Начини за спиране на кърма?

  • 5 883
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 531
На мен ми се наложи да отбия щерката, когато беше на 7 м. Стана за около 1 седмица чрез постепенно заместване на кърменията със шише. Наложи ми се 2-3 пъти да се изцедя, когато гърдите са втърдиха, след това не съм имала напрежения. Взех си да пия лецитин за всеки случай да не ми се запушат каналите ! Тъй като спирането беше принудително , проблемите бяха по скоро психологични- малката отказваше в началото шишето и си търсеше , но се справихме. Зайо, защо не пробаш така - не цеди , освен ако не се втърдят много гърдите и лактацията ще спре от самосебе си. На мен месец след отбиването нищо не ми е изтичало при стискане, това и при двете отбивания без хапчета Hug

# 16
  • Мнения: 724
и аз съм ги пила не съм имала странични ефекти

# 17
# 18
  • Мнения: 611
Bromokriptin sam pila, deistvat , no pada kravnoto ot tiah, az gi pih 2 pati po edno, okolo edna sedmica i vsichko mi beshe ok. Peace

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Благодаря ви. След като толкова хора казвате че достинекса няма странични ефекти, може пък и да е така. Незнам колко са вредни, но съм чувала че и без хапчета, ако доста години след това периодично като стиснеш излизат капки не е добре.
Аз имам мляко, не мога да кажа колко, но сигурно мога да изстискам 50 мл от двете. Незнам.
Ще отида на мамолог да ме посъветва и евентуално да ми каже той нещо за хапчетата. Пък незнам. Ако не стане без хапчета, ще ги почна. Наистина ли след 2-3 дни прием на достинекс вече не ти тече кърма?? Изглежда ми като мираж  Rolling Eyes
Достинексът също ИМА странични ефекти, не по-малко сериозни от тези на парлодела - четенето на листовките на лекарствата е не само много разумен, ами и задължителен момент; единственото по-хубаво е, че се проявяват при по-малка част от майките. Дали с него ще ти спре кърмата за 2-3 дена изобщо не е сигурно - много зависи от индивидуалния отговор на майката, както и на какъв етап се спира кърмата (аз лично съм работила с майка, която изпи не обичайно препоръчваните 2, а 4 хапчета достинекс и две седмици след това все още продължаваше да произвежда немалки количества мляко със силно неудобство за нея, но пък салвията и зелето имаха почти моментален ефект при нея - естествено, достинексът е свършил голяма част от работата, но само с него не стана).
Изобщо не е нужно да се пият хапчета за спиране на кърмата, особено пък профилактично. Хормоналните лекарства спират синтеза на пролактин, но това не става веднага - през времето, докато синтезът окончателно спре, се отделят някакви количества мляко, които остават в каналите, ако се следва препоръката гърдите да не се пипат. Т.е. да вземаш хапчета, за да не остане мляко по каналите, е меко казано нелогично.
Прекратяването на лактацията е също толкова естествен процес за организма, колкото и стартирането й и няма нужда от допълнителна хормонална намеса. С разумно прилагане на естествени мерки и недопускане да се получи възпаление (което лесно може да стане, ако човек не се цеди до облекчаване на гърдите и особено ако ги пристяга!) нещата стават по най-щадящ и невредящ начин, а млякото постепенно се абсорбира от организма.

# 20

Общи условия

Активация на акаунт