Бебче в коремче силно рита, предрича ЯНУАРСКА радост то честита!

  • 11 688
  • 280
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 115
Честит син на Лусесита!
Да е жив и здрав малкия Стефан, много бързо да трупа грамчета и скоро да си е в къщи, за да се гушкат с мама!
Луси, на теб бързо възстановяване и се надяваме да ни държиш в течение как е бебчо.
Една голяма прегръдка от мен и стискам палци - всичко ще е ОК!  Hug

# 211
  • Мнения: 405
 Привет и от мен днес, момичета! Много е студено навън, аз ходих до аптеката и по пътя видях 2 пингвина  Laughing  Joy.
 Ако ми позволите и аз ще се включа с един въпрос, който живо ме интересува. Момичета относно бръсненето преди раждане, вие ще се "подготвите" ли сами или на място в болницата ще ни обезкосмяват. newsm78  Изобщо не съм много наясно с това и може ли предварително ако искам да си се оправя от нас още или... newsm78 И как става номера в болницата с бръсненето, сама ли го правиш или... Thinking???

   bouquet

# 212
  • Мнения: 307
Здравейте сладки мами. Hug
Вчеря обикаляхме магазини и вече съм си харесала всичко. Креватче – сгъваемо на Кангару – с Тигър (от Мечо Пух), количка Pulse (от Хипо ленд) и още много неща. Та по този повод да ви питам - някоя знае ли къде в София може да се купи матрак Магнифлекс?

# 213
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте момичета Simple Smile
Тази сутрин изпратих Алекс на градина и аз поспах до 11. Докато ви прочета и стана следобед. Laughing Малей обаче като се събудих от една адска болка в ставата дето спях на нея, половин час си стоя и не мога да мръдна. Кракът ми схванат, целия ме боли....май много му натежах вече. Whistling Иначе можеше и още да поспя. Grinning
Ама много ме разсмяхте с тия суеверия днес.  hahaha  hahaha  hahaha
Албена, аз също съм си харесала легълце на Дибо ама това дето става и на люлка. Само дето мъж ми се дърпа щото иска пак да сглобява. Но този път съм категорична Naughty Скоро мисля да го купувам и да трупам в него всичко, което отделя за бебчо.
Евито, и аз дрънкам за плосък монитор от много време, хем по-малко място, хем малкия толкова много взе да се застоява на него че.... #Crazy ей такива му стават очичките. А и нашият си е направо като телевизор и много място заема. А сега нали отиваме на по-тясно...трябва да пестим пространство. Wink
Мирка какво те учудва това с Интернета, живеем във век на бум на комуникации все пак. Отдавна се замисляме за второ РС точно защото няма вреждане вече - то дете. то мъж....а аз????
Микки направо ме разсмя много днес. hahaha Сега второто ти мъниче гладно ще си остане заради каката. hahaha
А относно суеверията...то човек се отраква с годините. С първата бременност нищо не купих и само преглъщах покупките на мъжът ми и майка ми. Не че бяха кой знае колко лоши ама. Confused Сега, не че ще купувам кой знае колко неща но всичко ще си набавя предварително, опера, огладя. Дано само бебо изчака да мине Нова година. Praynig  Praynig
Аничка и предния път и сега мисля да си се подготвя сама. Стига да не ни изненада много бързо. Първия път с падналата тапа и с болките пак се подготвих, т.е мъжът ми де Embarassed ама нямаше шкурене в болницата, както съм чувала. Laughing
Хайде, че стана дълго ама вие много пишете. Laughing Сега отивам да готвя, поразтребя и следобед пак ще ви надникна. Grinning
Лек и спокоен ден на всички. Hug

# 214
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аничка, мен първия път в болницата ме подготвяха. И въсност се бръсне само мястото около влагалищео и ануса, евентуално за епизотомия. Сега също не мисля да предприемам нещо. Laughing

# 215
  • Мнения: 5 391
Ani4ka_7, аз предният път отидох подготвена и не са ме бутали Stop
Но ако не си обръсната те в болницата го правят, обикновено санитарките, няма как сама да се обръснеш ти.
Аз за това почвам вече всеки ден да се поддържам, че и на запис на тоновете ми предстои да ходя, а и да ми е по-лесно ако стане напечено Simple Smile
Щото не само трябва да си взема багажа, душ, интимен тоалет, ами и 50км път ни чака.
Трябва да съм в бойна готовност.

Иначе днес ми е тъжно, нашият татко го взеха в болницата за една седмица Cry

# 216
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Добро утро! Връщам се от преглед. Малко съм притеснена, защото док каза, че главичката на бебо върви с две седмици напред. Насочи ме за консултация при Мазнейкова, макар че не вижда да има изменения в мозъка, но за да се презастрахова предпочита да отида. Свито ми е от вътре  Cry.

# 217
  • Мнения: 374
Честито бебче,Лусесита!Да е жив и здрав малкия Стефан - да порастне голям, силен и полсушен!А на теб пожелавам бързо възстановяване!
Мног сте писали,майчета,едва смогнах да ви прочета,а като прочетох, че вече си имаме и първото бебче и съвсем онемях. Почнах да гледам към календара със страх #CrazyАма каквото стане, важно е да е с хубав край. Просто вече трябва да имаме готовност за среща с малките бебоци Laughing - особено с по-нетърпеливите!
И започнах да се замислям дали да не спра работа мналко по-рано, отколкото трябва newsm78.
Сега ви пожелавам приятен ден!Пазете се много!

# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Нашето креватче е на Chipolino.
Нищо особено не е, но обикалях, обикалях и то ми се стори най-симпатично.
Видях ги и тези на Dibo, но на живо най ми хареса това - http://www.chipolino.co.yu/catalog30f5.html?lang=bg&category=88&type=2 - цвят - череша.
Кофтито е, че е с едно чекмедже, ама карай  Rolling Eyes
Относно обезкосмяването - ще се постарая да се посгъна като наближи момента и да се оправя сама  Laughing  Blush Пък ако не успея - ще ме дооправят в болницата, какво да се прави, човещинка  Blush
Откакто забременях ме е страх да ходя на козметик за кола маска  Rolling Eyes имам чувството, че бебето ще го заболи  Embarassed  Simple Smile
Филип@, ти да не би да раждаш в клиниката в Тутракан?
Чувала съм много добри неща за нея. Пък и аз реално съм от северна България, родена съм в Силистра  bowuu ама в южна ми излезе късмета  Heart Eyes

# 219
  • Мнения: 5 391
iramira, сигурна съм, че е фалшива тревога!Бъди спокойна, всичко ще бъде наред! Hug

ханна, да, там си раждам аз дЯцата GrinningМного съм доволна, тук в Русе няма специалисти Confused

Ето, сега в сряда съм на преглед, мъжът ми ми остави колата, за сефте няма да е с мен да видим бебата.

# 220
  • Мнения: 405
 Филипа, много съжалявам, за неприятностите с вашия татко. Но спокойно, всичко ще се оправи, бъди спокойна! Hug. Има Господ и той помага в такива моменти. Hug. Пожелавам ти всичко да се оправи възможно най-скоро, мила! Hug

 Мики, благодаря ти за отговора. Мисля, че най-добре ще е да махна всичко "ам долу" за да съм подготвена  Peace.  защото, като чета коментари на други майчета по повод на бръснененто в болница от някоя лелка в "добро" настроение и...  #Crazy  Twisted Evil.

 Майчета, кои от вас ще раждат в св.София / бившата Т. Киркова/ и изобщо има ли такива? Hug Може да се засечем с някоя от вас!

# 221
  • Мнения: 980
Момичета относно бръсненето преди раждане, вие ще се "подготвите" ли сами или на място в болницата ще ни обезкосмяват. newsm78  Изобщо не съм много наясно с това и може ли предварително ако искам да си се оправя от нас още или... newsm78 И как става номера в болницата с бръсненето, сама ли го правиш или... Thinking???

SАНИтарките брьснели, ама нож4етата май не се сменят zа всяка жена да е ново. Аz сьм обявила на мьжлето, 4е той Ще е майстора и сега само ме пита кога Ще си правим при4ески  Whistling  а няма друг на4ин, zаЩото аz не мога да видя с какви гаЩи сьм днес да не говорим zа пове4е  Embarassed Embarassed

Филипа, надявам се да не е неЩо сериоzно с половинката и вси4ко да е наред  Praynig Hug

Ирамира, стискам палци това да не е проблем. На мен докитата ми обясниха, 4е на видеоzон е трудно да се хванат то4но раzмерите. При мен по4ти винаги е имало мьрдане

# 222
  • Мнения: 145
Здравейте мамчета!
Филипа, дано всичко е наред и пожелавам бързо възстановяване на татито!!!
Микки, ти кажи че имаш за двете дечица по една  bombs
Относно тоалета, за сега нямам проблем, корема ми не е чак толкова голям, и не ми е трудно, но ми е ясно, че още малко и няма да виждам нищо, все си мисля, че и сама ще се справя, не ми се иска някой смахната акушерка да държи хладно оръжие там.....  newsm61

# 223
  • Мнения: 1 325
ЗДРАВЕЙТЕ Simple Smile АЗ ДНЕС ПАК СЕ ИЗЛЕЖАВАХ ДО 11Ч С МИЛОТО Grinning НО ЗА СМЕТКА НА ТОВА НЕ СИ ЛЯГАМ ПО РАНО ОТ 2 ПРЕЗ НОЩА!
ИЗАМИРА, НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ВСИЧКО ЩЕ Е НАРЕД, АЗ СЪМ ХОДИЛА ПРИ МАЗНЕЙКОВА , СТРАХОТЕН ПРОФЕСОНАЛИСТ И СЪМ МНОГО ДОВОЛНА ОТ НЕЯ!
ТАЗИ СЕДМИЦА ИМАМ СРЕЩА С АНИСТИЗИОЛОГА СИ ЗА ЕПИДУРАЛНАТА УПОЙКА!ИНАЧЕ МИНАЛАТА СЕДМИЦА ПОПЪЛВАХ ЕДНА БЛАНКА С УСЛОВИЯТА В КЛИНИКАТА КОЯТО ЩЕ РАЖДАМ, ИЗБРАХ ДА СЪМ В ДВОЙНА СТАЯ, НО ТЯ НАПРАВО Е КАТО ХОТЕЛСКА, КАКТО РАЗКАЗВА И КОКОНКА Simple Smile
ЗА ТОАЛЕТА МИСЛЯ АЗ САМА ДА СИ ГО НАПРАВЯ, И МОЯТ КОРЕМ НЕ Е ЧАК ТОЛКОВА ГОЛЯМ ЗАСЕГА НО ПО НАТАТЪК ЩЕ ГО ПРАВЯ БЕЗ ДА ГЛЕДАМ МАЙ Simple Smile

# 224
  • Мнения: 30
Оххх, чак сега имам малко време да се включа в темата...Макар че тя свършва  Simple Smile .
iramira, не се притеснявай, миличка, ще видиш, че всичко ще е наред. Стискам палци за прегледа и бъди спокойна заради бебчо.
Ani4ka_7, аз също ще раждам в Св. София /Тина Киркова/. Виждам, че си по-напред от мен, но тъй като аз ще раждам секцио, може и да се засечем. Освен това, не разчитай много на акушерките за тоалета "там долу". Доста познати са с неприятни спомени от това, а не от раждането.
Ние поразместихме у дома и вече направихме място за креватчето на бебчо! Стана много уютно. Сега ще си купим и ние едно ново легло. И тъй като приключихме с ремонтите, ще се отдам на разходка из магазините, да видим какво ще харесам на бебчето. Трябва да си изберем обаче креватче, защото кумувете искат да ни го подарят.

zaika baika, някой беше казвал за тези матраци, но не помня дали във форума или мой познат. Мисля, че ги има в магазин от А до Я в Люлин.  newsm78
Уфффф, пак имам задачки за вършене. До скоро.

Общи условия

Активация на акаунт