Раничка на шийката на матката *Б*

  • 398 616
  • 1 127
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 12
Бпагодаря много за отговора и на Suprema!   bouquet Аз не се притеснявам толкова от самата процедура с лазер, а по-скоро притеснението ми беше свързано с това, че моята лекарка ( която смятам, че е добра и и имам доверие ) ми каза, че ще ми правят електрокоагулация. Доста хора смятат, че този метод е остарял и не трябва да се прави.....  Все пак предполагам, че има значение и кой ти прави самата манипулация.  newsm78 Вече разбрах, че е важно раничката да се изгори  и не смятам да го отлагам много.

# 856
  • Мнения: 30 586
Бпагодаря много за отговора и на Suprema!   bouquet Аз не се притеснявам толкова от самата процедура с лазер, а по-скоро притеснението ми беше свързано с това, че моята лекарка ( която смятам, че е добра и и имам доверие ) ми каза, че ще ми правят електрокоагулация. Доста хора смятат, че този метод е остарял и не трябва да се прави.....  Все пак предполагам, че има значение и кой ти прави самата манипулация.  newsm78 Вече разбрах, че е важно раничката да се изгори  и не смятам да го отлагам много.
Имаш ли биопсия на раничката,редно е да се направи.

# 857
  • Мнения: 12
Не, нямам биопсия. Назначена ми е колпоскопия. Резултатът от цитонамазката ми е PAP І и предполагам, че затова не се налага биопсия.

# 858
  • Мнения: 30 586
Не, нямам биопсия. Назначена ми е колпоскопия. Резултатът от цитонамазката ми е PAP І и предполагам, че затова не се налага биопсия.
Аз бих искала биопсия,за да знам каква е причината за раничката,Колпоскопията също ще помогне в тази насока.

# 859
  • Мнения: 12
Благодаря за съветите ДесиХ2!

# 860
  • Sofia
  • Мнения: 1 079
Да, няма да е лошо да ти го направят като изследване. Така ще знаеш, че не е пропуснато нищо. Тя пак си е хистология и съответно е субективна, но е добре да се има

# 861
  • Мнения: 72
здравейте и от мен. нова съм в този форум, макар да го чета редовно Laughingвиждам, че доста жени са имали моите проблеми. накратко: имам раничка от 2 г., като ми казаха, че няма нужда да се гори, защото не съм раждала. от повече от година и полвина правя опити да забременя, всичките ми изследвания до момента са ок, няма видима причина. гинеколожката ми каза, че раничката може да е причина за това и следва да се третира с лазер. според личния ми лекар, който също е гинеколог, преди раждане не трябва да се прави и трябва задължително да потърся друго мнение. бихте ли ми препоръчали някой Cryаз от години посещавам д-р ралчева /работи в раковата б-ца/ и съм чувала, че е доста добра. а лазерът ми е след 10 дни, не знам какво да правя Praynig м/у другото от пап1 стана пап 2, което май е ок, но явно се развива
Моята братовчедка не можеше да забременее дълго време и най-накрая разбра , че има раничка. Ходи при д-р Бобчев, изгори я /а тя беше доста голяма/ и сега се радва на две годишния си син.  А до колкото знам д-р Ралчева е ученичка на д-р Бобчев. Така , че потърси го ако искаш за второ мнение. И успех. newsm10 няма страшно като си при добър специалист

# 862
  • Мнения: 682
Не, нямам биопсия. Назначена ми е колпоскопия. Резултатът от цитонамазката ми е PAP І и предполагам, че затова не се налага биопсия.
Аз бих искала биопсия,за да знам каква е причината за раничката,Колпоскопията също ще помогне в тази насока.

И аз имах раничка. Изгориха ми я (юли 2006г.), като преди това ми направиха биопсия, не само за мое спокойствие !!! Важно е да се знае дали има изменения в клетките. Не съм раждала, бях много притеснена, но всичко мина и замина.
Сега си следя цитонамазката на всеки 6 месеца.

Успех и спокойствие.

# 863
преди около 4 години ми откриха раничка но не сам ходила да ме лекуват. сега усещам че ми еподуто и ме боли при полож акт. Кажете ми опасно ли е.

# 864
  • София
  • Мнения: 2 356
Отиди на лекар да те прегледа и задължително да ти вземе цитонамазка. Иначе ще се страхуваш постоянно. Успех.   Hug

# 865
  • Варна
  • Мнения: 893
zenata  преди раждане не трябва да се гори ако ВЕЧЕ си бременна,защото третираното място губи еластичността си и може да се разкъсаш при раждането  Confused
моята я откриха през бременността, получавах кръвоизливи от нея и през 10 дена бях на преглед, защото не знаех дали е тя или нещо не е наред с бебето, голям стрес  Crazy
сега изчаках 9 месеца след раждането, в момента чакам резултатите от цито-то и ще видим какво и кога ще правим с д-ра по въпроса  Thinking
 
но при положение че се опитваш да забременееш моя съвет е - по-добре е да решиш проблема сега и да изчакаш един възстановителен период , хем да се оттърсите от психическото напрежение на опитите  Sunglasses, и да започнете "свежи" опити !

УСПЕХ  Hug

# 866
  • Мнения: 819
преди около 4 години ми откриха раничка но не сам ходила да ме лекуват. сега усещам че ми еподуто и ме боли при полож акт. Кажете ми опасно ли е.
Ели, аз на твое място бих се притеснила достатъчно, че да отида незабавно на лекар Naughty

# 867
  • Мнения: 682
преди около 4 години ми откриха раничка но не сам ходила да ме лекуват. сега усещам че ми еподуто и ме боли при полож акт. Кажете ми опасно ли е.
Ели, аз на твое място бих се притеснила достатъчно, че да отида незабавно на лекар Naughty

Недей така девойке. С това шега не бива - 4 години са доста време, отиди на лекар възможно най-скоро и направи цитонамазка задължително заради твоето здраве, спокойствие и бъдеще!!! Peace

# 868
  • Мнения: 953
Здравейте,
родих преди 7 месеца и имах раничка на шийката на матката.
Направих си изследванията след първия ми цикъл след раждането - резултата беше ПАП 1 и ПАП 2, но раничката беше доста голяма.
По препоръка на доктора я изгориха с ток на 23 септември. Появи ми се някакво жълтеникаво течение,  което се промени в кърваво  3-4 дена след това горене.
Колко време продължава това кървене ? - при мен не спира и това си е.

# 869
  • Мнения: 11 287
в крайна сметка Ралчева каза, че засега няма да се горим, защото се оказа, че спермограмата ни е кофти. каза, че първо следва да видим положението със съпруга ми, а раничката е спокойна, без изменения, цитонамазката си е ок и така....

Общи условия

Активация на акаунт