Витамини за подобряване подвижността на сперматозоидите

  • 159 255
  • 328
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3
Здравейте на всички. Моля Ви, препоръчайте ми нещо изпитано и резултатно за подобряване на подвижността на сперматозоидите. Ще съм много благодарна!  Hug

# 316
  • София
  • Мнения: 16 194
Здравейте на всички. Моля Ви, препоръчайте ми нещо изпитано и резултатно за подобряване на подвижността на сперматозоидите. Ще съм много благодарна!  Hug
На ММ много му помогна Мака, има я в Пренакеър Консепшън фор ним енд хър, продава се в нашите аптеки. Само Мака продават по магазините за хранителни добавки за спортисти.

# 317
  • Ruse
  • Мнения: 76
Здравейте, знам че темата е доста старичка но се надявам все някой да ми отговори. От година със съпруга ми се опитваме да имаме второ дете, но засеганеуспешно. Първият път забременях лесно, но този път не се получава. На 30г сме и двамата с дете на 8.
Предприехме мерки и след преглед при гинеколог и направени изследвания резултатите са следните :
Моят пролактин е 477.8
Спермограмата на съпругът ми :
Количество еякулат - 3 ml
pH на еякулат - 9
Време на втечняване - 180min
Брой сперматозоиди в 1 ml- 10,5млн / 1ml
Брой сперматозоиди в целия еякулат -26,25млн
Нормокинеза - 45 %
Хипокинеза - 10 %
Акинеза - 45 %
Живи сперматозоиди - 75 %
Мъртви сперматозоиди - 25 %
Нормална форма -62%
Физиологични вариации - 10 %
Патологични форми - 28 %
Микрофлора - трихомони
Средна степен на олигоспермия.
В момента аз пия витамин С, Фолиева киселина и Геритамин.
След тези резултати лекарката ми изписа Флажил 50 вагинално 10 дни и Фасижин по една таблетка еднократно и на двамата. След което ми препоръча консултация с уролог за разширени вени на тестисите. Чета за витамини и добавки,  чай от бабини зъби и Спимен.  Срува ми се подходящо и за моя мъж. Лекарката каза,че мога да забременея и с тези показатели но много трудно.
Дайте ми съвет.  Sad

# 318
  • Мнения: 1 545
С еднократен прием на фасижин няма да се оправят трихомоните според мен. Трябва си за него нещо по-сериозно. Може и ти да пуснеш една микробиология. А къде е правена спермограмата? В репродуктивна лаборатория или в обикновена, че това е важно.

# 319
  • Ruse
  • Мнения: 76
По препоръка на гинеколога в една от лабораториите в Русе.  Няма все още репродуктивна лаборатория. А средна степен на олигоспермия много ли е сериозно?  И изобщо без намеса с тези показатели дали мога да забременея?

# 320
  • Мнения: 471
Важно е да направите спермограма в репродуктивна лаборатория. Иначе си губите времето. Най-близо до Русе са в Плевен в клиниката на Конова и във Варна. Добре е спермограмата да е с показатели по Крюгер. Не мисля, че уролог от Русе (и аз съм от там) ще ви е от голяма полза. Препоръчвам ви Кацаров в София. Той е андролог -това е по-тясна специалност от урологията, която се занимава с мъжкия стерилитит.
Аз лично забременях спонтанно първият път с доста по-лоша спермограма на ММ, но със започната адекватно лечение. Вторият път вече нямахме проблеми, защото лечението на ММ беше успешно.

# 321
  • Ruse
  • Мнения: 76
Благодаря.  Дано да се получи.  Мисля да започнем бъркатицата с мед и чая от бабини зъби като за начало.

# 322
  • В дън горите тилилейски
  • Мнения: 478
Аз мисля, че и тук можете да направите спермограмата: http://invitrorusse.com/bg/main

# 323
  • Мнения: 39
здравейте дами искам да ви попитам следното моя мъж пие андрозитол и  и витамина омега 3  сега му поръчах спимен ноо са ми изпратили спимен форте дали сте му помогне за бройка и подвижност на плувците

# 324
  • Мнения: 440
здравейте дами искам да ви попитам следното моя мъж пие андрозитол и  и витамина омега 3  сега му поръчах спимен ноо са ми изпратили спимен форте дали сте му помогне за бройка и подвижност на плувците
           На моя не помогна спимен форте, а от спермотренд се повлия добре но при всеки е индивигуално.

# 325
  • София
  • Мнения: 16 194
На моя много помогна на подвижността МАКА, продава се в магазините за спортни хранителни добавки.

# 326
  • Мнения: 22
Ние бяхме с много лоша спермограма.При нас имаше дори подобрение на морфологията само с:
Спимен 3*2
Имунактив на Допел Херц 2*1
Л-карнитин от 0.500мг 1*1 само вечер
Но цигарите ММ също ги спря.Факт е,че даже ембриолозите мислеха една част от яйцеклетките да ги оплодят с класическо инвитро,а другите ИКСИ,но в крайна сметка ги направиха ИКСИ всичките за по-сигурно.Сега съм бременна в 8 седмица и 6 дни.

# 327
  • Мнения: 6 305
Момичета, някой чувал ли е за профертил и какво му е мнението. Тук имат качено и съдържанието на руски - http://pillsgermany.ru/prod/profertil-cena/.
   Как ви се струва. Всяко мнение би могло да е полезно.

# 328
  • Мнения: 264
Много лоша спермограма. Сега сме със следното лечение
Андрозитол 2х1
Спимен 5х1
Тристен 2х1
Л-карнитин 2х2
Потенциатор 2х1 ампула
Какво ви е мнението

Общи условия

Активация на акаунт