една дъвкана и предъвкана тема......

  • 4 186
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
то май тази тема е дъвкана и предъвкана много, но и аз да питам

Та казуса е следния,  моя приятел  иска всяка седмица да ходим на гости в техните, на мен почна вече да ми тежи всяка седмица да ходим на вечеря при майка му и мъжа и, не че имам нещо против тях, но ми дотяга, особено мъжа на майка му е един приказлив, не си затваря устата и по принцип само той говори, никой не може да вземе думата от него и то за някакви неща дето, никой не го интересуват, тотално изкуквам след всяка вечеря у тях, става ми много нервно smile3511! Знам, че той ходи заради майка си, но пък ми се сърди, че му отказвам, не иска сам да ходи а все със мен - сега поредното цупене, че няма да отида тази вечер с него, а ще трябва сам да си ходи! А на мен ми е предостатъчно да ги виждам веднъж месечно!Аз моите родители ги виждам веднъж на 4месеца ( в друг град живеят), та неговите ли всяка седмица!
Какво повече да му говоря и да не се цупи, че не ми се ходи с него, казах му каква е причината, нямам нищо против майка му, не ни се натрапва, но мъжът и е нон стоп с нея и примерно нямам как двете да седнем да си говорим за женски работи, защото мъжът и постоянно се меси в  разговора ни,  и вие как избягвате тези ситуации????

# 1
  • Мнения: 88
А ти обеснявала ли си му как се чувстваш?

# 2
  • Мнения: 157
Знам ,че не е учтиво да се прекъсва човек докато говори,но опитай да започваш друга тема в момента в който той се увлича в досадни речи.Дай му да разбере , че думата не е само негова.Говори повече от него и ми се струва че ще има ефект.
Говоря за мъжа на свекърва ти.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ако той толкова настоява, нека ходи с теб през седмица, а сам-всяка седмица. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 191
Е, любовта ти към приятеля сигурно е достатъчно силна, за да можеш да изтърпиш и един досадник от време на време. Просо поговорете с любимия да не е много често.
И те съветвам - избягвай сравненията "аз моите родители-толкова, ти твоите родители - повече/по-малко). Грозно е. А и не е в твоя полза.
Търсиш мнения - давам ти.

# 5
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Ами просто като стане досаден мъжа на майка му вземи да не му обръщаш внимание и започни друга тема на разговор в ккоято евентуално той не може да участва и обясни на приятеля си,че нямаш нищо против майка му,но заради този човек не ти се ще да си разваляте вечерта. PeaceРазредете ходенията и така

# 6
  • Мнения: 2 197
Ако той толкова настоява, нека ходи с теб през седмица, а сам-всяка седмица. Peace
Нещо в този дух. А с досадниците винаги можеш да излезеш на глава като подхванеш тема, по която си сигурна че няма да може да вземе думата - примерно конкретен "женски" въпрос, насочен към майката.
Аз лично също не обичам да ходя на гости при бащата на приятеля ми, не защото е досаден, а защото толкова много се престарава - то са едни подготовки, все едно сме на официална вечеря, 20 пъти се обажда само, за да уточним менюто. Но поне по един път на месец ходим, защото си мисля, че така е редно. В края на краищата за 2-3 часа нищо няма да ми стане.

# 7
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Не може да се излезе на глава с досадник. Той е компетентен по всички въпроси  Mr. Green
Разреди контактите, мъжът ти както се сърди, така и ще се отсърди ако види, че не ти пука.

# 8
  • Мнения: 1 761
Вземи си книжка,седни по-далече от досадника и си чети -без да го слушаш или отговаряш.

# 9
  • Мнения: 6 029
Нищо ти няма. Ще издържиш. Да не мислиш, че вечно ще се случва, каквото ти искаш? Я се стегни.

# 10
  • Мнения: 104
   Ти си късметлийка ,виждаш тези хора веднъж в седмицата за няколко часа ,а има други които нямат възможност един път в седмицата да останат на спокойствие 2-3 часа.    Laughing

# 11
  • Мнения: 104
Вземи си книжка,седни по-далече от досадника и си чети -без да го слушаш или отговаряш.

Това с книжката съм го пробвала ,нямаше ефект

# 12
  • Мнения: 108
Имам познати със същия проблем. Само че мъжа е "длъжен" да търпи мъжа на тъщата . В крайна сметка се получи така - майка и дъщеря се изпокараха, защото мъжете им немогат да се траят.
А те и двамата са приказливци.Искат все те да говорят нещо и винаги разбират от всичко -мъжете!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз пък мисля че можеш да се прежалиш веднъж в седмицата, за да доставиш удоволствие на приятеля си. Освен това, поведението ти може да се изтълкува от него сато неуважение към майка му, а някои мъже са доста чуствителни на тази тама.
Аз бих стискала зъби заради човека, на когото държа.

# 14
  • Мнения: 17 409
 Ако смяташ да живееш с този човек за в бъдеще, ще ти се наложи да преосмислиш нещата Wink

# 15
  • Мнения: 1 517
Зщо пък да е длъжна да ходи всяка седмица?? Той да си ходи когато си иска. Естествено, че трябва да прояви някакво уважение към свекърва си, но чак пък толкоз...всяка седмица закон божи...тъпо е.
Решението е или да накарат бъбривеца да мълчи от време на време или тя да разреди гостуванията. Иначе, ако реши да се прежали, всеки път ще се нерви и накрая ще се изпокарат.
Не е кой знае какъв проблем, има къде къде по-тежки случаи...но защо пък трябва да се нерви? Още повече, че въпросния човек не е баща на мъжа и.

# 16
  • Мнения: 4 668
Нещо не схващам  Rolling Eyes
Казвате и , че е длъжна , заради приятеля си да търпи досадника ли ? Този , който явно не е баща на мъжът до нея ?
В една връзка никой с нищо не е длъжен  Naughty Компромиси трябва да се правят , но все пак в рамките на допустимото !
Не може единият да се измъчва , заради другият , само и само да му угоди  Confused Много равнопоставено , няма що ...
Нищо ти няма. Ще издържиш. Да не мислиш, че вечно ще се случва, каквото ти искаш? Я се стегни.
Този коментар просто ме изуми !!!  Sick

Говори с приятеля си ! Кажи му как стоят нещата и , че в крайна сметка няма как да стане всяка седмица да сте в техните ! Той да си прецени как ще постъпи ! Ти не трябва да криеш мнението си и нежеланието си да ходите толкова често !

# 17
  • Мнения: 17 409
Е, какво му има на коментара? Не, никой нищо не е длъжен. Въпросът е да направиш нещо заради другия, а не да скачаш все с лошо. МЕн пък ме изумяват коментарите, че не му бил баща....
Как може всяка седмица при неговите, при положение, че родителите на момичето са в друг град. Ей тва е проблемът. НЯма да е на мойта, ма и твойта няма а стане!

# 18
  • Мнения: 6 029
Нищо ти няма. Ще издържиш. Да не мислиш, че вечно ще се случва, каквото ти искаш? Я се стегни.
Този коментар просто ме изуми !!!  Sick

Олеле, ти за компромис чувала ли си, како? За толерантност? Представям си нещастният ти мъж на какво е подложен. Вземи се стегни и ти.

# 19
  • Мнения: 3 146
Ако смяташ да живееш с този човек за в бъдеще, ще ти се наложи да преосмислиш нещата Wink

Аз пък мисля, че той трябва също да преосмисли нещата, щом смята да живее с него, нали така?!

Лично според мен, колкото по-малко контакти човек има с роднините на половинката си, толкова по-здравословно за отношенията вътре в двойката, казвам го от личен опит.


Ние избегахме подобна ситуация, като мъжът ми ходеше сам в неделя сутрин до техните, а аз - само в редки случаи. Ако го убедиш да ходи сам, а ти понякога да го придружаваш, и двамата ще сте дали достатъчно от себе си. Всичко друго си е заробване - на единия или на другия.




Олеле, ти за компромис чувала ли си, како? За толерантност? Представям си нещастният ти мъж на какво е подложен. Вземи се стегни и ти.

Коментарът ти не навежда изобщо на мисълта за компромис. Не може да се стяга само единият, нали така?!

# 20
  • Мнения: 17 409
Мда, затова се множат, ли множат темите за свекърви- чудовища. Сами си го правите, дами Simple Smile

# 21
  • Мнения: 6 029
Мда, затова се множат, ли множат темите за свекърви- чудовища. Сами си го правите, дами Simple Smile

Абсолютно. Омразата поражда омраза. Аз нямам проблем със свекърва ми. Сигурно налудничаво ви звучи, но е така.

# 22
  • Мнения: 3 146
Нямам никакъв проблем със свекърва ми, тя е страхотна, но не бих я избрала за човек, с който да си прекарвам времето, освен само рядко.

Пристрастеността на мъжете към майките им е вбесяваща. Това, че той иска жена му да си прекарва времето с майка му и достадния й съпруг, е вбесяващо! Това само ще влоши отношението между свекърва и снаха, няма да го подобри.

Ако мислите, че е добре още отсега да се получават конфликтни ситуации, ОК. Явно аз не съм достатъчно добър човек, за да да вам да ми се качват на главата за всичко.

# 23
  • Мнения: 17 409
Не можем да с еразберем, аз се отказвам. Проблемът си е неин, каквото и да реши Peace

# 24
  • Мнения: 6 029
Леле, какво й е на жената? Що не щеш да си прекарваш времето с нея? Удивлявате ме. Досаден съпруг на свекърва - линч за него! Времето, което прекарва е една вечеря бе хора. Защо искате да обсебите съпрузите си? Някой ден, когато вашите синове порастнат, пак ще си говорим.

# 25
  • Мнения: 4 668
Нищо ти няма. Ще издържиш. Да не мислиш, че вечно ще се случва, каквото ти искаш? Я се стегни.
Този коментар просто ме изуми !!!  Sick

Олеле, ти за компромис чувала ли си, како? За толерантност? Представям си нещастният ти мъж на какво е подложен. Вземи се стегни и ти.

Да чувала съм ! Но трябва да не са едностранни !
Не го жали моят мъж , ако обичаш ...  Confused
По - скоро ти си за съжаление ! Представям си на какво си подложена щом така пораженчески разсъждаваш и смяташ , че жената е длъжна да се съобразява със всичко  Sick

# 26
  • Мнения: 17 409
Е, не, Pipinka, прекаляваш!

# 27
  • Мнения: 2 829
Животът е копромис и съобразяване Peace
една вечеря не е болка за умиране--да не те канят на копане--на маса те канят
според мен и приятелят на свекърва ти се чуди как да запълни мълчанието по време на вечеря
жената се е постарала дави сготви да прекарате време заедно ,за се опознаете-
един ден ще искаш да ти помага с децата,нали? Wink

# 28
  • Мнения: 1 103
Големи скици сте  smile3532.
Аз с моито свеки се  разбирам чудесно.Естествено живеем разделени но идва на гости  и двете си премълчаваме някои неща не може без съобразяване. newsm12

# 29
  • София
  • Мнения: 1 891
Пристрастеността на мъжете към майките им е вбесяваща. Това, че той иска жена му да си прекарва времето с майка му и достадния й съпруг, е вбесяващо! Това само ще влоши отношението между свекърва и снаха, няма да го подобри.

Ако мислите, че е добре още отсега да се получават конфликтни ситуации, ОК. Явно аз не съм достатъчно добър човек, за да да вам да ми се качват на главата за всичко.
  Подписвам се под този пост!  Peace Никой никого не е длъжен да търпи, това само в Бг го има. Да не говорим, че от "време на време" до "всяка седмица" има маааалко разлика. Както каза някой, аз родителите си не виждам толкова често, че камо ли някой друг, който на всичкото отгоре ми е и неприятен. #Crazy Имала съм контакти с такива енергийни вампири, и повярвайте ми - няма как да излезеш наглава - човекът е компетентен по всички въпроси !  #2gunfire Никой не може да ме принуди да прекарвам всеки седми ден с такъв човек, както и аз не бих принудила мъжа ми да се среща с хора, които не са му приятни. И към авторката на темата - седни и му обясни всичко това, и ако след всичко казано той си държи на неговото и предпочита ти да се чустваш зле, само и само да мине неговата, се позамисли сериозно за бъдещето, защото такива "мъже" не се променят!  #2gunfire

# 30
  • София
  • Мнения: 3 452
Времето ми е твърде скъпо, за да го прекарвам по начин, недостатъчно приятен по моя собствена оценка.
Има разлика между вечеря всеки уикенд и вечеря няколко пъти в годината по повод празници -Рожден и имен ден, Коледа, годишнина и все в този дух.
Много държа на семейните ценности, на родителите и роднинските връзки като цяло, но никой не може да ме убеди, че е правилно да прекарвам всяка събота вечер в пенсионерска компания, пък била тя и на собствените ми родители.
Аз имам собствен живот, интереси, забавления, приятели и те са различни от тези на възрастните ми роднини.
Както намирам за неуместно аз да прекарвам уикендите си с тях, по същата логика би било неуместно да ги заведа на танци или пиано-бар.

# 31
  • Мнения: 4 668
Животът е копромис и съобразяване Peace
една вечеря не е болка за умиране--да не те канят на копане--на маса те канят
Разбира се , че е така ! Но не когато става въпрос всяка събота вечер , по закон да си на гости при тези хора .
Има разлика между гостуване и добри отношения по принцип , от това всяка седмица можеш не можеш да си там .
Извинявайте , но тук не става въпрос за съобразяване и компромиси , а за обсебване !

И момичето никъде не казало ,че не понася свекърва си ! Няма нужда да се отплесваме !

Тук всички сте еднакви змии. И кокошки едновременно. Как успявате да го съчетаете?
Без тебе нали ? Ти си една перфектна ССФ  Twisted Evil
Смяяяях...

# 32
  • Мнения: 2 829
: Mirena80--той доколкото се разбра присъства на вечерята Peace


ако иска добри отношения --ще намери начин някакъв завоалиран да прескочат някоя събота

а и не мога да  разбера защо се заяждаш newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 1 891
Не мисля, че се заяждам, пък това, че мението ми не ви харесва, е отделен въпрос.  Simple Smile Както вече казах - не смятам за нормално да принуждавам партньора (мъж или жена) да ходи някъде или да се среща с хора, които не са му приятни. Peace Ако за вас това е нормално - ок, но не ме убеждавайте, че всички, които мислим по другия начин, са мразещи свекървите пепелянки.  hahaha

# 34
  • Мнения: 4 754
 Като не ми се ходи, не ходя. Няма какво да се цупи. Аз не го задължавам да се вижда перманентно и ежеседмично с нашите, така че е длъжен да уважи и моето желание. В подобни казуси винаги съветвам да се говори истината. Ако човека е зрял ще разбере и доводите на отсрещната страна.

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 17:23 от Kasidy

# 35
  • Мнения: 263
Според мен като спреш да ходиш с него всеки път, а само от време на време ще се поцупи, ще се поцупи, та ще спре!

# 36
  • Мнения: 77
Да си кажа, че и при мен е подобна ситацията. Моят пък умира да спим при майка му. Аз също наште ги виждам един път в месеца. Лафя си със майка му, но не ми е от любимите събеседници-също така и я уважавам.
Та аз в началото се справях със ситауцията като измислям нещо което непремнно трябва да се свърши вкъщи. Забравила съм нещо и т.н.-идеи 1000, женското въобръжение е пълно.
След като мина време вече се изказвам, че просто искам вкъщи и ако той пък има силното непреодолимо желание да я види, да отива без мен-като не му поставям ултиматум или да се цупя. Винаги си намирам нещо за забавление и без него Grinning. Но той като мъж на жена си отказва категорично и си стои при мен.
Така се справям аз.

# 37
  • Мнения: X
Мдааа........наистина разбирам от къде идват злите свекърви - от още по-злите им снахи. Чудо голямо, не можела една вечеря да изтърпи.
Аз пък много обичам да "вечерям" с моята свекърва и кафе да пия, и бира, и пасти да ям............. Ама никога не съм си и помисляла, че я "търпя" заради мъжа ми. Може пък тя мен да търпи заради него.
И как пък всички, дето скачат срещу свекървите си имат синове..........горката ми щерка, ако налети на някоя, като вас, щото днес пишете, че търпите майката на мъжа си, утре ще пишете, че търпите снаха си.

Мдааа........след двайсетина години темите за свекървите ще са същите, но думата свекърва ще е заменена от думата снаха.

# 38
  • Мнения: 2 441
Според мен не е редно човек да бъде каран насила да общува с хора, които не понася по различни причини. Независимо дали това е роднина /собствен или роднина на другия съпруг/, приятел или познат, никой не е длъжен да търпи досадници.

# 39
  • София
  • Мнения: 346
Защо не ходите на обедно гости? Така хем ще спите до обяд без да се притесняваш за храната, хем вечерта ще е само за вас двамата. Laughing А когато дойдат децата ще оцениш ситуацията напълно!

# 40
  • Мнения: 2 070
Кви компромиси кви пет лева. По това време може да е с приятелки, да отдели време за себе си, да си чете, да си почива, да се усамотява, квото си иска да прави, ако приятелят и толкова държи да ходи. Да уважиш майката на приятеля си е едно, да ходиш да я уважаваш всяка седмица е друго. Що пък той не уважи неъните желания. Разговаря се за тия работи в крайна сметка и се намира някакъв среден вариант..

# 41
  • Мнения: 2 751
Аз бих се съобразила с желанията на мъжа си. Peace
Все пак това е един път в седмицата за по 2-3 часа, не е всяка вечер. Все ще ги изтърпиш някак, не е болка за умиране. Не те обиждат, не те конфронтират...Поне аз така разбирам.
Отношенията с майката на мъжа ти ще ти се окажат доста полезни в даден момент, когато имате дете  Peace
А и аз бих се обидила, ако мъжа ми не може да изтрае наште за 2-3 часа един път в седмицата заради мен  Peace

# 42
  • Мнения: 3 146
Мислех да не го споменавам, но тъй като няколко пъти вече беше споменато, ще спомена, че е най-малкото нечестно спрямо свекървата и съпруга да се прави жената, че обичя да ходи всяка седмица на вечеря там, само за да може после да разчита на свекървата за помощ с децата. Направо е ужасно. Или ще може да разчита, защото свекървата е готин човек, или няма да може, колкото и често да ходи там и дори да се подмазва. Подобно мислене ме отвращава!

# 43
  • Мнения: 4 668
Да уважиш майката на приятеля си е едно, да ходиш да я уважаваш всяка седмица е друго. Що пък той не уважи неъните желания.
Ето това не могат да разберат явно някой хора  ooooh! Едно е уважението , друго е , когато задължително всяка седмица си там , няма не искам , няма не мога , защото иначе господина се цупи ...
Това пък с децата е тъпо ! Едва ли не да и се подмазва , за да и гледа децата после  Close
Тези деца родители нямат ли си ?

Че чак излязохме злобни и безкомпромисни някой хора , само защото имаме и ние мнение .

В крайна сметка всеки си знае ... Нека момичето прецени за себе си , дали този мъж с който не се разбират по такъв дребен въпрос , ще е човекът с който ще си живее живота . Без събота вечер - тогава по закон са при майка му ! Naughty

Мдааа........наистина разбирам от къде идват злите свекърви - от още по-злите им снахи. Чудо голямо, не можела една вечеря да изтърпи.
Защо ми се струва , че четеш само това , което ти изнася  Rolling Eyes Много силни думи ...
Забравих явно , че всички тук са най - толерантни , отстъпващи , възпитани , търпящи и т.н. ... еми , щом ви влече ... така да бъде  Wink

# 44
Изцяло съм съгласна с Pepinka,но съм изумена колко безлични хора има.Като не и се прави на момичето нещо да не го прави,всичко друго граничи с лицемерие и мазохизъм.И немога да се сетя кой оределя какво трябва и какво не,ако не ние самите!ц

# 45
  • Мнения: 1 615
Абе, дами,
1/ момичето има "нещо против" досадния всезнайко, а не свекървата;
2/ тя не е против ходетено на гости у тях по принцип, а против това гостуването да е фиксирано на ВСЯКА СЪБОТНА ВЕЧЕР.
Кой пък ще ми каже, че предпочита този начин за прекарване на съботните вечери - всички до една, без право на амнистия???

# 46
  • Мнения: 2 751

2/ тя не е против ходетено на гости у тях по принцип, а против това гостуването да е фиксирано на ВСЯКА СЪБОТНА ВЕЧЕР.
Това не съм го прочела, за което се извинявам.
Аз бих била против.  Peace

# 47
  • Варна
  • Мнения: 428
Извинявайте ако повторя нечие мнение, но незичетох всичко.  Ами не ходи, кто не ти е приятно, или ходи 1 път месечно. Ще се поцупи 2-3 пъти, после ще му мине. И сам ще разреди ходенето. При нас така стана, то по задължение само не става...

# 48
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Абе какво им става на тези мъже, че за тях ежеседмичното фиксирано посещение при мама да е толкова неотменно и сюблимно преживяване  newsm78  Нямат ли си други по-приятни начини за прекарване на времето с любимия човек и с приятелите newsm78
Лично аз бих се притеснила, ако синът ми непрекъснато виси до полата ми, вместо да купонясва в събота вечер (а и аз да си гледам купона, вместо целия почивен ден да готвя и вечерта да посрещам гости) Mr. Green

# 49
  • Мнения: 227
Това е тъпо.Кажи на приятеля си,че го чувстваш като неприятно задължение  и дано те разбере!Успех! Peace

# 50
  • Мнения: 108
Абе, дами,
1/ момичето има "нещо против" досадния всезнайко, а не свекървата;
2/ тя не е против ходетено на гости у тях по принцип, а против това гостуването да е фиксирано на ВСЯКА СЪБОТНА ВЕЧЕР.
Кой пък ще ми каже, че предпочита този начин за прекарване на съботните вечери - всички до една, без право на амнистия???

Евала.Дано успяха да го разберат Simple Smile

# 51
  • Мнения: 4 668
Абе, дами,
1/ момичето има "нещо против" досадния всезнайко, а не свекървата;
2/ тя не е против ходетено на гости у тях по принцип, а против това гостуването да е фиксирано на ВСЯКА СЪБОТНА ВЕЧЕР.
Кой пък ще ми каже, че предпочита този начин за прекарване на съботните вечери - всички до една, без право на амнистия???

Фен съм ти  Peace Успя да събереш мислите ми в две изречения  Hug

Дано да те разберат , какво искаш да кажеш , иначе отиваш в графата злобна снаха  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт