ДЕЦА С НАДНОРМЕНО ТЕГЛО

  • 5 360
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 783
Шани, аз нямам пред вид абсолютно забраняване на т. нар. "вредни храни. От време на време всички деца искат и получават нещо такова за ядене. Имам пред вид ежедневно и в големи количества прехранване именно с такива неща.

# 16
  • Мнения: 5 577
Тъжно е  Sad - затова много държа на храненето, на възпитанието не толкова  Blush, но на храненето - не искам сина ми да е дебел.

Храни се здравословно, плодове и зеленчуци всекидневно - на 3 години и 1 месец е 13 кг, смятам го за достатъчно. Малко е на долната граница, но по-добре.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми моите ежедневно хапват по 1 шоколад. И всеки ден по нещо сладко (било вафла, бисквита или бонбони).
Да чукна на дърво, нямат развален зъб.

ДЕ ВАня, има слабост и слабост. Дени не е като моята, в никакъв случай  Naughty. Нали си ни я показвала на снимка. Излъчва страшен чар това дете, междувпрочем.

# 18
  • Мнения: 6 315
Опасно е, разбира се. Аз какво да кажа, като когато детето беше при баща си две седмици напълня с кг и нещо и заприлича на дундьо?! По принцип е едър, тепърва ще се източва и дръпва на височина, но тогава като си видях детето ми призля. Заминахме на почивка и за една седмица се оправи. Аз му давам избор по принцип и гледам да предлагам здравословни храни. Всичко в умерени количества яде. Единственото, което давам да яде колкото пожелае са пресните плодове и зеленчуци. Когато иска да опита от нещо не го спирам. Радвам се, че не обича т.нар. junk food. Е, харесват му разни зрънчовци, но това нещо у дома не влиза  Naughty.

Сега не е слаб, но не е и дебел.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат от днешния Стандарт:
Цитат
В скандинавските страни отдавна са взели мерки за здравословно хранене в училищата, подчерта проф. Петрова. Първенец в това отношение е Норвегия, по която ще се равняват и другите страни от ЕС, допълни тя.

Малко встрани от темата е това, което ме впечатли, но пък ми говори за компетентността на националния консултант и задълбочеността на програмата, за която става дума в статията.

# 20
  • Мнения: 2 032
Да, това е потенциален проблем на цялото това поколение.

Не обичам крайностите, включително хранителния фашизъм. Децата ми не са яли Макдоналдс (няма и да ядат); чипсове и подобни в къщи не влизат, но по някоя бисквитка или солетка се намира; а ако си изядат вечерята, могат да си вземат един бонбон (неправилно е, знам). Яде се в определено време, вечер- задължително всички заедно, и на който не му се яде, това не се прави на въпрос. Но ми е трудно да намеря винаги правилният баланс. Едното ми дете е дребно и слабо, а другото е високо, и ако не се внимава, може да налее (каза параноичната майка).

Между другото, в училището на Калина е позволено да се носят за закуска само плодове, нищо друго, и сок не може, а само вода. Спокойна съм, че през деня не се тъпче с боклуци.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и какви са мерките по скандинавието?

Мога да пия вода от извора по тоз въпрос, но какво е написано в нет-а ме интересува?

# 22
  • Мнения: 491
За какво рационално и здравословно хранене говорят националните консултанти, като именно те и социалното министерство измислиха    безплатните закуски в училищата, които меко казано са за боклука- мазни банички само от тесто, кроасани, някакви странни родопки с 1/8 кремвирш, а последно им даваха филия черен хляб с пастет !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Специално в Хасково е така. Колкото и да забранявам на сина ми да ги яде, той все пак е дете и като яде целия клас-и той в кюпа. Давам му пари да си купи от павилиона и изненада- и там продават същото, плюс 5-6 вида гадни и евтини бонбони,близалки и дъвки.  Закуска от вкъщи не ще да си носи, защото било срамно и децата му се смеели. Да не говорин за "млякото", което им даваха миналата година. Най-много да им докарат по някое разстройство.

# 23
  • Мнения: 2 032
И аз като бях в училище такава беше диетата от лафката: банички, кифли, царевични пръчки и масленки. Но никой от нас не беше с наднормено тегло, по моите спомени.

Не казвам, да живеят кифлите, а че не са само те (виновни). Т.е., има неща, които не можем да контролираме, но други- можем.

Но ако всички родители започнат да се оплакват, може да се промени наборът закуски в лафката в училището. Надявам се?

# 24
  • Мнения: 1 984
Спортът и танците помагат, да. Но основният проблем май е храненето. Едва ли има майка, която съзнателно би давала на детето си нездравословни храни. Но, изпуснати от поглед, децата са способни да погълнат невероятно количество боклуци само заради това, че са забранени...

Напротив, има майки, които дават такива храни.
Е, не от този форум, разбира се  Laughing
ми напиши попара в търсачката...  Sick

# 25
  • София
  • Мнения: 4 867
и какви са мерките по скандинавието?

Мога да пия вода от извора по тоз въпрос, но какво е написано в нет-а ме интересува?

Не знам, Шани, дали скандинавието да гледаме или онзи ЕС, към който се числи и Норвегия  newsm78 Ясно е, че националният консултант не знае за какво говори. А и сутринта гледах повторението на вчерашното предаване на М. Цветков - абсолютно неподготвен консултант по храненето видях.

# 26
  • Мнения: 494
и какви са мерките по скандинавието?

Мога да пия вода от извора по тоз въпрос, но какво е написано в нет-а ме интересува?

Не знам, Шани, дали скандинавието да гледаме или онзи ЕС, към който се числи и Норвегия  newsm78 Ясно е, че националният консултант не знае за какво говори. А и сутринта гледах повторението на вчерашното предаване на М. Цветков - абсолютно неподготвен консултант по храненето видях.

Aз лично,умрях от смях.А по-късно,в новините,една още по-смешна училищна сестра се изказа по случая...ужас.Аз,затова реших лично да се заема.Не съм маниачка,но и закуските и всичко по лавките е за боклука.Поне да има и нещо по-нормално.Да се започне отнякъде.

# 27
  • Мнения: 720
 това за Бг училищата и тези закуски ..незнам струва ми се пак някоя фирма се е облажила да печели за сметка на децата....толкова е лесно и много по полезно -1 ябълка на ден,или портокал и т.н. да се дава на децата ...но явно фирмите с интереси засега са само ''тестени''.
разбира се не кифлите са виновни за общото положение,това е просто една положителна промяна която могат да направят .иначе и моите опитват банички  в Бг ,че и аз си чупвам малко..но това не им е редовната и типична закуска , важното как се храни семейството ,каква им е политиката на хранене така се каже Wink

където учат моите деца не мисля че храната която им сервират е превъзходна ....но поне се стараят хората  ,освен това ето решили са никакви шоколади,сокове ,газирани и т.н. пият си водичка /или мляко/ и често излизат с по някой плод в ръка  Peace

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моето дете е над нормата 118см. -26кг. Не купувам вафли, кексчета и др. Понякога давам малко шоколад, но рядко. Яде плодове, салати, супи и топло приготвени ястия. Старая се да се храни здравословно. Натурални сокове не купувам, давам прясно изцедени без захар естественно. Но си е над нормата.На 5 годинки е , ходи на градина, но там имат застоял начин на гивот. Карат ги да гледат DVD вместо да ги оставят да играят. Според мен това се отразява.

# 29
  • Мнения: 52
Моето дете на 3 г беше 15 кг и изглеждаше адски слабо не мога да си представя твоето да е 13 кг
прекалено слабо е

Общи условия

Активация на акаунт