ДЕКЕМВРИ - няколко броени дни, на бял свят бебчо ще се появи!

  • 10 119
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 641
според мен мамите на които са казали че могат нормално да родят са извадили голям късмет  Peace предимствата на нормалното раждане са толкова много  пред тези на секциото, че само мога да съжалявам, че така се получи с мен, ама какво да се прави.
и аз се чудя да се оплаквам ли какво ли... цяла бременност /въпреки проблемите ми първите 6 месеца и факта че не мръднах от вкъщи/ се старая все да намирам смешната страна на нещата, било с роднини , било с здравеопазване, абе исках да ми е по весело от предния път и да не се задълбавам в нищо. та днес мъжа ми говори с майка си дали може да си вземе някаква отпуска като влеза в болница да гледа дъщеря ни и тя пак почна с пазърлъците. сложи си едни 5 дена дето може да отдели де от 3 години насам...но най гадното беше че и споменах че съм си купила конци и марли, а мъж ми вика че и сатърче сме си купили /наистина взехме но да режем други неща/ и тя се провиква по телефона а и сатърче да отрежат главата на бебето. изобщо незнам вече как да квалифицирам идиотското и отношение към семейството ни. то ако беше само това изказване щях да намеря смешното и в него, ама като знам че няма никакъв интерес към другото ни дете, а за това пак не и пука и докато в началото на бременността ми прокървих 3-4 пъти и ходихме по болници един път не попита как съм за 6 месеца, нито дойде,  бебето как е, изобщо все едно не съществуваме. не че сега се интересува де. просто незнам как попаднах на такива хора, до преди да се роди Ема не ми правеше впечатление, но след това умирам от срам всички съседи, близки и приятели да ме питат това дете само една баба ли има /майка ми/ и дядо изобщо има ли, защото никой не го е виждал /свекъра ми/. много съжалявам дето ви отегчих ама за 9 месеца и мойте нерви неиздържат вече. явно трябва да игнорирам тези хора от живота си напълно вместо да си мисля че нещо може да се промени.

# 31
  • Мнения: 2 641
момичета я да питам тези от вас дето имат момчета - какво правихте с пишките? четох аз че трябвало да се забелват според едни, и да не се пипат според други, изобщо нищо неразбрах на края. откога се започва това чудо с миенето, забелването и изобщо какво се гледа на тези пишлета, как да разбера има ли нещо или е добре...???

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Anaise, по въпроса с пишките:
Моя позната отрано ме беше посъветвала за започнем процедурата , когато Цеци стане на около 1 месец / тя също има момченце /. И аз нали съм изпълнителна и много обичам да си спестявам / доколкото и възможно / бъдещи проблами започнахме най-редовно да му "забелваме" пилето. Всяка вечер по време на къпане му правихме "чикийки" Laughing. Но  Naughty много внимателно  е лекичко. Резултата идва след доста време. Може би защото сме действали много предпазливо, но както и да е. Най-важното е да не се забравя, защото ако пропуснеш 1-2 дни кожичката се залепва и трябва да започнеш отначало. В дет. консултация ни казаха да започнем чак към 5-6 месеца. Соред мен е късно. Колкото по-рано, толкова по-добре. Детето някак си свиква с поцедурата и не се нерви. Цялостното "отваряне" отнема няколко месеца. И после всяка вечер се забелва , за да се измие. Ако не се получи желания резултат, когато детето стане на 1 год. се налага хирургическа намеса, която не е лошо да му се спести.

# 33
  • Мнения: 6
Anaise   Правилно миличка дразнителите трябва да се отстраняват навреме и без туй от одавна се справяте сами защо разчиташ на друг хич не се хаби.Говори с нея заради мъжа ти тя все пак му е майка ,но не я карай нищо друго да се дразниш повече.А за пишкитеслед всяка баня се прави гимнастика ,като се опитваш да заголиш главичката,дупката е малка ,но ще видиш как всеки път тя се разширява,когато мислиш ,че си оспяла напълно да я заголиш я проверявай от време на време зашото може да залепне ,така докато се научи сам да си я мие

# 34
  • Мнения: 534
добро утро,
Бабче, с теб сме на линия Hug пийвам кафенце...засилих се да гледам волейбол, но се сетих, че и днес почиват...
имам ходене до болницата по-късно за потвърждаване на кръвна група и после малко да поизчистя, та да не се шашка мъж ми после... Wink

# 35
  • София
  • Мнения: 210
Добро утро  Grinning
Иве, тъкмо те приканвах да се събуждаш вече, но докато напиша всичко и ти си вече с кафенце в ръка. Пий с наслада, сестро, че ти е за последно в близките няколко месеца  Hug
Анайс, коментарите на свекърва ти са просто... да хванеш и да я застреляш на място без предупреждение  #2gunfire Единственото, което можеш да направиш е изобщо да не търсиш контакт с нея. Щом не й харесва да е баба - да не бъде. Така е много по-добре отколкото да се опитваш да я приобщаваш, да правиш жестове и в замяна да си блъскаш главата как е възможно да има такива хора. А Ема изобщо не я мисли. Едните ми баба и дядо бяха толкова студени хора, че никога не са ме прегръщали и не са се интересували от мен или от брат ми. При тях се ходеше за рожденните им дни и на 1 януари, защото баба ми се казваше Весела, трябваше да им се обаждам периодично и да засвидетелствам уважение (разбира се, никога не го правех). Така че аз израстнах само с една баба и един дядо, които пък бяха най-прекрасните, всеотдайни и топли хора на света. Единственият, който наистина ще страда от цялата работа ще е съпругът ти, защото сигурно си дава сметка за различното отношение на бабите, но освен да поговориш внимателно и спокойно с него, друг начин няма.
Ама и аз съм една приказлива... Сори, че стана толкоз дълго.
МамаБоби, благодаря ти, за подробното описание. И аз много се шашкам по въпросите с момчешката анатомия и сигурно ще ги задавам доста често.  Simple Smile
За негледалите снощи мача - Англия падна на Уембли с 2:3 и не се класира!!! Shocked Е тая простотия само англичаните я могат. Да се чуди човек как е възможно там, където се играе най-добрия и атрактивен футбол на света да не могат да направят един свестен отбор. Или поне да си намерят добър вратар. Амин за тях и за нас, сега поне няма да се ядосвам докато гледам европейското. 

# 36
  • Мнения: 280
Добро утро и от мен , аз кафето го спрях ,но съм грабнала чаша мляко и се включвам в сутрешната раздумка.
И аз съм благодарна за разясненията по повод мъжките атрибути. От извесно време насам съм се сетила и за това, но все отлагам въпроса за времето след раждането. То с едно разяснение няма да мине ,след месец-два пак ще отворим темата  Laughing

Дано днес дойдат новини от Катюшата вече, че много време мина.

Лек ден на всички  Hug

# 37
  • Мнения: 482
Добро утро! И аз да кажа нашия опит за пишока - след навършване на 1 месец се започва с тези процедури, личният лекар не може да пропусне да ви даде съвет. Нас ни питаха какво смятаме да правим /все пак всеки сам избира/ и аз, понеже съм адски много страхлива, особено когато става въпрос за детето, реших, че няма да мога да понеса да събира болките ако се наложи хирургична намеса. До навършване на 6 месеца бяхме напълно готови и да ви кажа, че колкото повече порастват децата след това, толкова им е по-неприятна тази процедура/понякога и малко болезнена/. Моя приятелка така и не успяха да отлепят до край от едната страна ди 1 годинка, и после вече беше невъзможно, защото не дава да го пипнат. И ако не се почиства редовно мястото се събира един бял секрет, който може да доведе и до инфекция.

# 38
  • Мнения: 686
Иве,късмет утре и дано всичко мине като по вода.Пък Орлин да не пропусне да се похвали и със снимки на малката госпожица.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Добро утро .мамчета!Днес съм на лекар да ми пуснат изследванията .подготвям се за секциото!
Анайс.моите баби са същите.никаква заинтересованост.далеч съм ат мисълта да ми гледат постоянно детето.говорим за елементарна помощ.защото е сега например се местим в ново жилище и сама си оправям.заедно с мъжа ми.когато се върне от работа.А докторката каза да не мърдам от леглото.за да не спукам мехура.Абстрахирала съм се от тях и това е!
За пишките.моята лекарка каза от шестия месец да започнем с отварянето и наистина да една годинка всичко си беше вече отворено!
На 29 ми е секциото.дай боже да издържа до датата и след това няма да имам интернет в новия апартамент.но това ще  известно време!Чао на всички и бъдете положително настроени.че аз вчера бях супер отчаяна!

# 40
Честито бебешорче на Ронико!Да ти е жива,здрава и да стане голяма красавица малката кукла! newsm32 Искаааам и аз да видя най-накрая другата ми дъщеричка! newsm45 Ама ще трябва да постискам още малко! smile3506Иве,стискам палци и успех! newsm10

# 41
  • Мнения: 1 065
Честито на Ронико! Да е много обичана малката госпожица!
Иве, стискам палци утре!
Клер, много мило ми стана като прочетох в предната тема "... тук, до мама Рак"  Heart Eyes
Какво щях да пиша още?  newsm78  А, къде го видяхте бебето на Фелиша? Видях само Никола. Явно съм пропуснала някой линк.

# 42
  • Мнения: 17
  Добро утро,мамчета!
Да са ни живи и здрави всички новородени бебоци и бързо възстановяване на майчетата!
 Понеже мен също ме гризеше любопитството какво става с Катюша та се обадих снощи на една колежка,която беше на работа в момента.Тя ми каза,че няма Катя в отделението и в близките дни не е имало,но един от лекарите споменал,че в петък ще правят секцио на жена от София.Предполагам,че става дума за нея.Стискам палци всичко да мине леко.
  Иве,успех и на теб утре!
  Приятен ден на всички мами! Hug

# 43
  • Мнения: 42
Добро утро и от мен. Макар че вече е добър ден. Grinning
Фелиша имаш си много сладък бебок. Толкова мъничък изглежда. Да Ви е жив и здрав. Много, много да ви радва.

Иве стискаме палци за утре всичко да е наред и да мине бързо. А татко Орлин да ни информира за малката кукла! newsm10

# 44
  • Мнения: 15
  bouquet честити бебоци на всички мами да са ви живи здрави и много щастливи а и вие покрай тях.
Аз въобще няма да се оправдавам че не пиша, ама искам да питам мамите дето са им казвали първоначално секцио и сега изведнъж нормално какво точно са им мерили... Понеже аз много исках нормално да раждам и още искам де но бебо е много голям а аз явно не достатъчно. така де още никой не казва нищо окончателно ако не родя нормално до началото на другата седмица май все пак ще съм секцио. ..

Общи условия

Активация на акаунт