Имаме си първо бебче, ЯНУАРИ май не е далече!

  • 13 304
  • 277
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 52
струва ми се че свалянето на кг в последния месец за мен няма да важи изобщо-мит.такъв апетит такова чудо....вечер се будя по 100 пъти с :пълен мехур,болящи ме кокали,с ужасни киселини,вълчи апетит,жадна,пъшкаща и страдаща да се завърти,защото това спане на ляво при мен не върви.лягам на ляво и след 20 мин . ми се натъртва цялата страна-смяна,20мин. и пак....като пиле на грил ама сама се въртя.а ако ми се наложи в леглото да си надига само дупето нагоре-като за мост.......да пази господ-по4ти нищо не се получава а как боли..... ooooh! ooooh! ooooh! абе като танк съм.....
Направо все едно описа мен #CrazyНаправо нямам какво да добавя.
Темата е страхотна както винаги. Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 197
DesiT, аз съм от Захарна, с удоволствие бих се присъединила към бебебутането  Embarassed .

Ирамира, как сте с бебко, поуспокои ли се малко?

Филипа, стискам палци на половинката ти! newsm17

Incandescent, честито, мъжка мама!

# 32
  • Мнения: 405
 Здравейте, момичета! Как сте днес? Аз сутринта се премерих на кантарчето в нас и що да видя...66кг  Shocked, а преди да забременеиа бях скромните 52кг  Embarassed. Важното е бебка да е ОК, после ще му мисля, как ще свалям килцата Peace.
 Аз излизам, отивам да си търся някакви подходящи чехли за болницата, които да стават и за мокрене. Дано намеря нещо подходящо  newsm78.
 Хайде, приятен ден от мен и целувки на всички!  Hug

# 33
  • Мнения: 85
kriss1103, страхотно ме разсмя. Благодаря ти. Как само си го описала! Joy

Аз никакви предписания за храни не знам и не съм ползвала. Ям каквото ми се яде. Като огладнея много съм си приготвила моркови и хрупам като заек. hahaha

Мисля, че при положение, че всяка една от нас със своята индивидуалност носи и уникално бебче нормално е и да се храним различно. Все пак организма търси това, което му липсва. По-добре да си хапваме, каквото ни се дояде и да не сме изнервени, че всичко се предава на бебо. По-скоро трябва да внимаваме с количествата и може би доколкото съм чула с тестените, тъй като от тях полза никаква, само излишни килограми.

Аз предпочитам да съм спокойна, за да са ми спокойни и децата. Първия път си ядях всичко, Наистина качих около 20 кг. Но нямах никакви проблеми после с яденето и здравето на детенце.
Сега пак си ям всичко, по мое измерване съм +7 (в петък ще разбера на ЖК със сигурност). И се надявам пак да съм ок.

# 34
  • Мнения: 52
Ох малее аз ям като съдрана...каквото ми дойде на акъла...всичко FlutterИ съм качила само 9 кг...казвам само за мое успокоение. Blush

# 35
  • Мнения: 393
  Ами за алергиите-спомням си,че има опасност да се предаде чрез кърмата-избягвайте цитрусови плодове(има киселини ) и бебетата наистина се обриват,ягоди, малини и мъхнати плодове(поне пък не им е сезона).Когато родих баткото в отделението имаше една родилка с много кърма и дохранваха от нея бебета.В един момент жената ,без да знае ,беше изяла около килограм портокали...Всички бебета имаха червени пъпки,но пък много не се забелязваха покрай другите остатъчни следи от раждането.
  А шоколада се спира заради друго( Blushопасност от запек )при секцио и епизотомия(така ли беше newsm78)
  Лек ден!

# 36
  • Мнения: 1 325
Прекрасна темичка Алекс!Поздравления и за сладурското заглавие! Hug Аз все още нямам коластра но има време докато родя Simple Smile За ритниците бебка наистина май много ме щади само си хълца по няколко пъти на ден и се мести но много нежно и деликатно.За кг смятам че не съм напълняла много на последната консултация бях 6кг отгоре сега ще видим сигурно са поне 8кг Simple Smile

# 37
  • Мнения: 127
мерси за хубавата тем, алекс Simple Smile
аз не бях влизала няколко дни и много се изненадах от първото ни бебече. честито на мама лусесита, да й е жив и здрав малкият юнак!
аз от днес съм в болнични и съм много доволна, че нещо бая ми беше писнало да ходя на работа. сега мисля да си почивам и да си мисля само хубави неща, че доколкото знам мислите за раждането могат да те побъркат, ако им се поддадеш.
за храните, и аз за пръв път чувам. знам при самото кърмене, че е добре да се избгват цитрусови плодове, прясно мляко, ядки, зеле, боб. но не значи съвсем да не ядем такива, просто да гледаме да не са по много. така ми каза учителката от училището за бъдещи родители - че може примерно 1 чаша прясно мляко или 1 кофичка кисело мляко на ден, просто да не прекаляваме. ще гледам да я питам следващия път дали това важи и за 9-тия месец.

# 38
  • София
  • Мнения: 6 175
Ех момичета и аз съм така със спането. По-добре не можете да го опишете. Лошото и при мен, е че сутрин Ева почва да крещи: "светло е,  светло е, има сняг" и да подскача по леглото. Аз измърморвам едно :"на мама още и се спинка", на което получавам разтърсване и: "не спиш мамоооо"  Mr. Green

Аз нещо прималявам за шоколад напоследък, та не знам как ще го спирам  newsm78

И да се оплача: днес пристига свекърва ми: да си види внучката и уж да помогне...ама още преди да е дошла ме нервира  Twisted Evil Дано не родя покрай нея  Praynig

# 39
  • Мнения: 5 391
Бррр, M_I_A, за съжаление си с тая гостенка Tired

Diana, мерси, да ви се връща на пролет Grinning

За храните после ще пиша каквото знам, че ме викат

# 40
  • Мнения: 76
Като гледам сте се заоплаквали от нощните неволи и аз да се включа:

Сутринта се събудих с две изтръпнали ръце и два крака, които ми идеше да отрежа от ябълките надолу, защото ме побъркаха от болежки тази нощ. Отгоре на всичкото малкото ни момиченце се дотътри по сред нощите и каза, аз само за малко ще полегна във вашето легло и се настани удобно в средата и спа като къпано до сутринта. А аз ставах сто пъти през това време за да раздвижа старите кокали.

Честито за първото януарско бебоче. Да е здраво и бързо да порасне голямо, за да се прибере вкъщи.

Момичета, яжте си каквото си искате в деветия месец. Алергиите, ако ще има такива отдавна са се заоформили. Аз никога не съм се ограничавала от нищо, а на моето момиченце дори дупето не му се е изривало.

А колкото до свекървите, имам чувството, че те както човек не може да обича шефа си, така и една жена не може никога да обикне свекървата Simple Smile.

# 41
  • Мнения: 660
Честита но нова прекрасна темичка!!! Благодаря на момичетата, които се грижат за това!!!   bouquet  bouquet  bouquet

Честито ни първо бебче! На Лусесита - бързо възстановяване! Да е жив и здрав малкия юнак и голям да порасте!  Hug

И Честит син щъркел на Incandescent!!!  Mr. Green Mr. Green

А за храните и по-специално за млякото и аз го знам. Става дума за алергия към белтъка на кравето мляко. За съжаление разбирам, че тези алергии са все по-често срещани при бебетата. Децата на няколко мои приятелки страдат от това. И даже по-важно е да се спрат тези храни по време на кърменето. Друг е въпросът, че може и да пиеш по 2 литра на ден и нищо да му няма да бебето... Аз не знам как ще огранича млечните продукти - пристрастена съм!  Thinking  Crossing Arms

Онзи ден за първи път излязохме по магазините. Simple Smile) Харесахме си две колички. Сега се двоумим коя да бъде. И креватче избрахме, остава да си го вземем тези дни.  Heart Eyes Но какво разчистане и разместване ни чака... УжасТ!!! Особено като си помисля, че трябва да местим пиано от една стая в друга и ми прилошава (а на мъжа ми милия направо му иде да се гръмне). Ама няма как! Точно там ще слагаме креватчето.  Mr. Green

Имам един такъв въпрос - ще ползвате ли протектори за матрак? (нали това предпазва от намокряне при напишкване?) Че имам приятелки с бебета, които не ползват, защото запарвало много... Та се чудя сега дали да взимам?  newsm78 newsm78

И още нещо да питам. Ще ми дадат стерилизатор и шишета. За мен остава само да си купя помпа за кърма. Да обаче Авент продават помпите само в комплекти. А друга помпа не мога да взема, защото няма да пасва с шишетата и стерилизатора. Та идеята е къде мога да намеря евентуално само помпа?  Thinking

Хубава вечер от мен и цунки на коремите!   bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте момичета,
Поздравление за хубавата темичка.
И аз да се оплача, че току що се връщам от доктора. Бебчето казаха че е добре, но се настанило да излиза вече. Докторът каза ,че трябва да стискам поне до края на 36 г.с , а това си е цял месец. И сега ще пия магнерич. Дано бебчето изчака- не че нямам търпение да говидя, но е добре да си дойде с времето.Аз от 6 месеца съм в болнични инищо не правя, как да се огранича повече просто не знам.
Иначе имам същите болежки - схващат ми се ръцете, имам синдром на капралния канал, направо вечер ми се струва ,че някой ми е счупил ръцете и не мога да ги завъртя, пишкам през 5 мин без да преувеличавам.Кисилини имам само около час след ядене, но от тях не мога да се оплача особено. качила съм 9 кг, но все повече ми се ядат сладки неща-нали чакам момиченце- преди въобще не можеше да съблазни нещо сладко, сега полудявам като вида тортичка или шоколад.

# 43
  • Мнения: 367
Привет и от мен.Ама вие все повече изписвате и не мога да сваря да прочета всичко Mr. Green
Incandescent честити сини гащички Crazy'
Филип@ как е мъжът ти,оправя ли се вече
M_I_A почнаха те отсега с гостите,стискам палци да се държи добре(свекито де) Grinning
Относно храните аз знам,че се избягват бобови храни,яйца,мляко,шоколад,но това е по време на кърменето,защото са силно алргогенни и могат да предизвикат пъпчици на бебчо.Но не е задължително да се спират в 9 месец Naughty
И аз вечер не мога да спя,обикалям като луда Laughing,мъж ми постоянно се буди и вика пак ли обикаляш hahahaА аз съм ококорила очи и не заспивам #Crazy
Нямам търпение да дойде декември и да просължим с покупките Heart EyesМомичета времето лети,не тече вече Joy

# 44
  • София
  • Мнения: 64
здравейте и от мен,
искам и аз да ви се оплача....явно днес е ден на оплаквания. Един такъв хубав запек ме е хванал...направо полудявам,вече незнам какво да пия или ям,то небеше кисело мляко, то небяха топли води сутрин..а уж като било по-големичко вече бебето,притискало и се ходило доста редовно. Ако някой знае някакви други хитринки моля да сподели.
Весел и слънчев ден ви желая!!!

Общи условия

Активация на акаунт