Коледа идва!

  • 115 628
  • 1 001
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 855
Искам да попитам има ли някъде (или в специална тема) събрани всички рецепти за меденки, как се правят къщичките, за всички коледни вкусотии за които пишете тук? Защото някои от нещата много ми харесват и искам да пробвам да ги направя.

# 331
  • София
  • Мнения: 2 671
Ето и моите меденки и медена къщичка по рецепта на Джемма.


Може ли да те помоля да покажеш къщичката и отстрани, много ми хареса украсата ти!

# 332
  • Мнения: 346
Rumya така изглежда отстрани, а шаблоните взех от Tannita.

# 333
  • Мнения: 1 313
Тези къщички как ги съхранявате до Коледа? Направих меденки и съм ги наредила в метална кутия, но къщичката не би се събрала Rolling Eyes

# 334
  • Мнения: 855
Сигурно е глупав въпрос, но искам да питам какви са размерите на къщичката? В смисъл има ли значение колко голяма е, може би по-голямата не е толкова стабилна, колкото малката  Rolling Eyes
Освен 4 стени + 2 стени за покрив има и основа, нали?
Къщичката ти е страхотна  Hug

# 335
  • Мнения: 2 241
Аз понапреднах с материала - направих миналия уикенд английския кейк на Джема и един щолен, но не знам на кого е рецептата, пак оттук, а през седмицата направих медените курабии на Наталина.

Английският кейк стана много добре и наистина не е толкова трудно да се направи, стана точно като на снимката на Джема (ползвах подобна метална кутия), но оттогава (миналата събота) съвсем забравих да го поливам с ром, чак вчера се сетих да купя, дали няма да стане сух?

Медените курабии не ми се получиха много добре - нещо обърках тестото явно, защото стана ронливо, въобще не можеше да се точи и оформи на фигурки, така че се наложи да добавям разни неща докато стане възможно да се работи с него, в резултат станаха безумно корави меденките и далеч не толкова тъмни като на снимката на Наталина. newsm78  Надявам се поне да поомекнат с времето, ако не - няколко дни преди Коледа ще ги слепя с мармалад, тогава няма да се спасят Simple Smile. Глазура още не съм имала време да им направя.

Отделно, от този сайт: http://www.joyofbaking.com/ChristmasCookies.html съм си набелязала за правене няколко неща, най-вече такива, които се замразяват или са дълготрайни. Вече направих "лесен шоколадов фъдж", във фризера е Simple Smile
Смятам още да направя трюфели, бисквити с парченца шоколад, браунис - костенурки (тези днес - набавила съм продуктите), всичките се замразяват. 

Имам продукти днес или утре да направя и джинджифиловите сладки на Зори и линцеровите сладки на Наталина, дано остане време. (и после ще съм на диета чаааак до Коледа Laughing)

# 336
  • Мнения: 22 867
Отделно, от този сайт: http://www.joyofbaking.com/ChristmasCookies.html съм си набелязала за правене няколко неща, най-вече такива, които се замразяват или са дълготрайни. Вече направих "лесен шоколадов фъдж", във фризера е Simple Smile
Смятам още да направя трюфели, бисквити с парченца шоколад, браунис - костенурки (тези днес - набавила съм продуктите), всичките се замразяват. 


Котка, хайде, моля те, не бъде Югоистка, преведи нещо от сайта и за такива, като мен, дето са на Ви с английския. Големи красоти има в тоя сайт.

# 337
  • Мнения: 1 313
Котка, ако останат твърди меденките можеш няколко дни преди Коледа да сложиш няколко парчета ябълка в кутията при тях. Омекват много бързо. Миналата година правих меденики доста късно, но като сложих ябълка при тях омекнаха за 24 часа.

# 338
  • Мнения: 679
Сигурно е глупав въпрос, но искам да питам какви са размерите на къщичката? В смисъл има ли значение колко голяма е, може би по-голямата не е толкова стабилна, колкото малката  Rolling Eyes
Освен 4 стени + 2 стени за покрив има и основа, нали?

ive1ina, нямат под къщичките и са достатъчно стабилни. Аз съм правила само малки къщички /могат да се обгърнат с длани/, но сигурно и по-големи могат да станат. Моите ги слепвам само с разтопена захар. Захарта втвърдява на момента и няма нужда да прикрепяш къщата, докато стегне. При това слепване не мисля, че ще има проблем да се направи по-голяма къща..

# 339
  • Мнения: 2 241
Отделно, от този сайт: http://www.joyofbaking.com/ChristmasCookies.html съм си набелязала за правене няколко неща, най-вече такива, които се замразяват или са дълготрайни. Вече направих "лесен шоколадов фъдж", във фризера е Simple Smile
Смятам още да направя трюфели, бисквити с парченца шоколад, браунис - костенурки (тези днес - набавила съм продуктите), всичките се замразяват. 


Котка, хайде, моля те, не бъде Югоистка, преведи нещо от сайта и за такива, като мен, дето са на Ви с английския. Големи красоти има в тоя сайт.

Разбира се, само кажи какво те интересува, нещо от сладките, които аз ще правя или друго?

# 340
  • Мнения: 2 241
Котка, ако останат твърди меденките можеш няколко дни преди Коледа да сложиш няколко парчета ябълка в кутията при тях. Омекват много бързо. Миналата година правих меденики доста късно, но като сложих ябълка при тях омекнаха за 24 часа.

Сложих, благодаря ти!   bouquet Но не знам въобще тези дали са спасяеми - те винаги ми стават твърди меденките, но все пак могат да се отхапят, а тези просто са като камъчета, по-скоро бих си счупила някой зъб. Дано все пак подейства ябълката (иначе ще трябва да правя нови). Simple Smile

# 341
  • Мнения: 120
Изчетох всички изписани страници и искам да помоля някой да напише точната технология на приготовление на медената елха и къщичка. Благодаря предварително

# 342
  • Мнения: 2 211
От това тесто ще стане ли къщичката?

1 яйце
1ч. олио
1/2ч. мед
1ч.ч. захар
1ч.л. канела
брашно

Ако не, каква е рецептата за тестото на къщичката?

# 343
  • Мнения: 678
Това е рецептата:    МЕДЕНА ЕЛХА  И  МЕДЕНА КЪЩИЧКА - Джемма

Тесто:
2 яйца, 1 ч.ч захар, 1 к.ч мед,1 ч.ч. олио, 1 ч.л сода, 1 канела,брашно.


Замесва се меко, но не лепнещо тесто. С шаблони се изрязват различни по- големина 20 звезди и части за къщичката.Пекат се на 200 гр. Слепват се с карамел.

Ама четете де,не е приятно да се повтарят по няколко пъти рецептите(А тази я има поне два пъти)

# 344
  • Мнения: 346
Това е рецептата:    МЕДЕНА ЕЛХА  И  МЕДЕНА КЪЩИЧКА - Джемма

Тесто:
2 яйца, 1 ч.ч захар, 1 к.ч мед,1 ч.ч. олио, 1 ч.л сода, 1 канела,брашно.

Аз направих и меденките и къщичката по рецепта на Джемма, стават много вкусни, а тук стъпка по стъпка е показано как се приготвя  медена къщичка.

Общи условия

Активация на акаунт