kak karmite?

  • 1 476
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
През цялото време я кърмих и от двете гърди, без да се изцеждам след това. В началото му е нужно повече време на детето, после можеш да го слагаш по 5 мин. на гърда.

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Винаги кърмех и от двете гърди!
Пиши на кирилица Peace

# 17
  • Мнения: 1 328
Аз също кърмя от двете, от началото още. Дясна - лява, на следващото лява - дясна Simple Smile  Peace

# 18
  • софия
  • Мнения: 25 474
На всяко кърмене и от двете, като започвам с тази, която при предишното кърмене съм дала втора. Продължавам да спазвам това, въпреки, че сега се кърмим само сутрин и вечер. Това доколкото съм чела стимулира и поддържа лактацията.
Оставях я да суче 20-30 мин. от гърда (иначе можеше да си виси по мен неопределено време  Crazy). Бебето си изпива, това което му трябва за м/у 10-20 мин. и след това те ползва като биберон и се позалъгва със млякото, което му прокапва. Сега вече за 10тина мин. сме готови.
Защо се цедиш? Дори и да трябва да го правиш, не цеди докрай, а само докато гърдите ти омекнат и почувстваш облекчение (ако изобщо имаш някакъв дискомфорт). Можеш да си предизвикаш свръхлактация.
Да не хвърляш кърмата, ей. Замразявай си я във фризера. Така ще можеш да си откраднеш някой и друг час, като я оставиш някоя баба да й даде кърма, когато ти се наложи.
Най-компетентните отговори ще получиш в Кърмаческия.
Да ти е живо и здраво бебчето  Hug

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 08:10 от zvanche

# 19
  • Мнения: 493
Аз също кърмя от двете, от началото още. Дясна - лява, на следващото лява - дясна Simple Smile  Peace

И аз така ги редувах Peace

# 20
  • Мнения: 187
Kърмя и от двете гърди,като ги редувам и на синът ми така му харесва.Давам му да суче,докато сам пусне гърдата и не пожелае повече.Кърмя го 30-40мин.

# 21
  • Мнения: 26
Всичко ще си покаже бебчето.Поне при мен е така.Лера е на почти 2 месеца и доскоро се изцеждах и яде6е от бутилка,но реших и и аз да съм истинска кърмачка   Grinning и започнах да я кърма.сега яде по около 8-10 минути и то само от едната гърда и после започва да се мръщи.и после спи също толкова колко след шише/около 130 мел/.Моят съвет е да остави6 Белчо сам,то най добре знае Wink

# 22
  • Мнения: 2 804
Оставях ги да сучат от едната докато приключат сами , а не по часовник .
При следващото хранене съответно сменях гърдата и изцеждах само при необходимост , и то само толкова колкото да се облекчи натоварването в гърдата .

# 23
  • Мнения: 545
Аз се водя по Лора,когато иска и от двете давам,друг път само от едната набързо.Бебето само ще ти покаже PeaceМоже да се нахрани както за пет,така и за петдесет и пет минути!

# 24
  • Мнения: 4 405
1.   като го сложиш на гърдата не го закачаш докато само не се пусне,понеже е още малко може да заспива  -нежничко го събуждай за да се насуче.ако е пуснало гърдата и е мрънкащо и нервно предложи другата ,а следващия път първо нея.
2.   прави паузи по 1-1.5 часа между кърменията това е времето ,за което се ''преработва''кърмата по малки паузи могат да ви докарат яки колики.ако беб прави по големи паузи ок ако ли не на се тревожи до месец ще се научи да яде по бързо и по повече.
3.  гледай да захапва хубаво.погълнатия въздух е болка в коремчето
4.  не мий зърната непосредствено преди кърмене,освен ако не държиш да си докараш рани
5. редовно преглеждай бузките и устните на беб от вътре за бели петна и ако се усъмниш тичай при док. езика е нормално да е бял
6. може да предложиш след кърмене чай срещу колики ,но не се изненадвай ако беб не иска и не настоявай кърмата му е достатъчна
7. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пий на ден поне 2 литра течности...сокове,компоти,бульони и наблягай на храни с повече белтъчини- месо,сурови орехови ядки/те правят кърмата ти хранителна/много плодове но НЕ ЦИТРУСОВИ
8.  забрави за млечните продукти в менюто си за следващите 2 месеца ,а после ги въведи по малко и постепенно-така избягваш евентуална алергична реакция при беб и намаляваш коликите
9.ИЗБЯГВАЙ кола,кафе,шоколад силни подправки.Забрави за
фъстъци и морска храна  през следващите 2-3 месеца после го въведи полека лека
10.  Зарежи това изцеждане, слагай беб по често и всичко ще е ок.хем ще ти се регулира за около десетинадена кърмата СПОРЕД НУЖДИТЕ !
11.  Забрави за диетите,наблягай на супи и спазвай написаното до тук.Повярвай ще стопиш доста!Може да поносиш и колан 2-3 месеца в комбинация с кърмене коремчето бързичко се прибира.До колкото знам матката се свива  ще усетиш докато кърмиш.
Ако имаш въпроси добре дошла в кърмаческия форум!И  накрая КЪРМЕНЕТО МОЖЕ ДА Е ЛЕСНО И БЕЗПРОБЛЕМНО САМО АКО СИ ДОБРЕ ИНФОРМИРАНА,ОТ НЕЗНАНИЕ МОЖЕ ДА ГО ПРЕВЪРНЕШ В БРЕМЕ!

п.п.Моите уважения към лекарката,но очевидно изобщо не е наясно с правилата за безпроблемното кърмене.не слушай съветите и на тема кърмене,тя не ги дава от личен опит Peace

Последна редакция: нд, 18 ное 2007, 15:00 от mamamari

# 25
  • Мнения: 7 418
 някак,това:

2.   прави паузи по 1-1.5 часа между кърменията това е времето ,за което се ''преработва''кърмата по малки паузи могат да ви докарат яки колики.ако беб прави по големи паузи ок ако ли не на се тревожи до месец ще се научи да яде по бързо и по повече.
 
  не ми се връзва със това:

10.  Зарежи това изцеждане, слагай беб по често и всичко ще е ок.хем ще ти се регулира за около десетинадена кърмата СПОРЕД НУЖДИТЕ !

   
 Аз съм за пункт 10.
 Пункт 11.......Според мен може да се спазва диета за отслабване,обаче тя трябва да е съобразена с това,че жената кърми.Няма да разводнявам темата с подробностите за такава диета,но съм сигурна,че диета и кърмене са напълно съвместими!

  Иначе,повечето съвети на  mamamari са наистина полезни. Grinning

# 26
  • Мнения: 4 405
Да се доуточня :
имах в предвид да не се спазват паузи от по три часа както препоръчват  педиатрите, а да се гледа минимума да се спазва т е не по малко от .....Ако след 2.5 часа например се почувства пренапрегната да сложи бебчо вместо да се мъчи с помпата.
 
и за диетите съм съгласна с теб ,но в предвид на това ,че първите месец два са най-трудни и препоръчах да поизчака . все пак и стига че ще е преуморена и недоспала не е нужно у да е гладна. към края на втория месец нещата ще са се урегулирали и ще и е къде къде по лесно.

# 27
  • Мнения: 476
Не е правилно да даваш от  двете на едно хранене. Така бебето яде само предното мляко и не успява да стигне до по-хранителното - задното.  Peace

# 28
  • Мнения: 2 100
Ами всякак може, най-добре пробвай да сложиш детето на едната и да го оставиш да яде колкото то иска, а ако ти се стори още сърдито когато пусне гърдата, му предложи и другата. На следващото хранене му ги даваш в обратен ред. А за изцеждането - цедиш, ако усещаш напрежение, след като детето се е нахранило. И на докторицата и казваш десет минути тя да яде.

 Peace

И това, което казват за "предното" и "задно" мляко също е важно! Ако можеш само от едната и детето се е наяло - най-добре! При моят син примерно е така - като започне гърдата да пуска по трудно, се ядосва и вместо да се изнервя детето му давам да си дояде от другата гърда. Зависи си от детето много.

# 29
  • Мнения: 11
На 05.12. в "часът на мама" по БТВ ще гостува една специалистка по кърменето, ако имаш възможност гледай  Shocked Shocked !!! Моето мнение е едното хранене от едната, а другото от другата гърда!!! В началото кърмата е по-разредена и после идва наситеното млекце...така бебето хем се нахранва и хем утолява жаждата. А за цеденето зависи на какво дередже си!! Ако си като мен с хипер лактация след всяко хранене доизцеждаш и постепенно намаляваш цеденето, за да се нормализира всичко и да спреш да цедиш!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт