Канада - 19

  • 24 955
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 959
...как точно се ползва кърмата при температура?...
Шеметке, с повече брой кърмене, но избягвах даването на лек- ва, макар и с по- малко сън и спокойствие, но си заслужаваше усилието. Нали се кърмите още с малчугана? Взе ли вече канадският паспорт?

# 16
  • Мнения: 417
Чакай да питам захранващите мами.
Ние сме в самото начало - оризовата и овесена каша са пробвани. От 2 дни сме пробвали пюре от сладките картофи. Преди захранването тои си чдеше на папкане количество (180мл) формула, но след като почнахме кашите формулата не ни е любима и е геройство ако изядем и 150мл. Притеснявам се, че кашите не дават съставките, които формулата съдържа, а той трябва да си яде мляко. Въобще дайте идея как балансирате формулата с нововъведените "вкуснотии". От четения съвсем се забатачих Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 216


Искам да питам - коя е предпочитаната каша за вашите бебета? Започнах с оризова /органик и добавям кърма или формула/, но нещо не я харесва - стиска уста, а когато успея да му пъхна лъжицата, прави физиономии... newsm09
Може би ако пробвам "най-популярната сред бебетата" да имам по-голям успех.

Любимите каши на дъщеря ми бяха плодовите с ориз, овес на President's Choice Organics. Има доста разновидности, тази за начинаещи, само ориз, не съм давала.

# 18
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Запис в новата тема. Wink


пишете ме и мен в Торонтовските мами моля

Радвам се да видя още една сливналийка тук. Hug Пиши ми на лични, може да се окаже че се познаваме дори. Laughing

# 19
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Калида благодаря за отговора - дано не се налага да го практикувам но е хубаво да се знае. За кърменето още се кърмим чак ми е мъка как точно ще тръгна на работа и ще се редуцират папанията на малкия - той до сега независимо какво давам за ядене си иска и млякото накрая. Но все си оттласквам тази мисъл от главата....
Дензълче мисля че е важно да уточниш каква каша даваш  - млечна или безмлечна защото млечните каши доколкото аз знам съдържат формула или сухо мляко, така че може там да е проблема - детето си получава част от млякото с кашата.
Аз овес не съм давала още - въобще глутен не съм давала за сега - опитвали сме само каша от кафяв ориз и каша от елда при това безмлечни защото не искам да мешам формула и кърма - влошава се усвояването на желязото.
Принципно дават че до 1 годинка бебетата трябва да приемат на ден между 560 и 950 мл мляко (формула или кърма) - обичайно за среда взимат 750 мл. Така че прецени си колко яденета имате и колко мляко дневно поема детето и не се притеснявай - малките мишки много добре знаят колко да изядат.
Някъде в Монреал може ли да се намери голяяяяяяяяяяяма ваничка за бебе - ние сме с една странна форма на вана в която никаква приставка не става и търся нещо в което Мартин да има повече пространство. Това си е мъка - все някой крак ни стърчи отвън и накрая се чудя дали е изкъпан целия.

# 20
  • Мнения: 449
AAlexa, аз също захраних първо с оризова каша. Най-харесваната от Мони беше оризово-овесената с ябълка и банан на President's Choice Organics.
Калида, радвам се да те "видя" отново тук и благодаря за пожеланията.  Hug

пишете ме и мен в Торонтовските мами моля

cocicanada, добре дошла сред нас. Ще те впиша в списъка, но в следващата тема, защото като минат 24 ч от публикуването на поста ми не може повече да се редактира. Хей, и да пишеш редовно.  Peace

Преди да пусна новата тема си мислех така след Хелуинско да мина с метлата и да разчистя тия от никовете, които не пишат изобщо в темата, но пък иначе ги има в списъка. Няма смисъл само да запълват страницата, а и това не е някакъв списък на всички бг-мами, които са в Канада, а на пишещите мами в темата от Канада. Вие какво ще кажете по въпроса?  Naughty

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 16:37 от Каролина

# 21
  • Мнения: 319
А какво количество каша и пюрета даваш на ден? Редуваш ли ги - един ден зеленчуково,  а на другия плодово?

Каша - слагам 1 бурканче от пюре със суха каша, количеството на водата/кърмата/АМ зависи от вида на кашата, и 1/2 бурканче плодово пюре. Например на Heinz оризовата каша ми поемаше около 80мл кърма, докато ечемичната и овесената по около 100мл. Така кашата става гъста, но Флоранс така я обича, рядка не иска да яде. Сега й давам ориз и банан на Nestle, и слагам около 80мл.вода.
Не редувам зеленчуково и плодово. Зеленчуковото е на обяд, т.е. око 14-14.30ч., а кашата с плодовото е на следващото хранене, което е към 18ч. долу-горе. Идеята ми беше плодовото да го давам между зеленчуковото и кашата, ама като не го яде отделно, се принудих да го смесвам с кашата.

Преди захранването тои си чдеше на папкане количество (180мл) формула, но след като почнахме кашите формулата не ни е любима и е геройство ако изядем и 150мл. Притеснявам се, че кашите не дават съставките, които формулата съдържа, а той трябва да си яде мляко. Въобще дайте идея как балансирате формулата с нововъведените "вкуснотии". От четения съвсем се забатачих Simple Smile

Не разбрах дали АМ го предлагаш след кашата, или по принцип на другите храненета ooooh! Аз много бавно увеличавах количеството на кашата, докато достигнахме порция, след която отказваше да суче (все още имаше какво, вече почти няма Tired). Но и аз забелязах, че на вечерното хранене, когато ядеше само изцедена кърма, започна да яде много по малко. Както Виктор, така и Флоранс ядеше по 180, че и по 200мл, само че кърма. Като въведохме другите храни се е случвало да яде по 80-100мл кърма вечер. Но мисля, че беше временно, снощи си изяде 200мл без да й мигне окото. Като я виждам че не е гладна, не я насилвам, слагам я да спи и няма проблеми, сутрин се буди в обичайния час. Даже понякога се случва да проспи вечерното хранене, и както е яла каша примерно в 19.30ч, така спинка до сутринта до 7-8ч.

Аз много се унесох в писане, дано не съм станала досадна Embarassed

От утре съм на диета, стискайте палци да има ефект, че след 1 месец си заминаваме за Бг, там ще се качва доста, затова искам да смъкна малко преди това Blush

# 22
Здравейте на Мамите от Канада, от една бъдеща мама от Швеция!

Аз чета редовно вашата тема, защото и ние с мъжа ми искаме да дойдем и да видим дали ще ни хареса в Канада,Торонто. Плануваме да посетим Канада през лятото,когато бебето ще е на 6 месеца. Някоя от вас може ли да ми каже,къде да кандидатствам за виза и колко време се чака за отговор? Вие момичета, с кои авиокомпании летите до България или Европа?

Пожелавам на всички приятен ден и много усмивки!   

# 23
  • Мнения: 319
Здравейте на Мамите от Канада, от една бъдеща мама от Швеция!

Аз чета редовно вашата тема, защото и ние с мъжа ми искаме да дойдем и да видим дали ще ни хареса в Канада,Торонто. Плануваме да посетим Канада през лятото,когато бебето ще е на 6 месеца. Някоя от вас може ли да ми каже,къде да кандидатствам за виза и колко време се чака за отговор? Вие момичета, с кои авиокомпании летите до България или Европа?

Пожелавам на всички приятен ден и много усмивки!   

Повечето от нас за да дойдат тук са минали през имиграционна процедура. Иначе за посетителска виза се кандидатства в консулството в София, но силно се съмнявам да дадат визи на младо семейство с дете, че вие сте си потенциални емигранти. Пък и с посетителска виза нямате право да работите. Друго не знам какво да напиша, аз само това знам по въпроса. Ако има някоя по-информирана от мен мама, да се включи да помага Rolling Eyes А за емигрантската процедура - най-бърза е за Квебек, ама всичко е свързано с френски, пари, и около 8-9 месеца може би продължителност на процедурата (не става от днес за утре).

# 24
  • Мнения: 33
Здравейте мами Simple SmileПредстои ми скоро да раждам в Jewish Hospital,Montreal ,в списъка от болницата не става ясно дали за самия престой в болницата дават за бебчето пеленки ,дрешки...за изписването е ясно ,че ще си приготвя такива.Ще съм благодарна да споделите вашият опит!  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 319
Аз раждах в Sacre-Coeur, но мисля, че навсякъде е така. Докато бяхме в болницата бебето беше облечено с камизолка и завито в пелени, като и двете неща бяха от болницата. Когато дойде ред за изписването, мъжа ми донесе дрешките, с които да облечем беба преди да си тръгнем. Бяха ми казали, че ако искам бебето ми да е модерно докато сме в болницата, не пречи да занеса мои дрешки, и да бъде облечено както аз искам.
dimple, леко раждане ти желая Peace
alisa_se, и на теб не ти е останало много. Леко раждане и на теб желая Peace

# 26
  • Мнения: 1 199
Здравейте мами! И в Сейнт-Жустин с дрешките е точно както Пчеличка разказва за нейната болница, така че предполагам че навсякъде е едно и също.
Мами, да ви кажа последното ми откритие, което направих благодарение на мъж ми, който води баткото на логопед. По време на сеанса чете списания за родители и стана много светнат по такива въпроси Mr. Green Та там е прочел за една верига кина специално за мами с бебета. С всички удобства да си гледаш кино хранейки си бебето - имало там съоръжения за претопляне на млякото, мокри кърпички за наакани дупета Mr. Green, абе какво ли не. И цената е обикновена. Такива кина има и в Онтарио, и в БС и в Саскатчеван. Аз обезателно ще се възползвам, тъкмо скоро си мислех че ми е мъчно че няма да мога да хода дълго време на такива развлечения. Ето сайта, където можете да проверите къде се намират близките до вас кина:

http://www.moviesformommies.com/MFM_en/Locations.html

Иначе ние сме добре, бебчо не е спокойно бебе, през деня почти не спи и иска само на ръце, ама през нощта ни оставя да се наспим. Така че не се оплаквам. Каката и баткото предпочитат да му се радват отдалече Mr. Green Но пък си имаме баба, която много ни помага Heart Eyes

Лека вечер на всички!

# 27
  • Мнения: 33
p4eli4ka ,heureuse мерси за отговорите Simple SmileЛека вечер!

# 28
  • Мнения: 47
Благодаря ти Каролина и обещавам да пиша редовно. LaughingКак  е в Торонто веселба има ли че от 6 месеца сме в БГ и ми домъчня за Канадата!!!

# 29
  • Мнения: 96
Ето сайта, където можете да проверите къде се намират близките до вас кина:

http://www.moviesformommies.com/MFM_en/Locations.html


Това е страхотно, даже има1 кино в Отава!  Party Айде Отавски мами да ходиме на кино? Всеки четвъртък от 10:30 сутринта - как е другата седмица? Joy

Общи условия

Активация на акаунт