Тема за естетични корекции по тяло, лице и коса

  • 114 635
  • 641
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 267
така е ,права си,единствено ме спират финансите,че сега сме 3-ма  Laughing
не съм наясно но предполагам,че не на всички бюстове се разпъва кожата  newsm78,просто много се изплаших от случката с приятелката ми,слагаха и го в Кипър уж в най-известната държавна болница от лекар ''с много голям стаж и опит '' който практикува едновременно пластичен хирург и само хирург,миналата година  ooooh!
Знам,че тук специалистите са повече,така че...е то риск винаги има,но по-добре да не мислим за него  Mr. Green Peace
ти къде ще го слагаш,извинявай,но не съм чела цялата тема  Embarassed

# 616
  • Мнения: 63
кikoikris ,не се притеснявай всеки организъм е различен и реагира по различен начин...ами като събереш сумата ще си направиш нов бюст разбира се ,малко може да почака нали така... аз ще правя операциите в Холандия ...а кожата не се изпъва винаги ...аз бях оперирана от рак на гърдата и едната гарда ще ми я реконструират изцяло затова ще се опъва кожата там ,а другата мога само леко да уголемя и там няма да има такива процедури ...първия път се прави една операция само на гърдата която ще се реконструира и вече 6 месеца по-късно се прави втора операция и при нея се коригират и двете и това е ...сега техниките и методите са такива ,с всеки изминат ден се усъвършенстват толкова много че няма от какво да се страхуваш ...

# 617
  • Мнения: 131
Winnen радвам се, че ти е минала консултацията.Сега поне ще си по-спокойна.ХУбаво е, че при теб ще са само 2 операции.За първата и за пълненето с разтвора не се притеснявай-свекърва ми каза, че не боли , когато са и допълвали разтвора.А относно изтичане и инфекции да ти кажа сега-този разтвор е напълно безвреден-дори и да изтече тялото не реагира на него.Но ти така или иначе ще си с този имплант само няколко месеца докато кожата ти се разтегне.
Втората операция също не е толкова страшна.6те ти сменят импланта с имплант със силиконов гел.
По принцип като цяло имплантите са 2 вида.И при двата обвивката е силиконова.Само пълнежа се различава.Единият е с физиологичен разтвор като първият, с които ще си, а другите са пълни със силиконов гел-Този , които ще ти сложат на втората операция.И за да не притесняваш-това не са имплантите от едно време, които се разтичат в тялото.Ти сама си видяла, че и да се случи нещо недай си боже катастрофа или т.н.  няма опасност да се разтече.
Хубаво е, че ще ти направи и ареолата и зърното заедно с поставянето на импланта.И вярвай ми месец след това ще си ок и много доволна.
Болка ще има,няма да те лъжа, защото ще ти ги слага подмускулно и ще трябва мускула да се отпусне, но пък не е толкова страшно....минава и се забравя.Остава само удовлетворението от новия хубав бюст...
да ни държиш в течение как вървят нещата... Peace

# 618
  • Мнения: 131
Mickey 82 ,hodih dnes pri plastichnia hirurg i da ti kaja sega kakvo e polojenieto ... znachi pri vsichki sluchai shte ima 2 operazii , tai kato na miastoto na mahnatata garda shte se postavi vid balonche koeto shte se palni periodichno s raztvor ,tova e za raztiagane na kojata ...tai kato az sam s mnogo malak biust i zdravia ne e mnogo hubav toi mi predloji nego leko da go uvelichim ,znachi pri vtorata operzia pravi vsichko ,vkl .areola i zarno na lipsvashtata garda... pokaza mi niakakav vid silikonov implant tova e nova razrabotka ,s tozi vid niama opasnost ot nikakvi komplikazii i iztichane i t.n... i ostava do kraia na jivota ti ,t.e. niama nujda ot niakakvi operazii sled vreme ... dori imashe sriazana na 2 proteza za da vidia s ochite si che problem niama ... vid gardi ,razmer i t.n. me ostavi sama da si prezenia i izbera ,no az sam fenka na malak i stegnat biust , gledah snimki , absoliutno estestveno stoi ,krasivo i po nikakav nachin ne lichi che ne e sobstven biusta ... ami tova e ...
Извинявам се че се намесвам,но искам да те предупредя за разтвора,който се слага за разтягане на кожата,моя близка,заради него се наложи да я режат още 3 пъти и накрая остана без силикон,защото имаше опасност сам да си излезе  Sick,операцията не и е правена тук,може и от хирурга да зависи,на нея и беше мисля с морска сол  newsm78,ако не ме лъже паметта.Не съм много компетентна на тази тема,но ми е мечта и на мен,но точно това с разтягането на кожата много ме наплаши. На нея и се възпали,гноясва и прочие,вкарваха го с едно мъничко нещо като тръбичка,абе ужас беше  Sick Peace
Не искам да те плаша,просто да разучиш,може да е единичен случай,все пак много зависи от компетентността на пластичния  Peace
kikoikris на твоята приятелка рекoнструкция ли и е правено?Питам, защото не мога точно да разбера от поста ти.Няколко пъти ли и е допълван физиологичен разтвор?По принцип тори разтвор е безобиден и тялото не реагира на него.Според мен при нея инфекциите са се получили от нещо друго.Ако нещата не са били стерилни при самата операция е много възможно да е получила инфекции от това и тогава вече са последвали другите операции.
За съжаление има и такива случаи.Но като цяло имплантите с физиологичен разтвор са по-безобидни.Минусът при тях е ,че клапата, която се затваря след поставянето на разтвора с течение на годините изпуска по-малко и след 5-10 години пак си ходиш за корекция.Но този метод се практикува най-много тук в САЩ, защото още им държи топло от старите импланти от едно време....

# 619
  • Мнения: 65
Момичета,някоя от вас ползвала ли е услугите на д-р Николай Георгиев и какво ви е мнението,какъв специалист е?Благодаря ви!

# 620
  • Мнения: 267
mickey_82 да реконструкция,също като winnen от рак,миналото лято,изрязаха и едната гърда,мина се малко време да зарастне раната,1-2 мисля беше,сложиха и този разтвор,от нея разбрах,че е морска сол,може и да бъркам  newsm78,след месец отиде да и слага силикон в 2-те гърди.Като е видях след операцията беше трагедия,изобщо не си личеше да има бюст нищо,питах я дали е сигурна,че са и сложили нещо  Rolling Eyes.Сега преди два месеца се прибра в БГ и отиде на консултация в Пловдив в окръжна мисля,там като я видяха д-те се хванаха за главата,от там разбрахме ,че още малко и е щяло да и излезе подобието силикон,всичко и било гноясало около разреза и към гърба..За белега на здравата гърда няма да говоря  Weary,просто я осакати тоталножената .Тука и извадиха силикона,изчистиха я и си замина за Кипър,сега ще и останат само болките в ръката
Не искам да плаша никкого,просто уточнявам,то е ясно,че не е попаднала на хирург,по-скоро на човек,тук хората са специалисти  Peace
winnen,успех мила,всичко ще мине по вода,а за събирането на парички,от години се мъча,но все ще се получи някой ден  Peace Hug

# 621
  • Мнения: 63
KIKOIKRIS ,ЩЕ СИ СЛОЖИШ МИЛА , ЩЕ НАСТЪПИ И ТОЗИ МОМЕНТ ... А ЗА ПРИЯТЕЛКАТА ТИ СЪЖАЛЯВАМ ,ЧЕ ТАКА СЕ Е ПОЛУЧИЛО И Е ТРЯБВАЛО ДА ИЗТЪРПИ ТАКИВА МЪКИ...НО КАК ТАКА 1 МЕСЕЦ СЛЕД ПОСТАВЯНЕТО НА ИРИГАТОРА С РАЗТВОРА ЩЕ ГО МАХНАТ И ЩЕ СЛОЖАТ СИЛИКОН... С ТОВА НЕЩО СЕ СТОИ НЯКОЛКО МЕСЕЦА ПЪЛНИ СЕ ПО МАЛКО ,КАКТО ПРИ БРЕМЕННОСТ ТИ СЕ РАЗПЪВА КОЖАТА НА КОРЕМА НАЛИ СЕ СЕЩАШ... И ЧАК СЛЕД 6 МЕСЕЦА НАЙ-РАНО СЕ ПРАВИ ВТОРА ОПЕРАЦИЯ И СЕ СЛАГА СИЛИКОНА... А НА ДРУГАТА ГАРДА РАЗРЕЗ ПРИ АРЕОЛАТА СЕ ПРАВИ И ПОСЛЕ НИЩО НЕ ЛИЧИ ...

# 622
  • Мнения: 63
MICKEY 82, БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТИТЕ И ИНФОРМАЦИЯТА МИЛА...ЩЕ КАЖА ПОСЛЕ КАКВО ЩО КАТО МИНЕ И ПРИ МЕН ,НО АЗ ОПЕРАЦИЯТА ПЪРВАТА МИСЛЯ ДА НЕ Я ПРАВЯ ПО-РАНО ОТ ЯНУАРИ СЛЕДВАЩАТА ГОД.ПСИХИЧЕСКИ ДА СЕ НАСТРОЯ ,А И ДА ПОТРЕНИРАМ МАЛКО ДО ТОГАВА ЧЕ ТЪКМО МИ СЕ Е ВЪРНАЛА НА 100% КОНДИЦИЯТА ЧАК СЕГА ...

# 623
  • София
  • Мнения: 1 262
момичета, много полезна тема, изчетох я на един дъх   bouquet

сега продължавам четенето в тялото.бг, защото планирам няколко корекции догодина (лятото или есента) - уголемяване на гърди, корекция на ухо и евентуално малка корекция на корема, ако се наложи след второто бебе  Wink

успех на всички, на които им предстоят операции  Peace Praynig Hug

# 624
  • София
  • Мнения: 1 311
На есен е най-подходящо да се правят каквито и да е процедури.  Peace

# 625
  • Мнения: 1 479
Здравейте на всички!
Имам намерение да се подложа на операция за увели4аване на бюста и в момента проу4вам така да се каже пазара.
Вашите мнения ще ми бъдат много добър ориентир, за което предварително благодаря!!!
За сега съм ходила на консултация при 2-ма хирурзи: Др. Живко Кънев и Др. Николай Георгиев.
От д-р Кънев имам много добри впе4тления, говорихме мн подробно пове4е от 4с, той ми рисува, 4ерта разли4ните размери и профили на имплантите (препоръ4а ми PIP), говорихме за рисковете, за вси4ко общо взето, много търпеливо ме изслушваше и отговаряше. Консултацията ми струваше 20 лв.
При Георгиве беше като на конвейр, то4но 10 мин ми говори, като 4е срещу мен имаше пуснат аудио запис, без въобще да се интересува от моите въпроси. Никаква психология! Бутна ми 2 размера импланти в един сутиен и се разбрахме, 4е втория ми по-добър, ама какво искам да постигна, защо, няма такива работи...Много се разо4аровах...
А за цените да не говорим
Кънев - 2500 Е
Георгиев - 4000 Е
За едно и също нещо...
Та въпросът ми е:
Има ли моми4ета, оперирали се при Кънев за увели4аване на гръди?
Ако да, моля споделете къде, кога, доволни ли сте от резултата, следоперативни консултации на какво ниво са?
Кънев го намерих чрез Медицински център "ВЯРА" (то май е основно клиника за стерилитет, но има и оперативен блок) и се разбрахме, 4е операцията ще бъде там.
Моля моми4ета кажете какво е важното при подготовката и извършването на операцията? Стерилност, прецизност на екипа....Струва ли си да се ходи в лъскавите клиники, където не те питат какво искаш и ти взимат по4ти двойно по-скъпо или е по-добре да се довериш на не толкова известен хирург, но който може да извърши същото нещо, със същия резултат, но с пове4е внимание преди и след?
Май много сълго стана, извинете....
Благодаря ви предварително за отговорите
ПП Потърсих теми за Кънев, но са доста стари

# 626
  • Мнения: 4 435
etaniel а във форума на тялото.бг чете ли. Там има специален подфорум само за мамопластиката, с теми за всички хирурзи отделно, със сниммки и всякаква информация. Мисля, че ще ти бъдат много полезни. А и момичетата там, могат да ти отговорят на всичко което те вълнува. Тук просто по-малко хора има дето пишат, и затова те съветвам за там, има много полезни неща, които можеш да прочетеш. И един въпрос- между тях двамата  ли точно си се спряла?

# 627
  • Мнения: 1 685
На есен е най-подходящо да се правят каквито и да е процедури.  Peace

 PeaceДа-заради отоците и риска от инфекции лятото,но при добър режим и хигиена няма проблем-Джамбазов оперира цяло лято нон стоп Hug

# 628
  • София
  • Мнения: 2 044
Момичета,някоя от вас ползвала ли е услугите на д-р Николай Георгиев и какво ви е мнението,какъв специалист е?Благодаря ви!
Аз съм си правила гърдите при него,доволна съм,кажи теб какво те интересува?Какво ще си правиш?

# 629
  • Мнения: 1 479
Здравейте на всички момичета, имащи опит в носенето на нови гърди и на всички, които като мен се настройват да правят това за напред в остатъка от живота си Smile
Искам да получа съвет от вас (предварително се извинявам, че не съм изчела всички теми и може би някъде се споменават моите болежки и тревоги) и по-скоро от жени, които имат деца и са сложили силикон. Писах и във форума на тялото.бг, но и от вас ще се радвам да получа съвети.
Кога направихте тази стъпка?
След първо или след второ дете?
Колко големи бяха децата ви?
Имали ли сте още деца след операцията и ако да, възникнали ли са някакви проблеми с кърменето и бременността?
Дилемата ми е, че имам дете на 1,4 г (момче) и не знам дали ще мога да се справя със следоперативния период.
Имаме вариант мъжът ми да си остане в къщи 2 седмици, през които ще ми помага, но Малчо е страшно привързан към мен и ще иска постоянно да се гушка в мен, да си играем и тем подобни.
Досега се боричкаме и правим разни пируети всеки ден, движенията му са доста некоординирани и получвам често удари на най-различни места, но няма проблем, нали играем.
Но си мисля, какво ли ще е ако трябва да се пазя?
Той неминуемо ще мрънка, ако го избягвам, а и дори да се опазим 2 седмици (докато мъжът ми си е в къщи) как ще се справям по-нататък?
Отново ще трябва да вдигам колички, да го вдигам него за преобличане, къпане и т.н.
Имам чувството, че няма да се справя в стремежа си да не предизвикам усложнения, няма да мога да върша майчинските си задължения.
Та в този ред на (дълги) мисли си мисля, дали да не отложа операцията за когато малчо стане на 3 или 4 години, когато няма да има такава нужда от мен, ще бъде по-самостоятелен и ще може да разбере, когато му кажем, че мама има нужда от почивка и трябва да я пази.
Но от друга страна си мисля, че времето лети и колкото повече отлагам, толкова по-голяма е вероятността да се откажа по-една или друга причина.
А мъжът ми все така ше си гледа колежките .... Smile
Моля за споделен опит, как успяхте да съчетаете майчинството с операцията и трябва ли да изчакам или ще се справя според вас!
Много ви благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт