Една лична история

  • 10 492
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 112
ДеЩо, според мен диагностичните способности на по-малкия проблем. Големият е в това, че "специалистите" са самоуверени. Не приемат факта, че имат празнини в знанията си.
Парадират с 3, 4 и не`нам си колко дета на апаратурата. Гъделичкат суетата на бъдещите родители, които са им се доверили и същевременно летят на крилете на щастието. Колко му трябва на човек?

Все пак - имай си едно наум, че тази черна статистика е много трудно доказуема. Вещите лица са хора от бранша, което ги прави много внимателни с кълването на окото на другарчето по професия. 

# 16
  • Мнения: 3 166
ДеЩо, според мен диагностичните способности на по-малкия проблем. Големият е в това, че "специалистите" са самоуверени. Не приемат факта, че имат празнини в знанията си.


Все пак - имай си едно наум, че тази черна статистика е много трудно доказуема. Вещите лица са хора от бранша, което ги прави много внимателни с кълването на окото на другарчето по професия. 


Подкрепям! А за последното аз съм живия пример. Повечето момичета тук помнят моя безумен опит да съдя виновниците... Колко наивна съм била!

# 17
  • Мнения: 7 112
Светленце, да и теб имах предвид. Както и консултацията ми със съдя и юристи.
По-скоро обаче идеята ми беше, че "горките лекари" могат да се почувстват обидени и да съдят за клевета. 
  bouquet

# 18
  • Мнения: 123
Проблема е многостранен.


неискам да заемам страна и да споря,но:
незнам за обучението на специалистите,но аз съм заобиколен от медицинкси кадри от които има отдавна завършили и такива каквито скоро са завършили.Съпругата ми и майка ми за едни от тях.От тях знам че 3Д видеозон е всички друго но не и мит,както и 4 измерния.Аз съм човек който се занимава с 2Д и 3Д проектиране и имам представа каква разлика във визуализацията има при двете проектирания.

Незнам защо но вече два пъти,чета че генетичните изследвания струват 30лева,а ние ги правихме скоро срещу 250лева,не че някои ще жали пари,ама все пак....

За фолиевата киселина ни е говорено до писване чак.Включително от наблюдаващия гинеколог.

Що се отнася до сиситема тя е меко казано СБЪРКАНА

# 19
  • Мнения: 515
ДеЩо, според мен диагностичните способности на по-малкия проблем. Големият е в това, че "специалистите" са самоуверени. Не приемат факта, че имат празнини в знанията си.

Да аз също съм съгласна с рони защото съм се сблъсквала с този проблем. Когато попитах моя генеколог дали не е по добре да отида до София и да си ноправя фетална / защото съм чувала за д-р Марков/  той ми каза че не трябва да го правя защото той виждал че плода се развива идеално и няма смисъл бил достатъчно "компетентен"  толкова че не можа да види Спина Бифида и хидоцефалия  които откриха в края на седмия месец....................................

777 мен ме гледаха на 3Д преди да отида в София "специалистите" ме гледаха час и половина и неуспяха да кажат със сигурност какъв е проблема на бебето ми казаха ми ела след 2-3седмици пак за да видим #Cussing out/ тогава щях да съм в края на осмия/  веднага след този "преглед" отидох при д-р Марков на него мутрябваха 5 минути за да ми каже диагнозата  затова смятам че всичко е до специалист

# 20
  • Мнения: 123
helenapeeva абсолютно съм съгласен,че не трябва само апаратура без специалисти.наистина един специалист е такъв независимо с каква апаратура разполага и много пъти сме ставали свидетели как техниката "изневерява".но е друго когато имаме налице специалист с подходящата техника.аз не съм съгласен само за това,че 3Д видеозона е мит.Просто трябва си техника,но най важен е човешкия фактор.Той взима решенията,а машината,но тя не може да се омаловажава

# 21
  • Мнения: 2 070
Не съм казала, че три д е мит, казах, че специалист добър и на две де може да направи фетална морфология. защото може детето да има мтожество увреждания, които изобщо да не се видят ина 3д, който показва просто как изглежда на външен вид бебето.

Абсолютно съм съгласна с Рони, точно натам ме водят и моите наблюдения, дори за въпросния доктор, за който писах. Той ги е гледал дори повече пъти на ехограф, за да са спокойни, но не им е направил нито един преглед обикновен гинекологичен, просто се е предоверил на това че в повечето случаи нещата се развиват нормално, че щом ехографа показва, че детето отговаря на седмицата и така нататък.

Общи условия

Активация на акаунт