До мамите раждали скоро в бургаското родилно отделение

  • 26 684
  • 279
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 143
И аз ще чакам нови отзиви от майчетата.Това за лигнина не го разбрах, защо не дават превръзки, на мен ще ми е по-удобно.И един по-неделикатен въпрос, но като няма душове, как се миехте, трябва ли да си носим канче или може би шише? Боже, чак се чудя в кои времена живеем и в какви условия ни поставят понякога!!!

# 211
  • Мнения: 3 016
jelanie,с лигнин е по- удобно . Сама ще разбереш . Аз носих и двете, но използвах само лигнина . За миенето - -с шише ,то нямаш друг избор. Мизерията е  ужасна.

# 212
  • Мнения: 825
И аз ще чакам нови отзиви от майчетата.Това за лигнина не го разбрах, защо не дават превръзки, на мен ще ми е по-удобно.И един по-неделикатен въпрос, но като няма душове, как се миехте, трябва ли да си носим канче или може би шише? Боже, чак се чудя в кои времена живеем и в какви условия ни поставят понякога!!!
Peace много точен въпрос, мила. Точно с шише се михме. Друго няма. Да не говорим, че и канала беше запушен, та трябва да кличиш и над тоал. чиния, че иначе може да се удавиш. Извинявайте, че го казвам така директно, но това е живата истина.
А за лигнина, ...............уф, още по гадно е, за да могат когато си решат да ти кажат да се разкрачиш, и с една щипка ти "отмятат" лигнина, та да види доктора какво става там. А с гащи , трябва да ги сваляш, а те все нямат време да чакат.

# 213
  • Мнения: 180
Лигнин носих само първите 3 дни когато бях в реанимация,после като ни качиха горе,сложих гащи и превръзка,само за визитацията слагах лигнина.А за миенето,наистина си е трудна мисия ooooh! аз импровизирах под чучура  и всичко в банята съм пипала с 2 пръста Crazyголяма гнусотия,инак като дойдат на свиждане близки ,не ги пускат защото имало бебета и видиш ли всичко било стерилно #Crazyмалеее да им имам стерелизацията #Crazy един пръст прах по прозорците,шкафа избърсан на 2 на 3,пода замазан със стирка....абе стерилна работа ,кво искаш Crazy
и не ,че не влизат посетители-ВЛИЗАТ И ОЩЕ КАК!Има си начин,даже и в интензивното влизат и си стояха по 1час,номера става над вечер като го няма Георгиев.

# 214
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Да кажа за превръзките - те абсорбират много по-добре от лигнина и не може да се установи количеството на кървенето, а докторите точно това гледат като минават на визитация. Като се замисля има логика да не позволяват превръзки newsm78

# 215
  • на дъното
  • Мнения: 1 553
Изненадата за мен беше когато влизах в операционната зала и както на всякъде очаквах да легна на операционна маса ДА ама НЕ "поканиха" ме на МАГАРЕТО и аз  #Crazy,но нямаш избор.Закопчават те яко краката и ръцете и си се разкикерчила чисто гола на това удобно местенце поне 40 мин.За стаите където сме на 3 ет. с бебетата под всякаква критика запушени WC  канали оставяш бебето и тичаш до другите стаи там пък те гледат на криво другите мамчета,че им ползваш wc-то.Понеже си беше хладничко все още април месец миналата година и доста студено си беше в стаите които бяха със стара дограма и опушвани с хартии и тиксо от други родилки наложи се да ми донесат радиатора от нас.За домашните любимци всички знаят,но полудях когато видях вечерта една малка хлебарка до главичката на детето ми и познайте как сме спали вечер,слагах му малки тампончета от памук в ушичките Ужасът беше голям.Така че каквото  и да ми говорят,че бихме изтърпяли мизерията пред това да има добро отношение не бих раждала тука стига да имам възможност да е някъде другаде ако ли не въоръжаваме се с търпение и така до денят на изписването.

# 216
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Добре, а някой раждал ли е след ремонта и изобщо довършили ли са го newsm78 Защото аз като раждах, имаше майстори, които взимаха някакви размери и разбиваха нещо, а и акушерките казаха, че ще започват ремонт и ще има и вип стаи след него. Ама минаха почти 4 месеца, а никой нищо не е казал newsm78

# 217
  • Мнения: 1 208
Това за ремонта е добра новина  Laughing Да се надяваме,че живот и здраве второто бебче ще е на по-хубаво местенце. А ние не мислим да чакаме много и май ще го почваме пък когато стане  Grinning Лигнина е много по-удобен-превръзката предполагам няма да събере всичката тази кръв а и неудобно пре прегледи.Кой къде те види " Разкрачи се" . Чувствах се като на пазар за жени  Laughing За миенето най добре шише но дано вече има нормални бани

# 218
  • Бургас
  • Мнения: 130
Примъъък да мога и аз да прочета темичката по-късно! Hug

# 219
  • Мнения: 4 535
Дидка, за душовете твърдяха, че са свалени нарочно, за да не се къпят родилките и някоя да направи родилна треска Thinking Доколко е вярно не знам Rolling Eyes
А, така ли ви казаха? Защото на нас ни казаха да не ползваме душовете (тогава имаше), за да не "цапаме" банята.  Shocked  Whistling

# 220
  • Мнения: 1 208
Да се надяваме,че вече след ремонта ще има и душове,че с тези шишета дето се поливахме ... smile3512

# 221
  • Мнения: 123
Родих преди два месеца...какъв е бил ремонта не мога да кажа,само дето имаше AL дограма,а останалото е пълна мизерия...че има душове-има,ама и те са едни мизерии,да не говорим за хигиената...Когато ни качиха на третия ден/раждах секцио/ стаята още не беше изчистена,чак след няколко часа минаха една стирка и тва е.Иначе от докторите оплаквания нямам,друг е въпроса за сестрите.....е само едната бъбривата дъртофелница #2gunfire #2gunfire :2gunfir ...тук таме прибягваше по някоя ситна хлебарка...С две думи-раждайте в Сливен,за там съм чувала все добри отзиви.А,да-относно лигнина-по-добра работа ми свърши,понеже превръзката за 10 мин. беше....И като минава визитацията ни искаха с чисти парчета/лигнин/,ами ако кървя повече от нормалното примерно,тоя доктор кво вижда-чисто,няма проблем.Вмъкни Цитат
Изненадата за мен беше когато влизах в операционната зала и както на всякъде очаквах да легна на операционна маса ДА ама НЕ "поканиха" ме на МАГАРЕТО и аз  #Crazy,но нямаш избор.Закопчават те яко краката и ръцете и си се разкикерчила чисто гола на това удобно местенце поне 40 мин.За стаите където сме на 3 ет. с бебетата под всякаква критика

# 222
  • Бургас
  • Мнения: 337
нали си с операция- какво си правила на магарето????Там ли те оперираха????? Shocked

Аз не родих тук,но една позната роди при д-р Иванов мисля,4е беше...
Секцио ,по времето ,когато и аз раждах около 20 юни- та девойката е слаби4ка и не наддаде много и като се събудила от упойка и не можеше да диша спокойно ...

Стоя 10 дни в болницата под наблюдение,защото се оказа,4е имала тесен хранопровод и цялата я одрали при интубацията по време на секциото - АМИ КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ДА КУПИТЕ ПОВЕ$Е ОТ ЕДИН РАЗМЕР ТРЪБИ ЗА ИНТУБАЦИЯ!!!! Все пак има пациентки и пациентки с разли4ни габарити-- що за глупост....

# 223
  • Мнения: 594
Не съм vesity , но да отговоря - ДА В Бургас секциото се прави на магарето. Най-неприятното в цялата работа е че те връзват като животно и седиш разчекната по този начин доста време докато се натуткат. Например аз постъпих по спешност с преждвременно раждане и след като ме вкараха в операционната и ме овързаха едно хубаво, установиха, че нямат стерилни инструменти и хукнаха да търсят такива. По някое време се сетиха,че биха могли да ме покрият поне с нещо, но и чаршафи чисти се оказа, че нямаха .....  ooooh! . И аз си седях в този вид има няма половин час ... Но .... всичко е добре, щом свършва добре. Мизерията и лошото отношение се преживяват и се забравят. А на 3-ия етаж аз хлебарка не видях за периода на моя престой.

# 224
  • на дъното
  • Мнения: 1 553
Цитат на: maimunka2
АМИ КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ДА КУПИТЕ ПОВЕЧЕ ОТ ЕДИН РАЗМЕР ТРЪБИ ЗА ИНТУБАЦИЯ!!!!
Те имат нужда не само от размери за тръбите ами явно и от размери за катетъра,на мен дойде една сестра и ми нахака образно казано, един сигурно най големия умрях от болка.А преди това без да е идвала да ме види за кой размер отговарям и благодарение на нея после получих възпаление АБ спиране на кърма и така.А относно раждането на магарето в операционната аз бях спомена по горе,Да лягаш на магарето и те режат на него това е само в наш мил роден град Бургас.

Общи условия

Активация на акаунт