Хиперинсулинемията-да поговорим

  • 59 153
  • 841
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 342
Самата резистентност не води до стерилитет, по-скоро разбутва жеснките хормони и в резултат няма овулация.Но докторите са единодушни , че това е лесно поправим проблем  и с лечение бързо се постигат добри резултатти , а именно бебоци.Дай боже да е така, лекуващия ендокринолог смята че с тази инсулинова резистентност  и аденома ,който имам не би трябвало да е проблем след няколко месеца да забременея, просто  ще  е трудна бременност
стискам ти палци всичко да е наред и бременноста(дано настъпи по-бързо  Grinning ) да не е толкова трудна колкото очаквате,а да мине по-лекичко Hug


При мен пък ЛХ-то е много високо, за разлика от ФСХ-то. Съотношението м-у тях при мен е около 3.5 , а пролактина никога не ми е минавал горните граници. Прогестерона ми е нисък, което мисля е пряк резултата от инс.резистентност, но не съм много сигурна в това  newsm78

е това вече dodichka,съвсем ме обърка newsm78
определено ще я изследвам и аз тая инсулинова резистентност-и моя прогестерон е малко нисък newsm78,но ме притесняваше повече ниското ЛХ..абе така се омотах,че вече съвсем незнам кое до кое води #Crazy
мислех че са така:инсулинова резистентност=>висок пролактин=>ниско ЛХ,Е ДА ДЕ АМА ДО ТУК има няколко мнения поне ,които се разминават с тази последователност!!!

# 76
  • Мнения: 4 700
katia13, zа иzследването си купуваШ глюкоzа 70гр. от аптеката (струва 80 стотинки) и отиваШ в лабораторията. Там каzваШ какво искаШ (глюкоzа плюс инсулин) и на кой часове. Най добре е да си го направиШ на нулев, 60 мин., 120 мин. и на 180 мин. Те Ще ти вzемат кръв и Ще ти раzтворят глюкоzата във вода. ИzпиваШ я и отиваШ след час и така три пъти. На мен в Пловдив беz направление ми иzлеzе 70 лева. Но доколкото zнам можеШ да си вzемеШ направление.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
katia13, zа иzследването си купуваШ глюкоzа 70гр. от аптеката (струва 80 стотинки) и отиваШ в лабораторията. Там каzваШ какво искаШ (глюкоzа плюс инсулин) и на кой часове. Най добре е да си го направиШ на нулев, 60 мин., 120 мин. и на 180 мин. Те Ще ти вzемат кръв и Ще ти раzтворят глюкоzата във вода. ИzпиваШ я и отиваШ след час и така три пъти. На мен в Пловдив беz направление ми иzлеzе 70 лева. Но доколкото zнам можеШ да си вzемеШ направление.

Миле, не се поема от здравната каса със сигурност, но мисля че парите не трябва да са проблем ,когато говорим за здраве. Обаче, аз бих посъветвала Катя да отиде на добър ендокринолог,който да я насочи кои излседвания трябва да си направи

# 78
  • Мнения: 4 700
Aми една съфорумка ми писа, че са и дали направление zа глюкоzата и тя доплаЩала zа инсулина.  Знам само, че е пациентка на Павлов и на ДиШлийски. От кой е вzела направление, не zнам.  Thinking Аz винаги си ги плаЩам и не съм наясно с направленията.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
А да , глюкозата се поема ама тя е 2 лв, инсулина е скъп

# 80
  • Мнения: 342
katia13, zа иzследването си купуваШ глюкоzа 70гр. от аптеката (струва 80 стотинки) и отиваШ в лабораторията. Там каzваШ какво искаШ (глюкоzа плюс инсулин) и на кой часове. Най добре е да си го направиШ на нулев, 60 мин., 120 мин. и на 180 мин. Те Ще ти вzемат кръв и Ще ти раzтворят глюкоzата във вода. ИzпиваШ я и отиваШ след час и така три пъти. На мен в Пловдив беz направление ми иzлеzе 70 лева. Но доколкото zнам можеШ да си вzемеШ направление.

Миле, не се поема от здравната каса със сигурност, но мисля че парите не трябва да са проблем ,когато говорим за здраве. Обаче, аз бих посъветвала Катя да отиде на добър ендокринолог,който да я насочи кои излседвания трябва да си направи
може и така да направя,защото и да ида в лабораторията да си го изследвам на своя глава,нали после трябва някой да ми разчете резултатите...а за парите-в момента това ми е на-последно място като мисъл,приоритет ми е да се открие проблема и да се лекува,за да си имаме бебе,а не да чакам с години(както досега) разчитайки на случайноста!благодаря ви момичета за съветите  Hug

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


Най-добре така направи,Аз нали съм много умна и много знам сама си го назначих , отидох влабораторията  и си направих обременяване .После обаче се оказа че няма кой да ми каже какво значат резултатите , а и мисля че не е било хубаво да правя повторно обременяване в рамките на три месеца ( цяла седмица се чувствах ужасно точно от това). newsm78 newsm78Катя , довери се на някой опитен специалист ,който ще открие проблема без да стреляш напосоки

# 82
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265421.0
молая за съвет

нямам СПКЯ поне по моя преценка - цикъл редовен и хормоните основните са ок
къде да търся евентуално друта причина за този завишен инсулин?
мерси

# 83
  • Мнения: 740
Аз имам леко завишена кръвна захар 6,78 при граница 6,1. Инсулина ми е 12 при граница 15. Ендокринолога не ми поиска обременяване с глюкоза, а ми изписа сиофор по една половинка два пъти дневно. Останалите ми хормони са в граница. Да си пусна ли обременяване на своя глава?

# 84
  • Мнения: 763
Simma, няма да е грешка да си направиш обременяване, най-малкото, ще видиш как се повлияваш от сиофора. Гледам, че инсулина ти е близо до горната граница, но не и по-висок от нея  newsm78  Все пак е правен без обременяване, а стойностите при обикновеното вземане на кръв на гладно, не могат да бъдат показател специално за инс.резистентност.  Абе аз на твое място бих си го пуснала. Не е чак толкова скъпо, а може да ти спести много ядове.

# 85
  • Мнения: 740
Доди, мерси! А ако резултати от обременяването са лоши друго лекарство ли ще ми изпишат?

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Доди, мерси! А ако резултати от обременяването са лоши друго лекарство ли ще ми изпишат?


Не , пак ще пиеш Сиофор ,но ще знаеш точно какво ти е,евентуално в дози 3х 1 на ден

# 87
  • Мнения: 4 700

нямам СПКЯ поне по моя преценка - цикъл редовен и хормоните основните са ок
къде да търся евентуално друта причина за този завишен инсулин?
мерси

Причините може да са много. При случайно се откри един мутирал ген, който е "виновен" zа аборта ми. Кръвта ми се съсирва по бърzо. И скоро събирах информация zа него и се окаzва, че хора с таzи мутация са предраzположени към диабет 2 или инсулинова реzистентност.  Thinking Така че причини колкото искаШ.  Confused

# 88
  • Мнения: 763
Simma дано резултатите ти да са добри, но ако има проблем, тогава пак се пие сиофор, или някое от другите лекарства, съдържащи метформин (метфогама например)  Тази доза - по половин, два пъти на ден, аз я пих първата седмица от приема на сиофора, после започнах сутрин - цяло, вечера - половин, и на третата седмица - едно по два пъти на ден. И така си карам, но все още не съм правила контролни изследвания на инсулина, за да видя как се повлиявам от лечението.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Доди , как си ти ?Как вървят нещата със Сиофора ?Отслабването и диетата как са?Пиши като имаш време как се чувстваш? Hug HugНе бъразй с контролните изследвания, ако отслабваш е сигурно че нещата са към добре. На мен ми казаха че инсулина вече ми е в норма нищо че не отслабвам за в момента, но ги почнах 3х1 на ден  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт