Хайде и аз да изтрещя...

  • 2 657
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 274
Обжда се бащата на Дани (малкия ми син)искада говземе утре- ок.Той го взима всяка събота...Иска да спи  при него, НО аз не зная той къде живее...Не ме интересува баща му  къде живее, интересува ме къде  е детето ми. Отговорът на баща му  е - има телефон. Пропускам набирането на скорост и това, че започна да ме обижда...Не искам да лишавам сина си да се вижда с баща си,  но ако бях малко по-"хард", избощо нямаше да му го дам дори...Така и не ми каза къде живее... Страшно ми е притеснено  и не съм готова да дам детето да спи там...
Вашите мнения?

# 1
  • Мнения: 2 274
Всъщност, понеже май не става ясно къде точно е изтрещяванео ми - мисля да не дам Дани на баща му, докато не каже къде живее....

# 2
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Оправям се с Мария и по-късно ще ти отговоря тук.Но аз не бих дала Дани в неизвестното.Ти доколко му вярваш?

# 3
  • Мнения: 2 274
Ами аз в името на добрия тон...ама то  всичко си има граници...баси..да не говорим че добър от негова страна няма, но и това не е важното в случая..няма да го дам и  толкова..само дето ако сегане го дам, май така ще продължи, щото онзи ще избеснее, ще м инаговори едни "мили" и аз вече изобщо няма да  му  го дам...

# 4
  • Мнения: 451
Не го давай,НЕ Naughty
Аз не бих си дала детето не само ако незнам адреса,ами задължително щях да искам да видя и условията ,където би живяло,т.е дома  Naughty

Когато са само двамата задължително се интересувам къде ще ходят и какво ще правят Crossing Arms

# 5
  • София
  • Мнения: 1 010
Доколкото разбирам ти не си настояла да видиш жилището, а единствено да знаеш адреса (всичко се случва).
На него това ясно ли му е, или си мисли, че развиваш нездраво любопитство към личния му живот?

# 6
  • Мнения: 2 274
или си мисли, че развиваш нездраво любопитство към личния му живот?
точно това ми каза

# 7
  • Мнения: 1 732
Естествено, че ще искаш да знаеш. Детето ти е малко. Изисква подходящи условия. Точка.
Кажи му, че не ти пука с кого и как живее. Искаш да е чисто,топло, проветрено, с топла вода.

А. Забравих. И кажи, че искаш точен адрес, защото приятелят ти в неделя ще отиде да го прибере! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 8
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Годзилке,дай му го за през деня както досега,и кажи да ти го върне там както се разберете.Ако не се съгласи няма Дани. Naughty
Обясни му спокойно,че просто искаш да знаеш къде и в какво живее за да решиш  дали условията са подходящи за малкият за в бъдеще да остава да нощува при него.
И му кажи,че от неговото поведение зависи това.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 754
и аз не бих дала детето, ако не знам къде ще го заведе, без значение какви ще ми ги наговори

1. нормално е и трябва да знаеш къде и при какви условия ще е детето
2. с нищо не си заслужила душевния тормоз и притесненията от чуденките къде ли ти е Малчо сега, пък било то и за няколко часа в събота


абе, що му се връзваш на приказките? той вероятно и затова ги плямпа - да си придава тежест (аман от комплексари  #Cussing out)

аз бих стиснала зъби и с добрия тон ще обясня защо точно искам да знам къде ще е детето ми, а ако започне да се набира като глист на ламарина от злоботия, ще изиграя насмешка, че си придава прекалено голямо значение. ама, последното в много краен случай - ако "изтрещя"  Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 1 010
Имаш ли опасения, че може средата край него да е лоша за Дани? Или си негативно настроена към бившия си съпруг и това прераства в подозрителност към всичко негово? Изяснено ли е това?

# 11
  • Мнения: 2 336
И аз съм на мнение, че не трябва да приспива детето някъде, където не си видяла какви са условията.
А пък и ти познаваш този БНД и знаеш какво може да очакваш от него. Така, че права си си!
Какво ви е споразумението за виждане? Защо не става в твое присъствие?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 010
В сходни ситуации съм си задавала тези въпроси. Случвало се е коренно да променя поведението си вследствие на отговора и това е носело само позитиви.

# 13
  • Мнения: X
Годзилке,дай му го за през деня както досега,и кажи да ти го върне там както се разберете.
А пък и Веднъж прекъсне ли се връзката между двамата, има вероятност да имаш големи трудности при възстановяването й по-нататак. Така че, нищо драстично не прави. Както досега.

# 14
  • Мнения: 2 274
Сутринта го взе. Казах му да го върне вечерта. Той каза:"Добре"

# 15
  • Мнения: 2 336
Дойде ли си детето?
Аз съм от този тип майки, които нямат доверие на никого. Понякога се чудя как вярвам и на себе си...
Когато бебчо се роди едва ли БНД ще може да се докопа до него...

# 16
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
АААААААА Сиси не така. NaughtyНе прави децата залог на вашите отношения!!!!!!!!!!!НЕ!Не!Не! Naughty Naughty Naughty
Ако иска да вижда Ицко и бебето -не го спирай,той им е баща........,какъвто и да е им е баща,и те ще имат винаги само него като такъв.
Мария не познава баща си ,но защото той така иска,Любослав никога не е спиран и обожава баща си ,както и той него.Макар ,че е имало моменти в който ние не сме се разбирали но не сме използвали детето като параван.

# 17
  • Мнения: 2 336
Нямах предвид спиране. Особено за Ицко съм му казала, че няма проблем да го взима когато поиска. Ицко също иска да се вижда с онова, дето му се води баща.
Но за бебето - не го давам, в смисъл да го взима сам. Не вярвам, че ще може да се справи. Та мисълта ми беше - да го вижда, ама в мое присъствие.
Лоша съм си аз...
Извинявай, Годзила, че ти оспамих темата...

# 18
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Това имах впредви да го вижда в твое присъствие,то ясно ,че няма да се справи с новородено бебе Joy

# 19
  • Мнения: 274
БНД взима сина ми откакто сме се развели преди 5 години за уикенда, за седмица, за 2 седмици, без да знам къде живее. Нямам представа къде го води, но съм убедена, че синът ми е добре и той прави най-доброто за него.
Знам, че го е водил при гаджето си, при новата си жена, при хора, които се обърнаха срещу мен след развода, но му вярвам, че прави най-доброто за детето и му го давам. Дени е и негов син.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 010
Както виждаме, всичко е въпрос на доверие. Годзила може би няма такова на бившия си.... като цяло.

# 21
  • Мнения: 2 274
Детето се прибра живо и здраво! Имам право да зная къде пребивава по време на срещите им.Дори бих казала, че е безотговорно, че не зная ....

# 22
  • Мнения: 6 315
Godzilla напълно те разбирам и подкрепям! Не е само въпрос на доверие поне според мен.

Когато се разделихме с моят не искаше да ми каже къде живее. В крайна сметка узнах и той разбра че знам когато си получи призовката за развода. Яд ме е, че когато се развеждахме не му направиха проверка от соц. грижи (ОЗД) и на него - мен ме разнищиха. И поне се радвам, че когато взима детето повечето пъти го води при родителите си. Майка му е отгледала 2 деца и добре се справя жената.

Това да не знаеш къде е и в какви условия е детето ти е ужасно и те държи под голямо напрежение. Напълно разбираемо е да искаш да знаеш!

# 23
Go dzilla, много си права в безпокойството си по този въпрос. Аз не бих подкрепил бившия ти в тази ситуация въпреки мъжката солидарност. Мисля, че ще ви се наложи да изградите някакво доверие помежду си, за да не страда детето и имай предвид, че когато детето е над 3 години другият родител има право да бъде с детето с принощуване ако не е лишен от родителски права. Успех.

# 24
  • Мнения: 651
Той знае къде живееш ти, нали? Знае при какви условия отглеждаш сина му? По същата логика имаш право да знаеш и ти.

# 25
  • Мнения: 1 559
Лично аз (както и мъжът ми разбира се Whistling),няма да пуснем наща бивша през прага на вратата ни Naughty...Каза ли сме и че Криси си има всичко и тва е...дори преди,понеже той все още(на 7 год е #Crazy),спи с нея в едно легло,ни беше казала да сме го взимали при нас на спалнята,че го било страх #Crazy...тя нормална ли е. hahaha hahaha
Но това е в нашия случай,което по никакъв начин не задължава да е така навсякаде Crossing Arms Naughty...въпрос на договаряне Laughing.Тя си знае че дори на вратата не е добре дошла Mr. Green,затова и мъжът ми винаги ходи да го взима и връща. Peace

# 26
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Лично аз (както и мъжът ми разбира се Whistling),няма да пуснем наща бивша през прага на вратата ни Naughty...Каза ли сме и че Криси си има всичко и тва е...дори преди,понеже той все още(на 7 год е #Crazy),спи с нея в едно легло,ни беше казала да сме го взимали при нас на спалнята,че го било страх #Crazy...тя нормална ли е. hahaha hahaha
Но това е в нашия случай,което по никакъв начин не задължава да е така навсякаде Crossing Arms Naughty...въпрос на договаряне Laughing.Тя си знае че дори на вратата не е добре дошла Mr. Green,затова и мъжът ми винаги ходи да го взима и връща. Peace

Доста подчертана дискриминация спрямо бившата... Не бих пуснала детето си в къща, където аз едва ли не не мога да припаря!!! И където съм смятана за "ненормална". И това, че спи с детето си е нейна работа, не виждам място за присмех и подигравки. Но си права - това си е ваш случай, има си хас да задължаваш това да е навсякъде!! Mr. Green
Годзила, абсолютно си права да знаеш къде преспива детето ти. Всяка отговорна майка би трябвало да знае, поне според мен.  bouquet

# 27
  • Мнения: 1 327
Лично аз (както и мъжът ми разбира се Whistling),няма да пуснем наща бивша през прага на вратата ни Naughty...Каза ли сме и че Криси си има всичко и тва е...дори преди,понеже той все още(на 7 год е #Crazy),спи с нея в едно легло,ни беше казала да сме го взимали при нас на спалнята,че го било страх #Crazy...тя нормална ли е. hahaha hahaha
Но това е в нашия случай,което по никакъв начин не задължава да е така навсякаде Crossing Arms Naughty...въпрос на договаряне Laughing.Тя си знае че дори на вратата не е добре дошла Mr. Green,затова и мъжът ми винаги ходи да го взима и връща. Peace

Доста подчертана дискриминация спрямо бившата... Не бих пуснала детето си в къща, където аз едва ли не не мога да припаря!!! И където съм смятана за "ненормална". И това, че спи с детето си е нейна работа, не виждам място за присмех и подигравки. Но си права - това си е ваш случай, има си хас да задължаваш това да е навсякъде!! Mr. Green
Годзила, абсолютно си права да знаеш къде преспива детето ти. Всяка отговорна майка би трябвало да знае, поне според мен.  bouquet


  202uu

# 28
  • Мнения: 302

Godzilla, много си права в безпокойството си по този въпрос. Аз не бих подкрепил бившия ти в тази ситуация въпреки мъжката солидарност. Мисля, че ще ви се наложи да изградите някакво доверие помежду си, за да не страда детето...

Подкрепям колегата!  Peace  Grinning

Разбираемо е в началото да има една неприязън на родителите един към друг, но колкото по-рано се освободите от нея, толкова по-добре и за вас, и за детето!

Сега също ще имате нужда от компромиси, пак заради детето. Те се правят по-лесно, когато вече не живеете заедно. Ще видиш, че не коства много, а детето ще се чувства по-добре!

Успех желая!   Grinning

# 29
  • Мнения: 2 274
Проблемът не е от моя страна (зная, че всички така казват, но в случая наистина е така). Не  съм му отказала да види детето нито веднъж, въпреки...въпреки всичко... Но в момента, в който най-нормално и спокойно обясня, че искам да зная къде го води, той започва да напада....Както и да е, то си е за него. Благодаря ви за отговорите!  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 302

Значи ти си по-разумния човек!  Grinning Винаги единия е по-благ, по-толерантен, по-мъдър. Бъди още по-внимателна с него, не му давай поводи да усеща, че го критикуваш, че не му вярваш, че го обвиняваш. Ще видиш, че накрая ще се успокои и ще започне да се държи по-нормално с теб.

Пожелавам ти го от сърце!    Praynig  Grinning

# 31
  • Мнения: 1 559
Доста подчертана дискриминация спрямо бившата...

 Sick да ,тя е напълно дискриминирана и отсвирена от нас Naughty,ама то си има защо... #2gunfire

# 32
  • Мнения: 2 336
Всеки си има лична история. Но мисля, че една майка трябва да знае при какви условия се води детето.
Има случаи, когато може да има доверие на бившия и вярва, че никога не би завел детето на лошо място. Но когато таткото не е от най - отговорните не може с лека ръка да му се даде картбланш да прави каквото си иска.

# 33
  • Мнения: 1 559
Но когато таткото не е от най - отговорните не може с лека ръка да му се даде картбланш да прави каквото си иска.

за това съм напълно съгласна Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 17 338
Наистина зависи от бащата, Иво в началото като го взимаше баща му изобщо не знаех къде живее - тоест знаех квартала, но дотам. Доста по-късно ходих у тях веднъж-два пъти (и повече няма да го направя).
Но никога не съм имала никакви притеснения къде ще го заведе и как ще се грижи за него.
Аз затова и не писах по тази тема, защото предполагам, че щом Годзила се притеснява, явно има за какво, тя си знае стоката  Mr. Green , обаче аз нямаше какъв акъл да дам. Сега обаче реших да пиша, че доста са се завихрили страстите и искам да покажа и другия вариант.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 010
Явно не съм могла да се изразя като хората: ако го смяташ за отговорен човек и достатъчно привързан към детето, тогава безпокойството ти може да е свързано само с неговото отношение към теб, Годзила.
Той може да е чудесен с детето и в същото време да си го изкарва за стари неща на теб, например.
Ето, казах го Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт