Какъв е месечният ви разход за храна?

  • 14 967
  • 223
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 965
Печовска, нищо лично, ама не ти вярвам Naughty Не казвам, че лъжеш, по-скоро нещо си бъркаш сметките и парите всъщност не са толкова, колкото си мислиш. Другият вариант е всички вкъщи да сте некви йоги, които изкарват с едно хранене на 24 часа и чай. Аз за тези неща, които изброи, 600 кинта опуквам, ама от раз newsm78

Подкрепям.
Затова снищи си направих експеримент - купих точно изброените неща:

...Това включва плодове- всяка сутрин мъжът ми ми прави фреш, а и детето ги обича, без месо не сядаме да вечеряме- пържоли на барбекюто, риба, задушено. Филе, суджук или др деликатес винаги има. Салата и предястие също. ...

1. Плодове: банани, портокали, мандарини, лимони, круши и ябълки (е, взех и 1 тарелка "израелски ягоди", но те не вдигнаха много сметката). Търсих киви, но нямаше в нашия магазин - вкъщи правим фрешове от киви + портокал или банан + прясно мляко.
2. Месо: взех пилешки пържоли (за снощи) и 4 парчета филе от хек (за днес) - т.е. точно за 2 вечери.
3. Деликатес: взех 600 г. "пълнено"  пуешко филе и домашен суджук.
4. Салата: зеле, краставици и домати.
5. Предястие: вместо предястие, взех гарнитура - картофи соте и пикантна салата на Кенар.
6. + 1 хляб, 1 средна бира и 1 кутия натурален сок.
7. За децата - за десерт: по 1 малък Киндер шоколад.
Без да се тъпчем, вероятно точки 1, 3 и 4 ще стигнат за 3-4 дни; т. 2, 5 и 6 - за 2 дни.
В магазина оставих точно 64 лв. Ако пазарувам така 2-3 пъти в седмицата, за да няма "гладни дни", е невъзможно общата месечна сума да е под 500 лв. Peace

# 181
  • Мнения: 15 289
1. Плодове: банани, портокали, мандарини, лимони, круши и ябълки (е, взех и 1 тарелка "израелски ягоди", но те не вдигнаха много сметката). Търсих киви, но нямаше в нашия магазин - вкъщи правим фрешове от киви + портокал или банан + прясно мляко.
2. Месо: взех пилешки пържоли (за снощи) и 4 парчета филе от хек (за днес) - т.е. точно за 2 вечери.
3. Деликатес: взех 600 г. "пълнено"  пуешко филе и домашен суджук.
4. Салата: зеле, краставици и домати.
5. Предястие: вместо предястие, взех гарнитура - картофи соте и пикантна салата на Кенар.
6. + 1 хляб, 1 средна бира и 1 кутия натурален сок.
7. За децата - за десерт: по 1 малък Киндер шоколад.
Без да се тъпчем, вероятно точки 1, 3 и 4 ще стигнат за 3-4 дни; т. 2, 5 и 6 - за 2 дни.
В магазина оставих точно 64 лв. Ако пазарувам така 2-3 пъти в седмицата, за да няма "гладни дни", е невъзможно общата месечна сума да е под 500 лв. Peace


От тази "листа" при мен идват по малко плодовете и са предимно ябълки, банани, портокали и мандарини - около 3-4 кг на седмица /10 лв./ Избягвам доматите и краставиците през този сезон. Вземам зеле, молкови, много рядко марули. Деликатеси - 15-20лв. месечно.

azaf, с колко намаля сметката? newsm78 Или си остана същата?

Движа се между 350-400 лв на месец през зимата и 300 - 350 лятото - четиричленно семейство.

# 182
  • Мнения: 1 100
Около 600лв като изобщо не се ограни4аваме в яденето Peace
И ние 600 лв, при условие че мъжът ми през седмицата обядва навън и в тази сума влиза не само храната, а и всички разходи в домакинството /тоал.хартия, препарати, прах за пране и т.н./ Не се ограничаваме за нищо. Вярно е, че в България храната е по-скъпа - тази сума я харчим в Будапеща, а тук стандарът е общо взето двоен. Храненето в ресторанти и поръчването на вечери вкъщи не ги включвам.

# 183
  • Мнения: 4 965
...azaf, с колко намаля сметката? newsm78 Или си остана същата?
...

Не е пред мен бележката и няма как да сметна.
 Peace

А домати и краставици не се притеснявам да купувам - само гледам да имат знак, че са еколкогично чисти (не, че е гаранция, ама ...). Peace

# 184
  • София
  • Мнения: 11 787
...azaf, с колко намаля сметката? newsm78 Или си остана същата?
...

Не е пред мен бележката и няма как да сметна.
 Peace

А домати и краставици не се притеснявам да купувам - само гледам да имат знак, че са еколкогично чисти (не, че е гаранция, ама ...). Peace
А как изглежда този знак?

# 185
  • France
  • Мнения: 726
Момичета, ако мъжът ми обядваше в къщи, сметката щеше да е по- малка от 420лв на месец. Сметнете колко струва 1 пържола. Вчера купих обезкостен врат по 8лв килото, има 8 пържоли. Това ще ни стигне почти за 3 вечери. Колко е зелето, морковите... еми около 1лв, и това количество стига за поне 4 дена. Рибно филе е около 6-7лв, което е достатъчно за 2 яденета. Да не цитирам цените, т.к. съм в Хасково, но те са като софийските. И тук мандарините са по 2.20 и портокали по 1.50. Не знам защо се учудвате. Миналата вечер коментирахме с мъжът ми тази тема и се оказа,че храната ни е най-малкото перо.
Да уточня, че сме двама възрастни и 1 дете на 5г.
А, и още нещо. Обичаме шам- фъстък- с него си пием джина....

# 186
  • Мнения: 15 289

Движа се между 350-400 лв на месец през зимата и 300 - 350 лятото - четиричленно семейство.

Забравих да уточня, че това е едно ядене на ден /вечеря/, събота и неделя, провинция.

# 187
  • Мнения: 146
Мъжът ми пазарува за ядене почти всеки ден и харчи между 10-20 лв. По принцип не купуваме консерви, имаме и домашно вино, но при нас е това, че аз работя на 37 км от мястото, където живея и всеки ден пътувам. Давам 4 лв за път, 2 лв за цигари /не всеки ден/ и 3-4 лв за храна през деня / предимно солети, мляко, кренвирши или супа, боб, салати на закусвалня/. И така моята ежедневна издръжка е около 10 лв, за месеца са 200-220лв и отделно храната за вечеря всеки ден към 350-400лв. Значи стават доста... чудех се откъде трябва да спестяваме щото все не стигат ....

# 188
  • Мнения: 109
В София аз не съм виждала обезкостени пържоли под 9.60 за кило.И една порция от тях е около 180гр ,което ще рече,че няма и 6 порции.И трябва да се смята, че примерно двама 14 годишни тинейджъра изяждат 4 пъти повече от 5 годишно дете.Тъй,че сметките за храна са според броя,възрастта и пола на членовете на семейството.

# 189
  • Мнения: 899
Тъй,че сметките за храна са според броя,възрастта и пола на членовете на семейството.

А според мен сметкитите за храна зависят от навиците на семейството Wink

# 190
  • Мнения: 1 350
Момичета, ако мъжът ми обядваше в къщи, сметката щеше да е по- малка от 420лв на месец. Сметнете колко струва 1 пържола. Вчера купих обезкостен врат по 8лв килото, има 8 пържоли. Това ще ни стигне почти за 3 вечери. Колко е зелето, морковите... еми около 1лв, и това количество стига за поне 4 дена. Рибно филе е около 6-7лв, което е достатъчно за 2 яденета. Да не цитирам цените, т.к. съм в Хасково, но те са като софийските. И тук мандарините са по 2.20 и портокали по 1.50. Не знам защо се учудвате. Миналата вечер коментирахме с мъжът ми тази тема и се оказа,че храната ни е най-малкото перо.
Да уточня, че сме двама възрастни и 1 дете на 5г.
А, и още нещо. Обичаме шам- фъстък- с него си пием джина....
   
аз живея в пазарджик и тук не съм виждала обезкостен врат под 9.00лв.Осем пържоли -три яденета,риба - 2 яденета.Браво бе хора!!!!Ние с мъжа ми ,понеже сме още само двамата не можем да ядем два пъти от едно и също ядене,просто на него му омръзвало ,пък аз мразя да огризвам LaughingРадвам се ,че има хора ,които се справят.
По темата,двама души харчим около 200 лв за храна,само вечеряме вкъщи + уикендите.А и мъжът ми обядва у нас,това забравих да учочня.Не лишаваме от нищо ,не вземаме нищо от село ,всичко е от магазина с изключение на виното ,което сами си правим. Hug
Готвя всеки божи ден и пак мисля ,че това е нормален разход за храна,като се има предвид ,че няма деца и че става въпрос за провинцията

# 191
  • Countryside
  • Мнения: 11 645
  аз живея в пазарджик и тук не съм виждала обезкостен врат под 9.00лв.Осем пържоли -три яденета,риба - 2 яденета.Браво бе хора!!!!Ние с мъжа ми ,понеже сме още само двамата не можем да ядем два пъти от едно и също ядене,просто на него му омръзвало ,пък аз мразя да огризвам LaughingРадвам се ,че има хора ,които се справят.
По темата,двама души харчим около 200 лв за храна,само вечеряме вкъщи + уикендите.А и мъжът ми обядва у нас,това забравих да учочня.Не лишаваме от нищо ,не вземаме нищо от село ,всичко е от магазина с изключение на виното ,което сами си правим. Hug
Готвя всеки божи ден и пак мисля ,че това е нормален разход за храна,като се има предвид ,че няма деца и че става въпрос за провинцията
Аууу, идвам в Пазарджик, хем ще ми е евтинко, хем ще ми е близо  до София, хем до   офиса, че ми е в Бизнес парка  Tired

# 192
  • София
  • Мнения: 62 595
При нас 8 пържоли няма да стигнат за 2 яденета, дори и с гарнитура от зеленчуци. Само децата ще изядат по 2 парчета месо. Почти килограм домати и 1 краставица е салатата за четирима ни на едно ядене.

# 193
  • France
  • Мнения: 726
Най- сетне някой да каже, че 200лв за двама е нормално. И ние, като Ганева, ядем вечер и през почивните дни, с тази разлика, че сме с дете, злоядо, от там и 300лв на месец. Само в къщи.
А как се яде едно и също нещо 3 дена? Лесно. Маринавам месото, което може да стои 7-8 дена в марината. Паля барбекюто, някаква гарнитура, и съм готова. Не е речено 3 поредни дни да се ядят пържоли.
А относно врат без кост- беше промоция в Кауфланд, но иначе са по 7.80 в месарските.
Така че, пак повтарям, всичко над 500 лв за 3-членно семейство, дори и в Сф /а ние сме от Сф и знам цените/, ми се вижда много, това при положение, че се готви в къщи, без ресторантите.

# 194
  • София
  • Мнения: 18 679
При нас 8 пържоли няма да стигнат за 2 яденета, дори и с гарнитура от зеленчуци. Само децата ще изядат по 2 парчета месо. Почти килограм домати и 1 краставица е салатата за четирима ни на едно ядене.
Майкоуууууу #Crazy Не ти завиждам, честно Rolling Eyes А като си помисля, че по прогнози и второто ми е момче, просто се виждам и аз в тоя филм след няколко годинки. Дребуса от сега мушва по две кифтета с гарнитура и после иска и нещо сладичко да го почерпя Wink А още е на три и половина Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт