Усещам, че майка ми ме мрази много и се чудя възможно ли е

  • 28 871
  • 147
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 278
На въпроса ти конкретно - не е възможно да те мрази и не усещаш правилно! Майките не мразят децата си, каквото и да са сторили - против природата им е!

Съжалявам, но това не е вярно. Има всякакви хора и определено има майки, които по една или друга причина обичат себе си повече от детето.
Твърдението ми е, че майките не мразят децата си! Това, че някой обичат повече, или по-малко себе си е съвсем друга теза! Нека да сме точни и да четем правилно темата, а тя е: Усещам, че майка ми ме мрази много и се чудя възможно ли е
Hear Again   bouquet

# 61
  • София
  • Мнения: 5 074
Най-после се реших да се изкажа. Една майка, каквато и да е тя, не може да мрази детето си.  Може да не е съгласна с избора, може да изразява несъгласие, може да си служи с някои изрази, за да  докаже правотата си, както тя я вижда, но тя не мрази детето си. Ние ,майките искаме най- доброто за децата си. Понякога правим равносметка от нашия изминал живот, какво сме очаквали, какво сме искали и не сме получили?  И искаме те  да изминат техния живот, но без грешките които ние сме направили. Това , разбира се не може да се случи, защото всеки изминава своя път в живота, така както го разбира, или както иска . Живот безгрешен няма. Всички грешат, волно или неволно.  bouquet

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 22:16 от Баба хулиганка

# 62
  • Мнения: 2 757
И все пак аз бих противодейтвала с добри думи. Не я познавам, но все си мисля, че ако ти се държиш мило с нея, тя не би могла да е такъв звяр.
Ако пък толкова се тормозиш от отношението й към теб, просто преустанови контактите си с нея.

Проблемът е, че се държа мило, но тя продължава да се държи гадно. Дори още по-нагло, защото си мисли, че като съм мила, значи се разкайвам за поведението си и приемам, че тя е права. И жената се увлича и продължава да съска - сигурно цели да постигне още повече от мило отношение, но не знам какво и се съмнявам, че и тя знае, просто си кара по инерция. Наистина както някой каза Угодия няма

# 63
  • Мнения: 2 757
Настръхнах... Защо не я попиташ директно, с мек тон: обича ли те? обичала ли те е някога? защо се държи така, че да те наранява?

Питала съм я директно защо се държи така и неизменният отговор е, че прави всичко за мое добро. Но дали ме обича не знам или не помня дали съм я питала. Утре ще го направя и ще ви кажа какво ми е казала. Сега сме на нож и ще ми е интересна реакцията и още повече, че тиа дни аз непрекъснато и повтарям, че я мразя.  Tired
Всъщност напоследък говори много за любов към внуците си и често казва, че внуците си обича повече от децата. Но колко си обича децата е неизвестно

# 64
  • Мнения: 2 757
Ники,аз започвам да си мисля че ти не падаш по-долу от майка си!
Много ще ме извиняваш ,но какво означава тя е висчист?Това дава ли и право да бъде интелигентна и разсъдлива?Може и да греша,което дълбоко се съмнявам,но не се изисква кой знае какъв интелект да седнеш и да научиш нещо ,след което да изплюеш на изпита и така докато се дипломираш.След което да наричаш дъщеря си "Курва" и да претендираш да те наричат интелигентно същество.Както и ти като дъщеря да използваш същите думи в обръщение към собствената ти майка.На мен това по-скоро ми прилича на тотална липса на възпитание,извинявай за откровението.Как можеш да пишеш че това което тя прави ти е неприятно и в същото време да правиш/казваш същото и ти?!Мисля че ако ти беше неприятно или ако ти намираше тези обръщения за отвратителни и обидни нямаше да ги ползваш по същият начин ,в същата сила.Ако ти толкова много ненавиждаше тези черти от характера на майка ти би трябвало да се сремиш да бъдеш нейна коренна противоположност,а не образ и подобие.Хората винаги подражават на другите в неща,които им се харесват.
Ако на мен баща ми не ми харесва като човек,позволявам си да критикувам негови отрицателни качества и поведение,се стремя към противоположен вид поведение.С две думи баща ми е жив пример за мен каква не трябва да бъда.
Не знам какво е било раждането на децата ти,нито предпоставките за него,но с три близнака е много вероятно да родиш преждевременно и без да имаш дразнители.

Съгласна съм, че образование и интелект нямат почти нищо общо. Но все пак тя е уважаван от масите човек, сигурно има за какво или те поне си мислят, че има. Добре им е замазала очичките като гледам. Но това е нормално - човек, който живее за да прави добро впечатление на хората, все има някакви успехи в тази насока.
Обиждала съм я в два случая - когато много ме вбеси и изпадам в нервна криза и буквално не се чувам какво говоря и не мога да се контролирам. Другия случай е когато го правя съвсем умишлено и целенасочено, като и казвам същите обиди, които тя ми нанася, за да види как ще се почувства на мое място. Тя определено няма нищо общо с "курва" в буквалния смисъл на думата. Ама в съпровождащите курвенски  качества има доста съвпадения.
Аз нямам 3ма близнаци, а 2 годишно дете и след него близнаци. Наистина втората бременност беше леко проблемна, но аз стисках, стисках... Но да се видя с майка ми, да ми вдигне адреналина и да продължава да го вдига въпреки непрестанните ми молби да престане и в резултат 2 часа след срещата с нея да пътувам за болницата раждайки... не е никак случайно. А и една бременна си усеща кое как и се отразява в крайна сметка и по въпроса, че родих преждевременно по нейна вина нямам НИКАКВИ съмнения.

# 65
  • Мнения: 2 757
Баба хулиганка  , кажи вярно ли е, че внуци се обичат повече от деца

# 66
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Според мен не те мрази,но просто е такъв тип характер-властен,животът я е очукал и тя е трябвало да прояви сила и характер,но явно го проявява и върху децата си.За нея всяка изява на чувства е проява на слабост,а тя държи да се представя за силна и опитна във всяко отношение.Явно не може да приеме факта,че имаш самостоятелен живот,в който тя не е основна фигура,нещата излизат от нейния контрол и затова реагира така.Стойте далеч една от друга и ще си умилеете по някое време.
Чувала съм и съм виждала майки,които си делят децата,но такива дето изпитват омраза не познавам и не искам да познавам,не мога да го приема.Не прочетох цялата тема,защото някои от мненията доста ме натъжиха и просълзиха.
Боже,защо позволяваш на такива майки да имат деца и да ги тормозят PraynigМомичета,съчувствам ви искрено. Hug

# 67
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Ако на мен баща ми не ми харесва като човек,позволявам си да критикувам негови отрицателни качества и поведение,се стремя към противоположен вид поведение.С две думи баща ми е жив пример за мен каква не трябва да бъда.

Не съм съгласна с теб. Познавам хора, които критикуват един от двамата си родители, но които притежават абсолютно същите черти и навици. И ако им кажеш, не го осъзнават въобще.

NikiFin,
според мен това донякъде идва от поколението и начина на възпитание на нашите родители. Израснали с малко свобода, в много случаи повлияни от решенията на родителите си, както и на обществото.

 Моята майка също знае най-добре и не дава свобода на собствено мнение и решение. Честно понякога ми е много трудно да общувам с нея. В последно време ми идва в повече, че аз си споделям проблемите от работата в къщи и понеже тя е със същата професия се изказва от рода на: ти не си вършиш работата, както трябва. Аз знам как се прави това и онова. Просто ми иде да крещя ( най-вече след 10 часов работен ден, прекаран с трудни пубертетчета.....)  Tired Tired Tired

# 68
  • София
  • Мнения: 5 074
Баба хулиганка  , кажи вярно ли е, че внуци се обичат повече от деца

Оооооо, да. Обичат се много. Но за себе си не мога да кажа, че ги обичам повече от моите деца. Обичам ги много всички.

# 69
  • Мнения: 6 029
NikiFin, може и да те обича по неин начин.
Ако питаш мен - да си ходи в България, чувайте се за рождени дни и празници.. и толкова. Безмислено е да си тровиш живота повече. Кауза пердута...

# 70
  • София
  • Мнения: 53
Може би те обича по свой начин, който обаче ти трови живота, а сигурно и не само твоя. Според мен точно заради децата я прати да си ходи. По-добре си наеми човек,  вместо да растат в такава изнервена атмосфера, това ги изнервя и тях, дори да са малки и нищо да не разбират. Ако ти си спокойна и щастлива, и те ще са спокойни.  Peace

# 71
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
И двете сте с еднакви характери затова не можете да се понасяте!!!!
Каквато тя,такава и ти!Не се сърди,но моето мнение е такова Peace

# 72
  • Мнения: 3 500
Ей от това най-много ме е страх - един ден дъщеря ми да не говори така за мен. Затова се старая да бъда добра майка, но не знам каква е рецептата. Понякога съм изморена, понякога изнервена и винаги мисълта ми  е една - отношението ми към детето, дали е правилно и какъв човек ще изградя. Съжалявам, че при теб се е получило така, майка ти явно не е разбрала точната рецепта или пък твърде много е била "уморена". Не често обаче децата да плащат за това. Не си получила нужното според теб. Преодолей го и гледай напред.

# 73
  • Мнения: 2 498
Изчетох цялата тема и се реших да пиша....все пак щом си публикувала проблема си, явно си готова да чуеш всякакви отговори и съвети....предварително казвам, че мнението ми може за не ти се понрави, но аз така виждам нещата...

Доста анализирах и стигнах до извода, че търсиш вината само у майка си....замисли се и ще разбереш, че и двете сте допуснали да са ви такива отношенията.....и двете не сте лесни като характери, а 2 остри камъка брашно не мелят....
Мисля, че имаш нужда от психоаналитик (не психиатър).....имаш нужда от съвети на специалист....по начина по който описваш ситуацията с майка си споменаваш, че изпадаш в нервни кризи....мисля, че това не  е нормално ....изнервена си от 3-те малки деца...а можи би ключовият проблем се крие някъде другаде и рефлектира в отношенията майка-дъщеря....най-лесно е да се каже майка ми ме мрази и е такава, и такава, и  такава, но проблемът е някъде в дълбините....не е унижение да се потърси помощта на специалист....

За финал ще кажа, че няма по-силна връзка от връзката майка-дете!

# 74
  • Мнения: 2 757
И двете сте с еднакви характери затова не можете да се понасяте!!!!
Каквато тя,такава и ти!Не се сърди,но моето мнение е такова Peace

Не се сърдя, защото ти се заблуждаваш. С майка ми не сме еднакви характери, а по-скоро противоположни. Но никой не е съвършен, това, че не се разбираме не я прави нея лоша, а мен добра. Наистина друг начин за да не се избием няма, освен да стоим далеч една от друга

Общи условия

Активация на акаунт