Част от НОЕМВРИЙКИТЕ гушкат бебчета, а другите - още галят коремчета

  • 10 012
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
олелееее, докато ви изчета и то стана обедно време ....  Mr. Green
ЧЕСТИТО НА РОДИЛИТЕ МАМИ!!! Не смея да изброявам, че 100% ще пропусна някого  Embarassed ЖИВИЧКИ И ЗДРАВИЧКИ И МНОГО ГУШКИ С МАЛКИТЕ СЪКРОВИЩА!!!   bouquet
колко се притесняваше sladurka, а я какво хубаво бебче е родила, дано скоро се възстанови и да ни пише как е минало и да се похвали само с приятни емоции   bouquet
Клубчето прогресивно намалява! катеринке, споко, аз не щем да раждам още, сега даже ще стискам, след събота може, преди това - НЕ  Wink
едно слънце е грейнало навън, дали пък да не зема да врътна едно кръгче из центъра, че то само мързел и дебелеееееене не става, вече се омамутих направо  Confused ужас просто!
мими, сополките да не са някои стафилококи? моя син беше така, но с очетата, оказа се че сме си ги донесли от болницата. е, верно че мооого отдавна беше, ама те си върлуват непрестанно тез инфекциики. гадното е, че бавно се лекуват, но няма страшно. що не ви земат едно секретче за изследване?
ох, пак съм гладна! е, не може така вече  Crossing Arms
прегръдки на всички, отивам да се облека и да видя малко свят   bouquet
ооо, забравих нещо  Sunglasses Вчера ходих за тонове в окръжната, и понеже си имаха доста работа хората /раждат мамите и това си е/ си почаках известно време, и до мен един татко се разхождаше малко нервничко напред-назад  Wink и тъй докат си вися, неговата щерка се родила и я донесоха /през тоз коридор се минава от родилно към неонатология/ и той снима милия, та и аз си напълних душицата с гледката на току-що роденото бебоче. толкова е мъничко и миличко  Heart Eyes  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 560
Мома Катерина  .. направо трагикомедия  Laughing[/b]

ПростоАз,сигурно не ти е толкова комично,но така го представи.Най-важното е на бебче да му е добре-кърма или АМ-все тая-тумбаче да е пълно. Hug

# 47
  • Мнения: 37
Hello мацки:) искаме да ви се представим как изглеждаме сега, имаме си шапка,която ни е голяма, но оби4аме да се гушкаме с мама:), наддали сме 150 гр за 6 дни! Сега излзиам и ви изпращам мн поздрави и целувки

# 48
  • Мнения: 827
Здравейте на всички  Hug
Честито на всички мами, да съм им живи и здрави бебоците и много, много да ви радват.
ПростоАз прочетох че имате проблем с Ная и спането.Пробва ли след като я нахраниш и после проплаче да и дадеш биба.На училището в Т.Киркова ни казаха че на бебо му е достатъчно 10-15 мин. на гърдата за да се нахрани, след това бебето си задоволява сукателната нужда, така че ако го държиш повече резултатът е разранено зърно и повръщащо бебе.Пробвай след като я нахраниш да и дадеш биба за да може да си задоволи нуждата Flutter И един съвет от мен на майчетата на които им е за първи път- имайте предвид, че каквато биба дадете на бебето сега, друга няма да иска и да погледне, така че избирайте ортопедична форма за бибата.Казвам го от лични наблюдения върху племенничките ми и други познати с бебета (вече деца).
Поздрави от мен и целувки  Heart Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 2 437
ladybebi , здравей, миличка, толкова се радвам да те видя  Hug

Galaxy_25 , срамота...изглеждате невероятно добре  Blush Моите снимки всичките са ужасяващи...или кърмеща, разпасана чорла, или по нощница с омотана на топка (смятай вързана) коса, или с висящ анцунг по джапанки  ooooh! Да взема да се стегна малко, че направо се засрамих от себе си. Пък и с моя мъж, където все ми обяснява колко съм хубава и секси...май се позапуснах доста ooooh!

# 50
  • Мнения: 421
Simple Smile Галакси изглеждате страхотно  Heart Eyes 

 ladybebi  не ще тая пуста биба ... засмуква я бясно,ама като види,че не пуска нищо плюе и почва рев. Надявам се сега да е в тая прослувута трета седмица на разтежа и след 5-6 дни да отшуми всичко... То аз не че се оплаквам само,като цяло ми е сравнително добро бебчето,ама явно има неубоздан апетит и иска много гушкане,а мен ме боли страшно много кръста. Утре ще ида да си купя едно кенгуру или слинг и ще я разнасям така вкъщи,щото като реве първо ми става супер мъчно...а после избеснявам и почвам и аз да рева с нея.А не искам да си упускам нервите,защото тя го усеща това и още повече страда  Tired
А иначе аз и давам две биби ... едната е на Чико,другата на Авент и ми прави впечатление,че тая на Чико поне я позадържа малко в устата,а на Авент направо я плюе на секундата

Мома Катерина  Simple Smile  и аз като теб гледам да го избивам на смях,щото иначе съм малко опак характер,а с бебето няма как да го проявявам и ми е много трудно  Sad  Да си призная понякога направо стискам зъби едвам едвам и ми иде да се разкрещя,но после се успокоявам ... поглеждам Ная и си казвам "Господи...и да реве и да пищи и да се глези - това е съществото,което има най-голяма нужда от мен и никога няма да ме предаде...и аз намям право да го разочаровам ! " И така... нерви не нерви... дундуркам и тва е Simple Smile

А иначе за къщната обстановка - никакви рошави коси! Simple Smile Само първия ден бях така  - сега  си лакирвам всеки ден ноктите... правя си маски на косата,слагам си спиралка ...съетавам си домашните дрешки  Flutter  Суета

# 51
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
МОЛЯ, ако някой знае къде мога да сменя дефектната си гърда да ми каже (30 гр - излагация, а като си махна сутиена и ми потича чак в гащите) Crazy
Gi, а как стоят нещата с майчинството в Англия?

madchen чак в гащите  Joy Joy Joy.  Защо правите това пробно кърмене? Ти даваш ли му да суче когато иска и така да се регулира...Тук това което ме съветва акушерката е да кърмя на поискване и после гледа дали бебето надава, но това е много относително както е писала ^лче. Ако суче и само се пуска и заспива значи си имаш достатъчно кърма Grinning.
Може да папка и на 1-2 часа сега в началото. Денис ми е така през деня на 1,2 часа виси на цицето и папка по 30-40 мин общо от двете. Но нощта се буди поне последните 3 нощи в 11, после 3 и после пак в 5 и след това ставаме в 7 и пак папка. 
С Филип помня че имаше период към 3-тата седмица когато беше непрекъснато от 5 до към 9 вечерта на гърда. Изобщо няма "нормално" ако се решила да кърмиш даваш когато поиска поне първите 1-2 месеца.

Иначе подкрепям цецето и др. не е нужно да се създава "истерия" за кърмене на всяка цена. И АМ си е добро и бебетата растат с него единствено което става е майката да се кара да се чувства "виновна" с години след като не е кърмила. Най-важното е бебето да е здраво да наддава и мама да се чувства добре и уверена че тя е най-добрата мама на това бебче Hug.

madchen тук в Англия майчинството не е много супер. Сега е 1 година ти пазят мястото, като 9м е платено, като зависи къде работиш, основното майчиството от държавата е към £400 на месец, което е доста малък процент от нормалната заплата (към 30-40%). Зависи от работодателя и договора може да имаш и доста съществена добавка към държавното... С Филип си взех 6м по майчинство и после се върнах на работа, сега мисля да се седя годината че са две деца и Филип започва училище догодина септември, да съм си в къщи за това. Но ще видим как ще е.... newsm78 дали няма да ми се доходи на работа много си харесвам професията  Embarassed и децата също де  Laughing...
 
ladybebi   bouquet  bouquet идваи да ни виждаш често и скоро да се похвалиш. Ужасно е и аз съм била там (не точно същото, но спонтанен аборт) и лошото е че хората обикновено не искат да говорят за загубата ти като мислят че така помагат. Ако не бях загубила моето второ бебе (нямаше сърцебиене в 3 месец) то трябваше да се роди ^ни 2007, и сега нямаше да имам Денис-ко. Ние почнахме да опитваме още на първият месец след к^ртажа и Денис-ко стана  Party. Това много ми помогна да преодолея загубата на второто ми бебче, което сега също виждам в Денис Адам. Пиши на лични ако искаш   bouquet

# 52
  • Мнения: 1 546
ladybabi, Hug и от мен!Наминавай да ни видиш и ...хубави новини скоро! Hug

Мацки, аз мало съм се поспекла...защото утре заминавам за Плевен, където ще раждам. Вчера на коснултацията нашата дундалана пак излезе големичка и  плевенския док иска да ме види и да мислим какво ще правим... Confused Хем ми е спокойно, защото ще съм вече там и поне сценариите с ужасяващо търновско раждане отпадат, хем ми е свито,свито... шантава работа... 33uu Наревах се едно хубаво преди малко, ама ми поолекна...Не знам дали там където ще отседнем има интернет, ако няма - ще ви държа в течение чрез ПростоАЗ или някой друг от мамите-щръклета Heart Eyes

Галакси, страхотни сте с малкия Ники! Hug

Ок, отивам да полежа и после да достягам багаж... lovekiss

# 53
  • София
  • Мнения: 672
Prosto Az, чувала съм че кенгурата са подходящи като бебето навърши 2 месеца... За слинговете не знам - не съм компетентна. Знам че кенгурото е добро защото държи крачетата на бебето разделени.

За бибите - да кажа и аз - моето Руси си го изписахме с ортопедичната биба на Нук (горещо я препоръчвам - много е лека и приятна) и от тогава - това му е любимата биба. Имаме и 2 на Авент, но те са някак си по-тежки. Тях по ги плюе и хвърля Simple Smile

А това което лейдибейби казва, много пъти съм го чувала, но под друга форма- в първите 10 минути от кърменето бебето си набавя 90% от необходимата му храна (мляко). Мисля, че за мойто важи 100%, защото в началото яде и гълта здраво, а после лека по лека започва повече да суче отколкото да гълта - и така докато почти заспи Simple Smile

madchen, аз съм на същото дередже...И на мен едната ми гърда беше дефектна, ама с помпата и с много инат от моя страна, вече суче от нея. Иначе като дойде време за кърмене, гърдата ми която е наред потича...А като почна да го кърмя, потича и другата... Много шантава работата, ей ...

А аз пък цял ден лингам по анцунг, обаче за сметка на това, то не са маникюри, педикюри, маски за лице, за крака, за коса и за каквото се сетите Simple Smile Просто в къщи си обичам анцунга Simple Smile Обаче, като се прибере нащо тати, оставямму бебето и отивам да пийна едно сокче някъде,защото иначе не си е работа цял ден в къщи Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 2 437
Дита, успех! Стискам палци всичко да мине перфектно за теб и бебчето  Hug

Медхен, забравих да ти пиша за пробните кърмения...абсолютно съм против тях и много заблуждават! Търсят се някакви грамове, които зависят от толкова много неща. Най-малкото не можеш да предвидиш, дали сега, като мериш бебока се е изпишкал и бил ли е изпишкан преди ядене. Изобщо не им вярвам, еле пък, като се касае за такива малки грамажи...30г, 60г...хич не  е показателно това. Още повече, като пишеш как ти тече кърмата...

И ние сме с НУК. Много съм доволна. Изобщо, оказах се една непретенциозна мама по отношение на шишета, биби и марки  Laughing

# 55
  • София
  • Мнения: 672
Ама че се разсеях нещо -

Дитта, ами успех ти пожелавам - много бързо раждане, много леко и безболезнено и една много хубаво бебенце!

А това че бебето е голямо, хич не го слушай - много зависи кога ще го родиш - и мойто беше голямо, ама като се роди 2 седмици преди термин, си беше нормалничко. Ако се беше родил на термин, щеше да стигне поне 3.700 - 3.800, ама избърза Simple Smile

Така че горе главата и спокойно - не боли, малко е некомфортно Simple Smile Много е важно да си уверена и спокойна, за да можеш да изпълняваш каквото ти казват Simple Smile И да нямаш шев и кройка после Wink Стискам палци всичко да е наред и чакаме новинки Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 100
Привет от нас!  bouquet
От вчера сме си вкъщи. Направо ми се разказа играта Laughing. От нощта преди раждането не съм спала повече от 2 часа на денонощие. Вече ще ме приемат за главна роля в сем. Адамс - такива сенки под очите имам. ooooh!
В болницата бебчо беше денонощно при мен още от втория ден, изобще не ме пожалиха. Преди това ми го дваха само в определени часове. Едва можех да ставам, а ми го връчиха и за през нощта. След операцията не успях да стана на първото раздвижване, после и на второто, което усложни възвръщането на подвижността ми. Ходех като 85-годишна бабичка. Кръвното ми беше много ниско и ми се виеше свят дори при опит да седна в леглото. Но вече съм добре. Laughing На същите килограми като преди бременността съм, дори може да отида на минус при това безсъние. Само коремът ми  макар и спаднал е много смешно мек. Поне няма да се налага да пазя диети Grinning
Честито на новите мами!Много ми се иска да прочета всичко, което сте писали, но ми се струва невъзможно. Едва днес съм малко по-свободна. Надзърнах, че си разменяте ценни съвети за гледането на бебчо. Аз съм в паника още от болницата. Днес идва истинската патронажна и ме заля с информация. Всичко ми се струва ужасно сложно, бебчо е много лаком, млякото ми не му стига. Още от болницата го изписаха с 200 гр. в +, а уж обикновенно отслабват. Но там освен мляко му давах и АМ, за да заспи поне за малко. Днес и патронажната ми изписа АМ като добавка, но свекърва ми е против, защото бебчо щял да се приучи и да стане още по-зле положението с млякото. Confused
Плача за щяло и нещяло, ужасно ми е трудно. Докато бебчо няма достатъчно храна, няма да се почувствам по-добре ...
Голям роман написах .... Wink

# 57
  • Мнения: 24
Здравейте и от мен! Heart Eyes
Kanela добре дошли в къщи, както се казва! Мисли си за хубави неща, въпреки умората. Мисля, че всеки от нас изживява някакъв стрес в първите дни с бебо, че и по нататък. Но трябва да се щадиш и мислиш позитивно. Добре сте и поне не ти се налага да смъкваш килца! Joy  bouquet
Дитта и за да ти кажа, че трябва да си уверена, че нещата ще бъдат максимално добре. Кураж и успех! fingerscrossed fingerscrossed
Galaxy_25 изглеждате страхотно и двамата!
За изтичането на мляко от едната, докато се кърми с другата гърда- моят доки каза, че имало два хормона, важни за кърменето. Единияте свързан с производството на мляко, а другият с движението на млякото по каналите и навън. И е възможно въпреки, че има налягане и изтича кърма, да си мислите, че има достатъчно кърма. Но в този случай действа само единият хормон, който изкарва някакво количество кърма. Ох нямам как да пиша повече - до скоро! #Crazy

# 58
  • Мнения: 884
Дита, късмет и от мен! Всичко ще мине по вода, ще видиш, явно като наближи момента всички ни хваща нервата!
 Аз пък се усещам, че ме е страх да оставам сама. Днес свекито предложи да стои с мен в болницата, докато изляза от упойка, което е възможно, защото е мед. сестра, и аз естествено, се съгласих. Основния проблем си остава с таткото и баткото в къщи-никога не са оставали без мен за толкова време.от вчера давам нареждания, да не забравят домашните любимци, за които аз се грижа, в деня на изписването да си оправят леглата  и да изчистят добре в кухнята, как да си подредят деня, за да им стигне за домашните,ако таткото се налага да закъснее-да се обади на малкия да отива в някоя от бабите , абе оказва се, представете си, почти съм незаменима в къщи Twisted Evil, за зло или за добро...
 Добре дошли на завърналите се мами, толкова много вече ми е напрегнато, че като че ли предпочитам да съм недоспала и с разранени зърна, отколкото да се чувствам пуберски несигурна...

# 59
  • Мнения: 1 100
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=191983 - Ето две снимчици на бебчо от болницата. Тук е на 2 дни.
Вече два часа спи и се чувствам щастлива, ще видим как ще е довечера обаче Wink
Успех, Ditta! Всичко ще е наред, минава като насън и после бебка ще е при теб!

Общи условия

Активация на акаунт