Постите ли ?

  • 3 267
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 209
Не,не постя..знам ,че е хубаво но някак си няма да издържа ,а и самата мисъл да не ям месо ме изнервя..

# 16
  • Мнения: 475
Аз също от известно време постя . Чувствам се добре ,не се изкушавам от месо и др. ,по скоро ме дразни , че всички около мен се чудят , суетят и ме карат да се чувствам неудобно. Искам да попитам постещите , вино и др. твърд алкохол приемате ли.?

# 17
  • Мнения: 6 029
Не постя. Католичка съм, ако има значение за Борис.

"Протестантските църкви изцяло отричат поста. Католическата църква изисква по време на Коледните пости да не се яде месо само в петъчните дни."

Месо ям и в петък.

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 11:32 от Julie

# 18
  • Мнения: 4 841
Атеист съм. Не постя.

# 19
  • Мнения: 1 951
Не постя. Не съм се и опитвала.

# 20
  • Мнения: 9 865
Аз също от известно време постя . Чувствам се добре ,не се изкушавам от месо и др. ,по скоро ме дразни , че всички около мен се чудят , суетят и ме карат да се чувствам неудобно. Искам да попитам постещите , вино и др. твърд алкохол приемате ли.?
Твърд алкохол - не. През тези пости, с изключение на сряда и петък, виното е разрешено, както и раст. мазнини.

# 21
  • Мнения: 5 228
Да, постя.

# 22
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
В нашето семейство винаги се е постило. Дядо ми беше свещенник и спазвахме постите за Коледа и Великден и другите които са през годината.
Между другото никога не ни е карал да се съобразяваме и не ни е насилвал да постим. Смисъла на религията и християнството не е това.
Въпреки това си постехме.
А между другото когато бях бременна, ходих на Великден да се пречестя и свещенника ми каза че поста не трябва да се възприема като задължение. Не само за бременни, болни и деца... по принцип. Това което носиш в душата си и вярата ти не може да се доказва с това постиш ли или не.
А съвсем по темата тази година не постя по лични причини.

# 23
  • Мнения: 2 161
Тези,които постят искам да попитам,правите ли секс?Въпросът ми е съвсем сериозен.В смисъл от всичко ли се лишавате?

# 24
  • Мнения: 475
Аз лично не  Blush , но мисля че това не е най - важното  baby_neutral

# 25
  • Мнения: 2 161
Важно е при постите.

# 26
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
би трябвало да е важно, поста е лишение. Изпитание за самия теб. И точно в този параграф не ми се пости. Като забременее жената ще постя на 100%

# 27
  • Мнения: 9 865
Оф това ми е най-трудно от всичко. Но да лишавам се, а защо не мога да отговоря. Вътрешно убеждение. Сега, ако питаш за другия, който нито пости, нито иска да го прави... засега е толерантен. Дано да не пускам около Коледа тъжни теми в ДиС...

# 28
  • София
  • Мнения: 1 244
Институционализирането на религията винаги е било свързано с нейното опорочаване. Спазването на църковните канони в много случаи е чисто лицемерие. (това към въпроса на Борис)
Постенето, колкото и да е строго и стриктно, моментално губи смисъла си, ако не приключва с изповед и причастие. Това според каноните.
По темата - не постя. Правила съм го някога. Християнка съм по убеждение, вярваща съм, но не се причислявам към никое течение. По-скоро бих го нарекла лична философия.

# 29
  • Мнения: 46 526
Не.

Не обичам месо, но махна ли го от менюто, започвам да качвам кила. И без това си имам доста в повече, само това ми липсва  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт