяс ме хваща.

# 113
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Голямата е наказана да сяда на компа заради оценките си -намали си успеха малко.Малкия  играе малко само когато аз му разреша и ако е научил.казах им че училището е по важно

# 114
Нещо не мога да ви разбера..... Thinking
Защо купувате на децата си компютър, след като после им взимате кабела и те не могат да го ползват? Трябва да има ред при ползването му, но пък съвсем да не се използва...не смятам, че е логично. Вярно е, че компютърът отнема време на детето, но пък му дава различни неща.
И аз така мисля. Peace
У нас пред компютър се сяда само с образователна цел за сега:
-ровене в енциклопедии или търсене на теми по даден въпрос.
-писане в Word,и изобщо работа с приложението...шрифтове,форматиране ,запаметяване на работата,принтиране и пр.
-в интернет го пускам само в определени сайтове:детски,за смятане,писане,оцветяване.Показвам му също как се работи с търсачки,как се добавя във фейвъритс и други подобни.
В общи линии му се събират по около 3 часа седмично,и мисля че като за ''старт'' му е добре.Все пак сме само втори клас.
За безразборно ровене в сайтове за игри и дума не може да става.Повечето съм ги сложила във forbidden sites,и не могат да се отворят.
Аз лично съм голям почитател на компютърните игри,и знам какво е денонощно висене на компа докато ти мине ''крастата'' Mr. Green
Плюс това смятам,че повечето от игрите в нета не са подходящи за деца,и че наистина водят до поява на агресия.

 
 

# 115
  • Мнения: 148
Това за дъщеря ми е като някакъв вид дрога и не мога да се справя ст това...  #Crazy #Crazy #Crazy  bouquet

# 116
  • Мнения: 651
При нас компютърът е за ваканциите. 
 ... и 30 мин вечер на него е загуба на време 
#Crazy  #Crazy  #Crazy
Това не го разбирам...
Сина ми беше много горд с първата си 6 изкарана благодарение на ровенето в нета.

Самата аз не мога да си представя, че като изникне нещо интересно (и в работата ми също) и няма да вляза в нета да поровя за повече инфо. Същото се отнася и за детето.
...или пък че няма да си качи нова музика на мп4 или да прехвърли снимките от апарата и ще чака другата ваканция за това  Shocked

# 117
  • София
  • Мнения: 62 595
Вече всички свикнахме като не знаем нещо "да питаме Гугъла". МИсля, че колкото по-разнообразни дейности могат да се извършват с компютъра, толкова по-малко децата го възприемат само като средство за игра, а може би и се избягва пристрастяването.

# 118
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Това за дъщеря ми е като някакъв вид дрога и не мога да се справя ст това...  #Crazy #Crazy #Crazy  bouquet
На същия хал сме Sad
Сега е наказан и компа отива в килера.

# 119
  • Варна
  • Мнения: 2 942
И аз съм изключила захранващия кабел, момъкът е само на 2,9 години. Има завидни компютърни умения, включва, изключва, отваря прозорци, намира си играта и гърми по цял ден #Cussing out Кой го научи ли?! Баща му още от бебе, много ревял, докато ме няма, разбирайте 30 минути и давай да играем и така.. Сега ние не ползваме и той също.
Снощи пак се тръшка, но вече не ми прави впечетление.

Общи условия

Активация на акаунт