Зима иде, сняг вали, ФЕВРУАРЧЕТО на топло си стои!

  • 16 888
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Ето ме и мен в новата темичка  Flutter

Извинявайте,че ще ви питам пак за моя хемоглобин,но ако някой знае повече когато е нисък (дали нещо става на бебка или нещо такова)
Ако някой има повече информация,освен че се пие лекарство  Hug
Лекаря  ми изписа някакво си Maltofer-Fol.

не съм имала такива болки от тези особените,за които говорите момичета и не мога да помогна нищо незнам по въпроса  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 78
Здравейте, тумбачета!
Честито първо януарче, да е живо и здраво.И на мен ми стана много мило като прочетох за новородения бебок.Замислих се и се притесних,че може и по-рано да се появят бебоците(дано не  е така и да си стоят нна топло докато дойде подходящия момент newsm10) и се изплаших,че все още не сме купили за нашата бебка...
Zuzulina, и аз имам такива болки от време на време,(много точно си ги описала, аз имах затруднение с точното описание Simple Smile даже преди май бях писала за тях, т.к. много се бях притеснила.Особено болезнени са вечер и предимно нощем когато се обръщам наляво/надясно.Питах моята лекарка и тя ми каза, че е от разширението на тазовите връзки, а може и да се притиска някой нерв.Каза ми, че не е опасно и че не е необходимо да пия някакви обезболяващи и че трябва  да си почивам повече, особено, ако почувствам умора-и аз се надявам всичко да е наред.
Nadenceto4, за съжаление нямам инфо как точно се пие това лекарство.Няколко мои приятелки го пиеха по време на бременност и си спомням, че се оплакваха от вкуса му Simple Smile, но знам, че им помогна за нормализирането на хемоглобина
Желая ви прекрасен ден, изпълнен с щастливи мигове и си пожелавам по-малко болежки за всички ни Simple Smile

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 13:05 от espoire3253

# 17
  • Мнения: 336
      Момичета, здравейте в новата тема.
 Браво Дездемонка. Абе да ви попитам имали ли сте досега проблем с влизането в чат канала, на мен два пъти вече като започна да пиша и ми излиза, че nick name е зает  newsm78.

# 18
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Здравейте и от мен в новата темичка. Благодарско на всички Hug, но не съм направила много. По-нататък още по-сладурски.
Относно честотата на прегледите: последната ми консултация беше в деня, в който влизах в седми месец и док ми каза, че следващата ми консултация е месец по-късно.
При другата ми док ходя на три седмици, може би по-нататък и по-често.
Nadenceto4, за хемоглобина: моят също е нисък. Когато правих изследвания в началото на шести месец беше 105 и док ми изписа Maltofer или Сорбифер, което има в аптеката. Аз пия Сорбифер и нямам оплаквания от него. Не знам обаче дали ми се е вдигнал хемоглобина и колко е. Не знам кога и дали ще ми назначат нови изследвания.
Честито и от мен на първото ЯНУАРЧЕ и гордата му мама!!! ДА расте здраво и щастливо.
Аз заради подобни притеснения бях питала в предната тема мамите с опит, кога трябва да започнем да си приготвяме чантичката за родилното. Все си мисля, че ще бъда неподготвена. Но намерих такава тема, и там почти всички мами са писали, че се подготвят за това след като влязат в девети месец.

# 19
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Благодаря за новата темичка!  bouquet
Хем ми стана мило като прочетох за първото януарче, хем се шашнах, че малко по малко наближава. Да е живо и здраво детенцето, а майката бързо да се възстанови и скоро да се гушкат!
Честно да си призная, преди месец (когато за малко ми се размина голямата беля) се замислих за чантата за болницата. Вече съм си приготвила на един рафт нещата в гардероба, почти всичко, само някои дреболии липсват. Истината е, че ако аз не си го направя, няма кой да ми го свърши, татито като нищо ще се шашне кой разтвор за лещи да ми вземе и какви точно превръзки. Пък и то не му е работа да ги знае тези неща. А майка само ще се паникьоса и нищо няма да може да намери. Затова нещата си седят там и ако се случи нещо съм готова да давам нареждания  Wink.
Снощи отидохме и купихме елха. Утре ще я украся заедно с Благун, мислех днес да го направя, но Митко снощи забрави да ми свали играчките и не ми се катери да ги свалям от гардероба. Така или иначе сега ще се поразходя да купя някое подаръче и пак нещо за украса. Това ми е любимия празник. А и тази година разпределението е страхотно - на Бъдни вечер при майка (откакто забременях си мисля за нейните сърмички), а на Коледа при свекърите, където съм яла най прекрасното печено  Heart Eyes . После януари ще трябва да се дотъркалям до консултацията и сигурно ще трябва да оборудват МД с кран за моето раждане  hahaha Joy.
zitta, явно светът наистина е много малък Laughing. Благодаря за милите думи Hug! Женена съм за работохолик и перфекционист, но много се гордея с него, защото с брат му започнаха от нищото! Е, има още много да се желае, но се надявам с времето нещата все повече да се изглаждат.
За болките долу - и аз имам такива, то вече май всичко ме боли.  Rolling EyesНощем се въртя едвам в леглото и все не ми е удобно. Най смешна съм като ставам, едвам излизам от завивките (нали и спя до стената и трябва да се претърколя през цялото легло), мъжът ми се шегува, че съм истински тюлен.
Наденце, не знам как се пие този препарат, но мисля, че препарати, съдържащи желязо не се поемаха заедно с прясно мляко  newsm78. Или пък това важеше за магнезия? Дано някоя друга мама се включи и обясни.
Отивам да миткам по улиците!

# 20
  • Мнения: 781
Здравейте момичета, новата темичка ни е страхотна  Hug
Сега прочетох новината за януарското бебче и малко се поуплаших, да им е живо и здраво и много да радва мама и тати.
Аз на 15.11 бях на ЖК и доки заяви, че всичко е наред, бебко си расте в нормите и така  baby_neutral
За болежките и  при мен ги има от няколко дни, понеже тумбачето ми е високо малко та ме боли като чели под него там в областта на яйчниците и надолу по бедрата лекичко та и аз доста се ошашквам и започна да ме боли точно деня след прегледа та не можах и да питам какво, що. Момичета аз ли си въобразявам или шкембето ми е доста мъничко 92 см, и как ви го мерят, предполагам в легнало положение  Blush
Изабелка , тук съм, но имах малко повечко задачки тези дни и затова не съм се включвала отдавна, но ви чета редовно. Дано при теб всичко да е наред  Hug
Catt , гоблените са адски сладурски, сега отивам и покупките да зърна.
За желязото и магнезия знам само, че не бива да се приемат заедно а в интервал 2 часа едно от друго, но за млякото не знам  newsm78.
С покупките вече сме готови, остана само чантата за родилния дом и доста се замислям и за нея вече, въпреки че повечето момичета я стягат в 9 месец  Simple Smile
Момичета това е засега от мен и очаквам само хубави новини от вас, Господ да ни пази

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 13:57 от Сенди

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 185
Zuzulina аз вече цял месец съм с такива болки. С предишните ми бременности не ми се е случвало. При всякакво движение ме боли. Много се притеснявах и аз, но също ми казаха че е нормално. Даже се страхувах да не е тръгнал бебчо да излиза рано рано или да не съм получила разкритие, но всичко си е наред. Пих но-шпа не ми минава. Когато се заседя даже болката става по-силна докато се раздвижа.Не се притеснявай. Ще устискаме още малко. Heart Eyes

Момичета при мен нищо ново за това и не пиша, а повечко ви чета. На преглед съм при Марков на 10.12 струва ми се че има цяла вечност до тогава. Доста ми тежи този път моя бебок. Предишните бременности не съм била така. Явно и ЕГН-то си казва своето.

Catt гоблените са страхотни.
Аз също съм наснимала мойте покупки, но сега умувам кои да кача в албума, че ако сложа всички ще задръстя  Joy
На новите мамчета добре дошли  bouquet само хубави вести им желая.
Целувки на всички. Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 23
и аз да се разпиша в новата темичка Hug.момичета вие пишкате ли често.аз направо вече се изнервям постоянно съм във WC-то.а вечер ставам поне 2 пъти.туй мойто все там ли лежи незнам обаче повечето го усещам ниско долу.а мисля че вече трябва да се е качило по нагоре над пъпа примерно.и се притеснявам да не би плацентата ми да е ниска.ааа вие какво ще кажете къде го усещате по често?

# 23
  • Мнения: 384
Еast_lights, това най-много ми пречи - вече мога да начертая карта на градските тоалетни в София smile3532. Както ми се налага да обикалям, поне да ми издадат една WC абонаментна карта или да ползвам отстъпки като редовен клиент.
  261uuТази седмица съм в болнични и планирах да свърша много неща, но съм доникъде. Поне повивалника си го взех. Ако знаех, че е толкова обемист, нямаше да тръгна да го пазарувам сама. Не знам защо си представях нещо мъничко, като гледах картинки в Интернет.
Cattt, тези мечета са много сладки - включени са ми в десетилетния план, имам им схемата, но не знам кога ще стигна до тях. При мен проблемът е, че съм много непостоянна - хващам едно, после второ, трето и винаги имам най-малко 3-4 започнати неща.

# 24
  • софия
  • Мнения: 56
Здравейте ,всички мамчета.И аз да се разпиша,тъй като скоро не съм го правила,но не пропускам да ви чета.За пишкането east_lights аз и по-често ходя нощно време.Ужасно досадно е.Момичета да ви питам ,от два дни имам някаква остра болка между гърдите,да имате представа що е то?Иначе вчера бяхме на консултация и бебо вече тежи 1155г.,обаче сме с гъэа надолу.Хубав ден на всички.

# 25
  • Мнения: 307
Здравейте и от мене в новата темичка Simple Smile
illana , welcomeлеко бременеене!
Дездемонка,браво за хубавата темичка smile3525
Честито и на мамата,родила първото януарче  ylinfant
Еast_lights,и аз ставам по 2 пъти поне на вечер да пишкам и после не мога да заспя Confusedама така ще е до края.
Чантата за родилното предния път в деветия месец я приготвих,сега мисля януари да я стягам,дано бебка не реши да излиза по-рано Praynig
Да се похваля:днес си купих помпата за кърма на Авент newsm53,вече почти не останаха работи за купуване.
Лек ден на всички Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 88
Здравейте и от мен.
Много се радвам за ранното януарско бебче.
Привет на новите мами. Виждам, че с едната сме с един термин. 26,02  Simple Smile
Да ви се оплача и аз. Днес висях един час пред кабинета на докторката за да ми напише болничен. Странно ми е, че този месец иска да пропуснем прегледа. Трябваше да отида на 15 - 16, но иска да го оставим за първата седмица на декември. Не мога да разбера защо. Днес и казах, че имам котка и тя малко ми се поскара, че не съм и казала по рано. Даде ми направление за токсоплазмоза. От там тръгнах да обикалям за да намеря къде могат да ми го направят / в този студ навън направо е ужас/. Както и да е намерих лабораторията, а там доктора също ми казва, че е късно за тези изследвания. Ако резултатите били положителни какво сме щели да правим. Направо се притесних още повече.
Как мислите дали съм направила грешка, че не съм казала по-рано????? newsm78
Надявам се всичко да е наред.

# 27
  • Мнения: 70
Честито на януарската мама! Да й е живо и здраво бебчето. Днес роди и братовчедка на мъжа ми и ми  е едно такова...предродилно, сякаш утре е мой ред...Завиждам й благородно за щастието, че вече си гушка бебока....
Подобна болка, каквато вие усещате нямам, но отскоро имам едно странно гъделичкане, като иглички под бюста, над ребрата...Много странна работа...
Поздрави на всички и специално за бургазлийки да кажа, че утре съм на линия за лекцията...Нямам търпение да ви видя, момичета!  bouquet

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 17:05 от yzida

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 31
здравейте сладки февруарски  мамчета! LaughingИ аз не съм писала отдавна но ви чета редовно.
За пишкането и аз ходя доста често и даже жече свикнах и не се изнервям, е проблем е само когато пътува ме ама таткото е много разбран.
Отдавна се каня да ви питам какво точно си приготвяте за чантата за болницата.Понеже ми е първа бременост и не съм наясно ако е възможно някои да изрови някое списъче ще съм много благодарна! Peace

# 29
  • Мнения: 663
И аз да се отчета, вчера бях на ехо бебка тежи 1590 и има големи бузи, много добре се виждаха. Laughing
Лошото е , че е все така седалищно и до сега лекарката ми казваше има време, вчера направо ми изтърси, че ме очаква операция най-вероятно. Така тъпо ми стана, цяла нощ за това мислих.

Общи условия

Активация на акаунт