За брокерските агенции при покупка на жилище?

  • 7 267
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 280
Така е сега ще се съдят и не се знае калко ще се проточи  ooooh!

# 46
  • Мнения: 734
Именно - всичко опира до разбирания. А цената се определя според търсенето и предлагането. Всеки може да ти вземе толкова пари, колкото си решил да дадеш. Личен избор на всеки е да прецени как да постъпи. Няма "правилно" и "грешно", има избор. А търговецът е свободен да прецени дали да даде отстъпка или не. Що се отнася до големи фирми и пазари....получавали сме отстъпка дори в големи търговски вериги за електроуреди - при положение, че от тях купуваме  наведнъж електроуреди за цялостно кухненско обзавеждане - защо не? Те имат изгода, ние имаме изгода...Именно заради това съществуват хора на позициите "Мениджър продажби".
Както вече споменах - това не е приложимо навсякъде. Но в случая, смятам, че е уместно. Това е моето лично мнение, всеки е способен да постъпи, както намери за добре.


Тя отдавна е "вкарана", но има бум на "домашните" брокери, които са на принципа "Колкото - толкова", не плащат наем за офис, не плащат реклама, осигуровки, данъци, нищо, затова и взимат, колкото им дадеш. Имаме приготвен комплект от документите, който винаги е на разположение на клиентите, за 16 години дейност, имаме само 1 случай, в който клиент е поискал да ги погледне. Клиентите са хората, които на този етап могат да контролират, но не искат, защото предпочитат да работят с нерегистрирани, заради ниските комисионни.



И въпрос - с посреднически услуги ли се занимаваш, Никол?
 Simple Smile

А както кaspur споменава, наистина и при нас искаха предварително парите, за да се застраховат, а според мен също не е редно. А, ако сделката се провали не по вина на агенцията, тогава продължават търсенето и съвместната работа с клиентите - това е нормалното нещо. Идеята е да се стигне до покупка на жилище, до сделка, а не да се брои кой колко телефонни разговори е провел. Търси се резултат.

# 47
  • Мнения: 46 518
no_name, да.
И в началото комисионната се даваше след изповядването, но масово клиентите започнаха да се крият след Предварителния договор, защото на него си разменят координатите и да си минават през Нотариус сами, затова и Агенциите смениха условията. Освен това по чл. 19, ал.3 от ЗЗД всяка страна има право да предяви иск за сключване на окончателния договор, ако другата страна откаже да го сключи доброволно, така че Предварителния договор е достатъчно основание да си искат комисионната. А ако не си изпълнят задълженията по Възлагателния договор - търсете си правата.

... А, ако сделката се провали не по вина на агенцията, тогава продължават търсенето и съвместната работа с клиентите - това е нормалното нещо ...

Разбира се  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 734
А ако не си изпълнят задълженията по Възлагателния договор - търсете си правата.



С това съм напълно съгласна...Сега разбирам защо толкова негодуваш срещу договарянията.... Wink

# 49
  • Мнения: 46 518
... Сега разбирам защо толкова негодуваш срещу договарянията.... Wink

Не съм сигурна, че разбираш. Въпрос на принципи и уважение на чуждия труд.
Така се стекоха нещата, че когато на мен ми се е налагало да търся имот, не е имало при мен това, което търся.
Ползвала съм услугите на колеги за наем, за покупката на офиса и за жилището, в което живеем, и трите пъти платихме каквото си струваше, без никакви коментари, след приключването им казвахме, че сме колеги  Simple Smile не сме търсили специално отношение, полваме услуга - плащаме си я, приемам го за нормално, въпреки че, че брокерите оставаха втрещени, че не сме ги прескочили Mr. Green

# 50
  • Мнения: 734
Пак ще спомена, че тук говоря за сделка и бизнес. Не сме приятелки, не сме роднини с брокерите, които ни обслужиха. Сметнали сме за неуместно висока цената на услугата им, те са се съгласили на по-ниска. Ако не се бяха съгласили - нямаше да ги ползваме. Аритметиката е проста.
Няма да коментирам вашия избор - той си е ваш, чувствате се добре от него и това е важното.
Има и друг момент - като ще ми взима пари някой, да ми ги вземе така, че да остана доволна. За жалост много фирми се стремят да вземат таксата, без да се замислят какво получава клиента за тях, остава ли доволен и каква репутация ще се изгради по този начин. За мен лично цената  не е най-важният критерий.
А ако говорим за принципи - принципи е две страни да са се договорили и да са коректни,а не едната да не е изпълнила задълженията си. Принципи не наричам това някой да каже "Дай ми 1300 евро" и аз да отвърна "На ти ги".
Не приемай мнението ми като лична обида, защото ми се струва, че точно това се получава. Изказвам ясно, аргументирано мнение, подкрепено с факти. Ако фирмата, която притежаваш или в която работиш е коректна към своите клиенти - още по-добре. Нека има повече такива фирми, за да няма хора, които разсъждават като мен.

# 51
  • Мнения: 46 518
... Принципи не наричам това някой да каже "Дай ми 1300 евро" и аз да отвърна "На ти ги" ...

Дай ми на ти ги, не е изгодно и за двете страни, затова е Възлагателния договор, там е записано с/у какво ти се иска тази сума, ако си съгласна, подсписваш, ако не си - не, никой няма да те накара насила да ползваш услугите му, можеш и да договаряш, но сваляйки %-та, намалявай и от задълженията.

...  Ако фирмата, която притежаваш или в която работиш е коректна към своите клиенти - още по-добре. Нека има повече такива фирми, за да няма хора, които разсъждават като мен.

Във всяка дейност има хора, които не си вършат работата, затова не си позволявм да обобщавам  Simple Smile А и всичко е относително, моята съвест е чиста, макар да имаме и недоволни клиенти, заради независещи от нас неща, радвам се, че довоните са повече Simple Smile

Лека вечер  beer3


 

Общи условия

Активация на акаунт