Бързаме на доктор да отидем, МАЙчетата си да видим

  • 10 683
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 425
"П.П.Хахаха, писали сме едновременно"


Е това е! GrinningКакво съвпадене само-на хубаво ще е да знаеш hahaha

Аз съм 62-63 и съм в на4алото на 5лунарен месец.Мнооооого се надявам до края да не мина 70те.. Crazy

# 226
  • Мнения: 27
Здравейте момичета незнам за вас но на мен не ми стават никакви панталони вече от един месец насам сам с дрехи за бременни и доста сам се разширила в ханша,крачетата също са ми наедряли.А коремчето ми расте и то упорито качила съм към 7,8 килограма.Иначе като цяло съм си същата в лицето и дупето.Но това не ме притеснява килограмите ще се свалят важното е бебчо да е наред.Аз си записах час за утре и като се прибера ще пиша с колко сме пораснали.На мен все още не ми е правено БХС ще попитам утре доки.Много се чудя дали да ходя на 3Д вие какво ще кажете заслужава ли си ако е само за да видя пола мисля да изчакам макар да съм много любопитна та чак не ме свърта.Таткото е по пасивен в това отношение,но си мисля че го гложди повече от мен ,но не си признава. Laughing
Лек и успешен ден от мен

# 227
  • Мнения: 14
Здравейте, аз вчера бях на преглед, обаче съм супер разочарована този път. Бяха ми обещали да направят всички необходими изследвания, но нищо подобно  #2gunfire
Затова се обадих на друг лекар и си запазих отново час за събота, макар че срока за първото изследване, което е 11-13 седмица го изтървах. Всички (лекари) ме успокояват с това, че не съм в рисковата група, т.е. съм под 35 год., обаче за мен това не е гаранция  Crossing Arms. Този лекар е последната ми надежда, стискайте палци, че не е лесно да живееш в провинцията...
Иначе и таткото беше с мен на прегледа и през цялото време се усмихваше доволно (аз виждах него, но не и какво става на монитора). После каза, че изобщо нищо не видял, беше много натъжен  Tired Питах го на какво тогава се радва толкова в кабинета и той ми каза, че защото всеки момент очаквал да види бебето, ама... така не успял Rolling Eyes
Това е от мен. А, да.. качила съм 2 кг от последния преглед (миналия месец)  Simple Smile ужас..

# 228
  • Мнения: 517
Добър вечер на всички ви  newsm03

иzляzоха резултатите ми от прегледа са синдром на Даун и др. генетични болести. Вероятността при мен се окаzа 1 към 7 000, което си е добре във всяко едно отношение (възрастово и т.н.). Вероятността за др. болести е изчислена на 1 към 14 000, а кръвните покаzатели също са много добри. Тилните гънки на мушмороците бяха измерени 1,4 и 1,6 (рискови са стойности около 6). Та така, сега чак в края на месеца сте ходя на преглед и после осте веднъж през декември (там и таткото сте има въzмоzност да разгледа за 1. път подробно своите творения)...

Поздравявам ви днес с празника на християнското семейство   bouquet

Продължавам сега с хигиениzирането на дома (от работа комбинирана с постоянно усестане за умора в следобедните часове съм newsm28 wash newsm75  food002 занемарила тотално всякакви задължения напоследък).

Биа, успех и не се притеснявай прекалено, разбирам затрудненията ти и разбирам, че искаш да направиш прегледа.

П.С. Днес форума е бавен.

# 229
  • Мнения: 27
Bia мъжът ти ме разби корема ме заболя от смях  Joy, но поедно време чак го съжалих човечеца тои толкова се е надявал да види бебчо а накрая нищо ,важното е че го приема с усмивка.

# 230
  • Мнения: 420
Може би не съм прочела достатъчно за БХС,затова ще помоля да ме информирате малко.Като си направиш изследването и се окаже ,че има голям риск ,какво може да се направи?Смисъл,разбираш че детето може да е с увреждане и какво правиш?Може да се помогне докато е още в теб или какво?Ако не може да се помогне за какво ти е да знаеш предварително?Бихте ли ме светнали?

# 231
  • Мнения: 1 792
здравейте милички нямам време сега да видя кой какво е писал.влизам само да ви кажа че днес е деня на християнското семейство и ви честитя празника и ви пожелавам много здрави сплутени семейства в който да цари хармония и уважение Hug

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 19:54 от mu6morok

# 232
  • Мнения: 260
Bia и аз много се смях на това за мъжа ти  Joy. Нашия тати отказва категорично да влиза в болница /освен ако не се е тръшнал да мре/, обаче си мисля следващия път да се пробвам да го накарам.
Lale32, много се радвам че всичко с близнаците е наред Simple Smile.
Аз все още си нося старите дрехи, имам коремче, което се забелязва само ако съм с по-тънка блуза. Тия дни ще кача снимка в албумчето.
Целувки на всички.

# 233
  • Мнения: 2 910
Bia, много ме развесели историята с мъжа ти в кабинета Joy. Създаде ми весело настроение в този иначе гаден и вирусен за мен ден Hug

Приятна вечер на всички  bouquet

# 234
  • Перник
  • Мнения: 211
joji04 , БХС не поставяя точна диагноза, а оцнява риска за уврждане на детето. Ако БХС покаже висок риск се прави УЗ изследване. Ако и при него нещата не са съвсем наред следва амниоцентеза, която се прави в 5-ти месец, т. е. взимат от околоплодната течност и я изследват и вече може със сигурност да се каже има ли увреждане или не. А относно това дали може нещо да се предотврати мисля че не, просто ти си наясно дали детето ти е уврдено и реяаваш дали да го запазиш или не. Точно преди малко говорих с една прияелка по телефона, която има дъщеричка на 4 месца (да и е жива и здрава!) и тя ми каза, че при БХС са и казали висок риск и тя е направила амниоцентеза, която е доказала, че всичко е ОК. Така че само по себе си БХС е просто ориентир. Дано съм била полезна и приятна вечр на всички! Hug

# 235
  • Мнения: 84
Здравейте момичета.Аз съм болна.Мъжа ми се прибра една вечер сополив,а мен вече ме боли трахеята и имам температура.
 Моля кажете някакви бабешки рецепти за кашлица,болки в гърлото
Имаше нещо с мас,мед,ракия ама хайде де не помня

А на последната консултация и моя мъж гледа,гледа и накрая каза ,че доктора като нищо може да си е измислял разни неща ,защото той нищо не разбрал. Мъже.....

Лека вечер и се надавам на рецепти за мойте болежки

# 236
  • Мнения: 16
здравейте

аз нали още нямам интернет и съм изпуснала вече цяла една тема направо много гадно без нет

и аз съм качила много кила но какво да се прави ще сваляме после /цели 6кг от началото до сега/
моя преглед е чак след 10 дни и тогава ще ми кажат какво е бебето

вие вече почнахте ли да си купувате бебешки неща?

приятна вечер и усмивки

# 237
  • София
  • Мнения: 448
Момичета,и аз се присъединявам към молбата на oncheto за бабешки рецепти.Малкият ме зарази и положението не е никак розово.Моята лична лекарка само се смее и ми казва чайчета......,но имам силни бодежи в гърдите и температура.
Лека нощ!  bouquet

# 238
  • Мнения: 332
здравейте коремчета,
МАрия, (рожденника явно обаче е хапнал някоя друга кофа сладолед, послучай празника. - в кръга на майтапа) бързо да оздравява порастналия ти мъж. А на патерици - честит да му е РД, много да ви е здрав, усмихнат и щастлив!

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК - деня на Християнското семейство! Много щастие и любов!

Бързо оздравяване на болните , и повече да не ви се случва. А другите - гонете го далеч, да не ви настига!!!
oncheto за болки в гърлото и кашлица - миналата бременност бях много зле, нямах температура, но носа и гърлото никакви ги нямаше. Та тогава няколко вечери подред, преди да си легна си правех инхалации с лайка. НАд една тенджера с вряща лайка, и кърпа на главата. И солена вода в носа, за отпушване. Лекартсва не пих, и се оправих за 3-4 дена.
Мас , мед и ракия мисля че беше в равни количества - по една с.л. например, и се разбърква и се хапва от време на време (не помня колко често и в какво количество) това е за спазване и загряване на гърлото.

А коремчетата ни найстина се наместват - матката досега е била долу, и по някое време се качва нагоре. ТОгава спира и честото ходене до WC, защото нищо не натиска пикочния мехур. Спира за кратко, защото към края пак ставах по няколко пъти на нощ. Точно си мислех, че няма на къде вече, и ще местя матрака пред банята, и взех та родих  Joy

Bia и аз се посмях чистосърдечно Simple Smile И стискам палци следващия преглед да мине според очакванията ти.

а за риска за Даун и други генетични болести - на мен ми изчислха риска след кръвната проба (БХС) и ултразвука (вратната гънка). Ако риска беше висок - под 1:300 се прави амниоцентеза. Мисля, че тук не чакат до 20тата седмица. но не знам кога точно го правят. И смисъла е, да са подготвени родителите, или аборт, ако не искат да си имат болно детенце. Но  и риска при амниоцентезата да се засегне по някакъв начин плода е доста висок 1:200. Дано да не се налага на никоя.

Гери С, дано скоро да можете да се хвалите на всички  Hug Много се моля всичко да е наред!

Prizmo сега си имаме бебешки неща, но миналата година започнахме когато бях средата на 8мия. Преди това нямахме време, а след раждането също  има много време, за разходки и пазар с количката.

лека вечер и сладки сънища Simple Smile

п.с. Мария, нека лекар да те преслуша. Най-вероятнободежите са нищо, но все пак. А като спомена болка в гърдите - стрито синапено семе, с ракия, намазано върху гърдите, с кърпа отгоре, и така се спи. А знам, че и меда загрява много хубаво, пак така намазан, и се преспива с него.

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 23:33 от Aleksi

# 239
  • Мнения: 60
Aleksi много ти благодаря за пожеланието! Желая на теб и всички мами лека и хубава бременност     bouquet !

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 09:50 от Gery_s

Общи условия

Активация на акаунт