Типично

  • 17 321
  • 178
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 436
Аз да добавя за САЩ, тъкмо сме в сезон - вместо циганки с метли, при нас се разхождат такива:



Продухват листата настрани, ако се чудите  Laughing. Аз гледах като паднала от Марс като ги видях в началото.

Аз също съм от тези, дето ядат обед за максимум 20 минути и останалото време ползвам за пазаруване и други задачки Embarassed.

Последна редакция: нд, 11 ное 2007, 05:07 от Juturna

# 46
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Такива снимки сте показали, че чак ми се прияде.
В Канада се ядът mufins:

http://www.flickr.com/photos/jackier/567268000/

pancakes:
http://www.flickr.com/photos/gabitzz/1259210168/in/pool-pancakes/

и според съпруга ми /когато са в командировка/ закуската на колегите му е пържени яйца на очи.
Тук ядене много и все нездравословно, набиват чипсове и сладки неща, навсякъде се тръби /дори по телевизията/, че трябва да се яде здравословно. Има магазини за "Натурални храни" и всеки се хвали, че си готви и яде здравословно. Ама в действителност, тук са много народности и всеки си готви неговите манджи, а истинския канадец /поне от наблюденията ми от майките/ си поръчва готови храни /уж предлагат и здравословни такива, ама аз не съм поръчвала/ и рядко готви. Правят бисквити с бабите си за празници, за украса на елхите. Готвят пуйки за Коледа и за деня на благодарността, имат си разни гозби за празниците - аз не съм запозната много. Лошото е, че никои не си мие ръцете. Направо грабят сандвича или пицата с ръце и набиват /на работното място през почивката става въпрос/. Салфетки, миене на ръце, маниери - такова нещо няма. В ресторантите обикновено е по-цивилизовано. Порциите са огромни, ядат се пържоли - beef /говеждо месо/. Като се прибере мъжа от командировка е качил килцата задължително. Пържените картофи не ги белят преди пържене. Чувала съм /от хора дето работят там/, че на някой места плодовете и зеленчуците не ги мият, направо ги режат и сервират.
Облеклото - ходят по дънки и тениски/блузки, джапанки -дори и през зимата има, кога на босо, кога с чорапи. Понеже народностите са много, всеки си облича каквото иска и каквото има /например от арабските страни с техните си дълги роби, жените - на краката с маратонки и дори понякога панталони се подават, отгоре зависи от студа с палто или яке/.Шарена картинка е, дори и в студа младите момичета са с голи кръстове, къси якенца и не малко от тях с джапанки, а и с цигара в устата. Незнам дали в друга страна съществуват дебели хора от жълтата раса или изрусени негърки. Друго какво да кажа - в офисите има както с костюми, така и по дънки и къси панталони. Била съм на коледна официална вечеря с рокли и костюми, тъй че и това се среща.
Тук са маниаци на тема покупки, колкото повече, толкова по добре, разпродажби, за празниците нови сервизи и други нови неща, все едно неможе миналогодишните да се ползват.
Благотворителността е на мода, все ти пращат писма и ти искат пари за какви ли не полезни мероприятия. Веднъж влезеш ли им в списъка за дарител и те нападат поне още 20 организации разбрали, че си склонен да помагаш.
С кола се ходи навсякъде, но и градските транспорти са тъпкани през пиковите часове.
И тук забележки не се правят. Понякога даже си мисля, че времето е спряло. Това шефа да ти каже, че не работиш и да те нахока, че си говориш по телефона или се подпираш го няма. На касата, опашка 20 метра, а служителката обслужва всеки по 10 мин. и се смее и си говори с клиента все едно и е първа дружка, останалите си чакат търпеливо и като дойде техния ред започват приказката и смеха. Рядко хората се местят на друга каса или леко показват недоволството си. Никога не крещят.
Сигурно още много неща мога да напиша, ама се схванах на компютъра вече, та ще се разтъпча малко.

# 47
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Аз да добавя за САЩ, тъкмо сме в сезон - вместо циганки с метли, при нас се разхождат такива:



Продухват листата настрани, ако се чудите  Laughing. Аз гледах като паднала от Марс като ги видех в началото.

Аз също съм от тези, дето ядат обед за максимум 20 минути и останалото време ползвам за пазаруване и други ерандс  Embarassed.
Тези и при нас ги има, те и сняг духат. Разчистват пътеките хората, ама това нещо как бучи само, може да ти повреди слуха, винаги си предпазват ушите, предполагам със специални наушници

# 48
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Вес,
аз си мислех, че само холандците обожават ротондите. Понякога са на всеки 30 метра. Шофьорите на автобуси много се оплакват и казват, че едно от най-големите заболявания при тях е в ръцете, зараду ротондите.

Ама като духат листата, къде ги слагат? Встрани ли? Мисля, че в Германия бях видяла с подобно нещо да ги горят.

Да ви представя нещо типично от областта, където живея. Това е т.нар. Фризийски кон. Много красиво животно е.
 http://www.dekunstschilder.nl/fries.jpg



Децата тук са луди по язденето на коне и почти всяко момиче (момчетата по-малко) израстват с това хоби.

# 49
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Калинка, има ги, колкото искаш  Laughing, и най-ужасните за мен са тези с по 2 или 3 платна Shocked, където ако се набуташ, може цял ден да се въртиш като луд.

А тези духалки за листа и тук ги има, и бръмчат ужасно. Целта е само да ги махнат от тротоара и да ги издухат встрани.

А в Швейцария, децата много често могат да се видят с такива колета Thinking

# 50
  • Мнения: 1 299
тия сандвичи са ми кошмара - сутрин, обед, вечер сандвичи... влачат си и термоси с чай и порцеланови чаши , ходят с едни големи раници всеки ден и в тая раница е покъщнината  ooooh! Добре, че не съм постоянно живееща в чужбина, че до сега от тия сандвичи гастрит да съм хванала  Sick

с това дето продухва листата и аз се сблъсках, първият път когато го чух, реших че някой реже дърво с резачка ooooh!

е те с тоя хит никога няма да свикна


шумното духане на носа май е световно явление, което още не е пуснало корени в Бг (аз където и да съм си духам носа тихичко  Sick)

редовно явление е да видя някой да си качи краката с мръсните обувки седалката, а една веднъж реши да се прави на по културна ли що - събу си обувките и тогава си пльосна краката до мен... преместих се...  Sick

в градският транспорт всички дружно вадят лаптопите и чаткат нещо... ще почна и аз накрая, да видя аджеба, толкова голям кеф ли е....

# 51
  • Мнения: 1 299
ааа, сетих се още нещо - масово чантата се оставя на земята (ма то мръсно или кално, няма значение - на земята)
ходи се с едни и същи дрехи навън и у дома ( аз си имам разлини, не мога с дрехата с която съм сядала в мръсното им метро например да си седна в къщи на дивана... ми не мога)
и естествено - с колела навсякъде

# 52
  • България
  • Мнения: 1 090
ха,ха Ланфеар Joy Joy
ако говориш за Дания,това за чантите е вярно!Аз няма да забравя 90-а година пътувам за първи път през Копенхаген и на летището аз изтупана ,(тогава бяха на мода кожените палта),висок ток и нова дамска чанта:Като ми се наложи да ползвам тоалетна и имаше там една чистачка ,аз питам на английски ,къде да си оставя ръчния багаж и дамската чанта,тя ми бръщолеви на датски,аз гледам "умно",накрая ми посочи земята,бях супер изумена и възмутена. Shocked Rolling EyesТо верно техните тоалетни не могат да се сравняват с нашите,ама...
И другите им хигиенни навици са малко странни,ммда

# 53
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
до скоро съвсем нормално е било и да слезе6 по пижама и халат в бара да си купи6 цигари например , или да отиде6 до кварталния магазин да си купи6 нещо по пижама 
тук няма таквоз нещо. за да отидеш до училището, което е само на 3 мин трябва да си прилично облечен.
не че не съм ходила по анцунг, но ме гледат другите майки странно. може и да го има момента 'гузен не гонен бяга', знам ли.

друго типично се сетих. вечер малко преди да затворят бар или кафене на дългия барплот почват да редят чинийки с лъжички за кафе и пакетче захар. ама много нещо! колкото може да побере барплота. в началото си мислих, че на сутринта им предстои най-малкото първо причастие като празник и си помагат от вечерта да наваксат, но скоро разбрах, че не това е причината.
после лъжичките им за кафе са все едни ...като за чай. много неестетически изглеждат поставени до миниатюрната кафеена чашка.


 - чистачите по улиците, които се разхождат с контейнер-прахосмукачка  Laughing
тук съм го виждала в едно село до мадрид това с прахосмукачката. минава сутрин чистача с една моторетка и обира кучешките лайна Laughing
след това идва ред на издухвачката за листа и после минава камиона с вода, който мие улиците.


# 54
  • Мнения: 203
Наистина много интересна тема, особено като се говори за дадена страна през очите на чужденец. Забелязах, че на много места си оставят чантите по ьамята, това и при нас е практика, особено в ресторантите
Ланфеар, такива ботуши и тук се появиха, аз си купих розови на цветенца, но си ги нося когато е кално в градината или като ходим за гъби.
Мама ками, в Гърция ядох едно такова, но се казваше гирос или джирос пита, мммм, страхотно беше!

Тук пък сандвичите и всичко от този тип, включително и Макдоналдс-ите изобщо не са популярни. Словенците сякаш си падат малко "консерви", сякаш трудно приемат новото и много си държат на това, на което са свикнали, трудно разчупват традициите и закостенелости. Много са горди с техния пършут(прошуто, pršut). Много хора си мислят, че това е италианско месо и словенците ужасно се дразнят, защото били техен специалитет. Това присъства нон стоп по масите им, на делник и празник. Иначе имат ужасно странно работно време и от тук странни часове за ядене. Работният ден започва обикновено в 7, при някои още в 6, в 10 ч. имат обяд ли, закуска ли,  newsm78, работа приключват в 15 ч. или в 14 и в 16 вечерят или обядват. Не знам как мачкат разни мазни меса и кисело зеле в 10 сутрин, когато аз си пия кафето, ама .... Сега започнаха да навлизат чужди фирми, които въвеждат раб. време от 8 до 4, с обяд в 12, но на повечето места не е така. А словенците на това му викат европейско работно време.

# 55
  • Мнения: 1 436
Kaтo каза mamamia за Канада и уж здравословното им ядене, се сещам как всичките ми колеги твърдят, че ходят на фитнес. В края на всеки ден има някой, който важно заявява, че сега ще ходи на фитнес/пилатес/йога. Веднъж ни беше развален асансьора (офиса е на петия етаж), ееее, що мрънкане падна, че трябва да се катерят по стълбите  Laughing. Това също е класика:


Или пък поръчат си двоен чийзбургер, големи картофки, награбят 100 пакетчета майонеза и диетична кола, сакън да не преядат  Wink

# 56
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Tandoori ,
като бях в Америка ме хвана шопинг манията. Ужасно заразително нещо. В един супер преброих 40 вида тоалетна хартия. Такова изобилие от различна стока....И намаленията са супер. Само дето в мола в Белингхам не обявяваха кога ще има намаления в дадените магазини. Явно така пристрастяват повече хора да ходят непрекъснато.

# 57
  • Мнения: 1 959
Още никой от острова не се отчел с типичната английска закуска.
Няма такава отврат-пържено, мазно и много. Някой свикват и им харесва...

И тук си оставят чантите по земята. Дори в тоалетната.
Не мога да приема и как си сядат на земята, навсякъде.
Дори бебе съм виждала да повиват на пода в магазина,
на никого не му направи впечатление.

Ходенето посред лято с ботуши, а в най-големия студ с пантофки.

Оооо и мивките без смесителен кран. Навсякъде са-стари, нови, с фотоклетка,
ама все са с един крана за топлата и един за студената.
Питала съм ги шотландците, защо не се слагат смесители за водата-
няма отговор!

Последна редакция: нд, 11 ное 2007, 20:32 от zlatnata tolumba

# 58
  • Мнения: 1 299
ха,ха Ланфеар Joy Joy
ако говориш за Дания,това за чантите е вярно!Аз няма да забравя 90-а година пътувам за първи път през Копенхаген и на летището аз изтупана ,(тогава бяха на мода кожените палта),висок ток и нова дамска чанта:Като ми се наложи да ползвам тоалетна и имаше там една чистачка ,аз питам на английски ,къде да си оставя ръчния багаж и дамската чанта,тя ми бръщолеви на датски,аз гледам "умно",накрая ми посочи земята,бях супер изумена и възмутена. Shocked Rolling EyesТо верно техните тоалетни не могат да се сравняват с нашите,ама...И другите им хигиенни навици са малко странни,ммда

Stop ааааа, моля, моля, на такива гнусни мръсни тоалетни съм попадала, че брррр... гнус.... а те не само чантите ми и якета захвърлят на земята Crazy

местната мода няма да я коментирам... не спирам да се шокирам вече 4тири години.... нямам думи просто... стилът е началото на 80те... нечовешки цветови комбинации...  Crazy

# 59
  • Мнения: 1 238
Хайде и аз малко за Дания в снимки  Grinning

Това е типично за обяд

Има го и в такъв вариант

Много популярна е и наденицата

Типичните луксозни сандвичета със черен хляб

Има и по-евтин вариант

И малко тестетно.Това се яде по принцип на Коледа.


Колелетата също са типични



Общи условия

Активация на акаунт