Какъв е месечният ви разход за храна?

  • 14 968
  • 223
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 220
Около 400 лв. на месец, но и двамата с мъжа ми не обядваме в къщи и не си позволяваме глезотийки.

# 166
  • Мнения: 2 751
Докато ви четох, си помислих, че живеете за да ядете, а не ядете, за да живеете.
Не разбирам, как някои от вас дават над 500лв за храна, и то за 3-членно семейство.
Разходите ни са не повече от 300лв. Това включва плодове- всяка сутрин мъжът ми ми прави фреш, а и детето ги обича, без месо не сядаме да вечеряме- пържоли на барбекюто, риба, задушено. Филе, суджук или др деликатес винаги има. Салата и предястие също. Готвя почти всеки ден. Постим 2-3 дена в месеца, когато ме мързи да съм до печката и ядем пържени картофи със сирене.
Ако включа и обяда на мъжа ми, сумата става 420лв., но той обядва много солидно- супа, основно,десерт.
Това за София ли става въпрос?  newsm78
Защото ние не закусваме фреш, не ядем навън, деликатеси в хладилника има рядко, аз предимно готвя (което намалява разхода) и 400 лв си ги изхарчваме  Thinking

# 167
  • София
  • Мнения: 62 595
Да ви кажа, и готвенето не излиза кой знае колко евтино. Правя си труда да готвя, защото се старая да влагам възможно по-качествено продукти, а не за да изкарам повече ядене. При яденето навън никога (не) се знае колко от продуктите са с изтекъл срок на годност, откога е олиото и какво слагат в храната. Като сложа в сметката и стойността на моя труд и умения, излиза доста скъпичко. В много случаи би ми излязло по-евтино да купувам готова храна, но се съмнявам в хигиената на приготвяне.

# 168
  • Countryside
  • Мнения: 11 645
Да ви кажа, и готвенето не излиза кой знае колко евтино. Правя си труда да готвя, защото се старая да влагам възможно по-качествено продукти, а не за да изкарам повече ядене. При яденето навън никога (не) се знае колко от продуктите са с изтекъл срок на годност, откога е олиото и какво слагат в храната. Като сложа в сметката и стойността на моя труд и умения, излиза доста скъпичко. В много случаи би ми излязло по-евтино да купувам готова храна, но се съмнявам в хигиената на приготвяне.
Абсолютно съм съгласна - аз също готвя не толкова заради по-евтиното, напротив, то излиза по-скъпо, защото влагам по-скъпи суровини  Wink Плюс това обичам да готвя, особено ако имам и време. По заведения ходим главно да се видим с приятели(не толкова заради храната, а заради компанията) и по разни поводи(тук вече може и заради храната  Mr. Green ), и на обед разбира се когато сме на работа (тук не е нито заради компанията, нито заради храната  hahaha )

# 169
  • Мнения: 2 751
Да ви кажа, и готвенето не излиза кой знае колко евтино. ...
Имам предвид спрямо аламинутите.
Иначе че не е евтино, не е  Peace

# 170
  • Мнения: 1 336
Докато ви четох, си помислих, че живеете за да ядете, а не ядете, за да живеете.
Не разбирам, как някои от вас дават над 500лв за храна, и то за 3-членно семейство.
Разходите ни са не повече от 300лв. Това включва плодове- всяка сутрин мъжът ми ми прави фреш, а и детето ги обича, без месо не сядаме да вечеряме- пържоли на барбекюто, риба, задушено. Филе, суджук или др деликатес винаги има. Салата и предястие също. Готвя почти всеки ден. Постим 2-3 дена в месеца, когато ме мързи да съм до печката и ядем пържени картофи със сирене.
Ако включа и обяда на мъжа ми, сумата става 420лв., но той обядва много солидно- супа, основно,десерт.
Това е просто невъзможно - миналата седмица оставих на пазара 50 лв за плодове и зеленчуци - портокали, мандарини, банани, моркови, катофи, ябълки, спанак, лук, зелении..... и  става въпрос за продукти точно за ежедневния фреш на детето ми, супичките и яденето му, както и нашето през седмицата, тази седмица пак ще оставя толкова така че 4-5 седмици по 50 лв са 200-250лв само за това! Риба 1,200, месо 3кг., малко деликатеси и пак беше над 50 лв. Не смятам салати, сирене , кашкавал, мляко или нещо сладичко! При всички положения поне 150-200 лв на седмица ...
Едно 750 - 800 лв минимум по начина който ти си обяснила, че се храните! Майка ми е у дома от понеделник до петък и готви, не печем само пържоли на скара, така че сме 3-ма възрастни и дете на 2г., като ние със съпруга ми се храним само вечер в къщи!

Всеки месец в БИЛА оставям грубо 700-800 лв.
Изключвам ходенето по ресторанти.
И ние така...

# 171
  • Варна
  • Мнения: 915
От два месеца и ние започнахме да си правим табличка с разходите, защото уж не изкарваме малко, а пак не стигат.  ooooh!
Първият месец тотала беше 450, вторият - 500. Като се има предвид, че
1.сме само двама (бебчето е на отделна сметка), че
2.глезотии не си позволяваме (от рода на череши и кайсии посред зима)
3.родителите ми ни зареждат със зимнина и месо сравнително редовно
Според мен са много тези пари за пустата му манджа  ooooh! , постоянно се опитваме да намалим това перо в семейния бюджет, ако някой има съвети, ще се радвам да сподели.
Но има и друга истина - че храната е доста скъпа, особено в кварталните магазини, а като сме без кола е трудно да ходим до Кауфланд или Метро (пазаруваме предимно от Бурлекс).

# 172
  • Мнения: 173
Около 400лв. само за храна.Отделно памперси №3 за малкия и №5 за каката + friso 3,  и мокрите кърпички да не забравяме.      И става голяяяяяяяяяяма сметка.  #Crazy #Crazy

# 173
  • София
  • Мнения: 11 787
Докато ви четох, си помислих, че живеете за да ядете, а не ядете, за да живеете.
Не разбирам, как някои от вас дават над 500лв за храна, и то за 3-членно семейство.
Разходите ни са не повече от 300лв. Това включва плодове- всяка сутрин мъжът ми ми прави фреш, а и детето ги обича, без месо не сядаме да вечеряме- пържоли на барбекюто, риба, задушено. Филе, суджук или др деликатес винаги има. Салата и предястие също. Готвя почти всеки ден. Постим 2-3 дена в месеца, когато ме мързи да съм до печката и ядем пържени картофи със сирене.
Ако включа и обяда на мъжа ми, сумата става 420лв., но той обядва много солидно- супа, основно,десерт.
Ако живееш в София,това което си описала като храна е невъзможно да се купи с 300 лева за месец.
Не пием всеки ден фрешове,но често консумираме плодове.Яденето много често е с месо и то сготвено от мен.Позволяваме си филе или друг деликатес.На заведение ходим през почивните дни и то не винагии,повярвай ми сметката е много над 300 лева.Иначе не живеем за да ядем!
Но ако споделиш как свеждаш разхода до 300 лева на месец ще ти бъда благодарна.
А-а-а да ние сме четирима!

# 174
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Докато ви четох, си помислих, че живеете за да ядете, а не ядете, за да живеете.
Не разбирам, как някои от вас дават над 500лв за храна, и то за 3-членно семейство.
Разходите ни са не повече от 300лв. Това включва плодове- всяка сутрин мъжът ми ми прави фреш, а и детето ги обича, без месо не сядаме да вечеряме- пържоли на барбекюто, риба, задушено. Филе, суджук или др деликатес винаги има. Салата и предястие също. Готвя почти всеки ден. Постим 2-3 дена в месеца, когато ме мързи да съм до печката и ядем пържени картофи със сирене.
Ако включа и обяда на мъжа ми, сумата става 420лв., но той обядва много солидно- супа, основно,десерт.
Ако живееш в София,това което си описала като храна е невъзможно да се купи с 300 лева за месец.
Не пием всеки ден фрешове,но често консумираме плодове.Яденето много често е с месо и то сготвено от мен.Позволяваме си филе или друг деликатес.На заведение ходим през почивните дни и то не винагии,повярвай ми сметката е много над 300 лева.Иначе не живеем за да ядем!
Но ако споделиш как свеждаш разхода до 300 лева на месец ще ти бъда благодарна.
А-а-а да ние сме четирима!
На село може и да става с 300лв с фрешове и пържоли всеки ден, ама нека да се пробва в София, че тогава да сподели как живее за да не яде. Може и ние да научим нещо ново  Mr. Green

# 175
  • Мнения: 899
Аз да кажа моята тактика за спестяване на средства, като уточня, че нямаме деца - тогава не бих лишавала от нищо нужно отрочето. Когато съм в магазина се замислям - сега това нужно ли ми е? Яде ли ми се? Какъв е смисъла да си взема плодови млека и плодово прясно,  освен обикновените? Винаги мога да направя мляко с какао или да добавя плод към киселото. Предпочитам да купя храната за готвенето на момента, а не да се презапасявам. Т.е. не вземам 3 кг. картофи, а 4 картофа. Вземам малки разфасовки, когато не ми хрумва нищо за готвене правя сандвичи или замесвам нещо. Смятам, че мога да живея и без да купя 3 луканки, два салама, кренвирши и филе. Ако ядях повече месо - пак щях да вземам малки разфасовки и то от един вид. Докато си в магазина всичко ти се иска - казваш си от това може да има нужда, от онова и количката се натрупва. Но ако се връщаш от работа и минеш през кварталния магазин за няколко зеленчука, тарелка кайма и кисело мляко - осигуряваш едно -две яденета, а сметката не е висока. Няма нужда от 5 различни вида бисквити и 3 шоколада, защото хем не е здравословно, хем като ги имаш ще те гризе нещо да ги изпапаш Simple Smile А ако нямаш нищо сладко и те мързи да отидеш до магазина, спестяваш калории и пари.

Държа да уточня, че не се чувствам лишена, просто не завися от стомаха и вкусовите си рецептори. Ако отида на сладкарница и ми се яде торта си вземам, но рядко купувам за вкъщи. Всеки сам прави избора си с какво, колко и кога да се храни. Имаме възможност да даваме повече пари за храна, но предпочитаме да се инвестират в нещо друго.  Wink

# 176
  • Мнения: 7 821
Моят начин да пазарувам разумно е като си правя списък предварително и купувам само това, което е в списъка. Изобщо не гледам какво има на промоция, какво друго са пуснали и т.н., започна ли да го правя винаги отивам в джаза  Wink.

# 177
  • София
  • Мнения: 18 679
Печовска, нищо лично, ама не ти вярвам Naughty Не казвам, че лъжеш, по-скоро нещо си бъркаш сметките и парите всъщност не са толкова, колкото си мислиш. Другият вариант е всички вкъщи да сте некви йоги, които изкарват с едно хранене на 24 часа и чай. Аз за тези неща, които изброи, 600 кинта опуквам, ама от раз newsm78

# 178
  • Мнения: 142
То, че може, може ама не е здравословно, после хората били затлъстели, имало висок процент сърдечни заболявания и т.н.  Confused Не искам да засягам никого тук, но храните наистина поскъпнаха драстично - лятото си свирках с моята заплатака, а сега си правя сметката до стотинка  Tired И държавата не прави нищо по въпроса - в много страни цените на основните хранителни продукти се контролират от държавата и тя доплаща разликите на производителя, да не говорим че в Канада няма ддс на основните храни  Rolling Eyes

Много вярно. Не ми се прави сметка чак.

# 179
  • Мнения: 336
Около 200 лв. на месец. Уточнявам, че месо почти не купувам, защото не обичам, а мъжът ми не е претенциозен Simple Smile Всъщност аз съм доста голяма сухарка по отношение на храната и ям малко неща Simple Smile Шоколади, гризини, бисквити и всякакви такива се купуват много рядко. Зеленчуци и плодове консумираме нормално. Риба от време на време. Алкохол - рядко. Винаги ми се е струвало безсмислено да харчим големи суми за храна. Въпреки, че доходите ни са се променили през последните години, разходът не се е увеличил. Мен ако питате аз мога да си живея на овесени ядки, домати, краставици, сирене, кашкавал, хляб и някой друг колбас. Като се замисля, най-много се дава за тестени работи, обичам да меся.

И ние сме на същия принцип (2-ма сме) и разходите ни за храна са максимум 200-250 лв., включително изхранването на котката. Месо - веднъж седмично, колбаси не купуваме изобщо, готвя основно вегетариански ястия, хляб не консумираме, сирене, кашкавал 1 месечно взимаме по 0.5 кг. Алкохол рядко, безалкохолно - хич, сладкиши - рядко, плодове и зеленчуци - умерено, тестени изделия въобще не. Така, че и този разход ми се струва голям. Не, че повече не можем да си позволим, просто всичко на пазара ми се струва боклук, на всичко отгоре много скъп боклук и съответно предпочитам гладна да стоя пред това да изям 1 кренвирш, за който знам, че не е направен от месо.

Общи условия

Активация на акаунт