Част от НОЕМВРИЙКИТЕ гушкат бебчета, а другите - още галят коремчета

  • 10 001
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 112
ДОБРО УТРО и от мен!!!   bouquet

Юлче мн добре си казала всичко за кърменето...
и аз от моя 10 месечен опит...мога да кажа, че няма нищо по-хубаво
от кърменето на поискване - детето само си прави режим, а и кърмата се саморегулира...
процеса е труден само първите 2 месеца според мен, послееееее става удоволствие!
Така че Късмет на ProstoAz и всички кърмещи мами! Имайте търпение и всичко ще
си се подреди...

ЧЕСТИТО да кажа НА СЛАДУРКА, Ги, Азаде и Весси!!!
ееееееее измъкна се по терлички от нашта бременееща новосъздадена дружинка Сладурка  Joy

ЖЕЛАЯ ВИ от сърце МНОГО ЗДРАВИ дечица и ДА БЪДАТ ЗАСМЕНИ!!!


За мен...вчера бях на преглед отново...
Всичко с бебка е наред, само притесненията ми...
но засега няма изгледи за родилна дейност...а поне 3-4 дни по-рано
трябва да се скъси шииката и т.н.
амииииииии ще чакам и това е...

ХУБАВ и СЛЪНЧЕВ ДЕН на ВСИЧКИ ВИ!!!  bouquet

# 16
  • Мнения: 107
m-face- и без книгата ще ти дам информацията че бебчето ти вече те чува вижда и т.н..... в началото виждат обарнат образ но определено те вижда и чува......просто още не могат да се контролират за да може да те проследи къде си Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 614
Добро утро, мами!  Hug Кой ли ще ни зарадва днес с хубави вести?

Мойта кукла тая нощ се съдра от ядене, изцоца две цици и отделно още две порции с кърма  #Crazy, че и още можеше...Какво му стана на туй хлапе, криза на растежа ли преживява, не знам....Ама като иска - давам, какво да го правя. Иначе, като изключим обилното ядене, си поспинка спокойно детенцето. Има нощи, когато будува повече, но мама си я гушка в леглото и се успокоява.


А това с АМ, мале като слушам какви поражения може да докара, не искам и да поглеждам кутията  ooooh!   

m_face, наистина няма по-хубаво нещо от майчината кърма за бебето, но чак пък поражения от АМ.....не мисля. По тая логика половината деца, ако не и повече, щяха да бъдат бавноразвиващи се...Аз съм малко противник на крайностите. Привърженик съм на кърменето и все още се боря да преминем 100 процента на кърма, но с променлив успех. Но в крайна сметка, ако една майка няма възможност да си кърми детето, това не значи, че като му дава АМ, му дава отрова, или че е лоша майка. Извинявай, нищо лично, но вече се дразня от тая масова истерия около кърменето и преекспонирането на вредите от АМ. Всички имаме примери на прекрасно отгледани деца на изкуствено мляко, които не са останали нито недоразвити, нито глупави. В никакъв случай не правя реклама на АМ, просто съм против това да се насажда вина на майки, които са принудени да го използват.   Peace

Пожелавам на всички ви хубав ден и спокойни дечица!
 Hug
Аз мисля да забъркам един орехов пай и да се изфукам най-после в кулинарния. Пък може и да "почерпя"  Grinning


Леле, щях да забравя!...Честити рожбички на Gi, Azade и Vessi80. Да растат здрави и щастливи деца!!!

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 09:30 от tsetseto

# 18
  • Мнения: 1 311
честити бебчета на Gi, Azade и Vessi80. Много да слушкат, папкат и да порастнат големи добрички дечица

Леле, Azade беше с моя термин  ooooh!

# 19
  • Мнения: 37
Добро утро моми4ета коки4ета, как сте, днес времето предразполага разходка и слън4ево настроение.
1-во искам да кажа,4е на 100% споделям мнението на Цецето без да засягам никого, мое мнение.
2-ро да споделя,4е аз също давам от шише и то доста ми се струва като коли4ество и като замрънка Ники го мятам на цицата и той си су4е докато иска,заспива си и го мятам да спи,а от в4ера искате ли да ви кажа каде е любимото ни легълце -НОВАТА НИ КОЛИ4КА,той спи там от снощи,слагам го уж да го разхождам и да се унесе и като откъртииииииииииииии, леле до 02 ч не се събужда това дете,сега е пак изтипосан вътре и спи, амааааа ви казвам къртовски.МЪЖ  дай му коли и подобни "игра4ки"Хайде лек ден от нас,в 11ч сме на консултация да видим след дохранването колко сме се увели4или телесно:)После ще изляза и на разходка, свеки пак ще ме отменя! хихихихи

# 20
  • Мнения: 98
Хехехе Цеце добре си го формулирала и сиабсолютно права. Точно снощи си гооврихме с БНД-то същото-за масовата истерия около кърменето-че е полезно-полезно е, амааа чак такива крайности. А и фармацефтичната индустрия добре се грижи за нас дето не кърмим ...аз май май и тез 10 ми спират вече...
Охххх ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ С ХРЕМАТАААА-казвайте кво правим...ни капки ни нищо...снощи се давеше в сополките си...не съм спала,че той все мрънкаше...ще звъня на педите след малко..

# 21
  • Мнения: 1 546
Добро утро! Hug

ЧЕСИТИ БЕБЧОВЦИ НА НОВИТЕ МАМИ!ДА ПАПКАТ И СЛУШКАТ И МНОГО ДА ГИ РАДВАТ!

papilota , мерси за кафенцето!какво става с теб - определихте ли дата на секциото или още се колебаеш?

Офф и на мен ми е много нервно и тревожно..и като ви чета в главата ми е една каша от цифри и цици  Mr. Green и направо като се знам каква съм отнесена от вихъра понякога се чудя как ще се справям... ConfusedОсвен това през 2 минути скачам в банята, защото все си мисля, че ми изтича нещо... Crazy мани мани...
Пък за кърмненето - наистина голям истерия, голямо чудо се насажда...Аз съм кърмена 20 дена и после май са ме хранили с кисело мляко Mr. Green (говорим за 1979...), милото и него свеки го е кърмила 1 месец и все се шегуваме - ейй,представяш ли си, ако ни бяха кърмили много нашите майки какви вундеркини щяхме да бъдем! Grinning Wink
Целувам ви мамита и кореми! Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 2 437
В никакъв случай не правя реклама на АМ, просто съм против това да се насажда вина на майки, които са принудени да го използват.   Peace
Peace Абсолютно подкрепям.
Все още се мъча да го превъзмогна и се надявам да успея този път. Миналият път депресията не ме пусна около година заради неуспеха с кърменето.

Хайде, лек ден от мен и оставам в Чакане на нови бебоци днес  Hug

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 10:21 от Diana_T

# 23
  • София
  • Мнения: 3 679
Добро утро момичета,

Честито на новите мами, да са им живи и здрави бебчетата и много да ги радват   bouquet

Снощи бебо като хапна към 22 часа и се събуди чак в 2 и 30, ей дано вземе вече да прави някой по-голяма пауза, че иначе няма наспиване. Има малко сополки, но успявам да ги извадя със салфетка както беше обяснила Дес.
Днес пече хубаво слънчице и мисля по обед да ги изведа на двора  Simple Smile ама в кошницата за колата, че не ми се смъква количката.
За кърменето  - аз я карам на поискване, не се цедя да видя до къде ще я докарам. като ни пертеглят за първи път ще стане ясно, но видимо бебо си е качил доста, а и на дължина е дръпнал. Вчера гледах дневника на каката и тя е качила първия месец 1кг и 100 гр и е пораснала със 6 см - ще видим сега младежа как ще е  Simple Smile
Хайде приятен ден и очаквам още щъркелови вести   bouquet

# 24
  • Мнения: 560
Добро утро мамите.
Вече няма смисъл да поздравявам неродилите,че те не останаха. Crossing Arms
Аз явно и днес ще съм пас за раждането,та ще видя какви ще ги вършим с Василчо.Малеее,ще му мине отпуска,а аз още си се тътря. ooooh!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 208
Добро утро и от мен  Hug

А аз тази сутрин като си галех коремчето си мислих, че хич не ми се разделя с него - толкова си го харесвам, а също и ритничетата и въртенето на бебчо. И вече ми липсва. Носталгията яко ме е подгонила.  Tired И шубето.

Юлче - много добре си го описала - чак ми се ще някои постове да си извадя нейде и да си ги направя като книжле.

Оф и аз щях да забравя - Честито на Весси80. Да й е живо и здраво бебчето и много да слушка мама и тати
Лек ден - аз отивам за предпоследни приготовления. Утре - последни.

# 26
4естито на вси4ки родили  мами!!!![/color][/size]
да са ви живи и здрави беб4овците и да ви слушат много
 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524 smile3522 smile3504 stork-girl Two Hearts smile3524

# 27
  • Мнения: 884
Добро утро мамите.
Вече няма смисъл да поздравявам неродилите,че те не останаха. Crossing Arms
Аз явно и днес ще съм пас за раждането,та ще видя какви ще ги вършим с Василчо.Малеее,ще му мине отпуска,а аз още си се тътря. ooooh!
Катеринке, и аз искам в клуба-и съм дебеланка, и съм нераждаща Crazy

# 28
  • Мнения: 421
Аз съм на същотомнение за АМ. Peace  Даже си взех една кутия за всеки случай.На майка кърмата е и с двете деца е спряли за 2 дена  Rolling Eyes ... не искам да имам изненади...

Иначе съм се оплела с това хранене ... само кърма ми е пред очите - изцедена в шишета,капеща директно от гърдите...кърма по блузата...кърма повърната  ooooh! ooooh! ooooh! Мисля да легна вив ваната и да си мисля,че съм Клеопатра.
Ная в 9ч сука от цица...след 10мин "Уаа Уаааа" иска пак.тъкмо бях изцедила и викам - ще и дам,ако иска...и естествени - дърпа яростно...успокои се...след 15мин пак почна да се облизва,да си яде ръцете - пак подадох шишето и пак го пое яростно... уригна се и задрема за малко.Събуди се и мрънка,тормози се нещо.Взех да я подундуркам и ааааайййдеее на фонтан през нос през уста - абе където има дупки... Съответно ... пак гладно защото видимо повърна всиииичко.И така се храним вече час и половина.Сега я дтржа и гледам че пак се облизва  Shocked Shocked не разбирам вече Tired

# 29
  • Мнения: 560
 ooooh!Лелеее и аз забравих:

ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА ВЕССИ80.
 ThinkingБе тия жени що се предреждат така,не ми е ясно.
Тиха вода,веднага те вмъквам в клуба.И без това трябва да сложа теди преди мен,че гледам-на нея терминът и е днес.И без това имаме нужда от нови попълнения след предателството на сладуркатаbouquet/.И ренито я подозирам в измяна. newsm78
ПростоАз,като те чета,май групата на неродилите нямаме много право да мрънкаме.Стискам ти много палци да намериш златната среда и да се разберете с твоята принцеса.

Общи условия

Активация на акаунт