Ето зима вече наближава, Февруарче чака своята поява!

  • 16 286
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 242
Булките ни са великолепни!   bouquet
Коремите също!  Hug
Благодаря за помощта с палците на всички ви! Убедена съм че ми помогнахте много с това!
Наденце, без да обиждам никого, ще ти споделя, че инфото и съветите които си получила са доста далеч от истината! Peace
Упойките са коренно различни, общото е че се слагат в гръбнака, спиналната еднократно, епидуралната се влива на няколко пъти (колкото е нужно). Спиналната те обездвижва от гърдите надолу, но си в пълно съзнание, леко замаяна само. Епидуралната замразява нервите, тоест не усещаш нищо, но се движиш, стига да помниш как, тъй като място което не усещаш се движи трудно.
На първескините се препоръчва епидурал, защото не знаят как да напъват, на второ, трето и т.н. раждане може и спинална, макар че щом си обездвижена не виждам как ще се справиш добре  Rolling Eyes
Секциото се прави със спинална!
Не е задължително да има епизиотомия, нито разкъсвания, аз родих Ива 4 кг и 52см без срязване или разкъсване, на втория час седнах на дупето си без проблем. Взех си душ след това без да ми щипе, миех се съвсем спокойно и т.н.
Тичам да си къпя детето...

# 61
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 336
Мамиии, да ви се оплача. Снощи преживях ужасна нощ. Спах само час и половина, а през останалата нощ се въртях ту на ляво - ту на дясно. Беше ужасно..., колежките ме бъзикат, че отсега нататък така ще е... Не го пожелавам на никого. И за капак на всичко ми беше много горещо, а моичкия умираше от студ и все в мен се вреше. Кошмар... И днес цял ден на работа. Добре, че имам още няколко дни до края на седмицата и после ще си почивам в къщи. И сега вече така да ми се спи, че ... леглото ме зове  smile3507
цункам всички тумбачета

# 62
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!
Най-после отново да ви пиша от вкъщи! След дълго прекъсване пак си пуснахме нета и вече ще съм по-редовна, обещавам!
Ама булките ни наистина сияят! Дано и занапред да е така!
Онзи ден бях на ЖК - сминих си лекаря и дано да е за добре! Че то не остана! Иначе всички мерки и теглилки са ни добре - корема ни е вече 92 см, а матката, някой беше питал, ми я мери от срамната кост та чак до слънчевия сплит, мисля, че беше 27 см. Чухме и тоновете - 130 в мин. Да споделя, че от няколко дни вече доста по-силно усещам бебка - вече и корема доста подскача, като започне да се върти! МНОГО ГОТ! Не знам за по-нататък, но засега усещането е супер!
Ами, не се сещам за друго! Освен, че корема ми расте с дни! Досега не са ми казвали колко тежи бебка, но сигурно вече доста е пораснала newsm44!
ПС - само моят мъж ли чете нашия форум? Малко откачено ми се струва... newsm12
Хубава вечер ви желая и много целувки!

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 185
Не е само твоя  Laughing аз вчера си писах в чата с Миро на Готика. Wink Тя му диктуваше  Joy

# 64
  • Мнения: 419
Преживяла съм операция на апендицит, помня болката ... не е за умиране, предполагам че тази ще е подобна.
Прегръщам ви всички и ви целувам  newsm51

О, болката е съвсем по-различна. Миналата година ме оперираха по спешност от апендесит и мога да ви кажа че станах веднага от леглото след пълната упойка. Не ме болеше изобщо и тоалетната не ми се струваше на километри, както в родилния дом. #Crazy

de3demonka, на мен също ми е проблем съня, доста често се събуждам, освен че ходя до WC и Пепи също пишка, а и на всичкото отгоре се събуждам и от нищо. Много е неприятно, защото после едвам заспивам отново.

Аз искам да споделя сега нещо, което при мен се случва за трти-четвърти път откакто съм бременна. Часове след като съм се нахранила започва да ми се повдига и започвам да повръщам. Имам чувството че храната ми е в гърлото, уригвам се като луда Shocked, корем започва да ме боли и едвам се оправям. Някоя от вас имала ли е подобно премеждие. Супер кофти е. ooooh!
Оплаках се най-накрая. Целувки.

П.С
Секциото се прави със спинална!

Не е точно така, моето секцио беше с пълна упойка. Но не споря че в повечето случай е със спинална.

# 65
  • Мнения: 1 671
Мога да допълня за епидуралната и спиналната някои неща. Мери е права за упойките. Наистина не се боде там където има нерви, но това не означава, че не могат да възникнат усложнения. За съжаление знам за един такъв случай от миналата година - по вина на анастезиолога се прави в бързината по-висок блок и майката изпада 2 месеца в кома и мозъкът й известно време е без кислород, така и не се е възстановила, детенцето е малко по-голямо от моето и го гледа леля му и бабите. Трагедията е пълна, майката сега се учи да ходи и говори и никой не знае дали някой ден ще може.
Когато аз раждах като голямо шубе питах за епидурална, Нина ми я отказа категорично. Обясни ми, че не винаги може да се сложи - трябва да има разкритие (май беше 4 см, спукан околоплоден мехур, стабилни контракции, май имаше и още нещо). Задължително след това се слага система с окситоцин. Мери е напълно права, че напъните може да не се усещат, а тогава родилката трябва да е доста мобилизирана, често се стига до използването на вакуум и форцепс. За да се сложи епидурална това трябва да се съгласува с лекаря, който дирижира раждането, анастезиолог и акушерка. От друга страна има случаи, когато помага, Нина ми е споменавала, че на няколко пъти е искала да се сложи на родилка, за да спести силни болки и да ускори родовия процес. Това така и не ми стана ясно, май имаше значение колко мека е шийката на матката newsm78. Но не ми е и работа да го знам, хората затова учат. Сега пак ми каза, че няма да получа епидурална, но аз и не искам.
За да се сложи тази упойка е необходимо поне половин час подготовка (екипът се подготвя като за операция), а ми е казвала, че ако жената дойде с хубаво разкритие и просто и се помогне с малко спазмолитици, тя ще роди до 1 час, тоест малко е безпредметно в някои случаи.
При епидурална упойка може, ако се наложи да се направи секцио по спешност, родилката веднага да се подготви, просто добавят нова доза упойка. Иначе секцио се прави със спинална упойка. При нея обаче после може много да боли глава, това се овладява със системи и поемане на повече течности. При всички положения, при секцио няма много възможности за следоперативно обезболяване, за съжаление доста си боли и го знам от много места. Галадриел е права, че болките са несравними, защото секциото е много по-тежка операция от херния и апандисит, реже се доста повече и доста повече се шие. Въпреки всичко не е толкова невъзможно да се постигне добро обезболяване с морфин, дават и други неща, но затова трябва добър анастезиолог.
Иначе стандартно при нормално раждане се дават "коктейли" с Но шпа и бусколизин (поне на мен това ми дадоха) и лидол. Лидолът е вид наркотик, слага се само ако до раждането има 2 часа, за да не успи бебето. Не помага много за болката, но "приспива" мозъка и после нищо не помниш.
Най-много помага правилното дишане - ако това се усвои болките са съвсем поносими.  Peace

# 66
  • Мнения: 4 242
Дездемонка, дано това е било единичен случай  Praynig знам колко е лошо, с Ива от 6 месец нататък страдах от безсъние и такава умора ме беше налегнала че не  е за разправяне. Tired
Звездобройка, браво за добрите новини!  Hug
Галадриелита, има случаи когато спиналната е противопоказна (например при заболяване на гръбнака или нервите там), или по желание на майката която се бои да не усеща и желае да се сложи пълна упой,а. Има случаи от страх майката да не я хване упойката и след порция спинална са се сложи и пълна. Всичко е според зависи винаги. Аз говоря по принцип, ако всичко е наред, предпочитана е спиналната за секцио.
Евелинка ако майката се паникьоса отделя много адреналин, той блокира мускулите, включително матката, която е огромен мускул и е основен орган при раждането, тя контрахира и изтласква бебето. Ако се блокира действието на матката от адреналина, раждането секва, не се развива, няма напредък, бебето е в родовите пътища вече а не се придвижва и страда. Разбира се и болката на майката става далеч по силна, защото процеса се удължава, тя страда повече и отделя повече адреналин и така се върти в омагьосан кръг. Впрочем болка има разбира се, особено когато бебето преминава през таза, притиска всички нерви които движат краката, така краката се сковават и болят, като това е начина природата да накара майката да избута по бързо бебето, колкото по- бързо роди тя толкова по бързо престават всички болки, ама веднага! Така че, ето ти защо е нужна упойката, майката престава да усеща болка, паниката спира, тя се успокоява и идвайки на себе си започва да слуша и да напъва качествено, като обикновено след това ражда много бързо.

# 67
  • Мнения: 12
 Браво момичета, знаете толкова неща за упойките. Аз понже не бих желала да използвам такива не съм се интересувала, но вашата информация ще ми е много полезна в случай на нужда. Първото ми раждане бе естествено без никакви обезболяваши средства, но пък продължи 22 часа. Надявам се сега като не съм първескиня да протече по-бързо, но най-важното е да е безпроблемно и бебка да е здрава и добре. Пожелавам го на всичкини, че то ей го де е февруари.
 За безсънието, май преди 2-3 теми ви се оплаках и аз. моето е на периоди от по два три дена. не мога да лежа и направо ставам пред компютъра, книгата или телевизора, а на зазоряване като ми се приспи към 6 ч. лягам за 1 час и той сякаш отнема малко от умората ми, откакто съм си вкъщи лягам с малкия на обяд за около 1 час.
  East_ lights  честито! Желая ви от сърце семейно щастие, разбирателство и много радостни моменти в семейния живот  Flowers Rose Flowers Four Leaf Clover Flowers Rose
 Момичета да ви се похваля в петък ще честваме първата ни кръгла годишнина от сватбата 5 години, звучи сякаш се хваля за 50 годишнина. Не знам за вас , но аз все още съм влюбена и обичам мъжа си както преди 6 - 7 години, когато се запознахме. При мен бе любов от пръв поглед, а като аз се шегувам при него от втори. Не че понякога не се караме и не се изваждаме извън нерви, но както се казва в спора се ражда истината.
 Galadriel мойто оплакване е подобно, но не веднага след хранене, а като си легна, не повръщам и не ме боли корема, но имам чувството, че цялата храна ми е в горната част на хранопровода и постоянно оригам почти докато не заспя, случвало се е да се събудя от парене, киселини в стомаха, от които имам чувството, че ще повърна за това ставам изпивам една чаша вода изяждам две обикновенни бисквити и положението малко се подобрява, ако не премине от това пия една чаша топло мляко с мед. Дано с този съвет ти помогна макар при теб положението да е различно. А сетих се и друго при първата бременост в 8-9 месец, кагото положението стана непоносимо с кесилините и връщането на храна спях на две високи възглавници и това до някъде помагаше.
 Успешен и слънчев ден момичета.  Nature Sunny  Nature Sunny

# 68
  • Варна
  • Мнения: 245
Добро утро  Hug
Информацията за упойките е много ценна, качила съм я   в пощата Smile  благодарим ви майчета   bouquet
Наистина  много хубави булки, коремчета и  нови майчета  smile3521
de3demonka и аз съм така от известно време, по цяла нощ не мога да си намеря място, още от сега какво ще става по нататък  направо не знам ooooh!
pile_5 радвам се, че всичко е ОК при теб  Hug
Мери пожелавам ви по бързо нанасяне в новата къща  newsm10
Желая ви един прекрасен ден  newsm76
P.S. Забравих да кажа суеверие или не ама купих шапка вчера за бебо да съм спокойна Simple Smile вече може да купуваме и другите неща Wink

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 09:54 от Lady V

# 69
  • Мнения: 552
Един бърз въпрос : Как да разбера ,че имам контракции...при положение ,че не усещам болка ,а леко изтръпване...а пък корема по принцип си ми е леко твърдичък?
През деня се чувствам добре...почти нямам оплаквания,но понякога докато спинкам усещам напрежение в корема...дали е от това ,че съм почти неподвижна?
А иначе минала седмица и на мен ми стана лошо, догади ми се  Sick за около 2 часа,но с един айрян и ми мина.....ама наистина гадно  Sick Та искам да изкажа искреното си съчувствие на всички дето им се гади или повръщат по време на бременността си  Tired Ужасно е !!!  #Crazy

# 70
  • Мнения: 88
Galadriel при мен от една седмица е така, Опитвам се да ям по-малко. Резултата е същия, само че на мен направо ми причернява и съм готова да припадна. А съм си гладна постоянно и само за ядене мисля.  Килцата ми са +10 за сега. Надявам се това с тежестта в крема да поотмине или поне да не е толкова тежко и при теб и при мен.
Лек ден на всички работливки, а на другите мами почивайте си повече на топло. Мен нещо гърлото започна да ме стяга много, че да видим до къде ще стигне това.

# 71
  • Мнения: 3 026
Един бърз въпрос : Как да разбера ,че имам контракции...при положение ,че не усещам болка ,а леко изтръпване...а пък корема по принцип си ми е леко твърдичък?
През деня се чувствам добре...почти нямам оплаквания,но понякога докато спинкам усещам напрежение в корема...дали е от това ,че съм почти неподвижна?
Аз например усещам корема ми да се втвърдява, ама твърдо ти казвам, все едно футболна топка съм глътнала. И понякога имам болки в кръста. Но твърдото е по различно от това, когато бебо ме подпре отнякъде.
Относно безсънието, при мен е точно обратното. Лягам в 11, спя като бременна  hahaha до 7, водя детето на училище и после като се гътна още два часа сън не ми мърдат.  Whistling

# 72
  • Мнения: 13
Здравейте момичета,
от тази седмица вече окончателно съм в болнични и май повече няма да се връщам на работа, така че ще съм по-редовна във форума Simple Smile

Мери, честито за къщата! Сигурна съм че ще го направите наи-уютния дом на света. И ние живеем в собствено жилище от 1 година, преди това 4-5 години по квартири. Чувството е неописуемо Simple Smile, а и възможността да направиш всеки детайл така както на теб ти харесва... ммм благородно ти завиждам Simple Smile, и дано всичко с банката да е наред, че следващия 1 месец ще ви е наи-труден, докато сделката не се финализира. Пази се много от силните емоции!

Честито и на East_ lights! Страхотна булка си, желая ви цялото щастие на света!

Забелязах, че никой не отговори на въпроса на vivi.vivi - и аз нещо изпитвам колебания за размера на дрешките. Моля ви настоящи мами, дайте съвет. Повечето дрешки които гледах имат размери за 1м и за 3м, само че не знам тези за 1 месец до кога могат да се носят? И като знам как бързо растат в началото, заслужава ли си да купувам изобщо дрешки за 1м?

# 73
  • Мнения: 419
Добър ден. Явно доста от вас се оплакват със същото неразположение. Днес ми е добре, все едно че вчера ми е нямало нищо.

Забелязах, че никой не отговори на въпроса на vivi.vivi - и аз нещо изпитвам колебания за размера на дрешките. Моля ви настоящи мами, дайте съвет. Повечето дрешки които гледах имат размери за 1м и за 3м, само че не знам тези за 1 месец до кога могат да се носят? И като знам как бързо растат в началото, заслужава ли си да купувам изобщо дрешки за 1м?

Според мен не си заслужава да се купуват толкова малки размери дрешки. Взимайте от 1 до 3 месеца.
Пекрасен ден  bouquet

# 74
  • Мнения: 23
Благодаря на всички за пожеланията,наистина!много сте мили всички Hug  bouquet.пожелавам един прекрасен ,топъл ден!

Общи условия

Активация на акаунт