При НОЕМВРИйките е веселба - дъжд от бебчета ни заваля!

  • 9 767
  • 289
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7
И аз прекалявам със газираната вода,с тези киселини.... ooooh! Доста ми помага.

# 76
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
добре че има газирана вода, аз без нея немога така се спасих от киселините Simple Smile) кой каквото иска да пише и казва но аз не се отказвам от нея за нищо на света, само не веднага след хапване, че белята става веднага ................ ooooh!
иначе по-рано в бременеето доки не ми даваше да пия газирано, съветна ме да го избягвам Simple Smile

Ditta, мажа упорито и продължително цял сеанс си спретвам, ама май няма да мога да се отърва, интересното е че са на такова местенце ако съм с бикини не се виждат /цялата бременност искарах с прашки, чувствам се по-финна така - заблуда на врага/

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 21:26 от renyto

# 77
  • Мнения: 421
Simple Smile Дита,ако раждах нормално със сигурност щях пеша да се прибера...след престоя в болницата зажадняваш много за въздух!  Peace  Но...уви ми беше трудно дори стапалата да изкача до вкъщи

Абе Сладурче,я се обади верно!

# 78
  • Мнения: 324
Арабела утре смятам да ходя на курса на сп.9 месеца. Ти не си ли навита - темата ще е масаж на бебета - даже се чудя камерката дали да не взема newsm78 Обичам такива теми  Mr. Green
Темата наистина е привлекателна. Но имам някакъв спомен, че тези лекции са сутрин. А аз преди обяд не мога, няма кой да ми гледа детето.
Но ако си свободна следобед /след 13.00 ч/, може да изядем по една торта в "Неделя"  Mr. Green

# 79
  • Мнения: 3 416
мамета тук съм...одеве полегнах малко да видя какво е полжението,смених си иначе чистото бельо,и пак мокро кръгло и чисто петно..и оттогава нищо Thinkingне е течение-мога да го различа,ама ако са били пък води трябваше още след това да има Thinkingв същото време такъв натиск долу усещам и такова болезнено ръчкане,че не мога да се изправя и да ида до тоалетната,цяла вечер имам чувството,че ще се напишкам и като се замнъкна дотам-нищо!
ох,аз до последно все ще съм си в чуденка за всичко Mr. Greenвсе си викам няма как д ане разбера,че раждам,впредвид гадните болки от миналата вечер,ама такава тежест мнооого ниско под пик.мехур даже..ми не е имало,а и тая течност smile3506 ще почакам още малко така и ако видя нещо по-различимо ще звъня май
упс,ей сега докато пиша и беба така ме ръгна,че само якиями рефлекс спря да се опишкам Shocked Laughing

# 80
  • Мнения: 3 205
Аз си пия кола редовно. Газираното не влияе на нищо според мен, никога не съм се ограничавала.

Галакси, 200гр от изписването или 200 гр от раждането? Имай предвид, че от жълтеницата стават сънливи и не се будят даже и да са гладни. Принципно бебе над 5-6 кила може да прави нощни паузи от 6 часа и нагоре, но докато стигне тия кила не е препоръчително. И още нещо - цеденето не е показателно, може да не успяваш нищо да изцедиш, а бебетето да си преяжда редовно на всяко папане. Никоя помпа не може да се доближи напълно до начина на сукане на бебето. А пишка ли достатъчно? Това е другият показател, поне 4-5 мокри тежки памперса на денонощие, урината трябва да е безцветна и без мирис. Иначе абсолщтният минимум на наддаване е 115-120 гр седмично, като трябва да знаеш, че кърмените бебета наддават скокообразно, т.е. примерно едната семдица 50-60гр, другата - 250 или от сорта. Аз като старо куче не бих се тормозила да цедя, а бих кърмила по-често даже и без детето да е поискало и бих мерила следващата седмица пак на същия кантар. Другия трик е да не сменяш гърдата, а да оставиш детето да суче дълго време от нея, докато усетиш млякото да слиза втори път - отнема около 20-ина минути, трябва да имаш търпение. Това следващо мляко е много хранително и богато на мазнини.

Няма нищо лошо да се редува кърма и АМ, кърмата не дразни стомаха по никакъв начин. Лошо е да се сменят често марките АМ, защото колкото и да са еднакви съставките, стомахчето се обърква и за известно време не работи добре. Общо взето най-много съм чувала да хвалят Аптамил-а, защото е сладък и бебетата го харесват. За Фризо-то знам ,че при някои деца води до запек. Нутрилонът пък бил горчив и не всички бебета го харесвали. Давала съм на Иво НАН, когато ми се отби, поради липса на млякото му за над едногодишни и го разхлаби доста. Но по прринцип при всяко дете е различно, най-добре е педиатърът да го препоръча с оглед дали детето е здраво или преразположени към алергии, склонно ли е към запек, повръща ли и т.н.

Сладурка, аз имам някакво такова прозрачно воднисто течение от месец насам, но при мен не са води. Според гинеколога ми било нормално и от бременността. Но ти си почти на термин, така че може би не е зле да те проверят.

# 81
  • Мнения: 827
tsetsetoБлагодаря ти за милите думи и честито бебче.
Много се радвам за всички и ви пожелавам много радости, успехи и най вече здраве!!
Аз продължавам да ви следя във форума и само мечтая да мога да пиша скоро и аз като майка и да обменяме съвети Heart Eyes.
Сладурка при мен контракциите бяха точно ниско долу, като при цикъл само че много по силни, ако ме питаш направо звънкай или ако имаш близо лекар отивай, че нищо чудно да ни изненадаш утре Heart Eyes За петънцето може и да са води.Не е задължително да изтичат наведнъж водите.
Успех на всички Hug

# 82
  • Варна
  • Мнения: 208
Темата наистина е привлекателна. Но имам някакъв спомен, че тези лекции са сутрин. А аз преди обяд не мога, няма кой да ми гледа детето.
Но ако си свободна следобед /след 13.00 ч/, може да изядем по една торта в "Неделя"  Mr. Green


Да от 9.30 са. Предният път седях с една майка която беше с дъщеричката си на около 7 години и детето си пиеше сока и си рисуваше на листите.

А за "Неделя" съм навита. Ако все пак се откажеш от лекцията - нека 13.00 в "Неделя" - мисля че няма да се объркаме - аз ще съм с дълго бежово яке и винено червен пуловер - абе тюлен  Mr. Green

# 83
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
да се похваля ние си прескочихме термина вече  Shocked доки каза чакаме до петък .......... и хубав секс, ама ако има с кого  Crossing Arms

# 84
  • София
  • Мнения: 614
Сладурче, още ли не си зараждала, бе, душицо? Гледам те, че не спиш.....
Аз съм прясно издоена от мойта 3-килограмова помпичка. Сега разбирам какво им е на кравите след дълга и обилна паша....Така бях напращяла, че имах чувството, че ще ми се пръснат циците.

# 85
  • Мнения: 3 416
ladybebi знаеш аз като много свободна и вечно седяща тука те виждам онлайн,ама просто за разлика от теб,която намираш сили да ни вдъхнеш кураж и на нас Hug, не знам какво да ти кажа...аз съм доста притеснителна,вече всички са го забелязали и ме е страх точно от "лекари",а и гледах репортажа пак одеве за вътреболничната инфекция и...докато не си гушнем бебоците не сме спокойни ние..на тебе отново ти благодаря,много Hug и ти пожелавам в още в следващите месеци да пишеш в отчетни,пък и при нас,защото си част и от нашето виртуално семейство Praynig Praynig Praynig Hugпри нмене положението е на чалъм,ама мъчи ме малката от доста дни и това си е,хем болезнени и нерегулярни контракции,хем натиск и така не знам докога ще си откараме...сега се чудя да съжалявам ли,че отказах днеска туширане,можеше да разбера какво е положението,ама страха,че при отлепване на мехура болките са #Crazyиии размислих..та ще види и тая вечер,е поне,ако зачезна ще е ясно де BlushОт много четене баш аз не мога да рзбера какво да правя-да тръгвам или не hahaha
а сега и искрно съжалява мамите,които имат отоци и са подути от преди месеци още,ми аз подпухвах тук-там за малко,обаче тия дни и особено днеска....направо съм двойна,е няма такава поничкаайде до скив мами,ако има вести ще свиркам,ако не ще пиша дълги постове и тва е Grinning

# 86
  • Мнения: 3 416
Ам Цеци,аз от няколко дни съм се разраждала,ама явно нееефективно и от тея болежки дали ме лови сън smile3532,та какво викаш-съчувстваш им на  кравите newsm47,ама да папа малката красавица(пу-пу)

# 87
  • София
  • Мнения: 614
А по повод твойте притеснения за раждането, Сладурче, всичко ще бъде наред, ще видиш. Я виж колко народ народихме тука. То всяко раждане си е една голяма неизвестна, не можеш да предвидиш всичко....Тоя твоя доктор верно е голям темерут да те държи в напрежение, ама пък щом е със толкова стаж човекът, със сигурност си разбира от работата и ще бъдеш в добри ръце. Пък като мине всичко, хич няма и да се сещаш повече.

# 88
  • София
  • Мнения: 10
Добро утро момичета  Hug

Айде и аз в ролята на  щъркелче да се включа рано рано Laughing

Вчера Lilcho е станала мама на бебе Васил, 3,100кг., 49 см. Нормално раждане, пише че е минало бързо  Laughing Честито Lilcho, да е жив и здрав Васил и само радост да Ви носи  newsm51

# 89
  • Мнения: 7
Честит юнак на Lilcho - да и е жив и здрав. smile3525

Общи условия

Активация на акаунт