Имаме си първо бебче, ЯНУАРИ май не е далече!

  • 13 307
  • 277
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 60
здравейте и от мен  в новата темичка да се оплача и аз че хич не мога да спя през ноща-много рита тази мома,а на всичкото отгоре тази сутрин се бях ококорила в 6 h. гладна като вълк Embarassedднес ще ходя да ни записват тоновете и да си взема болничния 45-те дни! Incandensent честито ти синьо щъркелче

# 16
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Мерси за пожеланията  за бързото оздравяване  Hug
Ще се оправи баткото, силен му е организмът  Wink, само аз да не прихвана, че е вирусно  Praynig

# 17
  • Троян
  • Мнения: 141
Браво за новата темичка1
И аз вечер умирам от жажда и постоянно се наливам с вода,после не мога да заспя,но не заради бебо ,а просто не ми се спи.
Да ви кажа какво ми се случи нощес,при едно от събужданията.Спя си на лявата страна и нещо ми мокри на ръката,тръгнах да се трия,то било от гърдата ми.Явно съм я затиснала или незнам ,но доста беше потекло или поне на мен така ми се стори.Аз отдавна имам кпластра,но такова чудо newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 3 688
dama къде си го чела това за прясното мляко,аз много пия,пък неискам това да има последстивя за бебето ми:(

# 19
  • Троян
  • Мнения: 141
Аз знам,че трябва да се спрат само фъстъците и шоколада,за млякото незнаех.ЗА всички млечни продукти ли става дума?

# 20
  • Мнения: 30
dama къде си го чела това за прясното мляко,аз много пия,пък неискам това да има последстивя за бебето ми:(
Аз знам,че трябва да се спрат само фъстъците и шоколада,за млякото незнаех.ЗА всички млечни продукти ли става дума?

До мамите, дето са раждали или знаят вече: КАКВИ храни да спираме последния месец?

# 21
  • Мнения: 51
На мен за първи път снощи ми се случи, първо имах на сутиена засъхнало малко,като се прибрах от работа, а после като си легнах вечерта и четох малко книга и се бях някак затиснала и като се обърнах цялата ми пижама беше мокра и лепклава отпред.
Сутринта пак имаше малко петно мокро, сега не знам как е положението, но е само от лявата гърда, поне аз така мисля, не че знам точно като съм се въртяла нощес, но пшоне на сутиена имаше само от ляво.
Мисля, че е нормално, но все пак ще кажа на консултацията.
А за млякото сигурно ли е това, защото аз пия по 2-3 литра на седмица, зарадаи калция,  но ако трябва ще мина само на сиренце?

# 22
  • София
  • Мнения: 115
Здравейте и от мен   bouquet!

Алекс, Асиди - Чудна тема   bouquet!

Incandescent, честит ти син щъркел  Hug! Баткото ще си има другарче в пакостите  Grinning.
Във връзка със спането, май е повсемествно - вода, WC ииии се оказва, че не ти се спи, а на сутринта - не ти се става, абе ... още малко  Grinning.
Ох, и аз като Iramira, нямам търпение вече да си остана в къщи. Само да мине и другата седмица и вече няма да идвам в офиса (е малко ще поработвам от къщи, но вече е по-различно). Та и като остана в къщи - почваме с покупките за бебчо, че срам, още нищичко не сме взели. Дори виках на моя мъж, че ако човека реши да излиза сега, е гол като пушка - няма си нищичко  Thinking.
Нооо, предупредила съм човечето, че договора за наем на квартирката изтича към средата на януари - и да си седи вътре, защото предсрочно прекратяване не се допуска  Crossing Arms.
По този повод да попитам има ли някоя мама, която живее в Захарна фабрика или някъде наоколо и мисли да се разхождат с бебето в Западен парк
DesiT, зависи къде точно ще се разхождате в Западен парк - аз съм в Разсадника, на Стамболийски, не далеч от Вардар. Та според зависи от разстоянията (защото нещо май се поомотах), може да се срещаме някъде в средата (ако, разбира се, се ориентирам правилно).

За сега това от нас с бебчо (че малко се позабравих с писането)  Crazy.
Лек ден и целувки на коремчетата  Heart Eyes.
P.S. Това за спирането на храни през последния месец, го чувам за пръв път. Наистина нека някой запознат да обясни по-подробно, че е интересно.

# 23
  • Мнения: 2 641
Дама, много ни ошашка с тези забранени храни преди кърмене Sad

# 24
  • Варна
  • Мнения: 974
Честно казано и аз се изненадах за храните. За първи път чувам, аз предия път нищо не съм спирала, самодокато кърмих гледах да не ям храни които предизвикват колики. newsm78

# 25
  • Мнения: 6 274
Здравейте wavey . Много ни красиво "оформлението . По повод храните никога нищо подобно не съм чувала , и никога никакви храни не съм спирала . Да са ми живи и здрави - ни алергия знаем какво е , ни дявол . Хубав ден на всички ! И стига сте се шашкали от най-малкото нещо . А някой каже нещо , а сте се ошашавили . По-спокойно я карайте . smile3521

# 26
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Честито първо бебе, Януарки!
Да е живо и здраво, а мама бързо да се възстановява.
Много се развълнувах, като видях темата  bouquet

# 27
за коластрата-мисля че си е напълно нормално и индивидуално.аз  прекапвам по малко ту от едната ту от другата още от 6 месец.
за храните дето трябвало да се спират-знам само за плодове с власинки като праскови,ягоди... от зълва ми,че в 9ти не трябвало да се ядът че на кърмата нещо и ставало.за млечните продукти гледах по часът на мама че наистина е възможно да се прехвърлят чрез кърмата алергени ама то това не е само за 9 месец ами и за кърменето като цяло до към 6 месец май.абе хем казаха че е полезно млякото тогава хем,че може да предизвика алергии,ама не е чак толоз среан проблем.все пак майката го поема докато стигне до бебето.....ама в никакъв случай да не се дава мляко различно от кърма на бебето.т.е.-краве,или още по-зле биволско.това си спомням от предаването.а и ако не е кърма -адаптирано по-добре,защото се правило по стандарти намаляващи риска от алергии.
лично аз щоколада едва ли ще мога да спра,фъстъци-може би...а когато казах на майка ми за това тя- Shocked никога не бе чувала за подобни неща....

# 28
  • Мнения: 719
това го намерих от Библиотеката на Кърмаческия, вижте за периода:Предпазване от алергии преди раждането
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20204

# 29
струва ми се че свалянето на кг в последния месец за мен няма да важи изобщо-мит.такъв апетит такова чудо....вечер се будя по 100 пъти с :пълен мехур,болящи ме кокали,с ужасни киселини,вълчи апетит,жадна,пъшкаща и страдаща да се завърти,защото това спане на ляво при мен не върви.лягам на ляво и след 20 мин . ми се натъртва цялата страна-смяна,20мин. и пак....като пиле на грил ама сама се въртя.а ако ми се наложи в леглото да си надига само дупето нагоре-като за мост.......да пази господ-по4ти нищо не се получава а как боли..... ooooh! ooooh! ooooh! абе като танк съм.....

Общи условия

Активация на акаунт