Изпитвате ли угризения заради кариерата

  • 1 578
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 941
Работата може да почака, времето не!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 953
carmell веднъж вече я играх тази роля преди 13 годинни /за справка линийката/  Wink и от опит казвам, че е много трудно да се откъснеш от работата, а след това е да наваксаш бързо и безпроблемно...Времето си върви със страшна сила, всичко се променя, много бързо.... за моята работа понякога 1-2 седмици се оказват фатални. Confused

# 17
  • Мнения: 589
carmell веднъж вече я играх тази роля преди 13 годинни /за справка линийката/  Wink и от опит казвам, че е много трудно да се откъснеш от работата, а след това е да наваксаш бързо и безпроблемно...Времето си върви със страшна сила, всичко се променя, много бързо.... за моята работа понякога 1-2 седмици се оказват фатални. Confused

Аааа, ти си с опит, аз пък какво ти обяснявам \не ги виждам тези линийки, махнала съм ги, че много ми затормозяват възприятията\.
В моята професия по-голяма роля играе психологията, познаването на хората и на техните мотиви, действия, прочие, може би затова съм така оптимистично настроена.

Мога само да ти пожелая здраво бебче, безпроблемно справяне с дилемата и живот и здраве, успешно наваксване!  Mr. Green

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 953
carmell благодаря ти  Grinning

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Страшно тежко преживях раздялата с работата, когато трябваше да изляза в болничен преди раждането. След като родих се отвори възможност да започна почасова работа, отново по специалността ми и бях много щастлива, защото в моята професия е важно да си поддържаш нивото. Сега имам и двете и бебе и работа, получи се най-добрия вариант/ добре, че имам отзивчива свекърва/. Явно съм от оптимистките, които смятат, че могат да носят две дини под мишницата и да се справят добре.

# 20
  • Мнения: 479
Аз също съм от майките работохолици. Отсъствах само една седмица по време на бременност от работа и тя бе последната преди да родя (лежах за задържане) Чувствах се толкова гадно, че ме няма и че там имат нужда от мен. След това родих (не съм спирала да работя от вкъщи) грижех се за малкия човек и колкото повече време прекарвах с него повече се превързвах, но дойде момента в който трябваше да се върна в офиса на пълен работен ден (10 часа), защото уговорката ми беше, че ще отсъствам 3 месеца. Първите 3 дни бяха най гадните дори не ядях. Обаждах се на всеки час да питам как е бебчо.
Сега вече положението е друго. Свикнах, сутрин си тръгвам с удоволствие на работа, а вечер се прибирам с още по голямо удоволствие. На мен това, че ще изпусна нещо не ме притеснява изобщо, всеки ден ми се съобщава- "днес си събу чорапите и си обу буйките сам" или "днес започна да лази" или "завъртя се сам" или "святка лампата" и др. такива. Само се усмихвам дори не ме гложди, но то си е до човек все пак всички сме различни  Hug

# 21
  • Мнения: 5 940
Никакви угризения не изпитвам. Всичко се наваксва, когато имаш хъс и усет. По-важно е да съм до бебето. Аз тъкмо бях започнала да ставам познато и уважавано име в моята професия и забременях. Никога не съм била по-щастлива, отколкото съм сега.

# 22
  • Мнения: 8 999
И аз съм с породени деца. Искам да ти кажа, че работата ти нито ти е кръв, нито ти е роднина, та да имаш угризения към нея. Дори и да не си най-добрата /след като си пропуснала толкова много/, все ще можеш да вършиш нещо, докато се адаптираш и навлезеш отново в служебните си задължения.
И друго - работа лесно се сменя, детето ти веднъж е дете. Обръщай на децата си колкото може повече време. Единствено към тях можеш да изпитваш угризения, защото за тях си единствена и незаменима. За работата си не си /няма незаменим служител/.

# 23
  • Мнения: 765
 Изпитвам обратните угризения - нищо не е по - важно от детето ми и все си мисля, че жертвам времето с нея заради по - маловажни неща. Получавам добра заплата, работя в хубав офис, интересно е и въпреки това съм готова да зарежа всичко на мига, за да бъда с детето си. Не че се измъчвам, но бих предпочела спокойна работа с повече време за детето. Не мисля, че шефа и колегите имат по - голяма нужда от мен, отколкото дъщеря ми.
 Работата е , за да се чувстваш пълноценен човек,  да си относително независим финансово и за да имаш социални контакти. Нищо повече. За мен, поне , радостта в живота не идва от работата ми. Угризения могат да ме мъчат заради мен самата, заради близки, но не и заради самата работа или заради някой там.

# 24
  • Мнения: 1 121
Изпитвам угризения, че в един момент ще трябва да го оставя на ясла или на детска, а не съм сигурна дали това ще бъде най-доброто за него Sad

# 25
  • Мнения: 636
Цитат
Не, кариерата се наваксва, но изпуснатите най-хубави моменти с децата не!
Винаги съм го казвала.

# 26
  • Мнения: 4 451
Според мен си направила възможно най-правилния избор. Кариерата далеч не е най-важното нещо.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 967
Не, кариерата се наваксва, но изпуснатите най-хубави моменти с децата не!


Вярно е това. Къса ми се сърцето по цял ден.

# 28
  • Мнения: 11 004
Работохолик съм, но в момента кариерата изобщо не ми липсва.

# 29
  • Мнения: 40
Аз все още не съм родила (в края на 6-тия месец съм), но не мисля че може да става въпрос за угризения. Няма нищо по-важно от дечицата. Аз по-скоро се опасявам че когато дойде време да тръгна отново на работа много неща ще бъдат променени (счетоводител съм) и това че имам опит от около 3год. май няма да ми е много в помощ, защото няма да съм наясно с новите нормативни уредби.

Общи условия

Активация на акаунт