Разделно хранене-част 17

  • 12 955
  • 309
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 533
Ками, само един бърз въпрос, преди да излезете да се радвате на слънчицето Simple Smile
Ами аз обядвах кисело мляко с банан, макар че ги хапвам и двете поотделно, но днес имам нужда от повечко захари Stuck Out Tongue Та това не си ли е чиста смес от протеини и въглехедрати? Поне банана го водят за доста въглехедратен, пък и в киселото мляко слагат май нишесте?

# 31
  • София
  • Мнения: 3 787
Сладунче,банана трябва да се консумира самостоятелно.Отделно дори от други плодове,както пъпеша и динята.Но нищо кой знае какво не е станало,че си го хапнала с кисело мляко,де Wink

# 32
  • Мнения: 1 986
  Хайде да се възползвам преди кормуването,да ви драсна пак някой ред Wink
  Сладунче,страхотни снимки PeaceТи също си страхотна Heart Eyes,много си свежа и от всичките ти постове лъха положително настроение Hug
  Петя,аз съм пробвала преди известно време зелевата супа,но..... Sickнещо не ми понесе-и бях гладнаааааааа Mr. GreenПо Дюкан не е толкова трудно/поне на мен/,защото храненията не са толкова много,а са засищащи-аз карах 5 дни-ударен режим,и после-на протеини и зеленчуци-още 5 дни.Та,менюто ми за тези дни беше горе-долу следното: закуска-1/2 коф.кисело мляко/ с овесени трици,много ми е вкусно така/;ако огладнеех до обяд,хапвах малко пуешко или телешко филе;на обяд-редувах в различните дни-яйца/варени,на омлет/,пилешко-пържола,шишче;риба,или свински шишчета;след стабилен обяд огладнявах най-рано след 4.5-5 часа;после,ако съм гладна,хапвах останалата част от кис.мляко;за вечеря-нещо от обяда.И така,докато изредя няколко вида месо,приготвено по разл.начин,те 5-те дни  свършили WinkИ аз-с 2.5 кг. по-лека Wink
   

# 33
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
  Хайде да се възползвам преди кормуването,да ви драсна пак някой ред Wink
  Сладунче,страхотни снимки PeaceТи също си страхотна Heart Eyes,много си свежа и от всичките ти постове лъха положително настроение Hug
  Петя,аз съм пробвала преди известно време зелевата супа,но..... Sickнещо не ми понесе-и бях гладнаааааааа Mr. GreenПо Дюкан не е толкова трудно/поне на мен/,защото храненията не са толкова много,а са засищащи-аз карах 5 дни-ударен режим,и после-на протеини и зеленчуци-още 5 дни.Та,менюто ми за тези дни беше горе-долу следното: закуска-1/2 коф.кисело мляко/ с овесени трици,много ми е вкусно така/;ако огладнеех до обяд,хапвах малко пуешко или телешко филе;на обяд-редувах в различните дни-яйца/варени,на омлет/,пилешко-пържола,шишче;риба,или свински шишчета;след стабилен обяд огладнявах най-рано след 4.5-5 часа;после,ако съм гладна,хапвах останалата част от кис.мляко;за вечеря-нещо от обяда.И така,докато изредя няколко вида месо,приготвено по разл.начин,те 5-те дни  свършили WinkИ аз-с 2.5 кг. по-лека Wink
   
Благодаря, че сподели това.Мисля след супата(ако издържа 2-3 дни ще е чудо Sick) да направя 5 дни ударен режим,но не мисля да продължавам след тях на Дюкан,а се връщам към РХ  chef

# 34
  • Мнения: 533
Ама Ками, виж какво прочетох аз на първа страница, та затуй се подведох нещо  newsm78
Цитат
Киселото мляко също трябва да се приема самостоятелно, защото е трудносмилаемо и за усвояването му на организма са нужни 3-4 часа.
Добра комбинация с него са:
-зеленчуци без скорбяла или с ниско съдържание(моркови, краставици, зеле, домати, тиквички, коприва, праз,киселец,чушки, спанак,зелен фасул), маслини и гъби;
-прясно мляко
-плодове, богати на захари: банан, презрели плодове, сушени плодове
Грешно ли съм разбрала или комбинацията си е разделна?

# 35
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 419
Здравейте момичета  Hug
Ками , благодаря за първата страница на темата  Hug
да се запиша пак , за да мога да ви чета ( старият ми ник е РосиК ) . Не съм много по писането  Embarassed
Само за градината да кажа  - ками , от подписа ти видях , че Калоян няма още 3 годинки . Ако имаш възможност - гледай си го  Hug Все пак ти ще си решиш  Peace
Мога да се похваля, че все повече мъжът ми се съобразява с РХ  Wink .
Със зелевата супа също се сваля бързо , но после много трябва да се внимава - иначе йо-йо ефекта е на лице  Peace

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 18:11 от рак пустинник

# 36
  • София
  • Мнения: 3 787
Ама Ками, виж какво прочетох аз на първа страница, та затуй се подведох нещо  newsm78
Цитат
Киселото мляко също трябва да се приема самостоятелно, защото е трудносмилаемо и за усвояването му на организма са нужни 3-4 часа.
Добра комбинация с него са:
-зеленчуци без скорбяла или с ниско съдържание(моркови, краставици, зеле, домати, тиквички, коприва, праз,киселец,чушки, спанак,зелен фасул), маслини и гъби;
-прясно мляко
-плодове, богати на захари: банан, презрели плодове, сушени плодове
Грешно ли съм разбрала или комбинацията си е разделна?

Ами явно,разбрала си добре LaughingЗа мен банана попада в малко по-различна група и не го смесвам с нищо-така съм свикнала и карам малко по инерция Embarassed.Щом ти е вкусно така-хапвай си го спокойно Wink

Когато го смесвах в началото с мляко ми ставаше тежко на стомаха и реших,че комбинацияте не е сполучлива за мен.Но пък всеки организъм е различен.Затова всеки трябва да намери собствен вариант на РХ,който съвпада с неговия начин на хранене и на живот и при който се чувства максимално добре Wink
Например,и хляб с картофи е разделно,но аз не ги смесвам.Някой пък смесват картофи и ориз и така Laughing

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 18:09 от ками

# 37
  • Мнения: 533
Добро утро, милички  newsm19
Аз, за разлика от вчера вечерта, съм в страхотно настроение  newsm18, въпреки студа хехе. Понякога си мисля, че му се наслаждавам доста повече, отколкото на горещините   newsm78 Поне ми действа стягащо  Crazy Днес съм строго официална, без повод  Flutter, и се оказа, че панталончетата ми висят  Joy , това отслабване действа стимулиращо на харчлъка за дрешки Blush
Цитат
Ами явно,разбрала си добре LaughingЗа мен банана попада в малко по-различна група и не го смесвам с нищо-така съм свикнала и карам малко по инерция Embarassed.Щом ти е вкусно така-хапвай си го спокойно Wink

Когато го смесвах в началото с мляко ми ставаше тежко на стомаха и реших,че комбинацияте не е сполучлива за мен.
Ками, установих същото за себе  си, вчера получих киселини от комбинацията  Outta Joint, тъй че приемам, че за мен е неразделно  Heart Eyes
Радвам се, че малкият посвиква с градината  Hug
Петинке, успех със зелевата, дано не се измъчиш прекалено  Hug
Софи, благодаря за комплимента  Hug
На всички, които ни позабравиха мъничко  Blush, много прегръдки и целувки, слънчево-увити и -настроени   bouquet  bouquet  bouquet

# 38
  • Мнения: 2 724
Здравейте момичета Hug.
Сядам на кафенце и искам да споделя този момент с вас Hug Hug Hug Hug.
 
Сладунче, да си сменяш професията, невероятни снимки си направила ,а ти си сладурана като ника си Grinning.
Раче/ РосиК/ ,затъжихме се за теб, добре, че спомена коя си, нямаше да се сетя Hug.
Май те засякох в още една темичка, където влизам от време на време Wink.
Софи, откога чакам нови снимки на любимата ми сладурана  Heart Eyes.
Ками ,и моят син в началото плачеше ,дори ми разиграваше сцени- наближим ли детската градина се вкопчваше в мен и така силно ме стискаше, че чак се задушавах. Оставях го със свито сърце и сълзи на очите.
Един ден госпожата ми каза :
-Не се притеснявай ,докато се скриеш от погледа му плаче, та се къса ,но после се успокоява и всичко е наред Peace.
Децата се приспособяват сравнително лесно /поне моите/.
Дано не боледува Praynig, но и това е вид закаляване ,да свиква в такава среда.
Петя ,от зелевата супа много се отслабва Peace.
Моят съпруг сваляше по 1 кг на ден .
За да задържиш постигнатото ,бъди стриктна с РХ .Желая ти успех Hug.
Мади, все още се чудя каква марка машина за хляб да си купя  Thinking,но със сигурност ще купя.
Трябва да вляза в темата /има такава/ и да сверя часовника си.
А за вкусът на зелевата супа ще кажа ,че на мен ми хареса, пробвах я ,когато милото отслабваше с нея .
/с извратен вкус ли съм  newsm78?/
Шарли, браво на теб  smile3501,сега трябва да си много внимателна със захранването ,но ти със сигурност си наясно .
Трябваше да се снимаш преди и след това Wink.
Реге ,започна ли със суровоядството?
Нещо липсваш на хоризонта ,да не започна нова работа?
Юзерчето и тя , да не говорим за Мина......
Да не забравя да ви попитам -някоя от вас няма ли да дойде на рождения ден на форума ?
Аз мисля да досаждам на милата ми Мина  Hug,стига всичко да е наред у  нас Praynig.
Ще ми бъде приятно да се видим на живо!
Купонът ще е на 17 ноември.

# 39
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Здравейте  bouquet
Аз приключих с тази гадост SickНаречена зелева супа Sick SickПродължавам си на РХ и се надявам някои ден да стана поне 65кг. Sad Rolling Eyes
Днес сутринта се премерих и от вчера след тая супа съм свалила 1 кг.Много се зарадвах,ноооо немога просто ми се повръща от супата и немога да се мъча Rolling Eyes Rolling Eyes


Дано изгрее слънчице за да изведа малко малката на вън,че се побъркваме цял ден вътре Crazy Crazy

После пак ще пиша,сега отивам да си направя чай и да изям един грейпфурт. За обяд мисля едно пакетче от малките готови спагети с гъби,а за вечеря още незнам newsm78Тези спагети нали са РАЗДЕЛНИ или НЕ  newsm78 newsm78Казвайте навреме преди да съм ги излапала Crazy Crazy

# 40
  • Мнения: 533
Петенце, аз имам реални съмнения, че купените спагети ги приготвят с всевъзможни нездравословни набухватели, оцветители и тн.  Rolling Eyes Поне аз бих си сварила някое картофче с броколи или една салатка със сиренце за обяд  Wink Но аз не обичам спагети, така че сигурно се изказвам субективно  Hug
Дано имате слънчице, че да му се порадвате с малката сладуранка   1stroller   Nature Sunny
Иначе, гарантирам се фрешче от лимон и грейпфрут действа безотказно за топене на килца и за тонус  Peace Аз поне съм редовна и супер доволна, както казах, губя на сантиметри всеки ден  Heart Eyes
Алексче, аз съм такъв лаик с фотографиите, какви приятелчета- магъосници имам да знаеш  Crazy Но пък казват, че имам собствен поглед и това му е хубавото  Heart Eyes
Аз съм навита за срещата, ще се радвам да ви видя  Hug Hug Hug
Шарли, засичам те в групата на плодоранките, много са свежи  Hug Поздравления за резултата, но най-вече за доброто настроение   bouquet 
Хубав ден!

# 41
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Може ли зеле с месо на фурна и ако е разрешено как го правите newsm78

# 42
  • Мнения: 861
Здравейте!
Много ми беше свинско тази сутрин и не ми се пишеше, но тъй като вече съм ок, ще споделя: скарах се вчера с един колега, т.е. повишихме тон  Sad. Всеки месец вече почти две години ми предава грешни справки, спира ми работата, вследствие на неговите грешки моите отчети са неточни  #Cussing out, както и да е да не влизам в подробности.
Знаете ли интересно се получава-аз все си търпя, преглъщам си всичко, не само за работата, а и изобщо в отношенията си с приятели, дори и с близки от семейството и всичко е ок. Позволя ли си да си кажа по-остро мнението и веднага скандалът е спретнат. Така развалих отношенията си и с близка приятелка. Дълго време излизахме заедно и като идем на дискотека или някъде на заведение те с мъжа ми почват да се дразнят, да спорят. И аз отстрани започвам да се чувствам неудобно. После все се чувствах длъжна да го оправдавам пред нея и какво стана-веднъж просто не издържах и и казах "Трябва ли всеки път като излезем да се карате" и край-изтинахме. Оказа се, че тя едва ли не го правела за спорта, ей така кеф й било да спорят, а аз излязох виновна, че съм й развалила настроението на рождения й ден. Сега те двамата се чуват понякога по телефона  Sick, а аз не мога да общувам с нея, някак не върви  Tired . И вчера, казах му някои неща на колегата, че колкото и маловажна да му изглежда моята работа, аз затова съм наета и хората изискват това от мен. В техните очи аз ставам некадърната. Ами това е, сега май няма да може да се гледаме в очите  Rolling Eyes .

За съжаление след 5 дневна раздяла с мъжа ми снощната вечеря не мина особено добре. Направих една хубава зелена салата с риба тон и ролца от раци, седнахме да си пийнем и хапнем, ама аз тръгнах да споделям колко зле съм се почувствала сред разни познати, които видях докато чаках да посрещна Грета от първия й учебен ден в новото училище. Почувствах се подтисната, защото видях стари съученици и една приятелка и всеки какво ново, как си, какво работиш. А аз няма с нищо какво да се похваля, да не говорим колко съм се нашишкала вече  Embarassed и това още повече ме депресира да ме гледат такава. Естествено мъжът ми пое грешната тактика да ми се кара, то направо ми крещя де. Нещата, които ми каза всъщност бяха абсолютно верни от рода на, че не трябва така да се чувствам, че имам с какво да се гордея: хубаво семейство, хубав собствен дом, хубава нова моя си кола, добре платена работа, че изглеждам супер добре... ама с такъв тон ми ги каза всички тези неща, че аз ревнах и..  и му казах, че повече нищо няма да споделям с него...абе, направо я оплескахме. Наложи се да кажа на Денис, че плача от лука, който режех, а на Грета казах, че съм се скарала с колега. Явно ми се беше натрупало доста. Накрая мъжът ми се извини, че не е намерил верния подход към мен, а аз се почувствам много виновна, че развалих и неговото настроение.

Та, момичета, кг-те много ме подтискат, стана доста студено, а всичките ми дънки и панталони са ми купувани, когато съм била 50, а и тогава си ми бяха тесни (такива са им моделите). Сега няма какво да обличам и това още повече ме подтиска. Големи надежди залагам на постенето, дотогава съм на РХ. Хубавото и на двата режима е, че даже и когато озверееш от лакомия, може да се натъпчеш с позволени неща и после угризенията не са толкова големи. Радвам се, че вчера, въпреки лошото си настроение все пак вечерях разделно. А желанието за тъпчене си го имам още от събота, но удържам. Понякога това е само моментна криза и ако успееш да се овладееш няколко минути, може да се размине освинването  Peace .

Днес, представете си, ходихме да се снимаме от офиса, защото шефката иска да обновява сайта на фирмата. Че специални изсиквания за облекло, за снимане в профил, за фона, за усмивките  ooooh!  ужас. А аз нямах никакво желание да се снимам и да ме изтипосат там. Излизам просто кошмарно на портретни снимки, а и с плановете ми за напускане ми се струва абсолютно неуместно, но няма как - нареждане от високо  smile3513 .
Хе-хе! Преди малко се върнахме. Паднах от смях, направиха ми цяла фотосесия-фотографката взе нещата присърце и като започна едно щракане  Whistling  чак ходи до магазина да ми купува шнола, защото сметна, че с прибрана коса ще съм по-добре  Mr. Green . Голям майтап беше. Шефът съжали, че не съм сложила къса блузка, защото снимките трябваше да бъдат американски стандарт, т.е 3/4, а нямало да си покажа пиърсинга  #Crazy . Луда работа, сега се очаква да получа повишение като фотомодел  newsm03
Много съм любопитна дали сред близо 15-те пози ще има поне една като за пред хора. Нямам търпение да ги видя, но ще е възможно чак утре, като се снимат всички колеги и си вземем диска.
В крайна сметка се оказа, че ходенето до фотото свърши добра работа-оправи ми настроението Вече съм доста по-добре, какво добре, направо ме е хванала смешката. Обадих се преди малко на мъжа ми, че в конкурентна на неговата фирма търсят човек с моето образование и покрай моите шегички определено реши, че нещо ми хлопа  Crazy
Алекс, за сега не съм на суровоядство, но за постенето съм категорична от другата седмица. Шарли, благодаря ти за указанията по този повод. Момиче от дневничетата ще ми изпрати книга за суровоядството и като я изчета ще си помисля за този режим. Наистина е доста ограничителен. Иначе засега съм решила: плодове, зеленчуци, сурови ядки и печена риба от време навреме, когато е позволено.

Ми това е, надявам се днешното слънце да допринесе за доброто настроение на всички ни!
 

# 43
  • Мнения: 338
Здравейте и от мен!
Трудно ви открих. Нямам много време и даже едвам смогвам да ви изчета. Хванала ме е някаква депресия и....много ми е тъпо.
Ками, Калоян ще свикне, не се притеснявай!
Реге, стискам палци всичко да си дойде на мястото!!! Ти не си виновна, просто си споделяла!
Алекс, успех с търсенето на машина за хляб! И аз по едно време си бях наумила, но се отказах. Гледам да отбягвам хляба.
А да попитам - къде е Калида?
Много  Hug на всички  bouquet

# 44
  • Мнения: 533
Петя, зеле с месо е разделно Peace Можеш да погледнеш в готварската книга, Ками със сигурност е написала нещо по рецептата  Hug
Реге, май доста си приличаме с теб. Не се притеснявай, всеки има лошите си дни, а това, че си споделила с мъжа си, също си е в реда на нещата Hug Съжалявам, че си се разстроила, макар че аз бих реагирала по същия начин... Tired Но пък мъжът ти е прав  Wink, имате си хубаво семейство   bouquet И ти изглеждаш добре, здрава си, хубава Hug Не се вторачвай толкоз в тия кг като мен, след като престанах да ги мисля толкоз, се получиха естествено нещата  Wink  Колкото до постенето, заложи на това да не консумираш тесто, много е коварно  Whistling и успех, ти си борбена натура, ще се справиш с предизвикателството   bouquet
Мише, край на депресиите  Hug Ако можеш излез навън, виж се с приятели, има Киномания със страхотни филмчета, потанцувай и животът ще се усмихне отново  Hug
Алексче, айде разучи машината и ще чакаме да почерпиш на купона на 17ти с истинско произведение ала Алекс хехе  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт