Какъв е месечният ви разход за храна?

  • 14 963
  • 223
  •   1
Отговори
# 210
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защото сте вегетарианци ли давате толкова пари за храна?
И мен това ме учудва... Ако мъжа ми ме накара да купя месо, сметката скача с поне 30 лв.

# 211
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
bloodywhite , добре,но какво горе долу купувате за 200 лв?
Само едно кисело мляко вече към 80ст.Ние например ядем по 2-3 на ден,което прави 2,40лв,а от тук 72 лв. А като добавя разни плодови,активии и др.та отива  100  лв само за мляко. Кашкавала вече е над 12 лв килограма,ами сиренето.Аз без сирене не сядам да се храня. А колбас някакъв,купувам само пуешко филе заради детето,ми то 17 лв килограма. Да купиш някаква салата руска,снежанка и там 3-4 лв. Само хляба е от 0,80 до 1 лв.

# 212
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
bloodywhite , добре,но какво горе долу купувате за 200 лв?
Само едно кисело мляко вече към 80ст.Ние например ядем по 2-3 на ден,което прави 2,40лв,а от тук 72 лв. А като добавя разни плодови,активии и др.та отива  100  лв само за мляко. Кашкавала вече е над 12 лв килограма,ами сиренето.Аз без сирене не сядам да се храня. А колбас някакъв,купувам само пуешко филе заради детето,ми то 17 лв килограма. Да купиш някаква салата руска,снежанка и там 3-4 лв. Само хляба е от 0,80 до 1 лв.
Даам скъпичко е.Писала съм преди - обикновенно есента си пазарувам в някакви промишлени количества например картофи, зимни ябълки,моркови,репи,зеле и тн. от разни забутани селца(с надеждата, че със сигурност тези продукти, са доста по - чисти(нитратити,нитрити и тн.) от предлаганите по пазари и магазини.
Освен, че съм вегетарианка, не обичам и да си давам парите за разни боклуци обогатени с изкуствени витамини,минерали и разни добавки(говоря за корнфлейксове и подобни неща).Мляко си купувам от родителите на моя приятелка и подквасвам(освен, че смятам, че е по - чисто излиза и доста по евтино от 0.80лв за 400гр.)Плодови млека, активии, шокота и подобни не купувам - не виждам смисъл, защото нищо полезно няма в тях.Кашкавал и сирене - рядко се ядат у нас, май не ги обичаме особено.
Всъщност най - сериозният разход вкъщи са ядките.За ядки обаче съм си намерила борси и вносители и купувам, например с майка ми(на партия Simple Smile) 10кг. и те общо взето ни стигат за месец.
Сериозен фен съм на домашно приготвената храна и например хляб предпочитам аз да си правя, вместо да отида да си купя(купила съм си типово и грахам - май така се казва - брашно).
Салати - предпочитам свежи, а за сезона свежи салати могат да се приготвят от зеле,ряпа,цвекло,моркови...и си ги приготвям вкъщи.Просто няма какво да купя в магазина(в това отношение), с изключение на кълнове, които обожавам.
Олио - зареждам от борси Grinning(веднъж на три месеца да кажем се изръсвам и после не му мисля)...
Всъщност като гледам, май повече от 200лв. отиват за храна newsm78Дори и да са повече, хайде - нека са 400лв., но от 400лв. до 1000лв. си е доста сериозна разлика(правя съпоствка с другата дама вегетарианка, писала по  - горе).
По принцип, освен че съм вегетарианка, съм и фен на здравословното хранене.Влизайки в магазин просто не виждам какво хубаво и полезно за детето си мога да купя, че да ми привлече вниманието...Сухи плодове, маслини,кълнове ... в момента дори не мога да се сетя за нещо друго newsm78

# 213
  • Мнения: 22 036
Честно казано нямам представа колко даваме за храна. Помня, че преди 6-7 години доходите ни бяха доста понички и тогава разходът ни сигурно е бил не повече от 150-200 лв. Сега обаче е доста по-висок - около 600-700 може би, а за хранене на вън даваме около 15 лв. това са около 300 лв. Имам предвид, че и аз и мъжът ми обядваме на вън, а в София 5 лв. е един обяд от салата и супа. Детето яде на стол, приготвям му сандвич за следобедна закуска и плод, както и му давам по 1 лв. Вечер я караме на аламинути, салати и плодове. Готвя само през почивните дни, за което съжалявам, тъй като мисля, че е по-здравословно, но вечер нямам време и сили за това. Старая се да купувам здравословни храни, които са по-скъпи, а и никой не ни снабдява с продукти за съжаление. Не приготвям "зимнина" и купувам пресни зеленчуци и плодове, както и доста месо - мъжете в къщи не могат без него, а и аз съм на НВД.
Това ми е отчетът за сега с по-голяма точност ще докладвам в края на март, а ако някой има още практични идеи за намаляване на разходите да ги дава - може пък да успеем да заделим нещо и за душата.

# 214
  • France
  • Мнения: 726
Приемам предложението на Илит, но без "възнаграждението" Simple Smile. От 1-ви ще водя сметка на изхарченото за храна. Бих започнала веднага, но се прибираме в Сф, а там сме повече хора.
на 1 април ще отворя нова тема тук и ще сравним харчовете си.

# 215
  • София
  • Мнения: 605
около 400 Sunglasses

# 216
  • софия
  • Мнения: 636
500 или малко повече. Готвя всеки ден. Дъщеря ми не е на ясла, нито на детка кухня. Мъжа ми е 2 метра човек и си хапва, да ни е жив и здрав. По ресторанти не се храним, нямаме баби на село. Купуваме много плодове и зеленчуци и почти всеки ден готвя месо. Може и затова ни излиза по-скъпо. Пазаруваме от Била. А, да кажа, че у нас непрекъснато има и по още някой на гости така че сме си повече.

# 217
  • София
  • Мнения: 7 673
Имам чувството, че голяма част от отговорилите не взимат предвид разхода за обяд на мъжа и жената в семейството навън в обедната почивка. Само оттам като се започне са си поне 300 лв. на месец. Направо не ми се смята повече. 60-80 лв. седмично в някой хипермаркет. Ако вземеш средното стават 300 лв. на месец. 10-20 лв. ежедневно  в кварталния магазин+плод и зеленчук. И тук от средното станах 450 лв. на месец. И какво излиза - че разходите за храна на нашето четиричленно семейство са минимум около 1000 лв. на месец newsm78 Sad Без цигари. Без алкохол. Без кръчми
Ужас. Не че не се досещах, но не го бях смятала Cry

# 218
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, ще ми се и аз да се включа в смятането, но надали ще сме достатъчно сериозни с мъжа ми, все някой ще забрави да впише някоя сметка Laughing

# 219
  • Мнения: 1 744
Ние вкъщи сме трима възрастни и три деца. Всеки ден си водя нещо като касова книга и пиша за какво точно колко пари сме дали. За храна за вкъщи месечно даваме около 550 лв, за храненето наобяд /аз и мъжа ми/ в работата около 250 лв. Всяка неделя пазарувам в Кауфланд за цялата седмица :риба, пиле, кашкавал, сирене, дробчета,яйца, кори за баница, бутер тесто, плодове, мляко, и за съжаление доста сладки работи.

Но като цяло разходите не падат под 2500лв, като тук се включват и лизинги, и кредити, разходи по жилището, лекарства и други подобни дреболии уж, но доста ни качват издръжката.

# 220
  • Мнения: 329
Около 500 и повече, средно 100 на седмица в Кауфланд или Хит и отделно всеки ден хлябове, мляко, бира....С две деца сме, едното бебе-купуваме плодове и пюрета, каши, млека...Готвя всеки ден, като през седмицата се събираме всички вечер, а събота и неделя готвя и по два пъти на ден. Shocked

# 221
  • Мнения: 458
аз и мъжа ми получаваме талони за храна за 600 лв., с тях изкарваме месеца

# 222
  • Мнения: 24 467
Двама възрастни с две деца- на седмица около 100.00 за в къщи /говорим за храна/- близо 400.00 лв. и 300.00 лв. за храненето ни през деня /работим/ и за закуска/обяд на големия син, който е ученик- та средно за месец само храната е около 600.00-700.00 лв., но включвам всичко:плодове, зеленчуци, обяди навън, кафе, месечен ресторант по повод.
До скоро бебо беше на пюрета /не само, но до 1 година- основно/ и те гълтаха доста- един обяд- 3.00 лв., плодово- 2.50 /сердни цени/.
За българина храната е основно перо.

# 223
  • Мнения: 3 216
2 пьти месечно пазаруване е Метро или Кауфланд по 100 лв и всеки ден от кварталния магазин-350. Но пьк с малки сме 5 дни в седмицата сами,той е на ясла през деня,а аз работя от вкьщи. Мьжо си е 2 дни седмично у дома. И излиза ,че повечето го изяждам аз Embarassed ooooh! Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт