Първокласници 12

  • 18 494
  • 336
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 984
Здравейте от мен. Отдавна не съм се включвала, До къде сте с коледните подаръци на учителката. Аз след дълго умуване измислих цвете- коледна звезда и с останалите пари да поръчаме Дядо Коледа в клас, до като празнуват, купили сме коледни чашки с шоколадчета вътре, така че, ще има какво да им раздаде. Незнам дали идеята е добра, но просто друго не измислих. Споделете как ще празнуват вашите първолаци  Hug

# 301
  • София
  • Мнения: 3 421
Дали някой знае тази мозайка за бижута подходяща ли е за нашите наборчета - и какво има вътре .

http://www.igra4kite.com/product_info.php?products_id=1703

Майка ми й е взела кукли Уинкс, а това исках аз да й взема.

Реших, че ще поръчам всичко наведнъж за всичките деца(7 бр) по интернет - няма кога да обикалям.

# 302
  • Мнения: 39
Дали някой знае тази мозайка за бижута подходяща ли е за нашите наборчета - и какво има вътре .

http://www.igra4kite.com/product_info.php?products_id=1703

Майка ми й е взела кукли Уинкс, а това исках аз да й взема.

Реших, че ще поръчам всичко наведнъж за всичките деца(7 бр) по интернет - няма кога да обикалям.

Според мен е подходящ този подарък.Купувала съм на Мария, а и за подарък на нейна приятелка - много се занимават и си правят бижута с удоволствие.Искат помощ накрая при закопчалките.Но все пак много зависи от самото дете.Успех newsm10

# 303
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Нашите деца ще празнуват в читалищния дом с дядо Коледа и някаква програма за която класът плаща 10лв. Подаръци за всички по един дядо Коледа със светещо фенерче по 4лв. с батериите и някакви лакомства. А у дома съм избрала тази танцуваща принцеса
http://eshop.marseltoys.com/popup_image.php?pID=262
само остава да намеря време да я взема.

# 304
  • Мнения: 126
Нашето тържество ще бъде на 21.12 в сладкарница.За целта събирахме по 5лв.А подаръци за госпожите не сме обсъждали още.

# 305
  • Мнения: 1 225
Да побутна темата  Peace
Моят първокласник е болен  Cry

# 306
  • Мнения: 394
Нашите деца ще празнуват в читалищния дом с дядо Коледа и някаква програма за която класът плаща 10лв. Подаръци за всички по един дядо Коледа със светещо фенерче по 4лв. с батериите и някакви лакомства. А у дома съм избрала тази танцуваща принцеса
http://eshop.marseltoys.com/popup_image.php?pID=262
само остава да намеря време да я взема.
А в кой магазин я намери -  танцуващата кукла и за колко? newsm78
Нашето тържество и то е на 21 но във фискултурния салон защото ще танцуват фигурна гимнастика- където участва и моята госпожица! Събират по 15 лева в тях е включен и подаръка на госпожата!

# 307
  • Мнения: 82
Ох, мами, като гледам как ви е обхванало коледното настроение....Ние имаме голям проблем с нашия първокласник.Всяко междучасие или всеки ден се водят боеве, като на война е #2gunfire. Все има по нещо, а по принцип не е агресивно и конфликтно дете.Споменава непрекъснато 2-3 имена на момчета от неговия клас по повод на тези "случки".Първо в корема го бяха ударили силно , после в носа и ни беше синьо около очите, вчера на "онова" място .....Казал на госпожата днес плачейки - тя не отреагирала, все едно не го е чула по неговите думи.не смятам, че детето ми е идеално и съм наясно, че децата са малко по-различни когато не сме край тях, но не мисля че с мълчание и невнимание госпожите ще си създадат авторитет пред децата и ще разрешат проблемите им.Говорих 2 пъти с едната учителка по телефона - никакъв конкретен резултат.Предложих родителска среща , да потоворим за агресията- все още няма насрочена.Според нея било нормално да са по-агресивни в началото, така се борели да се докажат в началото в първи клас.Да , обаче какво ще стане ако в резултат на тази борба, която според мен излиза от контрол, осакатят детето ми????? Учителката ме посъветва да използвам училищния психолог,  като пое ангажимент да ми изпрати тел. и, но вече една седмица и нищо не направи.Съмнявам се обаче, че ще има ефект, дори да я посетя.За тази цел е необходимо групово да посещава децата в часа на класния според мен и да си поговори за дисциплината и поведението, а би могло и на родителска с родителите  newsm78 .Моля ви споделете ако някой е имал подобни проблеми!!Как се справихте с това????Виждам , че детето ми не се чувства спокойно, стана по-раздразнителен и сръдлив, по-разконцентриран. Мисля да предприема нещо - утре да отида при директорката и да повикам учителките там да поговорим как да решиме проблема с липсата на дисциплина и нарастващата агресия и ако вече няма резултат ще помисля в кое училище да го преместя. Моля ви дайте ми съвет!!!

# 308
  • Мнения: 6 029
Говори с директорката и с родителите на тези деца. Това е недопустимо.

# 309
  • Мнения: 1 608
Реагирайте бързо, но първо разговор с класната.

# 310
  • София
  • Мнения: 1 078
Снощи гледах едно предаване за юношеската агресия в училище. Съмнявам се, че децата, които по този начин сега отстояват позициите си, ще се променят в бъдещето. Такава паника ме обзе снощи след този филм за дъщеря, а ето че сега чета и тук за нещо подобно. В никакъв случай не трябва да остават нещата така, докато и детенцето не се страхува да говори за това пред родителите. Защото може да има и момент, в който просто ще го е срам да каже на другиго, а проблемът може да се задълбочи.
Попитай за какво спорят и се бият, има ли конкретна причина и как може да се разреши. И разговор с госпожата, разбира се, защото такова безочие от нейната страна може да доведе и до по-сериозни проблеми.

# 311
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
neonkaa
не съм я купила, дадох пари на една приятелка да я вземе 125лв. пише в каталога на Марселтойс. Има датчици за ръцете и краката на детето, куклата е на стойка и може да се върти, пък с ръцете прави движенията на детето. Може да си танцува и самостоятелно. Ще изчакам до края на седмицата да ми я донесат, ако пък не успеят ще вървя аз да я търся.

# 312
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
EMANUIL, изискайте обща среща на децата и родителите, за да се коригира поведението им в клас. Психологът може да помогне, според мене, само при групова терапия.

# 313
  • Мнения: 82
Много благодаря на всички за съветите.съпругът ми мъдро ме посъветва да разговаряме първо с госпожите /те са 2/ и с двете едновременно, и чак след това с директорката. Стискайте палци , днес ще ходим, да имам мъдростта и спокойствието да им кажа всичко, което мисля в безсънни нощи от 1 месец насам. Praynig

# 314
  • София
  • Мнения: 3 421
Вчера при Креми имало рожденик и именничка - черпили и после госпожата не могла да усмири класа  и за наказание, че са провалили часа, са писали в междучасието.
Креми разказва много развълнувана - Мамо заради 3 деца сме писали и в междучасието, а другите класове си играеха. Знаеш ли колко е трудно? Laughing

Общи условия

Активация на акаунт