Коледа идва!

  • 115 696
  • 1 001
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 855
Изчетох ви дотук и се записвам да следя...

Един лаически въпрос към natalyna: "ванилова захар" ще рече обикновена ванилия или е някакъв друг продукт, който идея си нямам, че съществува. newsm78

Ох, извинявай - не се усетих, че в България ванилията е малко по-друга. Тук не продават есенцията на прах, а по-скоро продават 20г пакетчета захар с вкус на ванилия. Слагай си нормално ванилия:)
Има ванилена захар на Доктор Йоткер  Wink Аз съм си накупила такива пакетчета, отделно имам на прах и няколко капсулки течна есенция.

# 316
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Браво, момичета страхотни сте! Roska как ги правиш тези къщички, малкия като ги видя и поиска веднага същите, дай малко подробности как слепваш стените? Някой ако има хубава рецепта за пълнена пуйка нека я сподели тук ще съм му   много благодарна  Hug

# 317
  • Мнения: 3 034
Реших да похваля и да дам рецепта за моята баклава  Blush (и друг път съм я пускала тук)


tedi_b, току-що залях баклавичките със сиропа и ми изглеждат супер! благодаря ти за рецептата    bouquet

# 318
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Реших да похваля и да дам рецепта за моята баклава  Blush (и друг път съм я пускала тук)


tedi_b, току-що залях баклавичките със сиропа и ми изглеждат супер! благодаря ти за рецептата    bouquet

Не само изглеждат супер, но са и супер вкусни. Правих ги за миналата Коледа, няма да ги пропусна и тази. Благодаря на Теди!   bouquet

# 319
  • Мнения: 2 122
Искам да се похваля с успешната направа на фалшивите бонбони Рафаело

# 320
  • Мнения: 2 724
Искам да се похваля с успешната направа на фалшивите бонбони Рафаело
Сега ако напишеш и рецептата, цена няма да имаш Hug.

# 321
  • Мнения: 2 122
има ги по-напред в темата, но ето:


Фалшиви бонбони "Рафаело"

Продукти:
2 вафлени кори(дано в БГ да има), ако няма, наместо тях сложете настърган кокос;
125г масло или твърд маргарин;
150г пудра захар;
100г сухо мляко(пълномаслено);
топла вода - за да стане не много лепливо тесто

100г обелени цели бадеми;
Стърган кокос за овалване;

Приготвяне:

Разтрошаваме вафлените кори с точилка или нещо подобно(на малки късчета) и ги слагаме в дълбока купа. Прибавяме разтопеното масло, пудрата захар,сухото мляко и постепенно доливаме топла вода, докато се получи мека маса(ако много лепи я слагаме за половин-един час в хладилника.

От сместа правиме топчета(с големината на бонбоните "Рафаело" и слагаме по един бадем вътре. Готовото топче овалваме в настърганият кокос.

# 322
  • Мнения: 2 724
Пропуснала съм ги .
Благодаря ти Hug

# 323
  • Мнения: 346
Ето и моите меденки и медена къщичка по рецепта на Джемма.

# 324
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Искам да се похваля с успешната направа на фалшивите бонбони Рафаело

Чудесни са станали - радвам се, че рецептата ти харесва! Hug

Stеfаnia меденките и къщичката ти са чудесни! Браво!  bouquet

# 325
  • Мнения: 1 313
Правила съм подобни кокосови сладки - с белтък, захар и кокос, без брашно. Много хубави стават. Затова предполагам, че и тези ще се получат.

# 326
  • Мнения: 2 956
Чудесни нещица правите тук   bouquet моите искрени поздравления. Чета си ви подробно и събирам идеи.  Blush
За момента проблема ми е,че в колкото магазина за 1 лв например да попитах-никъде нямат формички за сладки. Аз имам едни,но са ми набор  Laughing и нямат кой знае какви интересни форми.
Утре ще наобиколя и няколко дом.потреби,пък да видим.
Иначе ще правя Линцерови сладки, меденки и най-вероятно Коледен шоколадов кейк.
Като за първи път приготовления от рода мисля,че ще е достатъчно,стига да се справя.  Confused
  bouquet

# 327
  • Мнения: 795
Определено на Коледната трапеза ще има доста неща от готварския форум  Heart Eyes Heart Eyes

# 328
  • София
  • Мнения: 2 686
Да ви кажа за магазинчето за сладкарска боя, това дето е на Три уши, ако някой се интересува:
Има както течна (лилава, кафява и зелена), така и на прах (червена, жълта, синя, зелена), цената е от 60 ст. до 1,50 лв.
Във въпросното магазинче има и от онези топчета за украса на торти - и сребристи и шарени.

Уж работят от 09 и 30, но вчера и в 10 не бяха отворили. Работи само в събота, от 10 и 30 до 13 и 30.

Stеfаnia, много са красиви. Как ги рисуваш - с клечица ли?
Да попитам за глазурата - много гъста ли трябва да стане, като мине миксера да оставя следа или не чак толкова. Защото вчера с една моя приятелка правихме и сладки и къща, но със залепването нещо не се справихме - може би трябва бързо да стегне, а при нас не се получи?.

# 329
  • Мнения: 346
natalyna благодаря, всъщност ти ме вдъхнови с твоите красиви меденки  Heart Eyes

Сънчо украсих ги, като си направих  фунийки от хартия за печене, но захарта не беше много финна и постоянно се запушваха, затова продължих с найлонова торбичка. А глазурата, колкото е по-гъста толкова по-бързо съхне, но аз оставих къщичката да съхне цяла нощ, подпряна с чаши от всички страни .

Общи условия

Активация на акаунт