Витамини за подобряване подвижността на сперматозоидите

  • 159 285
  • 328
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 88
и аз гласувам с две ръце за спимен 3 х 1. Другото, което мъжа ми пиеше беше по 1 т. Оксибор Форте. Резултата е в корема ми (след ин витро).

# 256
  • Севлиево
  • Мнения: 162
Мъжа ми прави спермограма преди почти една година.По имейла бяха му пратили имената на лекарствата които му препоръчват,но така и не започна да ги пие.Както съм писала и в други теми и моето състояние не е много розово,но от страх не предприемам нищо.Сега мъжа ми е в командировка и когато се върне може отнова да започнем с изследванията.Та въпроса ми е може ли все пак да вземем тези лекарства,въпреки че е минала почти една година от както са му предложени.
1. Prostabor forte в доза по 1 табл. дневно за 3 месеца.
2. Imunobor Uro в доза 2х 1 табл. дневно за 3 месеца.
3. Neoxid tabl.по 1 табл. дневно за 6 месеца.

# 257
  • Севлиево
  • Мнения: 162
Хей, никой ли не ме прочете  newsm78 Моля ви дайте ми съвет относно тези лекарства.Може ли да ги купум без резепта?Помогнали ли са на някого?

# 258
  • Мнения: 3 453
dunda_n1,
пуснете нова спермограма, за да сверите часовника. Относно лекарствата - само съм ги чувала, но нямам никакви наблюдения и не мога нищо да те посъветвам.
Съветвам те да направите нова спермограма и тогава да се заемете сериозно с евентуално лечение. Успех! Peace

# 259
  • Севлиево
  • Мнения: 162
Пак съм аз!Само да споделя за лекарствата за които писах Naughty Ходих при личната и я попитах за тях и дали може да ги вземе,въпреки че е минала една година.Попитах я дали ще му навредят и тя каза не.В петък ще ходя на преглед при гинеколог и ще попитам и него.Ако и той каже че може да ги вземе,няма да чакам, а ще ги купя.Дано не се наложи да ги пие много време, а да видим две чертички  Praynig Praynig Praynig  Сега се притеснявам, че може да имам киста и че ще трябва да пия Дуфастон  Tired Ще видим в петък и дано лекарствата помогнат!Някак си за първи път чувствам оптимизъм  newsm10 Надявам се че скоро всичко ще свърши и ше можем и ние да се радваме на бременност smile3521

# 260
  • Мнения: 3 453
dunda_n1,
стискам палци всичко при теб да е наред!
Имай предвид, че лечението при съпруга ти трябва да продължи минимум 3 месеца, за да има някакъв ефект.
Пожелавам ти скорошен резултат! Wink

# 261
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета
за повече инфо за такъв вид витамини , може да посетите сайтове :
www.fertilaid.bg
www.preseed.bg
Сайтовете са на бълг. език и подуктите от тях могат да се поръчат безпроблемно.

Последна редакция: чт, 15 окт 2009, 11:38 от arra1

# 262
  • Мнения: 231
Здравейте на мъжа ми бяха предписали витамини Мега Мен, защото не му беше хубава спермограмата, и след 2 месеца беше се подобрила. Не са много скъпи около 10 лв за месец. Поне знам че са таблетки с удължено освобождаване, уж било по-хубаво.

# 263
  • Мнения: 12
Здравейте, момичета. Подробно изчетох цялата тема до тук и признавам, че много се обърках.
В момента изживяваме силен шок след първата спермограма, както предполагам е било при всяка от вас в началото. При нас шока дойде от там, че януари месец съвсем нормално забременях от първия път и сега след 7, 8 месеца неуспешни опити когато направихме първите изследвания най- малкото очаквахме при него да е проблема. Всъщност доктора ни предложи да я направим просто за да изключим мъжкия фактор и след това да работи само с мен. Спермограмата не е правена в клиника по стерилитет, но смея да твърдя, че е много добра (клиниката) без да навлизам в подробности. За повечето от вас едва ли нещо ще говори, но тук в Североизточна България я знаем много добре. Задължително ще направим още една след 3 месеца в някоя от трите клиники в Сф най вероятно на Щерев, но искам през това време да вземем някакви мерки.  По мое мнение нещата не са толкова зле, въпреки лошите показатели, защото нямаше с такава лекота да забременея януари месец. Т.е. предполагам, че каквото и да е станало е временно и с едно 3 месечно лечение ще се подобрят нещата. Ето показателите:

Обем- 5, 0     2<N<6
цвят - жълт-бистър
вискозитет N
pH 8, 5
концентрация на сперм.- 17, 1      20<N>250 млн/мл
общ брой 85, 5 млн.                        N>40 млн
активно подвижни (а) - 3 %
подвижни (b) - 15 %
бавно подвижни (с)- 20 %
неподвижни (d) - 62 %

Морфология: 6 %WHO / N > 20
В заключението пише: Астенозооспермия, Тератозооспермия ( на латиница )

Ако зависи от мен още утре щяхме да сме в Сф за нова спермограма и бих спазила всичко написано в тази тема, но единственото което ще направим поне на този етап е да започне приема на някакви хранителни добавки. От всичко видяно до тук и в други сайтове 3 са продуктите, които ми харесаха:
http://www.fertilaid.bg/index.php?p=1&type=menformula
http://rsi-bg.blogspot.com/2008/10/blog-post_265.html
http://si-plus.com/index.php?p=23 в комбинация с някакви витамини
Въпроса е кой от трите да вземем и всъщност възможно ли е да се пият едновременно първите два например. На него най- много му допада МАКА и Гуарана, но пък на мен втория също ми харесва. Бихте си споделили какво е мнението ви за спермограмата ( защото в клиниката директно ни предложила ИНСЕ и при въпроса ми не е възможно лечение и по естествен път отговорът беше, че шансовете са минимални). Може би са взели под внимание и възрастта ни- и двамата сме на 40 г. Но ние сме против инсиминацията аз по мои причини, той по негови.
Също, ако някой знае колко струва това FertilAid моля да пише, не намерих никъде информация.

# 264
  • Мнения: 3
здравейте!
Присъединявам се към темичката защото се оказа,че и ние сме с мъжки фактор. Миналата седмица бяхме при д-р Кацаров и той изписа на мъжа ми fertilaid - дано това помогне!!! Rolling EyesЧетох много за него из нета и мисля че е надеждно. Чудя се дали и аз да не попия това за жените... Купих го за 55 лева от аптеката при клиника Малинов.

# 265
  • Мнения: 12
roxy79, колко са на брой капсулите в опаковка? Предполагам, ако са 90, това е точно за 1 месец (прочетох, че се пият 3 пъти на ден). Мисля, че това е най- новият продукт на пазара и включва в едно всичко необходимо. Май и ние към него се ориентираме.

# 266
  • Мнения: 3
Да, по 90 са. 1 опаковка излиза за месец. Аз днес си купих и женското - да знам че съм направила и аз всичко. Успех и на вас!!  fertilization  Simple Smile

# 267
  • Мнения: 3 453
Момичета, внимавайте с хранителните добавки! На мъжете с проблеми помагат, но при вас положението е по-различно. Когато здрав организъм приема безобидни наглед хранителни добавки, той нарушава хормоналния баланс. От там идват вече проблемите. Виждам, че коментирания продукт за жени е на билкова основа. На ваше място не бих приемала билкови продукти, без лекарско назначение. Никак не са безобидни!

darsi_ ,
още в началото на първата тема сме описали всички витамини и антиоксиданти, които са помогнали при мъжки фактор. Приемането на само една добавка няма да даде нужния резултат. При лечение на мъжки фактор дозите са много по-различни, от препоръчителния дневен прием, описан в листовката.
Спермограмата ви не е никак добра. Предвид възрастта ви, би било добре да не отлагате много нещата. Възможно най-скоро направете нова спермограма и посетете уролог!
Успех! Peace

# 268
  • Мнения: 4 306
darsi_ , мисля че е уместен преглед при андролог. Вижда се повишено ph. Причините може да са няколко. Отделно морфологията и подвижността, от тази СГ се вижда, че има проблем. Това, че имате спонтанна бременност е много окуражително, но не се самолекувайте с добавки. Примерно едни бабини зъби, дето са билка, могат да навредят на мъж с висок тестостерон. А тази билка я има в много комбинации за лечение на мъжки стерилитет.

# 269
  • Севлиево
  • Мнения: 162
Пак да се запиша тук!Мъжа ми от вчера започна да пие лекарствата за които писах.Те по-скоро са витамини.Дано му помогнат!

Общи условия

Активация на акаунт