Отговори
# 15
  • Мнения: 1 593
НАДЕ, Каква пролет ще чакаме, какви пет лева? Свършиха ли форумските разходки??? М'чи аз за к'во си дойдох????  Crossing Arms

Таниниsmile3501
Всеки ден, който им даваш и капка кърма на твоите малчугани, си е успех, като се има предвид, че имаш 2.5 половина повече занимавка на ръцете от мене примерно.  Crazy

ЗА Грейко-то, ако количката е лека, взимай я, не я мисли. Това е най-масово ползваната количка в Щатите като марка, сигурна съм, че е е достатъчно качествена...  Peace

Октомври07, заглавия #1,3,4, 5 не са актуални вече, имаме само 2 заглавия останали.
Мамчета, мислете заглавия

Me and Baby, когато Ноли ми прави номера със спането на гърда, аз цедя каквото има останало и му го давам с шише. Няма ли да ти е по-лесно така, отколкото да правиш АМ (да преваряваш вода, че да я изстудяваш, че да я бъркаш с млякото и тн)

Пумпал, за параноични мами ти препоръчвам ей този монитор - http://www.amazon.com/Angelcare-Movement-Sensor-Nursery-Monitor/ … 166190&sr=8-3
Аз имам най-евтиния модел, слагаш един сензор под матрака и ако бебето спре да диша (недай боже), монитора започва да бибитка яко сила. Даде ми голямо спокойствие, ако прочетеш ревютата на Амазон ще видиш че е лайф сейвър.

***
Моята нощ беше просто фантастична. Малък Цочко рева като обезглавен от 10 та до 4 сутринта, като спря, само докато го къпахме и го храних. Ние си помислихме, че е още гладен и му дадохме още 40мл със шише, които той после повръща в рамките на няколко часа след това (явно пак преял). Към 4 баща му съвсем се изнерви (той го гледаше) и аз го взех пак да го нахраня, въпреки че не бях убедена че е гладен, той пък поцока и заспа и така вече 7 часа  #Crazy
Искам да кажа, че го му пуснахме сешоар и той млъкна докато не го изключихме  #Crazy #Crazy #Crazy
Сложихме и топла торбичка с вода на коремчето и явно му помогна заедно с сешоара.

# 16
  • Мнения: 249
Здравейте момичета Simple Smile

Моите лохии също са кафеникави на моменти нямам ,после се появява като течение бледо розово , както на всички останали

Ние с бебо снощи карахме нощна смяна , горкичкия много го болеше коремчето ,нищо не го успокои ,чак като омаля тогава заспа  а и не спа много спокойно
Аз давам Еспумизан Л преди ядене или малко като е хапнал, да не е на гладно

От бозата дали се образуват колики ?- някои казват пи боза за кърма , а дръги казват , че се получават колоки накой да вярвам  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Утре съм на изпит и започнах да се спичам нещо ,нямам запаси във фризера от кърма ,защото вече я изпапка ,сега мисля на всяко ядене да доизцеждам от гърдата , която е ял и да я събирам  или да изцеждам другата знам ли какво бихте направили ако сте на мое място , дали да я слагам във хладилника или на стайна температура кажете какво да правя Simple Smile

за пишката ние още нищо не правим ,ама съм чувала ,че след първия месец се започвала процедурата по забелването  и се правило по време на баня , когато е във водата , като отидем на консултация педито ще каже

tanini много ти се възхищавам миличка , изобщо не ти е лесно  само търпение и спокойствие   Simple Smile

ПРА, МПУЛЕ разбирам ви напълно и аз съмго изживяла почти същото , но с първото ми раждане   bouquet  bouquet  bouquet[/size]

Добре дошла на Петя78!   bouquet  bouquet  bouquet


Me dnd baby, аз също ползвам помпата на Авент-ръчната и съм много доволна , с първото ми дете се цедях на ръка , много е трудоемко

Дженка много е гадно това , което ти се е случило , но най-важното  е , че си     се справила с проблема  Grinning

Последна редакция: нд, 04 ное 2007, 11:36 от valen_tina

# 17
  • Мнения: 1 593
Валентина, аз започнах да изцеждам по 30-40мл на ядене от другата гърда (не повече заради хиперлактацията). Прави и ти така  Hug

Покрай моето спиране на кърмата, пих 1.5л боза за 15тина часа, но той спа чудесно, без грам колики.

някой питаше за САБ Симплекс - по 15 капки даваме 4-5 пъти дневно.

някой питаше за торбички за кърма - аз донесох моите от Щатите, не знам къде продават в БГ, но като цяло торбичките не са толкова добри за съхранение, колкото съдовете, защото при размразяване остава мазничкото от кърмата по найлона. Аз въпреки това ползвам, защото е по-евтино.

# 18
  • Мнения: 4 717
Джена - и аз съм мислила, дори пробвах многократно да цедя и да давам с шише, обаче проблема е, че сваля ли бебка от гърдата и немога да изцедя даже и 10мил., нито с помпа,нито на ръка, имам чувството, че проблема е психически, четох из форума, че и други мами имали този проблем с цеденето Confused

Мишонка - на мен педката ми каза да не давам вода преди хранене, защото се напълвал и разширявал стомаха така и после било по-лошо, ама знам ли, за няколко капки ще взема да пробвам и аз да й дам

# 19
  • Мнения: 948
Неделен поздрав и от нас!

Честито на Добра! Чакаме снимки и репортаж!

За мамите на момченца: с една дума - не пипайте пишлетата; отдавна се отрича този подход на "забелване." Има много теми в Здравния подфорум. Аз попрочетох, обсъдихме с мъжа ми, и решихме че възприемаме "политика на ненамеса"  Crazy

Пумпал, радвам се, че откри отчетната тема; голям сладур е Иван, и снимките ви са чудни. Аз нямам нито една снимка с бебо още, срамота. Тази седмица Тони става на един месец; ще му направим нова фото сесия.

Исках и да ви напомня да снимате бебоците всеки месец, на "рождения ден," с едно и също плюшено животно или някакъв друг предмет, за да се вижда колко растат и се променят. Накрая на годината ще публикуваме прогреса в албумчетата!



# 20
  • Мнения: 318
Здравейте! Мили мами и бебунчовци.

Честита нова темичка! За  Peace всички предложени промени в оформлението съм! Рали идеята за класациите много ми хареса  Hug и мисля също, че всички момичета необадили се за раждането на бебчовците им, трябва да бъдат махнати.

Искам да благодаря на момичетата, които подържаха предишната тема вместо мен  bouquet Рали ,Ивонче благодаря за помоща, ако има някой друг и на него разбира се багодарско Simple Smile

Аз да ви се оплача съм толкова уморена, че нямам сили да гледам напоследък, движа се по инерция и капка мислъл не ми е останала в главата, едва днес малко по-жива се чуствам.

Танини ти си голям герой  Hug!

Дженка срам не срам, ама много с забавлявах на разказа ти за пътуването. Ей голям смелчага си! Презокеански с туй малко бебе, браво на теб! Радвам се, че си преодоляла кърмаческата криза, то и от умора и часовата разлика сигурно! 

Сешоара и на Елица и действа вълшебно, направо в транс изпада  Laughing. Другите методи срещу коликите  #2gunfire са глътка чайче на Хип, грейка с топла вода в леглото на коремчето, няколко минути в поза "самолет" и капките Ентерокинд. За щастие тя не вика и крещи, но мрънка. По закон всеки ден от 14 ч до 18 -19 ми виси на ръцете и в затворен омагьосан кръг повтаряме кърмене - изброените методи срещу колики - кърмене .............накрая заспива изтощена и познайте кога се къпем  ooooh! стоя до 24 ч да я чакам да се събуди за баня, която минава обикновена под чучура на чешмата, защото сили вече нямам за вана и дълга баня. После през ноща пак взе да се буди през 3 часа за манджа и така, красота Simple Smile
Но това е. Мамите, които мислят да кърмят по  дълго и особено тези които имат намерение изключително да кърмят и да захрават "късно" 5 - 6 м - трябва да знаят, че това ще е ежедневието ни за дълго. Кърмата се преработва по-бързо от организма, за разлика от АМ, не го натоварва, но и иска по често хранене и по къси паузи между папанията Simple Smile

За щастие аз и с това бебе около 16 ден спрях да кървя, но и аз съм много чуствителна към превръзки и абсолютно подкрепям Меги, за памучните - сензитив превръзки на либрес Peace

Искам да поздравя с добре дошла   bouquet Пумпал и да се включа с похвалите за фотосесията и прекрасния Иван!

Мишолина и ти отглеждаш прекрасни "животински" видове в дома си Heart Eyes Много са сладки Мариана и Тони да са живи и здрави!

Добре завърнали се с бебчета в ръце и на всички мами - Мпуле, Пра. Герои сте момичета!

Честита дългоочаквана рожбичка на Добра  Heart Eyes да радва и да слушка много мама, а тати стана ясно вече, че е в комбина с него  Wink

Наденце, ще ми се пръсне големия тимбак от смях с твоите истории! И аз кърмя вече 2-3 пъти на вън, но все още нищо екстремно не се е случвало  Laughing - гледат ме като "птица бяла" и толкоз. Браво, че си върна равновесието и край вече с тези мерки - теглилки. Щом пампите са пълни и бебо спинка 2-3 и повече часа всичко е ОК  Peace

Да се обърна и към всички мамчета, които искат да кърмят - моля ви спрете да се интересувате от грамове и милилитри! Никакво, ама ниакво значение няма колко грама яло бебето. Важно е да расте от 500 до .......... гр на месец, да пълни най-малко 3-4 памперса на ден и да спинка спокойно. Другото няма никакво значение. Имайте предвид и това, което ви е казала Ме енд бейби изтегленото количество кърма с помпата рядко е равно на това , което има в гърдата и поради психически и поради физиологически причини. Най - важното за успешно кърмене е спокойствието и пълната, абсолютна увереност на майката, че ще успее  Peace

Честити погачки на София на Ивон ,Ивко на Рали и на Дидко на Нигела ще чакаме подробен разказ придружен подобаващо от снимков материал Party

Ако съм пропуснала да отговоря на някой или да поздравя, моля да ме извините, но..............и едната гънка дето я имах по време на бремеността изчезна от безсънието  Laughing

Целувки за всички мамчета и бебоци, аз отивам да кърмя и на разходка  Simple Smile

П.С. Подсетена от Мишолина, подкрепям напълно "политиката на ненамеса"  Simple Smile и от личен опит с баткото, мисля, че само се стресират бебетата и майките с това ненужно "забелване" природата си знае работата, а и младежите в тийн възрастта доста и помагат Embarassed Laughing

Последна редакция: нд, 04 ное 2007, 13:49 от маграт чеснова

# 21
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Здравейте!!!
Не,че имам кой знае какво да пиша ,ама да се запиша в новата темичка.
Аз вече много отдавна нищо не цедя,нито пък тегля и ... разните му там проверки. Виждам,че Маги е спокойна и пълни памперса... това ми е достатъчно на този етап.
На мен ми остана само утре да ми сложат инжекцията.Аз обаче имам чувството,че сякаш няма се размина с още лекарства. Усещането ми е,че така ми е изсъхнало гърлото,че чак се е слепнало и колкото и вода да пия няма ефект.Сякаш нещо ми е заседнало и не мога да го преглътна,едновременно с това ми пищи едното ухо,а и двете са заглъхнали..... ooooh!
 Другия ми проблем, е че получавам някакъв сърбел  и сигурно съм завъдила гъбички от антибиотика.Наболяват ме яйчници,сякаш ще ми идва и като сядам ми е едно некомфортно...  абе гадости...Явно одисеята с ходенето по доктори и спонсорирането на аптеки,скоро няма да приключи.Просто сменям специалистити Crossing Arms
Айде до скоро.......Стига съм ви занимавала с моите болежки.  bouquet

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Здравейте мили мами,
Имам удоволствието да ви съобщя, че днес на 04.11.2007 година, в 12:30 часа се роди бебе Иван на мама ilenkata
Малкият юнак се роди по естествен път, тежи 4 кг и е висок 52 см.
Да са живи и здрави и мама и бебчо!
  bouquet

# 23
  • Мнения: 10
Здравеите на всички мами,ние вече сме си в къщи от вчера и сега влизаме в график с бебо.
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА ИЛЕНКАТА ДА И Е ЖИВ И ЗДРАВ И МНОГО ПОСЛУШЕН.
ЧЕСТИТО  И НА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ МАМИ МНОГО ПОСЛУШНИ И ЩАСТЛИВИ БЕБКОВЦИ.
Опс....изчезвам че някои май пак егладен.
Само да уточня зя първа страничка,че бебо е 52см.
Благодаря н авсички за милите пожелания.
Остава май само nelkin,стискам палци всичко да мине като по вода.

# 24
  • Мнения: 7
Здравейте,
уффф и аз най-накрая да взема да се отчета....малко късничко ама Embarassed
на 09.10.2007 родих дъщеря ни Лори 3300 кг. 50 см.За раждането мога да кажа че мина доста леко,но за него ще ви разкажа допълнително,че бебка се събуди и нададе вой за папане.
ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ МАМИ И ЦЕЛУВКИ НА СЛАДКИТЕ ИМ БЕБОЦИ  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 1 555
Ритка и се смее октомврийче сладко за радост на мама и татко!

Октомврийчето при нас дойде радост и усмивки да ни донесе!


Зарязах си гостите, защото ме хвана музата Joy hahaha Joy

# 26
  • Мнения: 8
ЧЕСТИТИ ПОГАЧКИ НА ИВОН, РАЛИ И НИГЕЛКА!!!  Hug Hug Hug

# 27
  • Мнения: 249
ЧЕСТИТИ ПОГАЧКИ НА ИВОН, РАЛИ И НИГЕЛКА!!!   bouquet  bouquet  bouquet
честито на мама ilenkata и на мама luvio да са ви живи и здрави и много да ви радват  и  бързо възстановяване

# 28
  • Мнения: 113
Ееееее най после Иленката роди.честит син Иван,да е жив и здрав.

Ми енд бейби,вярно е това дето ти казва педката и има логика,аз водата нали ти казах,рядко давам,но ако давам е тогава малко преди ядене като е гладна,и то не за друго ами да си поизплакне устата,тогава когато съм давала АМ преди това,иначе когато има дни само на кърма вода не давам.

Саб Симплекс давах снощи на Мила преди хранене ,точно преди и аз да си легна.Да чукна на дърво и пу пу,ама спа като къпана снощи.Даже се събуди само 2 пъти посред нощ ,и то без мрънкотене,хапна си и пак къртак Сутринта стана в 8 хапна ,смених и пампата и ей на 10,30 е тука вече още спи.Май има ефект туй лекарство.

Айде днес честити ви погачи на празнуващите,чакаме снимки.Наща погача си я направихме между нас си в семейството,то тука няма кой да поканиш на такова,нали бейби шауър правихме,та сега ако ги поканя още един път и да трябва да носят подаръци,не ги знам дали ще дойдат.

Ох да видим дали  ще ни огрее днес да излезем малко на разходка,че тука още е дъждовен период и всеки ден вали,засега е слънчево ,ма докато се събуди коконата и се натъкмиме,може и да завали.

Я да ви питам,като нахраните бебето и ако е заспало,вдигате ли го да се уригне?Няколко пъти я вдигам на рамото си,ама се събужда така и после трудно заспива и не всеки път се уригва,и хем не уригната хем будна.

За пишките на момченцата.Аз само да кажа от опит,а вие си преценете какво да правите.Баткото ни като беше бебе ,първо от незнание ,после от страх не съм му правила нищо на пишката.Но като стана на 2 годинки му се наду и зачерви и не искаше да пишка от болка.Беше кошмар,защото пищеше като заклан.Заведохме го на уролог и там му го отвориха,дръпнаха му кожата надолу,аз за малко да припадна.От вътре излезе мръсотия и някакво такова като гной.Доктора тогава каза,че било от това дето не му е дърпана кожичката надолу.Точно там се събира секрет и мъх от дрехите и това нещо трябва да се измива.От тогава всеки ден при къпане му го отварях и миех .После вече като поотрасна сам си го прави  и слава богу не му се е надувало пак.Племенникът ми малкия ,долу горе му се получи същото .Не искам да ви плаша ,всеки сам си взима решение как ще постъпва,но аз казвам за себе си,ако имах момченце щях да му правя процедурата.

За водата преварявам 10 мин.Всеки ден нова,старата я изпивам аз. Simple Smile

Айе изчезвам ,да се пооправя аз малко ,че ни чака разходка днес. Hug

# 29
  • Мнения: 1 195
Здравейте сладурани Simple Smile
Честита нова темичка:)
Прочетох ви набързо Simple Smile На един дъх направо Simple Smile Докато бях в болницата много ми липсваше форума:( после обаче докато се установят нещата хич не ми беше да вися пред ПС-то.
Но сега бебо спинка блаженно и аз влизам дасе отчета:) Ние днес ходихме на мерки и теглилки и за 4 дни бебо е надал около 30грама newsm78 а яде като за световно. Обще взето се храним на 3 -4 часа като суче почти по един час #Crazy зърната ми яко се разраниха нито кремчето на Авент нито Гермастан помага Cry сега действам с на мама илачите дано помогне Praynig Иначе след като си хапне спинка добре до следващото хранене (пу-пу да не му е уруки Simple Smile) даже понякога го будя насила да го храня - смяната на памперса му действа добре за разсънване. Аз ги сменям преди хранене абсурд е да ги сменям след това ами той спи като ангелче душа не ми дава да го пипам тогава. Вечер хапваме към 12 и след това към 4. Общо взето за сега се чуствам добре почти успявам да се наспя.
Сега да питам че вие сте с повече опит. Уж чертах кърмаческия да се подготвя и накрая поак се чудя като за световно. По колко мимилитра трябва да хапва бебо?  Педито каза да ми давам само от едната гърда после да се доизцедя и да му дам каквото съм изцедила и да редувам гърдите . А от Токуда казаха да редувам гърдите по 20мин на гърда   newsm78 и аз съм яко в чуденка.
Уф плачкаме хаиде до после...............................

Общи условия

Активация на акаунт