Отговори
# 225
  • Мнения: 283
Момичета, ето една снимка от изписването ни!

# 226
ЗДРАВЕЙТЕ МАМЧЕТА!
 ЦЯЛ ДЕН ВИ ЧЕТА ЗА ДА ВИДЯ КОЙ КАКВО ПРАВИ.И ПОНЕЖЕ ДНЕ НЯМАМЕ КОЛИКИ СЕ НСЛАЖДАВАМ НА ДЕНЯ(ПУ-ПУ-ПУ).
  ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВОЗАПИСАЛИ СЕ КАТО МАМИ!
 И МОИТЕ САБОЛЕЗНОВАНИЯ НА ДАРА ЗА ВАСКО.БЪДИ СИЛНА И СМЕЛА,ЗНАЙ ЧЕ ТОЙ Е НЯКЪДЕ ТАМ И ТЕ ОБИЧА СЪЩО ТОЛКОВА СИЛНО КОЛКОТО ТИ НЕГО.

  ЗА НАС ПЪРВО ТРУДНО СЕ ОТЪРВАХ ОТ БАБИТЕ-ЦЯЛ МЕСЕЦ!ВЕЧЕ СМЕ НА АМ(САМО).КОЛИКИ ДО ПОЛУДА...АБЕ КАКВО СЪМ ВИ ЗАРАЗПРАВЯЛА ВСЕ ЕДНО СИ ГИ НЯМАТЕ СЪЩИТЕ В КЪЩИ.
 ЗА МЪЖО ДА КАЖА ЧЕ МНОГО МИ ПОМАГА !ЗА СЕКСА-МИРАЖ,МАЙ ВЕЧЕ ЗАБРАВИХМЕ КАКВО Е(НЕ СМЕ ГО ПРАВИЛИ ОТ КАКТО БЯХ В 2-РИЯ МЕСЕЦ Crazy)
 ЗА ЛУКСАЦИЯТА ДОКИ МИ ДАДЕ НАПРАВЛЕНИЕ ЗА''ДЕТСКО ЗДРАВЕ''-ТАМ ЩЕ ХОДИМ.
  ЗА 1 МЕСЕЦ СМЕ КАЧИЛИ 1200ГР. И 3.5 СМ(ПРИ ТОЛКОВА РЕВ)
 Е ТОВА Е ЗА СЕГА ЩЕ ПИША ПАК КОГАТО ОСТАНЕ ВРЕМЕ.

# 227
  • Мнения: 4 555
Честити бебенца на Нелкин и Магдалена! Да са им живи и здрави малките съкровища!

Момичета, кога ще се местим в Родени през 2007? Чакаме ли още някой да роди, аз доколкото си спомням след nelkin нямаше повече  newsm78

# 228
  • Мнения: 24
ЧЕСТИТИ РОЖБИ НА NELKIN И MAGDALENA! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ !   bouquet  bouquet  bouquet

ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ И НА РОДЕНИТЕ НА 09.10 !
  newsm30

На нас ни падна пъпчето тази нощ.   newsm44
Мечтание, нашата педка каза да продължаваме да го мажем със спирт и  Топоцин, а също и да не се мокри докато не заздравее.
Във вторник ще сме на мерки и теглилки / контролно на 20 ден/ .Много ми е любопитно да разбера малчо дали си хапва или само имитираме дейност.  Crossing Arms

Galentinass, по-добре да си купиш предварително здравната книжка на детето. На нас педка ни каза предварително да си я купим. Продават се в книжарниците. Няма те във форума! Гушкаш тати , а ?!?  Party

Ивон, умрях да се смея на твоя филм , макар че и аз днес имах подобно изживяване с изключение на повръщането. Честно , тогава не ми беше до смях. Flutter

Целувки от нас с Румчо и спокойна нощ!

# 229
  • София
  • Мнения: 1 228
Предлагам следващата тема да е вече в Родени 2007 Simple Smile
От активно пишещите няма вече очакващи мами, ако някой се обади, после ще ги включваме.
П.П.: Редактирах за Нелкин - тя роди миналия понеделник, на 5.11, нали в петък страдаше, че я взимат в патологията, явно е объркала в бързината Simple Smile
Та вече Йоана е и последното ни бебче Simple Smile
Някой помага за темичката - благодарско  Heart Eyes

Хайде мислете и актуални заглавия. Едно от мен:
Октомврийчето усмивчици раздава, хайде коликите да минават!

# 230
  • Мнения: 810
Здравейте мацки, влизам набързо само да напиша за придърпването на кожата при момченцата.

Навсякъде, където търсих информация пише - Противно на това, което е препоръчвано преди - НЕ се изисква специална грижа за кожата на пишлетата при бебетата. Бебето трябва да се мие с вода и сапун външно както останалите части на тялото. Не само че е излишно да се дърпа кожичката и да се почиства отдолу с памук и др. средства, но всъщност може да бъде и вредно.

При раждане кожата е напълно закачена за пениса. С времето тя започва да се отделя сама като пластовете клетки на мястото започват да умират. Тези клетки остават на мястото във формата на бяло, сиреобразно вещество, което постепенно започва да излиза /от самосебе си/ през отворчето на кожата. Обикновено до края на 2година 9 от 10 момчета /понякога когато момчето е н 5,10 или повече години/ кожичката се отделя сама напълно. До това време отвора е достатъчно голям, че да може да се издърпа назад за да се почисти.

Насилственото придърпване може да доведе до инфекции, разраняване и белег след това, и фимоза - нарушаване на структурата на кожата на мястото така че да не може да се издърпа нормално.


Извинявам се за превода, но бързата работа...

Като чета се чудя, абе тези педиатри в БГ не четат ли медицинска литература...защото две мнения по въпроса няма!

# 231
  • София
  • Мнения: 193
Предлагам следващата тема да е вече в Родени 2007 Simple Smile
От активно пишещите няма вече очакващи мами, ако някой се обади, после ще ги включваме.
П.П.: Редактирах за Нелкин - тя роди миналия понеделник, на 5.11, нали в петък страдаше, че я взимат в патологията, явно е объркала в бързината Simple Smile
![/b]
Рали наистина съм се объркала поправих го  bouquet
Ще ви чета и пиша по нататък ,че сега нещо нямам време а ими е доста трудно да седя на дупето

# 232
  • Мнения: 4 555
Добавих статистика за имената.
Освен Иван и Борислав, по три пъти се срещат и имената Александър и Константин, но това е защото има едно бебе с име Константин-Александър Simple Smile Така че тях не ги включих.

# 233
  • София
  • Мнения: 1 555
Рали - аз бях пуснала някакви заглавия скоро, но са останали незабелязани изглежда.....

Сега ще се опитам да ги изровя.

Ритка и се смее октомврийче сладко за радост на мама и татко!
Октомврийчето при нас дойде радост и усмивки да ни донесе!
Сняг вали навънка вече и щипка бузките на октомврийското човече!

# 234
  • Мнения: 283
Предлагам следващата тема да е вече в Родени 2007 Simple Smile

Аз съм "ЗА" следващата ни тема вече да е в Родени!!!

И пуснете линк тук, като пуснете новата тема, че каквато съм шматака ще пропусна!!! Embarassed

# 235
  • Мнения: 34
Мами да ви питам нещо. Вие как давате Вигантола? На нас ни казаха сутрин и вечер по 1 капка на гладно. Искам да сравня мненията на педитата. Благодаря!

# 236
  • Мнения: 4 555
Сутрин на гладно по две капки ни казаха на нас.

# 237
  • София
  • Мнения: 1 524
ЧЕСТИТИ БЕБОЦИ НА NELKIN И MAGDALENA! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ !  bouquet

Neve Сутрин на гладно по две капки.  ooooh! колко пъти го забравям просто не е истина, давам го преди следващото хранене. То за какво сутрин става въпрос, като яде на 3-4-5часа  newsm78

Рали следващата темичка в отчетни. И аз чат пат бърникам в темичката, ама напоследък (откакто мъжо дойде) не ми остава време. Баткото ще свикне милинкия, просто са чувствителни децата. А ти се справяш страхотно - колко си организирана - евала.

Ивон  Joy Joy Joy Joy - още се хиля при нас за сега такова нещо не се е случвало - наведнъж и от трите дупки. Само веднъж на спалнята се изака, ама аз я оставих само за секунда - да отворя на мама, че звънеше на вратата и ефектът беше поразителен. - пране на чаршафи и одеала.
Заглавията са страхотни.

pra ще докладваш вторник след педито - щом пълни памперса значи и дебелее.

vanyatr Честито 1200гр  е страхотно. На мен пък даже не ми дадоха направление за ортопед, ама не се ядосвам - то в тази държава..... а не ми се сменя педито, нали като го викна веднага идва, та това ми е по-важно, а и не изписва АБ лесно.

Bulechka_TS много сте готини - радостта направо струи от вас.

Аз се подготвям за тази питка - егати работата къщата е нагоре с краката, аз нямам какво да облека, ако беба не кооперира утре направо не знам как ще се справим с таткото. Поне всичко е купено и поръчано.

# 238
  • София
  • Мнения: 1 228
Меги, тамън се чудех къде зачезна...
За питката ще се справите  Simple Smile И приятно ще си зкарате, разбира се  Heart Eyes Дрешки - утре бегом на пътеките в Младост 1А - има един магазин за всякакви дънки - много и най - различни... ако не си го проверила вече де. Не са маркови, но не са и скъпи, пък нали ти трябват само като временно решение до възвръщането на формата  Heart Eyes
Вигантола и аз гледам да е сутрин, ама понякога и на обяд, че и следобяд го давам.

Булечка, много щастливи изглеждате, много сте сладки  Simple Smile

И понеже никой не ми отговори, аз пак ще си питам:

Направлението за ортопед важи ли за навсякъде или само където каже докторката?
На мен ми се ще да идем до Горна Баня, ама нашата педи каза, че можем само в поликлиниката или при Драганов  newsm78 Пък аз не съм особено очарована от Драганов, при него водихме Мартин едно време... А в поликлиниката не го знам въобще ортопеда.

# 239
  • Мнения: 1 593
пълен кошмар - детето реве от 2 часа следобед (сега е полунощ) - дано се свърши, защотото още не спи  ooooh!

аз от нерви, взех че направих първа страница, вижте дали ви харесва  Peace

Общи условия

Активация на акаунт