Книгата на Кристияна Вълчева

  • 4 381
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Снощи завърших книгата!
Сега разбирам какво означава информационно затъмнение и информационна манипулация. Просто разликата между реално случващото се и предаденото ни тук от БТА е шокираща!
Не съм изненадана от отношенията помежду им. Първоначално са насъсквани всички срещу Кристияна, като агитатор на заразяването. Второ за толкова реме и перипетиите, през които са минали, биха скарали и най-долри приятели. А те дори не са се познавали преди да ги затворят. Така че за мен това не беше новина. Просто подробностите ми дойдоха в повече.
Хубава е книгата, заслужава си човек да разбере какво е ставало наистина там. И доколко нашата държава има вина за дългия им престой. А кажете, че няма!
Шанел, ти си!
И не мисля, че тук става въпрос за комерсиализъм, а и да е така - какво лошо има? Нали и тя трябва от нещо да живее!

# 46
  • Мнения: 11 747
И аз не се учудвам,че не са в приятелски отошения помежду си.Такива премеждия не сближават хората.Но, не ми беше хрумвало да си мисля в тази насока.

Аз чакам още мнения и разкази за книгата,интересно ми е.

# 47
  • Мнения: 1 733
Аз пък очаквах да са в приятелски отношения. В крайна сметка те са шестима българи срещу цялата джамахирия. Конфликтите помежду им още повече утежняват положението им.
Ако трябва да бъда честна, малко ме дразни Кристияна. Много е...цинична. Не става въпрос за времето след ареста, нормално е тогава човек да стане циничен. Говоря за времето преди Либия.
Пак казвам - за мен това не е пълната истина, това е просто още една гледна точка по въпроса. Сигурна съм, че са невинни. Не би било зле Костов или Надето Михайлова например да драснат една книжка по темата. Тогава може би нещата ще си дойдат на мястото.

# 48
  • Мнения: 2 161
И аз не се учудвам,че не са в приятелски отошения помежду си.Такива премеждия не сближават хората.Но, не ми беше хрумвало да си мисля в тази насока.

Аз чакам още мнения и разкази за книгата,интересно ми е.
Например за Здравко ще ти кажа.Преди книгата аз си мислех,че той не е докоснат от събитията.Просто си е седял в затвора и толкова.Да,ама не.И са го били,и е бил в килия с още 60-70 човека и е спял клекнал и опрян на стената.Когато е минало известно време след мъченията,сестрите и са готвели и са чистели и са прали униформите на тези,които са ги мъчили.И в затвора Джудейда е било интересно.Там са пребивавали сред убийци и наркоманки.И са подържали едни приятелски отношения.Например,пушели са фас,през който са минали много други хора.Кристияна е допушила цигарата на серопозитивна веднъж.Много информация има,не мога да я систематизирам.В началото на мъченията,в школата за обучения на кучета,май така беше...Снежана на стол с колелца и една надзирателка и един от мъчителите им си я подават по коридора.Бутат стола насам-натам.А тя пее Зайченцето бяло.Кристияна е дразнила страшно Снежана,Валя и Валентина.А същевременно с това им е помагала,била е доста оправна.Владеела е добре английски,в Джудейда е учила и арабски.Например само тя е готвела.Това са били лагерите:Кристияна и Нася -и другите трички.След това и срещу Здравко е имало доста грубо отношение.

# 49
  • Мнения: X
Искам да добавя, че никога не съм си представяла, че мъченията им са били толкова зверски. И физически, и психически. Останах силно изненадана, че това е позволено да се случи дори при знанието на посланици и още там други особи с власт. Един единствен се е противопоставил на зверското отношение към тях и след време мистериозно почива синът му, след което изчезва завинаги от сценария.

# 50
  • Мнения: 2 161
Да,Пламен кой беше?Голям мъжкар е бил.Другите българи са се правели на приятно разсеяни.

# 51
  • Мнения: 2 161
Аз пък очаквах да са в приятелски отношения. В крайна сметка те са шестима българи срещу цялата джамахирия. Конфликтите помежду им още повече утежняват положението им.
Прочети книгата отново.

Общи условия

Активация на акаунт