една дъвкана и предъвкана тема......

  • 4 181
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 409
Времето ми е твърде скъпо, за да го прекарвам по начин, недостатъчно приятен по моя собствена оценка.
Има разлика между вечеря всеки уикенд и вечеря няколко пъти в годината по повод празници -Рожден и имен ден, Коледа, годишнина и все в този дух.
Много държа на семейните ценности, на родителите и роднинските връзки като цяло, но никой не може да ме убеди, че е правилно да прекарвам всяка събота вечер в пенсионерска компания, пък била тя и на собствените ми родители.
Аз имам собствен живот, интереси, забавления, приятели и те са различни от тези на възрастните ми роднини.
Както намирам за неуместно аз да прекарвам уикендите си с тях, по същата логика би било неуместно да ги заведа на танци или пиано-бар.

# 31
  • Мнения: 4 668
Животът е копромис и съобразяване Peace
една вечеря не е болка за умиране--да не те канят на копане--на маса те канят
Разбира се , че е така ! Но не когато става въпрос всяка събота вечер , по закон да си на гости при тези хора .
Има разлика между гостуване и добри отношения по принцип , от това всяка седмица можеш не можеш да си там .
Извинявайте , но тук не става въпрос за съобразяване и компромиси , а за обсебване !

И момичето никъде не казало ,че не понася свекърва си ! Няма нужда да се отплесваме !

Тук всички сте еднакви змии. И кокошки едновременно. Как успявате да го съчетаете?
Без тебе нали ? Ти си една перфектна ССФ  Twisted Evil
Смяяяях...

# 32
  • Мнения: 2 829
: Mirena80--той доколкото се разбра присъства на вечерята Peace


ако иска добри отношения --ще намери начин някакъв завоалиран да прескочат някоя събота

а и не мога да  разбера защо се заяждаш newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 1 890
Не мисля, че се заяждам, пък това, че мението ми не ви харесва, е отделен въпрос.  Simple Smile Както вече казах - не смятам за нормално да принуждавам партньора (мъж или жена) да ходи някъде или да се среща с хора, които не са му приятни. Peace Ако за вас това е нормално - ок, но не ме убеждавайте, че всички, които мислим по другия начин, са мразещи свекървите пепелянки.  hahaha

# 34
  • Мнения: 4 736
 Като не ми се ходи, не ходя. Няма какво да се цупи. Аз не го задължавам да се вижда перманентно и ежеседмично с нашите, така че е длъжен да уважи и моето желание. В подобни казуси винаги съветвам да се говори истината. Ако човека е зрял ще разбере и доводите на отсрещната страна.

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 17:23 от Kasidy

# 35
  • Мнения: 263
Според мен като спреш да ходиш с него всеки път, а само от време на време ще се поцупи, ще се поцупи, та ще спре!

# 36
  • Мнения: 77
Да си кажа, че и при мен е подобна ситацията. Моят пък умира да спим при майка му. Аз също наште ги виждам един път в месеца. Лафя си със майка му, но не ми е от любимите събеседници-също така и я уважавам.
Та аз в началото се справях със ситауцията като измислям нещо което непремнно трябва да се свърши вкъщи. Забравила съм нещо и т.н.-идеи 1000, женското въобръжение е пълно.
След като мина време вече се изказвам, че просто искам вкъщи и ако той пък има силното непреодолимо желание да я види, да отива без мен-като не му поставям ултиматум или да се цупя. Винаги си намирам нещо за забавление и без него Grinning. Но той като мъж на жена си отказва категорично и си стои при мен.
Така се справям аз.

# 37
  • Мнения: X
Мдааа........наистина разбирам от къде идват злите свекърви - от още по-злите им снахи. Чудо голямо, не можела една вечеря да изтърпи.
Аз пък много обичам да "вечерям" с моята свекърва и кафе да пия, и бира, и пасти да ям............. Ама никога не съм си и помисляла, че я "търпя" заради мъжа ми. Може пък тя мен да търпи заради него.
И как пък всички, дето скачат срещу свекървите си имат синове..........горката ми щерка, ако налети на някоя, като вас, щото днес пишете, че търпите майката на мъжа си, утре ще пишете, че търпите снаха си.

Мдааа........след двайсетина години темите за свекървите ще са същите, но думата свекърва ще е заменена от думата снаха.

# 38
  • Мнения: 2 439
Според мен не е редно човек да бъде каран насила да общува с хора, които не понася по различни причини. Независимо дали това е роднина /собствен или роднина на другия съпруг/, приятел или познат, никой не е длъжен да търпи досадници.

# 39
  • София
  • Мнения: 346
Защо не ходите на обедно гости? Така хем ще спите до обяд без да се притесняваш за храната, хем вечерта ще е само за вас двамата. Laughing А когато дойдат децата ще оцениш ситуацията напълно!

# 40
  • Мнения: 2 070
Кви компромиси кви пет лева. По това време може да е с приятелки, да отдели време за себе си, да си чете, да си почива, да се усамотява, квото си иска да прави, ако приятелят и толкова държи да ходи. Да уважиш майката на приятеля си е едно, да ходиш да я уважаваш всяка седмица е друго. Що пък той не уважи неъните желания. Разговаря се за тия работи в крайна сметка и се намира някакъв среден вариант..

# 41
  • Мнения: 2 751
Аз бих се съобразила с желанията на мъжа си. Peace
Все пак това е един път в седмицата за по 2-3 часа, не е всяка вечер. Все ще ги изтърпиш някак, не е болка за умиране. Не те обиждат, не те конфронтират...Поне аз така разбирам.
Отношенията с майката на мъжа ти ще ти се окажат доста полезни в даден момент, когато имате дете  Peace
А и аз бих се обидила, ако мъжа ми не може да изтрае наште за 2-3 часа един път в седмицата заради мен  Peace

# 42
  • Мнения: 3 146
Мислех да не го споменавам, но тъй като няколко пъти вече беше споменато, ще спомена, че е най-малкото нечестно спрямо свекървата и съпруга да се прави жената, че обичя да ходи всяка седмица на вечеря там, само за да може после да разчита на свекървата за помощ с децата. Направо е ужасно. Или ще може да разчита, защото свекървата е готин човек, или няма да може, колкото и често да ходи там и дори да се подмазва. Подобно мислене ме отвращава!

# 43
  • Мнения: 4 668
Да уважиш майката на приятеля си е едно, да ходиш да я уважаваш всяка седмица е друго. Що пък той не уважи неъните желания.
Ето това не могат да разберат явно някой хора  ooooh! Едно е уважението , друго е , когато задължително всяка седмица си там , няма не искам , няма не мога , защото иначе господина се цупи ...
Това пък с децата е тъпо ! Едва ли не да и се подмазва , за да и гледа децата после  Close
Тези деца родители нямат ли си ?

Че чак излязохме злобни и безкомпромисни някой хора , само защото имаме и ние мнение .

В крайна сметка всеки си знае ... Нека момичето прецени за себе си , дали този мъж с който не се разбират по такъв дребен въпрос , ще е човекът с който ще си живее живота . Без събота вечер - тогава по закон са при майка му ! Naughty

Мдааа........наистина разбирам от къде идват злите свекърви - от още по-злите им снахи. Чудо голямо, не можела една вечеря да изтърпи.
Защо ми се струва , че четеш само това , което ти изнася  Rolling Eyes Много силни думи ...
Забравих явно , че всички тук са най - толерантни , отстъпващи , възпитани , търпящи и т.н. ... еми , щом ви влече ... така да бъде  Wink

# 44
Изцяло съм съгласна с Pepinka,но съм изумена колко безлични хора има.Като не и се прави на момичето нещо да не го прави,всичко друго граничи с лицемерие и мазохизъм.И немога да се сетя кой оределя какво трябва и какво не,ако не ние самите!ц

Общи условия

Активация на акаунт