kak karmite?

  • 1 477
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 139
Ами всякак може, най-добре пробвай да сложиш детето на едната и да го оставиш да яде колкото то иска, а ако ти се стори още сърдито когато пусне гърдата, му предложи и другата. На следващото хранене му ги даваш в обратен ред. А за изцеждането - цедиш, ако усещаш напрежение, след като детето се е нахранило. И на докторицата и казваш десет минути тя да яде.

 Peace

# 31
  • Мнения: 434
Всичко е строго индивидуално според това колко кърма имаш и колко напрегнати чувстваш гърдите си. Трябва да ги поддържаш винаги меки.. ако имаш хиперлактация цедиш само докато омекне.. ако кърмата не стига цедиш докрай..
Аз в началото имах повече кърма и слагах бебка само на едната гърда.. и ги редувах всяко кърмене.. един път лявата следващия път дясната.. Сега кърмата понамаля или бебка изведнъж почна да иска повече и предлагам и другата гърда ако не се наяде от едната.. После изцеждам добре и двете за да стимулирам лактацията, като същевременно замръзявам, за да имам за черни дни Simple Smile
Всичко се случва.. можеш да се разболееш и да се наложи да вземаш медикаменти, които не са съвместими с кърменето.. тогава вадиш от фризера вместо да даваш АМ.  Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 1 056
Ами всякак може, най-добре пробвай да сложиш детето на едната и да го оставиш да яде колкото то иска, а ако ти се стори още сърдито когато пусне гърдата, му предложи и другата. На следващото хранене му ги даваш в обратен ред. А за изцеждането - цедиш, ако усещаш напрежение, след като детето се е нахранило. И на докторицата и казваш десет минути тя да яде.

 Peace


Подкрепям напълно!
Вслушвай се в желанията на бебето, то ще ти подскаже само как да се кърмите. На първо място не гледай часовника!
Бебетата не са роботи да ядат под час по точно определено количество. Понякога сучат защото са жадни-т.е. изпиват само предното мляко и пускат доволно(или заспиват), понякога сучат дълго време(повече от 30 мин), тогава изпиват и задното мляко, т.е. за наяждане. И те като нас, възрастните си имат дни и дни...
Ще си изработите собствен ритъм, само ти и бебето. Кърми го винаги, когато стане неспокойно, а причината не е наакан памперс или друго неудобство. Може понякога да е през 4 часа, може понякога да е през 1,5 часа.

Лично аз процедирах така:
Слагах го на едната гърда, оставях го да суче докато сам пусне или заспи(ако има жълтеница, не го оставяй да заспи на 5-тата мин., разбуждай го да посуче поне 10-20 мин). Ако заспи-добре, следващото кърмене започваше от другата гърда. Ако пусне, но не е заспал, винаги предлагах и другата-понякога досукваше от нея, понякога-не. Той си решаваше. Още повече, че едната ми гърда е доста по-голяма от другата и съответно, една схема не може да се приложи.

Няма универсални правила - ти си избери как да кърмиш, като не е нужно през цялото време да кърмиш по един и същ начин, пробвай, сменяй пози, начини, техники, то бебето ще ти "каже" кога се чувства най-добре.

И не се сдържам да не чукна няколко неискани съвета Wink - кърмените на поискване бебета нямат нужда от вода. Кърмата е идеално пригодена за бебета, нищо повече не му е нужно на едно бебе до 6-тия месец.(с което не искам да предизвикам спор "за и "против" водата, просто изказвам мнение, ти си решаваш как ще си гледаш детето.)

# 33
  • Мнения: 295
В началото редувах по 1 гърда на ядене,обаче другата гърда се препълваше много и я изцеждах по малко.През втория месец давах и от 2те гърди и ако са пълни -пак цедях.Истината според мен е ,че колкото повече цедиш след кърмене,толкова повече увеличваш лактацията и е излишно цеденето,ама аз си я замразявам кърмата.Когато понамалих цеденето,ми намаля и кърмата спрямо нуждите на беб40.

# 34
  • Мнения: 998
Не може да става въпрос за очно определени минути, през които бебето да яде. Всяко си яде за различно време, през различен интервал и т.н. Най-добре си се води по детето, нека си суче докато само откаже. Аз се цедя, когато имам напрежение в гърдите и когато искам да стимулирам, защото замразявам. Кърмя всеки път от различна гърда, но ако видя, че е още гладна и предлагам и другата.

# 35
  • Мнения: 1 341
Аз и в началото и сега кърмя само от едната гърда, не ми долюбваше дясната, и така и не засука от нея. Така, че и само от едната да кърмиш на едно хранене не е грешно. Пък ако искаш, след като мислиш, че се е насукало от едната, премести беб на другата. Но както беше споменала една мама по-горе е хубаво да се стигне и до задното мляко, което е по-хранително.

# 36
  • Мнения: 336
От едната докато е гладно. Ако не му стигне, тогава и от другата. Важно е да изпие по-гъстото мляко, което потича по- към края. То е и по-хранително.  А за изцеждането... когато усетиш напрежение в гърдите - цедиш. Ако ти е добре, не цедиш. Гърдите ми се пълнеха много болезнено за 3 часа, така че от едната кърмех, другата цедях а на следващото объщам. Така че цедях на всяко хранене, щото не издържах - много ме заболяваше ако не се изцедя и гърдите ми ставаха на бучки. Но ако можеш , май е по-добре да кърмиш от едната на едното хранене, от другата на следващото.  И да се молиш бебо всичко да изяжда, че да не се налага да цедиш Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт