предприехте ли някаква подготовка за раждането?

  • 1 105
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
там като отидеш ще те изродят,няма да те върнат Mr. GreenПо 4100 пъти ти повтарят какво да правиш за да ги улесниш Mr. Green

# 16
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Уж се учих как да дишам и да напъвам, но като опря ножа до кокала нищо не стана както го мислех Crazy Дишането не помогна, а напъвах по съвсе мнеправилен начин Laughing

# 17
  • Мнения: 2 908
Не съм,защото в нашият град няма такава програма.Не съм съгласна,че само с прочитане на нужната литература вече ще знаеш как да дишаш-оххх,малейййй,аз изчетох де що сайт и книга имах,уж знаех,а доктора щеше да ме коли,че детето се задушава,защото не мога да дишам както трябва и да напъвам-вика:напъвай все едно акаш-аз уж напъвам,а се оказвало че напъвам с бузи....не е така елементарно.(то детето се задушаваше не щото не напъвах както трябва,а поради съвсем друг проблем-ама това е друг въпрос)

# 18
  • Мнения: 1 321
Аз също наблягах основно на разходките.Честно казано незнам дали нещо ще има какъвто и да е резултат. newsm78

# 19
  • Мнения: 5 940
Много разходки. Часове преди раждането ходихме със съпруга ми за гъби. Вече нямах търпение да видя бебока и поудължихме разходката.

# 20
  • Мнения: 476
Нищо не съм правила. Даже лежах от 5 месец заради контракции. А раждането ми беше бързо (предизвикано) и безболезнено (с епидурална)  Wink

# 21
  • Мнения: 636
Бях чела много, по цял ден се разхождах, но в крайна сметка родих със секцио.

# 22
  • Мнения: 3 929
Ами аз правех определена гимнастика, но просто защото винаги съм обичала гимнастиката и играех каланетика и стречинг, още преди да забременея, та това си беше част от ежедневието ми. Правех и специални упражнения за таза - свиване и отпускане. Но с дишането съм много скарана. Играя гимнастика от много години - аеробика, каланетика, и йога съм пробвала, но така и не се научих да дишам правилно. Не знам дали всичко това ми е помогнало при лраждането, но определено изкарах много лека бременност, даже не я усещах, както се казва, въпреки че качих 23 кг, но повечето бяха от течности и много бързо след раждането се възстанових и то без абсолютно никакви усилия. А, да не забравя - правех си разходки - обикалях квартала.

# 23
  • Мнения: 1 479
Нищо не сьм предприемала.Гледах повече да се движа,а не да се залежавам.Така и не се научих да дишам правилно по време на раждане.

# 24
  • Мнения: 5 026
Много се разхождах,само това Simple Smile

# 25
  • Мнения: 14 133
Не, никаква. Последният месец си наваксвах с разходките, защото дотогава не трябваше да излизам.

# 26
  • Мнения: 4 621
Никаква специална подготовка не съм правила. Ходих до последно на работа Whistling
Е, родих със секцио Peace

# 27
  • Мнения: 1 440
И с двете бременности не съм се спирала,ходех,ама мноого.С първата правих упражнения за перинеума,но с втората /логично/ беше безсмислено.

Общи условия

Активация на акаунт